Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Aktualności » Już jest zwiastun ekranizacji kryminału Jo Nesbo „Pierwszy śnieg”. Fassbender jako Harry Hole!

Już jest zwiastun ekranizacji kryminału Jo Nesbo „Pierwszy śnieg”. Fassbender jako Harry Hole!

„Pierwszy śnieg” norweskiego króla kryminału Jo Nesbo po polsku ukazał się siedem lat temu – to książka z flagowego powieściowego cyklu Nesbo o komisarzu Harrym Hole’u. Powieść w Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego. W adaptacji filmowej gburowatego policjanta zagrał Michael Fassbender.

pierwszy snieg Jo Nesbo ekranizacja

Ktoś w Oslo wymierza bestialskie kary zamężnym kobietom. W pobliżu miejsca zbrodni zawsze odnajdywany jest śniegowy bałwan. „Pierwszy śnieg” to historia seryjnego mordercy. Za śledztwo bierze się Harry Hole, mrukliwy, zrezygnowany, ale piekielnie dobry policjant – typowy glina ze skandynawskich kryminałów.

Film wyreżyserował Szwed Tomas Alfredson, który w 2011 r. zrobił świetnego „Szpiega” na podstawie powieści Johna le Carré z Garym Oldmanem w roli głównej. Można więc założyć, że Alfredson ma rękę do adaptacji filmowych.

To nie pierwsza książka Nesbo, która została przeniesiona na duży ekran. W 2011 r. zekranizowano jego thriller „Łowcy głów”. Film był hitem – obejrzało go 11 proc. Norwegów.

Film wejdzie do kin w Polsce 13 października 2017.

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony