Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Konkursy

Konkursy

Zostań autorem recenzji miesiąca!

Zapraszamy do udziału w konkursie na najciekawszą recenzję książki wydanej nakładem Prószyński i S-ka. Co miesiąc do wygrania zestaw 3 książek z aktualnej listy bestsellerów!  Wystarczy tylko podzielić się z nami wrażeniami po przeczytaniu jednej z naszych książek – od literatury faktu po fantastykę, od kryminałów po romanse.

Napisz_recenzje_224x150px

Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z jego regulaminem, napisać oryginalną recenzję (do 4 000 znaków) jednej z książek z aktualnej oferty naszego wydawnictwa i wysłać ją na adres: redaktor@proszynski.pl, podając koniecznie swoje imię i nazwisko, adres e-mail i tytuł recenzowanej książki, a w temacie wiadomości hasło: RECENZJA MIESIĄCA. Spośród nadesłanych recenzji raz w tygodniu wybierzemy Recenzję Miesiąca, opublikujemy ją w naszym serwisie, a jej Autora nagrodzimy wybranym przez niego bestsellerem.

Ogólnopolski konkurs artystyczny „Klasa ze Snów”! Ruszyła 7. edycja!

Najnowsza edycja Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego „Klasa ze Snów” ma za zadanie popularyzowanie świadomego i praktycznego wykorzystania najnowszych technologii w procesie uczenia i nauczania, oraz rozbudzenie pasji czytania i świadomości czytelniczej u dzieci i młodzieży.

Tym razem Organizator proponuje zadania konkursowe nawiązujące do lektur szkolnych. Uczniowie klas I-III przygotują prace plastyczne na temat „Bohater mojej ulubionej lektury na lekcji w nowoczesnej klasie ze snów”, zaś starsi film – na ten sam temat. Każda ze szkół może zgłosić jedną pracę w ramach danej grupy wiekowej. W konkursie mogą brać udział szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne (w rozumieniu ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty).

Ważne są terminy. Zgłoszenie do konkursu musi być dokonane do 31 grudnia 2016 r. na stronie www.klasazesnow.pl, zaś prace należy przesłać do 16 marca 2017 r.

Konkurs „Klasa ze snów” odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizatorem konkursu jest ViDiS SA – właściciel portalu www.MultimediawSzkole.pl

Bliższe informacje; na www.klasazesnow.pl oraz na oficjalnym funpage konkursu na Facebooku www.facebook.com/klasazesnow.

W ramach konkursu uczniowie przygotowują prace artystyczne (plastyczne, video itp.). W 6. edycji uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali fantastyczne filmy, między innymi:

Nagrody

Organizator ufundował nagrody o wartości ponad 40 000 zł.

Na laureatów konkursu plastycznego czekają Projektor Casio XJ-F100W oraz 10 głośników bezprzewodowych Defenzo Audience i 10 głośników bezprzewodowych Defenzo SoundFit.

Konkurs trwa od 1 listopada 2016 roku do 23 czerwca 2017 roku.

Zapraszamy do odwiedzenia strony konkursu: www.klasazesnow.pl

„Złoczyńcy w uzdrowisku” konkurs na opowiadanie kryminalne z motywem fantastycznym

Organizatorem konkursu jest Powiat Otwocki.

Uczestnicy
W konkursie mogą uczestniczyć osoby, które mają ukończone 16 lat.

Opis
Uczestnicy konkursu mają za zadanie napisać opowiadanie kryminalne z motywem fantastycznym. Akcja opowiadania musi rozgrywać się na terenie powiatu otwockiego.

Formą literacką pracy konkursowej jest opowiadanie, w którym istotne znaczenie odgrywa powiat otwocki. Opowiadanie powinno być osadzone w realiach geograficznych i nawiązywać do miejsc związanych z tym regionem. Źródło inspiracji stanowią miejsca turystyczne, kulturalne, ośrodki, placówki, zakłady itp., które znajdowały lub znajdują się na terenie powiatu otwockiego. Przykładowa lista miejsc dostępna jest jako załącznik do regulaminu na stronie internetowej Powiatu Otwockiego. Akcja opowiadania może toczyć się w przeszłości, teraźniejszości lub przyszłości.

Objętość teksu nie może przekraczać 30.000 znaków ze spacjami.

Prace można przesyłać emailem lub pocztą (szczegóły w regulaminie).

Nagrody
I miejsce: 2.000 zł brutto
II miejsce: 1.500 zł brutto
III miejsce: 1.000 zł brutto
Autorzy wyróżnionych opowiadań otrzymają nagrody rzeczowe.

Strona konkursu www.powiat-otwocki.pl/powiat/zawartosc/447

Data zakończenia konkursu: 31 lipca 2017

Ogólnopolski Konkurs Poetycki XXIV Piastowskiej Biesiady Poetyckiej

Organizatorami konkursu są Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie oraz Konfraternia Poetycka „Biesiada”.

Uczestnicy
Konkurs ma charakter otwarty.

Opis
Na konkurs należy przesłać zestaw 5 wierszy o dowolnej tematyce.

Utwory nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych w konkursach.

Prace należy przesyłać pocztą na adres Miejskiego Ośrodka Kultury w Piastowie (szczegóły w regulaminie).

Nagrody
I miejsce: 1.000 zł
II miejsce: 750 zł
III miejsce: 500 zł
4 wyróżnienia po 300 zł

Strona konkursu drive.google.com/file/d/0ByrWZ480urnFNTdmNnh6OFdLdXc/view?usp=sharing

Data zakończenia konkursu: 31 lipca 2017

Konkurs na sztukę teatralną „Demokracja. Nie tylko dla dorosłych”

Organizatorami konkursu są Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku oraz Fundacja MiastoKreacja w Gdańsku.

Uczestnicy
Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich.

Opis
Pracą konkursową jest sztuka teatralna dla dzieci lub młodzieży, poruszająca temat wartości demokratycznych.

Przywykliśmy sądzić, że wartości demokratyczne, przyjęte i uznane podstawowe zasady aksjologiczne – wolność, równość, sprawiedliwość, pluralizm, tolerancja, praworządność oraz szacunek dla praw obywatelskich – na których oparte jest demokratyczne sprawowanie władzy, są nie tylko powszechnie znane w naszym kręgu kulturowym, ale także praktykowane. Obecne przemiany świata, gdzie coraz częściej odchodzi się od owych podstawowych wartości, skłaniają nas do podjęcia działań skierowanych do najmłodszych obywateli naszego społeczeństwa, które nie tylko pozwolą im na uświadomienie i zweryfikowanie swojego rozumienia demokracji, ale staną się swoistym laboratorium, które wyzwoli nową energię w budowaniu świadomego, aktywnego obywatela.
W przekonaniu, że to teatr jako miejsce spotkania i budowania wspólnoty jest najznakomitszym polem dialogu, postanowiliśmy zainspirować twórców do zmierzenia się z wyzwaniem, jakim jest stworzenie opowieści scenicznej o wartościach, jakie tkwią w demokracji.

Autor musi określić grupę wiekową odbiorców, do których kieruje swoją sztukę (od 6 do 18 lat).

Objętość tekstu nie może przekraczać 60 stron maszynopisu.

Prace należy przesyłać pocztą (szczegóły w regulaminie).

Nagroda
Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 20.000 zł.

Strona konkursu teatrminiatura.pl/aktualnosci/2017/03/15/konkurs-na-sztuke-teatralna-demokracja-nie-tylko-dla-doroslych/

Data zakończenia konkursu: 31 lipca 2017

XI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Rainera Marii Rilkego

Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Przyjaciół Sopotu.

Uczestnicy
Konkurs ma charakter otwarty.

Opis
Na adres Organizatora należy przesłać zestaw pięciu wierszy, które nie były wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach. Tematyka utworów może być dowolna.

Wiersze wydrukowane w trzech egzemplarzach należy przesyłać pocztą.

Nagrody
W konkursie zostaną przyznane nagrody pieniężne. Zdobywca głównej nagrody otrzyma 3.000 złotych.

Strona konkursu www.topos.com.pl/index.php?option=com_konkursy&view=konkurs&id=94

Data zakończenia konkursu: 15 sierpnia 2017

Bajeczne wspomnienia ze szkolnej ławki

Organizatorem konkursów jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Uczestnicy
W konkursach mogą brać udział dzieci i młodzież w wieku do 18 lat.

Opis
CSE „Światowid” zaprasza dzieci i młodzież do udziału w trzech konkursach:

➽ „Pokaż, że czytasz” – konkurs plastyczny. Należy przygotować plakat, który będzie zachęcać odbiorców do częstszego spędzania czasu przy książkach, a nie przed telewizorem czy komputerem. Metoda wykonania pracy jest dowolna, jednak nie można używać materiałów sypkich.

➽ „Nie uwierzysz, z kim siedziałem/am w szkolnej ławce” – konkurs na opowiadanie. W opowiadaniu obok autora pracy musi pojawić się postać literacka z ulubionej lektury szkolnej. Maksymalna objętość tekstu to 4000 znaków.

➽ „Poczytajmy i pograjmy” – konkurs na grę planszową. Należy wykonać grę planszową, inspirowaną ulubionym utworem literackim, np. opowiadaniem, wierszem. Gra musi mieć tytuł, instrukcję obsługi, planszę, a także – w zależności od pomysłu – pionki, żetony lub karty.

Prace konkursowe wraz z formularzem zgłoszeniowym można dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą. Regulaminy konkursów można pobrać tutaj.

Nagrody
Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: do 12 lat i 13-18 lat. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe w postaci gier edukacyjnych, książek oraz czytników e-booków.

Strona konkursu swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/konkursy/wez-udzial-w-bajecznym-projekcie

Data zakończenia konkursu: 15 sierpnia 2017

X Ogólnopolski Konkurs na Autorską Książkę Literacką – Świdnica 2017

Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy.

Uczestnicy
Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich.

Opis
Każdy autor może zgłosić do konkursu projekt przygotowanej do druku autorskiej książki literackiej, dotychczas niepublikowanej w zwartej formie (np. tomik, arkusz poetycki, powieść, zbiór opowiadań), w dowolnym opracowaniu graficznym wykonanym samodzielnie przez autora tekstu lub z udziałem innych osób.

Gatunek literacki i tematyka utworu mogą być dowolne.

W konkursie biorą udział wyłącznie ilustrowane projekty książek.

Projekt książki należy dostarczyć w wersji elektronicznej (plik PDF) oraz w formie wydruku (szczegóły w regulaminie).

Nagroda
Wybrana przez jury książka zostanie wydrukowana w nakładzie 500 egz. (150 egz. otrzyma autor). Zwycięzca otrzyma również nagrodę pieniężna w wysokości 3.000 zł.

Strona konkursu www.mbp.swidnica.pl/764-x-ogolnopolski-konkurs-na-autorska-ksiazke-literacka-swidnica-2017

Data zakończenia konkursu: 31 sierpnia 2017

XXXI Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O liść konwalii” im. Zbigniewa Herberta

Organizatorami konkursu są Urząd Miasta Torunia oraz Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu.

Uczestnicy
Konkurs ma charakter otwarty.

Opis
Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu od jednego do pięciu utworów poetyckich o dowolnej tematyce. Wiersze nie mogą być wcześniej publikowane.

Prace wydrukowane w 4 egzemplarzach należy przesyłać pocztą (szczegóły w regulaminie).

Nagrody
Laureaci otrzymają nagrody pieniężne o łącznej wartości 7.200 zł.

Strona konkursu artus.torun.pl/konkurs-poetycki-2017

Data zakończenia konkursu: 31 sierpnia 2017

I Międzynarodowy Konkurs literacki Siegfrieda Lenza

Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku.

Uczestnicy
Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich.

Opis
Tematem przewodnim konkursu są „Oblicza Europy”.

Utwór powinien uwzględnić kwestie Małej Ojczyzny, związane z dialogiem międzykulturowym o charakterze społeczno-kulturowym, środowiskowym, ekonomicznym oraz tożsamością mieszkańców danego regionu.

Do konkursu można zgłaszać utwory literackie o objętości od 10 tys. do 30 tys. znaków.

Prace należy przesyłać emailem (szczegóły w regulaminie).

Nagrody
I nagroda: 5.000 zł
II nagroda: 3.000 zł
III nagroda: 2.000 zł

Strona konkursu www.biblioteka.elk.pl/node/586

Data zakończenia konkursu: 31 sierpnia 2017

Przewiń do góry strony