Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Konkursy

Konkursy

Konkurs na opowiadanie fantastyczne „Jestem legendą”

Konkurs jest organizowany na portalu fantastyka.pl. Pomysłodawczynią jest Magdalena Świerczek-Gryboś.

Uczestnicy
W konkursie mogą wziąć udział zarejestrowani użytkownicy portalu fantastyka.pl.

Opis
Aby wziąć udział w konkursie, należy napisać i opublikować na portalu fantastyka.pl opowiadanie fantastyczne, dowolnie interpretując hasło „Jestem legendą”. Objętość tekstu od 15000 do 60000 znaków.

Może hasło „Jestem legendą” kojarzy Wam się z postapo i ostatnim przedstawicielem ludzkiego gatunku, a może z owianym legendą potworem? Z historią Atlantydy? Z odkrywcą, któremu nikt nie wierzył, królem międzygalaktycznej giełdy, z własnymi marzeniami, z rządową obietnicą? Możecie pisać fantasy, SF, horrory, hybrydy, co tylko zechcecie, pod warunkiem wystąpienia istotnego dla fabuły motywu fantastycznego (który przetrwa brzytwę Lema).

Prace można zgłaszać od 1 marca do 1 maja 2018 r.

Nagrody
Nagrodami są ufundowane przez trzy wydawnictwa książki, a także możliwość udziału w antologii pokonkursowej i portalowe wyróżnienia za najlepsze opowiadania (tak zwane piórka, również nagradzane książkami).

Strona konkursu www.fantastyka.pl/hydepark/pokaz/19999

Data zakończenia konkursu: 1 maja 2018

XXVI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Rafała Wojaczka

Organizatorem konkursu jest Instytut Mikołowski.

Uczestnicy
Konkurs ma charakter otwarty.

Opis
Na adres Organizatora należy przesłać zestaw trzech niepublikowanych wcześniej wierszy.

Opłata za zgłoszenie jednego zestawu wynosi 30 zł.

Jurorami będą: Ewa Olejarz, Joanna Oparek (przewodnicząca), Karina Stempel.

Prace wydrukowane w czterech egzemplarzach należy przesyłać pocztą (szczegóły tutaj).

Nagrody
Pula nagród wynosi 1800 zł.

Regulamin konkursu: www.instytutmikolowski.pl/instytut-mikolowski-oglasza-xxvi-ogolnopolski-konkurs-poetyc.php

Data zakończenia konkursu: 6 maja 2018

Przygoda z Astrid. Konkurs dla nauczycieli i uczniów!

Wydawnictwo Zakamarki oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu ogłaszają konkurs dla nauczycieli oraz bibliotekarzy szkolnych oraz ich uczniów na projekt edukacyjny dotyczący twórczości pisarki.

Zachęcamy do pochylenia się nad książkami szwedzkiej autorki, zaczerpnięcia inspiracji, ważnych treści do rozmowy i zabawy z dziećmi.

Astrid Lindgren napisała blisko 100 książek dla dzieci, które zostały przetłumaczone na 76 języków i na stałe wpisały się do kanonu literatury dziecięcej. Pisarka przez całe życie była sprzymierzeńcem dzieci – doskonale je rozumiała, szanowała i liczyła się z ich zdaniem. Broniła prawa dzieci do życia własnym życiem.

Jak pisała Anna Węgleńska, tłumaczka książek Astrid Lindgren – „Astrid Lindgren wie, co w życiu jest ważne: miłość, dobro, przyjaźń, wrażliwość na krzywdę drugiego – to dla niej wartości najwyższe i daje im wyraz, przy czym nie omija tematów takich jak śmierć”.

Zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych i nauczycieli bibliotekarzy do przygotowania projektu edukacyjnego, w którym ukazane zostaną wartości przyświecające życiu i twórczości pisarki. Rok szkolny 2017/2018 będzie czasem na przygotowanie i realizację działania.

Z książek Astrid Lindgren można czerpać inspirację do lekcji, spotkań, warsztatów. Jej opowieści są skarbnicą pomysłów na rozmaite działania z dziećmi – zarówno zabawę i twórczość, jak i rozmowy na trudne i ważne tematy.

Przygotujcie wraz z uczniami Waszej szkoły wydarzenie Przygoda z Astrid. Może to być specjalna lekcja, spotkanie, projekt plastyczny, konkurs, wystawa, gra. Inwencja należy do Was!

W zadaniu może wziąć udział klasa pod opieką nauczyciela lub bibliotekarza lub grupa uczniów skupiona przy bibliotece szkolnej pod opieką nauczyciela lub bibliotekarza. W jednej szkole może być realizowanych kilka projektów, każdy z inną klasą lub grupą.

Pracą konkursową będzie opis zrealizowanego działania i jego efektów.

Wyniki zostaną ogłoszone do 11 czerwca 2018 roku.

Nagrodami w konkursie są książki Wydawnictwa Zakamarki (również z autografami autorów) oraz płyty DVD z filmami z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, a dla koordynatorów – prenumeraty czasopism oraz książki metodyczne.

Strona konkursu www.zakamarki.pl/wydarzenia/wydarzenie/index/?id=1607

Data zakończenia konkursu: 13 maja 2018

XXI Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O ludzką twarz człowieka”

Organizatorami konkursu są Urząd Gminy Krośnice, Centrum Edukacyjno-Turystyczno-Sportowe oraz Rzymskokatolicka Parafia pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego w Krośnicach.

Uczestnicy
Konkurs ma charakter otwarty.

Opis

Chcemy nadal wierzyć nie tylko w Boga, ale także w człowieka. Chcemy wierzyć w to, że ten człowiek nadal jest dobry i piękny. Że nie zagubił wrażliwości, którą posiadał na samym początku, że nadal ma ludzką twarz. Chcemy tę twarz odnaleźć. Chcemy tę twarz pokazać. Taka jest główna myśl XXI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O ludzką twarz człowieka”.

W tegorocznej edycji chcemy uwypuklić dwie jakże istotne okoliczności dotyczące 2018 roku. Ten rok będzie obchodzony jako Rok Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz jako Rok Ireny Sendlerowej.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu zestaw czterech wierszy. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane drukiem ani zgłaszane do innych konkursów.

Prace wydrukowane w czterech egzemplarzach należy przesyłać pocztą (szczegóły w komunikacie).

Nagrody
Przewidziane są nagrody pieniężne i rzeczowe.

Strona konkursu wacburyla.plio.pl/article/komunikat-o-xxi-ogolnopolskim-konkursie-poetyckim-124.html

Data zakończenia konkursu: 27 maja 2018

IX Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Kwiat Dziewięćsiła”

Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Tokarni.

Uczestnicy
Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich.

Opis
Na konkurs należy przesłać trzy wiersze o dowolnej tematyce. Do zestawu można dołączyć jeszcze jeden wiersz o tematyce górskiej. Wiersze o tematyce górskiej będą oceniane oddzielnie.

Utwory nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.

Prace wydrukowane w 4 egzemplarzach należy przesyłać pocztą (szczegóły w regulaminie).

Nagrody
Laureaci konkursu otrzymają okolicznościowe medale-statuetki, a także dyplomy i drobne upominki.

Strona konkursu domkultury.manifo.com/nowa-podstrona-749

Data zakończenia konkursu: 31 maja 2018

Fantazje Zielonogórskie 2018

Organizatorem konkursu jest Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra.

Uczestnicy
Konkurs ma charakter otwarty.

Opis

Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra ogłasza VIII edycję otwartego konkursu literackiego Fantazje Zielonogórskie na opowiadanie fantastyczne inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Zielonej Góry. Prace powinny być osadzone w konwencji szeroko pojmowanej fantastyki (sci-fi, fantasy, horror, legendy miejskie, realizm magiczny, itp.) splecionej z wątkami zielonogórskiej historii lub codzienności. Najlepsze konkursowe opowiadania zebrane zostaną w postaci antologii. Sądzimy, że wiedzę o Zielonej Górze i jej bogatej historii można upowszechniać również za pomocą fantastyki. Klimat i metafizykę miasta można budować także w świecie wyobraźni. Chcielibyśmy aby co roku o kolejny tomik rozrastała się biblioteczka zielonogórskich fantazji, marzeń i koszmarów.

Objętość opowiadania nie może przekraczać 35 tys. znaków.

Prace należy przesyłać e-mailem (szczegóły  w regulaminie).

Nagroda
Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1.000 złotych.

Najlepsze opowiadania zostaną opublikowane w antologii pokonkursowej.

Strona konkursu fantazje.adastra.zgora.pl

Data zakończenia konkursu: 1 czerwca 2018

Rusza IV edycja konkursu Biedronki „Piórko”!

Po 100 tys. zł czeka na debiutującego pisarza i ilustratora, którzy zwyciężą w tegorocznym konkursie Biedronki „Piórko”. Jego czwarta edycja ruszyła 8 lutego br. Sieć poszukuje autorów, którzy stworzą opowieść dla dzieci w wieku 4-10 lat. Książka następnie trafi na półki sklepów Biedronka. Według tegorocznych badań blisko 24 proc. ankietowanych przyznało, że w ciągu ostatniego roku nie przeczytało żadnej książki. Konkurs Biedronki ma za zadanie wspierać debiutujących twórców oraz popularyzować czytelnictwo.

Piorko 2018

Piórko 2018 – zasady udziału

By wziąć udział w pierwszym etapie konkursu należy przesłać tekst literacki skierowany do dzieci w wieku od 4 do 10 lat, o objętości od 20 000 do 60 000 znaków do 20 marca br. Zgłoszenia należy przesyłać poprzez stronę: piorko2018.biedronka.pl

Poprzednie edycje konkursu Piórko cieszyły się dużym zainteresowaniem debiutantów i klientów sieci, co podkreśla, jak ważne jest to przedsięwzięcie. W trzech pierwszych odsłonach wpłynęło łącznie ponad 14 tys. 400 tekstów i kompletów ilustracji. Książki, które zostały dotąd wydane, sprzedały się w ponad 115 tys. egzemplarzy – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w JMP. Wśród autorów tekstów ubiegłorocznej edycji przeważały kobiety (71%) oraz osoby w przedziale wiekowym od 31. do 50. roku życia (52%).

W jury, które oceni nadesłane teksty, zasiadają znani eksperci, a wśród nich: Renata Piątkowska i Rafał Witek – autorzy książek dla dzieci, Agnieszka Karp-Szymańska – filolog polski i współzałożycielka portalu CzasDzieci.pl, dziennikarz Jarosław Gugała, a także przedstawiciel Jeronimo Martins Polska.

Do tej pory w ramach projektu ukazały się trzy książki: „Szary domek”, „Córka bajarza” i „Nieustraszony Strach na Wróble”, które łącznie sprzedały się w 115 tys. egzemplarzy. W tegorocznej, już czwartej, edycji projektu sieć Biedronka akcentuje walory edukacyjne książek w rozwoju intelektualnym dziecka.

Drugi etap skierowany dla rysowników rozpocznie się w lipcu 2018, po wytypowaniu przez kapitułę konkursu Piórko zwycięskiego tekstu. Książka, która powstanie w wyniku wydania zwycięskich prac będzie dostępna w sprzedaży w sklepach Biedronka w listopadzie i grudniu 2018 r.

Strona konkursu piorko2018.biedronka.pl

Data zakończenia konkursu: 20 marca 2018 – etap pierwszy wyniki 7 czerwca. Tego dnia wystartuje również drugi etap konkursu. Zadaniem uczestników będzie stworzenie ilustracji do zwycięskiego tekstu. Już dziś zachęcamy do udziału w nim.

XXII Międzynarodowy Konkurs Poetycki „O złote cygaro Wilhelma”

Organizatorem konkursu jest Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach.

Uczestnicy
Konkurs ma charakter otwarty.

Opis
Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie zestawu trzech wierszy o dowolnej tematyce.

Utwory nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.

Wiersze wydrukowane w czterech egzemplarzach należy przesyłać pocztą (szczegóły w regulaminie).

Finał konkursu odbędzie się 21 września 2018 r. w Czerwionce-Leszczynach. Finaliści zaprezentują swoje wiersze przed jury i publicznością.

Nagrody
Pula nagród wynosi 5.000 zł.

Strona konkursu drive.google.com/file/d/1Uk-Y804NaKldIdr58HUvz1pazd3iPkVU/view

Data zakończenia konkursu: 29 czerwca 2018

Literacki Debiut Roku! Rusza VII edycja!

20 lutego 2018 rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do VII edycji konkursu Literacki Debiut Roku. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 13 kwietnia 2018 roku.

Konkurs pt. „Literacki Debiut Roku” zainicjowany został, aby promować polskich debiutantów w zakresie literatury pięknej. Głównym celem konkursu jest wyłonienie w danym roku kalendarzowym najlepszej powieści, która nie była dotychczas nigdzie publikowana w wersji drukowanej.

Obecna, siódma edycja trwać będzie od 20 lutego 2018 roku do 30 czerwca 2018 roku.

Na laureatów konkursu czekają bardzo atrakcyjne nagrody!

I miejsce – tytuł „Literacki Debiut Roku”, nagroda pieniężna w wysokości 5000 zł, dyplom, opublikowanie zwycięskiego utworu drukiem, jego dystrybucja oraz promocja przez Wydawnictwo Novae Res oraz patronów i partnerów Konkursu, kurs wybrany przez laureata z oferty kursów stacjonarnych organizowanych przez szkołę warsztatów pisarskich Maszyna do Pisania, zestaw książek.
II miejsce – dyplom, tygodniowy pobyt w SPA, kurs wybrany przez laureata z oferty kursów stacjonarnych organizowanych przez szkołę warsztatów pisarskich Maszyna do Pisania, zestaw książek.
III miejsce – dyplom, dwudniowy pobyt w SPA, kurs wybrany przez laureata z oferty kursów stacjonarnych organizowanych przez szkołę warsztatów pisarskich Maszyna do Pisania, zestaw książek.

W skład Kapituły Konkursu wchodzą:
Red. Marzena Bakowska – członek kapituły
Prof. UG, dr hab. Marcin Całbecki – członek kapituły
Red. nacz. Wojciech Gustowski – członek kapituły
Dr Paweł Kozielski – członek kapituły
Agnieszka Lingas-Łoniewska – członek kapituły
Prof. UG, dr hab. Anna Ryłko-Kurpiewska – przewodniczący kapituły
Red. Krzysztof Szymański – sekretarz kapituły

Szczegółowy przebieg konkursu opisuje regulamin oraz strona www.literackidebiutroku.pl

Informacji związanych z konkursem udziela sekretariat wydawnictwa Novae Res pod adresem ldr@novaeres.pl.

Film z gali poprzedniej edycji:

Konkurs literacki! CZWARTA STRONA NEW ADULT!

NEW ADULT konkurs czwarta strona

Strona konkursu czwartastrona.pl/wp-content/uploads/2017/12/Regulamin_konkursu_Czwarta_Strona_New_Adult_01_01_2018.pdf

Data zakończenia konkursu: 30 czerwca 2018

Przewiń do góry strony