Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Aktualności

Aktualności

Książki to najlepszy pomysły na prezent!

Polacy deklarują, że w 2017 roku na święta Bożego Narodzenia wydadzą o 2 proc. więcej niż przed rokiem – wynika z badania „Zakupy Świąteczne 2017″ przeprowadzonego przez Deloitte. Wydatki planowane przez Polaków w 2017 r. są o 2 proc. wyższe niż w ubiegłym roku. Aczkolwiek jest to mniej niż pierwotnie deklarowali (882 zł wobec 1121 zł).

Polacy planują wydać w tym roku więcej pieniędzy na prezenty (51 proc.) niż na jedzenie (39 proc.) a pozostałe (10 proc) na spotkania towarzyskie.

Przy okazji Deloitte informuje, że Polacy po raz pierwszy od dwóch lat pozytywnie oceniają obecną sytuację gospodarczą (wzrost odsetka zadowolonych osób wzrosła z 15,6 proc. do 32,7 proc.). Wzrost pozytywnych opinii miał miejsce także w pozostałych krajach.

Co chcemy znaleźć pod choinką? W tym roku ponownie wygrywają kosmetyki i perfumy. Dalej na liście są książki i słodycze. Coraz rzadziej na liście najbardziej pożądanych prezentów znajdują się pieniądze – tylko w Belgii gotówka zajęła w tym roku pierwsze miejsce.

Czym chcemy obdarować naszych bliskich? W sześciu krajach zestawienie wygrywają w tym roku książki, które zresztą powróciły na pierwsze miejsce. Zamieniły się miejscami z kosmetykami i perfumami. Co ciekawe, po raz pierwszy na liście dziesięciu najpopularniejszych prezentów znalazły się suplementy diety.

Nastolatkom kupimy najczęściej słodycze, gry komputerowe i książki. Najmłodsi dostaną z kolei przede wszystkim zabawki kreatywne i artystyczne oraz książki.

Zakupy Świąteczne 2016 przeprowadzonego przez Deloitte

Podobno Polacy czytają stanowczo za mało książek. Przedświąteczne tłumy w księgarniach zdają się temu optymistycznie zaprzeczać, choć zdezorientowany wzrok kupujących także mówi bardzo wiele. Jak zatem wybrać dobrą książkę na świąteczny prezent?

Tworzenie listy nie jest łatwe – w końcu trudno pominąć własne upodobania i dostosować się do cudzego gustu. Niniejsza lista powstała zatem jako rezultat subiektywnych odczuć.

#dlaNIEJ

Dobrze dobrana książka może być doskonałym prezentem dla ukochanej kobiety!

Najlepsze książkowe pomysły na prezent dla niej

#dlaNIEGO

Mężczyznę można rozpieścić szczyptą słodkości zaklętej w belgijskiej czekoladzie, nutą zabawy w postaci gry planszowej oraz garścią dobrej literatury!

Najlepsze książkowe pomysły na prezent dla niego

Wskaźnik liczby księgarń na 10 tys. mieszkańców w województwach Polski!

W zasobach Ogólnopolskiej Bazy Księgarń przedstawiono raport przygotowany w oparciu o liczbę księgarń w województwach.

wskaznik_liczba_ksiegarn7_12_17

Liderem jest województwo mazowieckie, gdzie na 10 tys. mieszkańców przypada 0,61 księgarni. W czołówce znajdują się także: województwo podlaskie (0,55), województwo małopolskie (0,53), województwo pomorskie (0,52) i województwo wielkopolskie (0,51).
Najniższe wyniki (0,32) odnotowano natomiast w województwie opolskim i lubelskim.

ilosc ksiegarn

Źródło: http://obk.pik.org.pl/

Znamy nominowanych do Paszportów POLITYKI 2017 w kategorii literatura!

We wtorek, 5 grudnia, tygodnik „Polityka” ogłosił nominowanych w siedmiu kategoriach: film, teatr, literatura, sztuki wizualne, muzyka poważna, muzyka popularna i kultura wizualna.

Kto otrzyma nagrodę? Dowiemy się 9 stycznia 2018 roku podczas specjalnej gali w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, którą będzie transmitowała telewizja TVN oraz relacjonowało Radio TOK FM.

Tegoroczni nominowani do Paszportów „Polityki” w kategorii literatura to: Anna Cieplak, Paweł Sołtys i Marcin Wicha.

Biorąc pod uwagę statystykę, na scenie Teatru Wielkiego w styczniu zobaczymy po raz kolejny zdolnych 30-letnich. Ale ciekawsze są poszczególne przypadki, fenomeny i rekordy.

Na przykład Paweł Sołtys – pierwszy w historii naszej nagrody artysta, który Paszport już dostał, jako Pablopavo, ale nominowało go teraz jury innej kategorii.

Paweł Sołtys

Pablopavo (ur. w 1978 r.), wokalista, instrumentalista, autor tekstów, otrzymał Paszport w kategorii Muzyka popularna w 2015 r., ale już wtedy zgłoszono go za teksty do nagrody w kategorii Literatura. Teraz, po ukazaniu się jego zbioru opowiadań Mikrotyki (Wydawnictwo Czarne), otrzymał nominację nie jako Pablopavo, ale Paweł Sołtys. Karierę muzyczną zaczął w zespole Saduba, w 2002 r. był współzałożycielem tria Zjednoczenie Sound System, specjalizującego się w muzyce jamajskiej, a od 2003 r. jest wokalistą warszawskiego zespołu reggae Vavamuffin. Już na pierwszej płycie firmowanej pseudonimem Pablopavo (z grupą Ludziki) „Telehon”, wydanej w 2009 r., zwracały uwagę literackie, znakomite teksty. I tak było w kolejnych albumach. Opowiadania zebrane w „Mikrotykach” powstawały przez wiele lat, ale dopiero teraz Paweł Sołtys zdecydował się wydać je w książce. Okazało się, że pisze od razu własnym, dojrzałym językiem, nie idzie niczyim śladem, a jego opowiadania są kunsztowne literacko i trafiają również do czytelników, którzy zupełnie nie znali jego twórczości muzycznej. Są bowiem czymś innym, choć niektóre z nich autor mógłby zaśpiewać. Pojawia się w nich warszawski Grochów, który „ściska za wątrobę”, i żal za miastem, które dziś niestety zarasta apartamentowcami.

Marcin Wicha, który w swojej książce „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” przygląda się przeszłości zaklętej w detalach, przedmiotach, które zostały mu właśnie po zmarłej matce.

Marcin Wicha

Urodził się w 1972 r. w Warszawie, jest grafikiem, współwłaścicielem firmy projektowej Frycz i Wicha. Projektuje okładki książek i czasopism (np. „Literatury na Świecie”), plakaty, znaki graficzne. Przez kilka lat publikował cotygodniowe komentarze rysunkowe w „Tygodniku Powszechnym”. Pisuje artykuły i współpracuje z czasopismami, a dzieci i rodzice mogą go znać jako autora słynnej Klary z książek „Klara. Proszę tego nie czytać” i „Klara. Słowo na Szy”. W tej ostatniej książce pada fundamentalna kwestia: „Czwarta klasa. Żarty się skończyły”. Dla dzieci napisał jeszcze książkę „Łysol i strusia” i kontynuację przygód Bolka i Lolka. Pierwszą jego książką eseistyczną była opowieść „Jak przestałem kochać design” (Wyd. Karakter 2015 r.), w której połączył opowieść autobiograficzną o dorastaniu w domu architekta, w którym toczy się wojna z peerelowską brzydotą, z opowieścią o estetycznych przemianach w Polsce ostatnich 40 lat.

Anna Cieplak w „Latach powyżej zera” wraca do czasów swojego dzieciństwa, wczesnych lat dwutysięcznych, sygnalizując nieuchronną kolejną falę powrotów i nawiązań.

Anna Cieplak

Urodziła się w 1988 r. w Dąbrowie Górniczej. Studiowała pedagogikę na Uniwersytecie Śląskim, ale pracuje jako animatorka kultury w Cieszynie, gdzie mieszka od ośmiu lat. W 2009 r. zaczęła tu studiować animację społeczno-kulturalną. W tym samym czasie w budynku dawnego przejścia granicznego powstała Świetlica Krytyki Politycznej, do której dołączyła. Miejscowa młodzież i dzieci mogły tu uczestniczyć w warsztatach artystycznych, ale i skorzystać z korepetycji. Od zeszłego roku, po przeprowadzce, zespół pracuje w Cieszyńskiej Wenecji. Z doświadczeń pracy z młodzieżą, przede wszystkim z gimnazjalistami, wyrosła pierwsza powieść Cieplak „Ma być czysto” (Wyd. Krytyka Polityczna 2016 r.), za którą autorka otrzymała w tym roku Nagrodę Conrada i Literacką Nagrodę im. Witolda Gombrowicza. Jej książka opowiada nie tyle o „gimbazie”, ile o rodzinie i o nierównościach społecznych.

Ponadto w kategorii „literatura” zgłoszeni zostali: Kacper Bartczak, Joanna Bednarek, Grzegorz Bogdał, Andrzej Dybczak, Weronika Gogola, Wioletta Grzegorzewska, Rafał Księżyk, Aleksandra Lipczak, Renata Lis, Andrzej Muszyński, Michał Olszewski, Maciej Płaza, Krzysztof Piskorski, Adam Robiński, Rozdzielczość Chleba, Klementyna Suchanow, Jacek Świdziński, Urszula Zajączkowska, Jakub Żulczyk.

„Nieustraszony Strach na Wróble” już w sprzedaży!

Od 27 listopada w sklepach Biedronka dostępna jest książka dla dzieci „Nieustraszony Strach na Wróble”, której autorami są zwycięzcy konkursu „Piórko 2017. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Książkę można zakupić wyłącznie w sklepach sieci.

2017 KSIAZKI_PIORKO

Autorem książki jest Grzegorz Majchrowski, autorką ilustracji jest Maria Giemza.

Książka została opublikowana w nakładzie 45 tys. egzemplarzy. Będzie dostępna wyłącznie w sklepach sieci Biedronka w całej Polsce od 27 listopada br. do wyczerpania zapasów.

Organizowany od 2015 roku konkurs „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci” promuje czytelnictwo wśród najmłodszych, a także wspiera debiutujących autorów oraz ilustratorów. Nagrodą dla każdego z laureatów – autora tekstu i twórcy ilustracji – jest 100 tys. zł. Wydane w ramach poprzednich edycji konkursu książki dla dzieci – „Szary domek” i „Córka bajarza” – sprzedały się w liczbie ponad 65 tys. egzemplarzy.

Czarny Piątek, czyli słynny Black Friday w TaniaKsiazka.pl już 24 listopada!

Black Friday, czyli słynny Dzień Wielkich Wyprzedaży po Święcie Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych dotarł także do Polski. Klientom kojarzy się przede wszystkim z niesamowitymi okazjami i wielkimi przecenami. W USA Klienci ustawiają się w wielogodzinnych kolejkach, żeby skorzystać z mega rabatów. Księgarnia TaniaKsiazka.pl także przyłącza się do tej wielkiej wyprzedażowej akcji i 24 listopada ceny produktów oferowanych przez księgarnię drastycznie spadną. Sprawdźcie szczegóły.

Czarny Piątek w TaniaKsiazka.pl

Warto pamiętać, że lista produktów będzie widoczna dopiero na kilka godzin przed startem akcji. Księgarnia TaniaKsiazka.pl to nie tylko książki, ale także zabawki, produkty dla dzieci, multimedia. Klienci mogą wybierać spośród tysięcy produktów, w tym bestsellerów, nowości i najgorętszych zapowiedzi. Czarny Piątek będzie więc także doskonałą okazją, żeby zakupić kilka świątecznych podarunków.

Już teraz na stronie księgarni, na której ukaże się pełna lista przecenionych produktów, można podejrzeć kilka wyśmienitych tytułów w tym bestsellerowy Początek Dana Browna, gorącą bestsellerową zapowiedź: Psiego najlepszego. Był sobie pies na święta W. Bruce’a Camerona, czy książkę na którą miłośnicy kryminałów czekali wiele długich miesięcy: Czarownicę, Camilli Lackberg. Fani romansów zwrócą z pewnością uwagę na: It ends with us Colleen Hoover czy Świąteczne marzenie Amandy Prowse, a fani fantasy na: Dwór skrzydeł i zguby Sarah J. Maas. Jednym słowy największe bestsellery ostatnich tygodni także pojawią w Czarny Piątek w niezwykle okazyjnej odsłonie.

Nie przegapcie takiej okazji i zaznaczcie w kalendarzu ten dzień: Czarny Piątek dniem przedświątecznej mega wyprzedaży w TaniaKsiazka.pl.

Ofertę na Czarny Piątek znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Otwarcie pierwszej księgarni stacjonarnej TaniaKsiazka.pl i konferencja prasowa fundacji „Pomóż im”.

Z przyjemnością ogłaszamy, że TaniaKsiazka.pl otworzyła swoją pierwszą księgarnię stacjonarną w Polsce. Oficjalne otwarcie pierwszego punktu stacjonarnego zostało połączone z konferencją prasową Fundacji Pomóż Im” i inauguracją Miesiąca Dobroczynności. TaniaKsiazka.pl współpracuje z Fundacją już 3,5 roku i z pomocą naszych Klientów udało nam się przekazać na jej rzecz niemal 180 tysięcy złotych! Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia.

Otwarcie pierwszej księgarni stacjonarnej TaniaKsiazka.pl_1

Tak tanio jak w Internecie

Otwarcie pierwszego punktu stacjonarnego księgarni, która od 11 lat prowadzi swoją działalność przede wszystkim w Internecie, to niewątpliwie wielkie wydarzenie. Chcieliśmy stworzyć przyjazne, nowatorskie i przytulne miejsce, w którym Goście szybko odnajdą dokładnie tę książkę, której właśnie szukają. Dzięki takim podpowiedziom jak TanioKsiążkowa ekipa poleca, czy Przeczytaj, zanim obejrzysz, odwiedzający księgarnię szybko zorientują się wśród nowości książkowych, największych hitów, książek, które zostały zekranizowane, najróżniejszych gatunków i książek polecanych.

Otwarcie pierwszej księgarni stacjonarnej TaniaKsiazka.pl_2_

Jakby tego było mało, w punkcie stacjonarnym obowiązują dokładnie takie same ceny jak w księgarniach internetowych! Tak więc możemy mieć książkę od ręki” i do tego w rewelacyjnej cenie. Pierwszy punkt stacjonarny został otwarty w Białymstoku przy ulicy Kolejowej 12E/3 (parter). Zapraszamy mieszkańców i przyjezdnych do odwiedzenia naszej pierwszej stacjonarnej księgarni. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ http://www.taniaksiazka.pl/odbior-osobisty-w-bialymstoku-a-297.html.

Miesiąc Dobroczynności Fundacji „Pomóż im”

Wraz z otwarciem naszego pierwszego punktu stacjonarnego, wydarzeniem towarzyszącym była konferencja z udziałem Pana Arnolda Sobolewskiego, Prezesa Zarządu Fundacji „Pomóż Im”, inaugurująca rozpoczynający się wkrótce Miesiąc Dobroczynności (listopad). Działalność Fundacji jest nam szczególnie bliska, podobnie jak los chorych dzieci i ich rodzin, którym pomaga.

Otwarcie pierwszej księgarni stacjonarnej TaniaKsiazka.pl_3_

Oprócz zainaugurowania rozpoczęcia Miesiąca Dobroczynności, Fundacja Pomóż Im” ogłosiła także listę miejsc, gdzie pojawią się specjalne puszki, do których darczyńcy będą mogli wrzucać pieniądze. Będą to znane białostockie restauracje, punkty usługowe, hotele, kawiarnie, kluby taneczne.

Jednak jak powiedział Arnold Sobolewski:

Pieniądze są bardzo ważną rzeczą. Bez nich nie potrafimy działać, inaczej nie możemy działać. Jeszcze ważniejsze jest jednak to to, że widząc taką puszkę, ludzie zainteresują się tym, co robimy, wejdą na naszą stronę, poznają nasze dzieci i zobaczą, na czym realnie polega nasza pomoc.

Pomaganie jest fajne

CEO firmy Glosel, właściciel TaniaKsiazka.pl, Łukasz Kierus zapytany o to, dlaczego warto pomagać, odpowiedział:

Przede wszystkim pomaganie jest fajne, a dodatkowo przez to czujemy się także częścią społeczności białostockiej. Ponadto sami jesteśmy rodzicami i wiemy, jak ciężko jest rodzicom wychowywać dzieci zdrowe, a już nie mówiąc o tym, kiedy okazuje się, że dziecko jest chore. Dla nas współpraca z Fundacją jest po prostu takim aktem dobroci, który nas niewiele kosztuje, a jest bardzo potrzebny.

Jak zachęcić innych?

A na pytanie, jak zachęcić innych przedsiębiorców do włączenia się do akcji, Agnieszka Stankiewicz-Kierus, Prezes Zarządu firmy Glosel, właścicielka księgarni TaniaKsiazka.pl i CzaryMary.pl odpowiedziała:

Uważam, że każdy przedsiębiorca powinien wziąć pod uwagę możliwość wspierania Fundacji i myślę, że jest to prawdziwy powód do dumy i zaszczyt, że część dochodów ze swojej działalności można przekazać na taki cel.

Łukasz Kierus wyjaśnił także, że:

Fundacja żyje tak naprawdę dzięki naszym Klientom i dzięki dokonywanym przez nich zakupom w księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl. My przekazujemy część zysku uzyskanego ze sprzedaży każdego produktu na rzecz Fundacji.

Dumni

Jako TaniaKsiazka.pl jesteśmy dumni, że możemy być elementem tak wspaniałej pomocy. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stacjonarnego punktu w Białymstoku lub dokonywania zakupów na stronach naszej księgarni internetowej i w ten sposób przyłączenia się do wielkiej akcji zbierania pieniędzy na rzecz Dzieci z Hospicjum.

Jak to powiedział Łukasz Kierus:

Uważam, że trzeba się dzielić. Skoro potrafimy w jakiś sposób zachęcić do zakupów i jednocześnie wspierać Fundację, to wszyscy na tym korzystamy, a w końcu przecież najważniejsze są chore dzieci i ich rodzice.

Thriller z zabójczym twistem, którego nigdy nie zapomnisz! „Czasami kłamię” już w księgarniach!

Czasami kłamię Alice Feeney

A kiedy sądzisz, że już wszystko rozumiesz… wtedy „CZASAMI KŁAMIĘ”

Są trzy rzeczy, które powinniście wiedzieć o Amber Reynolds. Pierwsza: jej mąż już jej nie kocha.

Rzecz druga: Amber jest w śpiączce, w którą zapadła po wypadku samochodowym. Jej ciało jest nieruchome, ale umysł pracuje na najwyższych obrotach, starając się odtworzyć minione dni i tygodnie. Siniaki i obrażenia na jej ciele wskazują, że nie był to nieszczęśliwy zbieg okoliczności, lecz celowe działanie. Głównym podejrzanym jest jej mąż. Ale w tej opowieści nic nie jest proste, bo (to rzecz trzecia) Amber czasami kłamie.

W tej intrygującej, mrocznej opowieści niczego nie można być pewnym! Nie ma jednej wersji wydarzeń, a sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Kto mówi prawdę?
Zapomnij o wszystkich thrillerach, które do tej pory czytałeś! „CZASAMI KŁAMIĘ” Tobą zawładnie!

 

Gwarantuję, że książka wzbudzi falę emocji. I to skrajnych. Alice Feeney debiutuje z przytupem i tym samym stawia sobie wysoką poprzeczkę.

Katarzyna Stec, Książki na czasie

Żałuję, że nie mogę zapomnieć tej historii, żeby przeczytać ją jeszcze raz.

Małgorzata Szustkiewicz, Licencja na czytanie

Alice Feeney – brytyjska pisarka i dziennikarka, przez piętnaście lat pracowała dla BBC News jako wydawca, reporterka i producentka. W 2016 roku ukończyła kurs pisarstwa organizowany przez Faber Academy w Londynie. Razem z mężem i psem mieszka w hrabstwie Surrey. “Czasami kłamię” to jej debiutancka powieść, do której prawa zostały sprzedane jeszcze przed premierą do 8 krajów!

wywiad_2

Empik wprowadza innowacyjne rozwiązanie!? Rezerwacja produktu z gwarancją odbioru do dwóch godzin we wskazanym salonie!

Empik wprowadza innowacyjne rozwiązanie – ekspresową rezerwację produktu w sklepie – które łączy obie funkcjonalności. To usługa, której brakowało w tej kategorii produktów. Od teraz książki, muzyka, filmy oraz gry multimedialne i planszowe oraz zabawki można kupować w zupełnie nowy sposób, z gwarancją odbioru do dwóch godzin we wskazanym przez klienta salonie.

Empik

Zakupy przez internet to dynamicznie rozwijająca się gałąź rynku. Jej zwolennicy, mimo wskazywania licznych korzyści, skarżą się na konieczność zamawiania z wyprzedzeniem, gdyż nawet najszybsza dostawa trwa minimum 24 godziny.

Empik wyszedł naprzeciw tym oczekiwaniom i wprowadził ekspresową rezerwację produktów w salonie. Oznacza to, że wybrany na Empik.com przedmiot z kategorii książka, muzyka, film, gry multimedialne i planszowe oraz zabawki, można zarezerwować i odebrać w sklepie. Klient dostaje informację o skompletowaniu zamówienia szybciej niż po dwóch godzinach. Przy odbiorze można zdecydować, czy produkt spełnia oczekiwania i zapłacić za niego gotówką, kartą lub voucherem. Fazę testów przechodzi aktualnie opcja automatycznej transakcji internetowej z użyciem karty kredytowej. Ekspresowa rezerwacja nie wymaga zakładania konta czy logowania się w sklepie Empik.com. Wystarczy jedynie podać imię i nazwisko oraz numer telefonu lub adres e-mail, na który zostanie przysłane powiadomienie o skompletowaniu zamówienia dostępnego w wybranym przez klienta salonie.

Program ekspresowej rezerwacji produktu w salonie pilotażowo funkcjonował kilka miesięcy. W tym czasie Empik zaobserwował duże zainteresowanie nowym narzędziem. Obecnie kilkaset osób dziennie korzysta z nowej funkcji, a prognozy przewidują, że w okresie przedświątecznym będą ich tysiące.

Ekspresowa rezerwacja jest kolejnym narzędziem Empiku łączącym światy online i offline, dzięki czemu jesteśmy liderem omnichannel w Polsce – mówi Szymon Bujalski, dyrektor Empik.com.

Aby skorzystać z funkcji ekspresowej rezerwacji produktu w salonie wystarczy kliknąć „sprawdź dostępność” na stronie produktu, a następnie – „zarezerwuj” przy wybranym salonie Empik. Kiedy zamówienie zostanie skompletowane, klient otrzyma wiadomość na podany numer telefonu bądź adres e-mail. Zakupy będą czekały na odbiór do końca następnego dnia.

Sprawdz dostepnosc

„Labirynt duchów” do zdobycia za symboliczną złotówkę! Ciekawa akcja Wydawnictwa MUZA!

Wydawnictwo Muza, polski wydawca „Labiryntu duchów” Carlosa Ruiza Zafóna przygotował niespodziankę dla wszystkich, którzy nie mogą się doczekać zapowiedzianej na 11 października premiery finałowego tomu cyklu o Cmentarzu Zapomnianych Książek.

Labirynt-duchów

W sobotę 7 października w księgarniach w całej Polsce ukryte zostało pół tysiąca egzemplarzy powieści. Każdy czytelnik, który wytropił książkę, mógł ją nabyć za symboliczną złotówkę i zacząć lekturę na kilka dni przed pozostałymi czytelnikami.

W akcji wzięło udział łącznie 120 księgarń w 100 miastach na terenie kraju. Poniżej prezentujemy ich listę:

Bartoszyce PHD „Książnica Polska” Sp. z o.o. WENA Pl.Konstytucji 3 Maja 8 11-200 Bartoszyce
Bełchatów LIBRARIUM BEŁCHATÓW Antykwariat Librarium Piotr Przybylski, Pabianicka 16, 97-400 Bełchatów
Białystok DKS BIAŁYSTOK  Kolejowa 11/5 15-701 Białystok
Białystok Bookbook, ul.Liniarskiego 5 15-420 Białystok
Białystok Bookbook, ul.Lipowa 43 15-424 Białystok
Bielsko – Biała STANKIEWICZ BIELSKO Księgarnia STANKIEWICZ 2 Stankiewicz Michał 3 Maja 9 43-300 Bielsko Biała
Biłgoraj TRAFFIC BIŁGORAJ Kościuszki 44, 23-400 Biłgoraj
Bochnia DOM KSIĄŻKI, Kościuszki 5, 32-700 Bochnia
Bydgoszcz Księgarnia Arabeska ul. Konopnickiej 30 85-124 Bydgoszcz
Cieszyn Bookbook, ul.Głęboka 6 43-400 Cieszyn
Elbląg Bookbook, ul.Grunwaldzka 29 82-300 Elbląg
Ełk Bookbook, ul.Wojska Polskiego 46 19-300 Ełk
Garwolin JANIEC GARWOLIN,  ul.Nadwodna 6 08-400 Garwolin
Gdańsk, Księgarnia Muza, ul.Długie Ogrody 11 80-754 Gdańsk
Giżycko, „Książnica Polska” ODEON ul.Warszawska 2     11-500 Giżycko
Golub-Dobrzyń ZBIGNIEW GOLUB Konopnickiej 1 87-400 Golub Dobrzyń
Gorlice KSIĘGARNIA BAJKA ul. 3 MAJA 14 38-300 Gorlice
Gorlice KSIĘGARNIA MIESZKO ul. Legionów 16 38-300 Gorlice
Gorzów Wlkp. „Książnica Polska”  VERSUS ul.Hawelańska 9/10 66-400 Gorzów Wlkp.
Grudziądz KRISDRUK GRUDZIĄDZ, Plac Niepodległości 7, 86-300 Grudziądz
Jarosław Firma Handlowa AKS Kazimierz Szczygielski ul.Grunwaldzka 18 37-500 Jarosław
Jasło KSIĘGARNIA U JACKA pl. Żwirki i Wigury 8 38-200
Jędrzejów ŚPIEWAK JĘDRZEJÓW Księgarnia Grażyna Śpiewak Przypkowskiego 45 28-300 Jędrzejów
Kalisz KSIĘGARNIA KALISKA Tadeusza Kościuszki 11 62-800 Kalisz
Kędzierzyn Koźle KSIĘGARNIA ORION Wojska Polskiego 2 47-232 Kędzierzyn-Koźle
Kielce  Księgarnia, ul. Paderewskiego 49/51, 25-502 Kielce
Kielce  Firma Księgarska ANDRZEJ ul.Warszawska 6/1 25-306 Kielce
Kłobuck Księgarnia Wydawniczo-Papiernicza mgr. Zenona Szymańska ul. 3 Maja 46 42-100 Kłobuck
Koło Firma Księgarska ALICJA Alicja Załęska HURT – DETAL 3 Maja 9 62-600 Koło
Kraków Księgarnia Pod Globusem ul. Długa 1 31-147 Kraków
Kraków Czytanie ul. Starowiślna 93a 31-052
Kraków Czytanie Nowa Huta Osiedle Centrum B 4 31-923
Kraków MUZA II ul. Królewska 47  30-079
Kraków AS SPÓŁKA JAWNA ZUZIA OS. STALOWE 5 31-920
Kraków Czytanie ul. Królewska 88   30-079
Kraków Bookbook, ul.Krakowska 41 31-066 Kraków
Kraśnik LEX_KRAŚNIK, Kochanowskiego 1A 23-200 Kraśnik
Krosno Misiek ul. Kolejowa 25 B 38-400
Lidzbark Warmiński   Księgarnia PAPIRUS Pl.Wolności 3 11-100 Lidzbark Warmiński
Limanowa Księgarnia Nowa Ul. Mały Rynek 2 34 – 600 Limanowa
Lublin Księgarnia Conrad ul. Górska 7 20-863 Lublin
Lublin Bookbook ul.Braci Wieniawskich 5  20-844 Lublin
Łańcut Firma Handlowa AKS Kazimierz Szczygielski ul.Piłsudskiego 16 37-100 Łańcut
Łódź Księgarnia Ossolineum ul. Piotrkowska 181 90-447 Łódź
Łódź REMA księg. MEDYCZNA ul.Piotrkowska 102A 90-004 Łódź
Łódź KSIĘGARNIA ŚWIATOWID ul.Piotrkowska 86 90-103 Łódź
Maków Podhalański Księgarnia KUBUŚ ul. Rynek 9 34-220 Maków Podhalański
Malbork Księgarnia Sławomir Szymula C.H. Jagiełło ul. Kościuszki 5 82-200 Malbork
Marki  PHU ELPAT S.C. Tomasz Romanik, Eliza Romanik ul. Braci Briggsów 5 05-270 Marki
Mińsk Mazowiecki Książnica Polska  BAJKA ul.Kościuszki 2 05-300 Mińsk Mazowiecki
Mława Księgarnia Danuta Tanska, ul. Stary Rynek 1, 06-500 Mława
Mrągowo Książnica Polska WSPÓŁCZESNA ul.Ratuszowa 4 11-700 Mrągowo
Mszana Dolna Mirex Mirosław Bubula ul. Starowiejska 2 m 34-730 Mszana Dolna
Myślenice Księgarnia pod Arkadami Galeria Myślenice Słoneczna 2e 32-400 Myślenice
Niepołomice Księgarnia techniczna Dos Marian Pękala Rynek 1 32-005 Niepołomice
Nowe Miasto Lubawskie Biegajski Roman Atlas ul. 3 Maja 12 13-300 Nowe Miasto Lubawskie
Nowy Sącz ALFABET P.H.U. ul. Jagiellońska 5 33-300 Nowy Sącz
Nowy Sącz Książnica Księgarnia Sandecja ul. Węgierska 170 33-300
Nowy Targ Bookbook, Rynek 22 34-400 Nowy Targ
Olsztyn Książnica Polska” LITERACKA pl. Jana Pawła II 2/3 10-959 Olsztyn
Opole Księgarnia SUPLEMENT ul. Kośnego 18 45-283 Opole
Ostrołęka Książnica Polska JANTAR Galeria Bursztynowa ul.Gorbatowa 28 lok.37 07-410 Ostrołęka
Ostrowiec Świętokrzyski Księgarnia ODEON ul.Polna 27  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski
Ostróda Książnica Polska LEXICA ul.Zamkowa 2  14-100 Ostróda
Oświęcim Firma Logos Adam Bebak, Mickiewicza 3A, 32-600 Oświęcim
Pabianice Księgarnia Mikołajewscy, ul. Łaska 76, 95-200 Pabianice
Parczew WITMAR Spółka Cywilna, ul. Warszawska 1 21-200 Parczew
Piotrków Trybunalski księgarnia NA ROGU ul.Słowackiego 1 97-300 Piotrków Trybunalski
Poznań ARSENAŁ ul.Dąbrowskiego 7 60-838 Poznań
Poznań Księgarnia ODNOWA ul. Szkolna 5 61-832 Poznań
Proszowice ŚNIEŻKA Partyzantów 40 32-100 Proszowice
Przemyśl PH LIBERA Rynek 26 37-700 Przemyśl
Przemyśl BOSZ sp. z o.o. ul. Kościuszki 7 37-700
Przeworsk księgarnia ALFABET ul.Jagiellońska 2  37-200 Przeworsk
Pszczyna MAZUR MARIOLA „TEM” FIRMA HANDLOWA ul. Marii Skłodowskiej Curie 46 43-200
Puck KSIĘGARNIA AGAMIR ul.Gdańska 12 84-100 Puck
Raba Wyżna „Rapacz” spółka jawna Raba Wyżna 557 A 34-721 Raba Wyżna
Rabka  Bookbook, ul.Orkana 37 34-700 Rabka
Racibórz SOWA Długa 23 47-400 Racibórz
Rumia Księgarnia EPOS ul. Starowiejska 8 84-230 Rumia
Rybnik SOWA Sobieskiego 24 44-200 Rybnik
Rybnik Księgarnia ORBITA ul.Rynek 12 44-200 Rybnik
Rzeszów Księgarnia Naukowa EPOKA 3 Maja 2 35-030 Rzeszów
Sandomierz WAT KSIĘGARNIA NA STARÓWCE  Rynek 6 27-600 Sandomierz
Sieradz VIP ul. Jana Pawła II 52/7 98-200 Sieradz
Skierniewice Księgarnia EUREKA  Rynek 27 96-100 Skierniewice
Skwierzyna DK_SKWIERZYNA Dom Książki ul. Rynek 2 66-440 Skwierzyna
Słupca Księgarnia K.P.S Szyniszewscy s.c. 11 listopada 1 62-400 Słupca
Sochaczew J.O.G.I. Dorota Walicka Reymonta 10 96-500 Sochaczew
Sopot Bookbook ul.Boh.Monte Cassino 26  81-759 Sopot
Stalowa Firma Handlowo-Księgarska Stańczyk Export-Import Mirosław Nowak ul. Okulickiego 35 37-450 Stalowa Wola
Starogard Gdański Friendly Books FHU Lucyna i Dariusz Kuśnierz s.c. ul. Kościuszki 34 F 83-200 Starogard Gdański
Staszów Księgarnia VOLUMEN Aniela Wach, ul. Nowa 1 , 28-200 Staszów
Strzelce Opolskie Ołówek S.C. Ernst Damian, Ernst Joanna ul. Ks. K.Lange 2-4 47-100 Strzelce Opolskie
Swarzędz ARSENAŁ Firma Księgarska ul.Graniczna 55 62-200 Swarzędz
Szczecin Książnica Polska ZAMKOWA ul.Hołdu Pruskiego 8 70-550 Szczecin
Szczytno Książnica Polska FRASZKA ul.Polska 1 12-100 Szczytno
Tarnów Księgarnia Współczesna mgr inż. Danuta Tryba Wałowa 20 33-100 Tarnów
Tarnów WAT KSIĘGARNIA ABECADŁO os. 25-lecia PRL 1 33-100
Tomaszów Mazowiecki Księgarnia TANIA KSIĄŻKA Centrum szkolno – biurowe Jacek Szydłowski Warszawska 5 97-200 Tomaszów Mazowiecki
Wadowice Księgarnia Exlibris Robert Niziński Krakowska ul. Krakowska 4 34-100 Wadowice
Warszawa Księgarnia EKONOMICZNA Kazimierz Leki Sp.z o.o. al. Solidarności 83/89 00-144 Warszawa
Warszawa Bookbook ul.Piękna 31/37 00-677 Warszawa
Warszawa Bookbook  ul.Wiejska 14  00-490 Warszawa
Warszawa Główna Księgarnia Naukowa im.B.Prusa Krakowskie Przedmieście 7 00-068 Warszawa
Wieluń KSIĘGARNIA GLOBUS Jarosław Rozmarynowski Kaliska 12 98-300 Wieluń
Wodzisław Śląski Księgarnia Czesława Dudziak os. XXX-lecia 62 44-286 Wodzisław Śląski
Wrocław Księgarnia WRATISLAVIA ul. Zakładowa 2-4 50-231 Wrocław
Wyszków Książnica Polska ABECADŁO ul.Sowińskiego 66 07-200 Wyszków
Zabrze Książnica Salon Literacko-Prasowy VICTORIA ul. Wolności 299 41-800
Zakopane Fantazja GenowefaSkubisz ul. Kościuszki 15 34-500
Zamość Bookbook ul.Grodzka 14 22-400 Zamość
Zawiercie SZKÓŁKA JĘZYKOWA KSIĘGARNIA EDUKACYJNA S.C. ul.Sądowa 10, 42-400 Zawiercie
Ząbki  ORLA Piotr Orłowski Orla 6/70 05-091 Ząbki
Zduńska Wola Krystyna Kowalska FIRMA KSIĘGARSKA Dąbrowskiego 1 98-220 Zduńska Wola
Zgierz Księgarnia PAN TADEUSZ Tadeusz Dąbrowski Długa 55 95-100 Zgierz
Zgorzelec Księgarnia EMKA Bohaterów Getta 3 59-900 Zgorzelec
Zielona Góra VIRTUS Buczacki Krzysztof ul. Kupiecka 63 65-001 Zielona Góra
Żory SAFONA Księgarnia Magdalena Gryglik ul. Moniuszki 3 44-240 Żory
Żory Sowa Hurt Detal ul. Ks Piotra Klimka 3 44-240 Żory.

Ruszyła nowa kampania społeczna – Księgarnia Marzeń!

Księgarnia Marzeń to projekt Fundacji Legalna Kultura animujący lokalne społeczności czytelnicze w małych, niesieciowych księgarniach. Jego realizacja przebiega w czterech etapach: od wyboru tytułu przez czytelników i księgarza do wspólnej lektury podczas spotkań z artystą czytającym fragmenty książki – jej początek (na pierwszym spotkaniu) i zakończenie (podczas drugiego spotkania).

Księgarnia jest furtką do nowego pięknego świata, czyli świata książek. Niestety z każdym rokiem tych furtek ubywa – mówi Danuta Stenka, która czytaniem „Saszeńki” Simona Montefiorego inauguruje nowy projekt Legalnej Kultury Księgarnia Marzeń.

Sytuacja małych i niesieciowych księgarń jest dziś w Polsce dramatyczna. Według najnowszych danych Ogólnopolskiej Bazy Księgarń co roku z mapy kraju ginie nawet kilkadziesiąt takich miejsc – na 1836 księgarń dostępnych w OBK  tylko 12 działa w gminach wiejskich lub na wsiach.

Danuta_Stenka_ Ksiegarnia_Marzen

Księgarnia Marzeń w pierwszej, pilotażowej edycji odwiedzi m.in. Włocławek, Płock i Otwock. W każdej księgarni odbędą się dwa spotkania – na pierwszym aktorka lub aktor przeczyta fragmenty wybranej przez czytelników powieści. Przez kilka tygodni czytelnicy indywidualnie będą kontynuować lekturę, która kończy się na drugim spotkaniu z aktorem. Spotkania w księgarniach mają zachęcić czytelników do ich regularnego odwiedzania. Księgarnia Marzeń wspiera niewielkie księgarnie, które nie tylko zajmują się sprzedażą, ale są także miejscem spotkań ludzi, dla których książki są ważną częścią życia i inspiracją do rozwoju. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Pierwsze czytanie odbyło się 2 października we Włocławku. W księgarni „Gdańscy” Danuta Stenka przeczytała fragmenty powieści „Saszeńka” Simona Montefiorego – niezwykłej historii o krótkim romansie, który zmienił życie kilku pokoleń. Drugie czytanie odbędzie się 13 listopada i będzie zakończeniem czytania powieści.

Mobilna Księgarnia Marzeń dotrze do miejscowości, w których niesieciowe księgarnie wymagają wsparcia w trudnej konkurencji na rynku wielkich sieci księgarskich. Projekt promuje model księgarni jako instytucji kultury i wspiera księgarzy w organizowaniu wydarzeń dla lokalnych społeczności czytelniczych.

Projekt Księgarnia Marzeń jest realizowany przez Fundację Legalna Kultura w ramach programu Partnerstwo dla książki finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Informacje o projekcie znajdą Państwo na stronie: www.ksiegarniamarzen.pl

Przewiń do góry strony