Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Aktualności » Już 14 marca Małgorzata Musierowicz powróci z nową powieścią „Ciotka Zgryzotka”!

Już 14 marca Małgorzata Musierowicz powróci z nową powieścią „Ciotka Zgryzotka”!

„Ciotka Zgryzotka” to 22. tom bestsellerowej „Jeżycjady”, cyklu powieści dla młodzieży, którego akcja toczy się wokół losów rodziny Borejko. Niemal każda część rozgrywa się w Poznaniu i dotyczy innej postaci. Chociaż poszczególne tomy można traktować jako osobne historie, to w każdym z nich znajdują się aluzje i odniesienia do poprzednich wydań. Seria ukazuje się już od 40 lat, a losy jej bohaterów do dzisiaj cieszą się popularnością wśród czytelników.

Uwaga! Nie lada gratka dla wielbicieli autorki! W związku, iż Małgorzata Musierowicz nie mogła się zdecydować, którego z męskich bohaterów umieścić na ostatniej stronie okładki, postanowiła, że umieści obu. Czytelniczki będą mogły same dokonać wyboru, z którym bohaterem chcą mieć „Ciotkę Zgryzotkę”, gdyż nakład powieści zostanie podzielony równo po połowie.

Zgryzotka

Małgorzata Musierowicz to uznana autorka książek dla dzieci i młodzieży. Jej powieści były tłumaczone na wiele języków i otrzymała wiele znaczących nagród, m.in. Medal Polskiej Sekcji IBBY oraz Złote Koziołki, a także Order Uśmiechu przyznany przez dzieci w 1994 roku.

„Ciotka Zgryzotka” ukażę się już 14 marca nakładem Wydawnictwa Akapit Press.

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony