Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Polecane nowości » „Ameryka w ogniu” Omar El Akkad

„Ameryka w ogniu” Omar El Akkad

ameryka-w-ogniu

Ponura, uginająca się pod zwałami trupów opowieść o rodzinie, która ucieka z pożeranego przez wojnę domową i zmieniający się klimat Południa. Uzupełniona sięgającymi drugiej połowy XXI wieku relacjami o zamachach terrorystycznych, wielkiej epidemii i krwawych walkach stoczonych podczas drugiej wojny secesyjnej.

Amerykę w ogniu mógłby z powodzeniem zekranizować twórca tetralogii Mad Max George Miller. Ale zwroty akcji nie odgrywają w niej pierwszoplanowej roli — liczy się tu przede wszystkim dramat społeczny: ukrywający się przed wojennym zgiełkiem w obozie dla uchodźców Amerykanie usiłują poukładać sobie życie przy uzbrojonych po zęby wartownikach, w namiotach i pod kocami. Jedni nieźle sobie radzą — kombinują i ciułają grosz do grosza, inni próbują przedostać się przez zasieki. W całym tym chaosie dorastają niebezpieczne jednostki zdolne zmieniać bieg historii.

Znęcanie się nad chorymi, eksperymentowanie na ludziach, uzbrajanie dzieci. To nie tylko smutna wizja Ameryki przyszłości. Wydarzenia opisane przez Omara El Akkada w powieści, której akcja toczy się w latach 80. XXI wieku, przypominają te znane nam z dzisiejszych programów informacyjnych. Ta powieść dzieje się właśnie teraz.

DATA PREMIERY: 22.08.2018r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 39,99 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo W.A.B.
OKŁADKA: Miękka

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony