Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Aktualności » Empik rozwija nowy koncept sklepów – Mole Mole dedykowany pasjonatom czytania!

Empik rozwija nowy koncept sklepów – Mole Mole dedykowany pasjonatom czytania!

Grupa Empik dynamicznie rozwija, niezależnie od swojej sieci salonów, nowy koncept sklepów dedykowany pasjonatom czytania. W ciągu półtora miesiąca na rynku pojawiło się aż 6 księgarni Mole Mole, a wkrótce dołączy do nich kolejna. Plany przewidują otwarcie jeszcze 15 lokalizacji do końca roku.

mole mole 2

Bardzo dobre wyniki sprzedaży w nowo otwieranych księgarniach i przyjazne reakcje ze strony klientów – wielbicieli dobrej literatury, potwierdzają, że Mole Mole z sukcesem wpisuje się w księgarską mapę Polski – mówi Ewa Szmidt-Belcarz, prezes Grupy Empik.

Pierwsze księgarnie Mole Mole otwarto w maju w centrach handlowych M1 w Zabrzu i Czeladzi, następnie dołączyły do nich flagowe lokalizacje w Krakowie i w Markach pod Warszawą. Od 8 czerwca czytelników przyciąga księgarnia Mole Mole w Kołobrzegu, a od końca czerwca można dostać dobrą książkę w Galerii Ostrowiec w Ostrowcu Świętokrzyskim. 7 lipca rozpocznie działalność księgarnia w Łomży (Galeria Veneda). Empik planuje dalszą dynamiczną ekspansję Mole Mole i otwarcia kolejnych punktów w małym i średnim formacie – o powierzchni od 70 do 250 m2. – Plany są bardzo ambitne i przewidują, że do końca roku otworzy się nawet 15 nowych księgarni – informuje Ewa Szmidt-Belcarz. Zarząd Mole Mole myśli również o rozwoju formatu franczyzowego, który umożliwi jeszcze wyższą dynamikę rozwoju sieci.

mole mole 3

Mole Mole to małe, kameralne, przytulne a jednocześnie nowoczesne księgarnie z bogatą ofertą tytułów ze wszystkich gatunków. W każdej lokalizacji znajdziemy atrakcyjny wybór tytułów z literatury polskiej i zagranicznej, biografie, reportaże, poradniki.

Jesteśmy szczególnie dumni z szerokiego wyboru nowości wydawniczych oraz oferty dla najmłodszych czytelników – mówi Ewa Szmidt-Belcarz. Jak dodaje, klienci znajdą w Mole Mole również akcesoria do pakowania i wybór najbardziej popularnych artykułów piśmiennych.

Pierwsze tygodnie sprzedaży pokazują, że klienci Mole Mole najchętniej sięgają po kryminały, książki dla dzieci i młodzieży oraz powieści obyczajowe. Prawie każdy odwiedzający wychodzi z księgarni z więcej niż 1 książką.

mole mole

W Mole Mole pracują prawdziwi pasjonaci czytania, którzy chętnie doradzają w wyborze i polecają ciekawe tytuły. Nic więc dziwnego, że klienci bardzo chętnie rozmawiają z nimi o literaturze – dodaje Prezes Grupy Empik.

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony