Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Aktualności » Karolina Żebrowska i jej „100 lat piękna” podbija internet!

Karolina Żebrowska i jej „100 lat piękna” podbija internet!

Polska youtuberka – Karolina Żebrowska dokonała rzeczy wydawać by się mogło niemożliwej. Zaledwie w ciągu 2 minut i 45 sekund pokazała w prosty, piękny sposób opowieść o modzie, jak i o historii Polski.

100 lat piękna

Czekałam na polską wersję tak długo, że aż zrobiłam ją sama. W internecie pojawiły się już różne „edycje” – amerykańska, hinduska, rosyjska, ale ja miałam wrażenie, że polska byłaby zupełnie inna – głównie dlatego, że przez ostatnie stulecie nie mieliśmy zbyt wiele okazji, by wyglądać modnie. I co jest absolutnie godne podziwu, mimo wszystkich przemian politycznych i zawirowań historii kobiety robiły wiele, żeby i tak być stylowymi – napisała autorka w komentarzu zamieszczonym pod filmem.

Nagranie, w którym prezentuje ostatnie 10 dekad mody w Polsce ma już ponad 546 tysięcy wyświetleń w serwisie Youtube.

Zrobiłam nalot na krakowskie second-handy, przekopałam rodzinne szafy, grzebałam w archiwach. O polskiej modzie nie da się mówić odrębnie, bez odniesienia jej do tego, co działo się w kraju – mówi Karolina Żebrowska, młoda krakowianka, której ostatni film „100 lat piękna” bije rekordy popularności w serwisie YouTube.

Filmik kończy się dwoma dekadami – latami 90 i początkiem XXI wieku. Pierwsza z nich tryska kolorem, młodością i fascynacją zachodnimi produktami, druga, ta bliższa naszych czasów wydaje się bardziej neutralna, bezpłciowa, mało konkretna. Przy niej Karolina stawia znak zapytania i pozostawia widza w refleksji nad modą, historią i kulturowym dziedzictwem.

Według niektórych Karolina w niecałe trzy minuty zrobiła dla historii Polski więcej niż większość rządowych instytucji.

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony