Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Polecane nowości » Biografie » „Charles Bukowski. Wspomnienia Scarlet” Pamela „Cupcakes” Wood

„Charles Bukowski. Wspomnienia Scarlet” Pamela „Cupcakes” Wood

Charles Bukowski. Wspomnienia Scarlet Pamela „Cupcakes” Wood

Zaczęło się pod wpływem impulsu – przelotna znajomość pomiędzy ikonicznym Charlesem Bukowskim a jego słynną muzą, Pamelą „Cupcakes” Wood, która doprowadziła do dwuletniego związku, opisywanego przez Wood w tym pamiętniku bez zbędnego owijania w bawełnę. Jest to orzeźwiająco prostolinijna historia ich pełnego absurdów, lecz i czaru związku.

To spełniony sen entuzjastów Bukowskiego – pełne zanurzenie się w jego życie u boku niezależnej i rezolutnej Scarlet, kobiety, o której pisał w książce pod tymże tytułem, jak również w wielu wierszach. W powieści Bukowskiego Kobiety pojawia się ona jako Tammie.

Kim jest Scarlet? Skąd wzięła się tak silna chemia pomiędzy Bukowskim a kobietą, której tożsamość wielu intrygowała? Niniejsza książka to wciągająca i błyskotliwa historia ich wspólnego życia: pełna miłości i dowcipu, skomplikowana, a czasem skandaliczna. Widzimy Buka jako niepozbawionego wad geniusza, dostrzegamy jego utajoną gwałtowność, wychodzącą na jaw pod wpływem alkoholu, ale i doceniamy jego prawdziwą, wrażliwą i współczującą naturę.

DATA PREMIERY: 12.03.2019r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 39,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Replika
OKŁADKA: Twarda

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony