Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Aktualności » Już 12 września czas na rekord Polski w czytaniu książek na głos!

Już 12 września czas na rekord Polski w czytaniu książek na głos!

Sztafeta czytelnicza to trwający 24 godziny przejazd autokarem, w trakcie którego pisarze i pracownicy Empiku będą czytać na głos fragmenty książek. Wydarzenie jest elementem obchodów jubileuszu 70-lecia Empiku.

Akcja rozpoczyna się w Warszawie od spotkania w salonie Empik Junior (ul. Marszałkowska) z Witoldem Szabłowskim, cenionym reporterem i dziennikarzem. Rozpocznie on sztafetę czytając na pierwszym odcinku książkę ,,Merhaba’’, czyli odświeżoną i uzupełnioną wersję swojego bestsellerowego zbioru reportaży ,,Zabójca z miasta moreli’’, nominowanego do Nagrody Literackiej ,,Nike’’. Autor opisuje w niej historię z 1958 roku, która miała miejsce w… Klubie Międzynarodowej Prasy i Książki, czyli dzisiejszym Empiku.

sztafeta autorzy

Po czytaniu autor i pracownicy Empiku biorący udział w biciu rekordu, wsiądą do autokaru i ruszą w stronę Gdańska. W drodze będą kontynuować czytanie na głos, co 30 minut książka będzie przekazywana kolejnej osobie. W każdym z miast planowane są półgodzinne przystanki. Będzie można porozmawiać z ulubionym autorem, zdobyć jego autograf oraz zamienić kilka słów z uczestnikami.

Gdy empikowy team dotrze do Gdańska przekaże ,,książkową pałeczkę’’ kolejnej grupie bijącej rekord.  Pracownicy wyruszający w podróż z Miasta Neptuna przeczytają ,,Ósmy cud świata’’ w towarzystwie autorki powieści – Magdaleny Witkiewicz.

Kolejnym kierunkiem czytelniczego autokaru będzie Szczecin – tam nastąpi nocna zmiana czytelniczej warty. Stąd autobus wyruszy do Poznania, gdzie do uczestników dołączy Ryszard Ćwirlej – dziennikarz i autor bestsellerowych powieści kryminalnych, których akcja toczy się w Wielkopolsce. Odda on w ręce sztafetowych czytelników powieść ,,Masz to jak w banku’’.

Kolejnym miastem na trasie jest Wrocław, w którym do autokaru wsiądzie Wojciech Chmielarz. W czasie drogi do Katowic pisarz rozpocznie czytanie swojego thrillera ,,Żmijowisko’’.

Cała przygoda zakończy się w Krakowie, do którego wraz z reprezentacją Empiku wyruszy Łukasz Orbitowski – polski guru literatury grozy. Nieprzewidywalna, trzymająca w napięciu fabuła jego powieści ,,Exodus’’ dostarczy czytelnikom mocnych wrażeń.

sztafeta mapa

TRASA SZTAFETY:

PRZYSTANKI

12 września, środa

START: Warszawa – Gdańsk

12:00 Empik Junior – spotkanie z Witoldem Szabłowskim, miejsce autokaru pl. Defilad Warszawa

19:00 ul. Targ Węglowy, Gdańsk

Gdańsk-Szczecin:

19:30 ul. Targ Węglowy, Gdańsk

2:00 ul. Mariacka, przy pl. Solidarności, Szczecin

13 września, czwartek

Szczecin-Poznań:

02:30 ul. Mariacka, przy pl. Solidarności, Szczecin

06:30 Al. Marcinkowskiego, przy Muzeum Narodowym, Poznań

Poznań-Wrocław:

07:30 Al. Marcinkowskiego, przy Muzeum Narodowym, Poznań

10:00 pl. Czysty, przy Domu Towarowym Renoma, Wrocław

Wrocław-Katowice:

10:30 pl. Czysty, przy Domu Towarowym Renoma, Wrocław

13:30 pl. Szewczyka przy wejściu głównym Dworca PKP, Katowice

Katowice-Kraków:

14:00 pl. Szewczyka, przy wejściu głównym Dworca PKP, Katowice

META: 16:00 parking, przy Centrum Handlowym Kazimierz, Kraków

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony