Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Konkursy (strona 2)

Konkursy

Przygoda z Astrid. Konkurs dla nauczycieli i uczniów!

Wydawnictwo Zakamarki oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu ogłaszają konkurs dla nauczycieli oraz bibliotekarzy szkolnych oraz ich uczniów na projekt edukacyjny dotyczący twórczości pisarki.

Zachęcamy do pochylenia się nad książkami szwedzkiej autorki, zaczerpnięcia inspiracji, ważnych treści do rozmowy i zabawy z dziećmi.

Astrid Lindgren napisała blisko 100 książek dla dzieci, które zostały przetłumaczone na 76 języków i na stałe wpisały się do kanonu literatury dziecięcej. Pisarka przez całe życie była sprzymierzeńcem dzieci – doskonale je rozumiała, szanowała i liczyła się z ich zdaniem. Broniła prawa dzieci do życia własnym życiem.

Jak pisała Anna Węgleńska, tłumaczka książek Astrid Lindgren – „Astrid Lindgren wie, co w życiu jest ważne: miłość, dobro, przyjaźń, wrażliwość na krzywdę drugiego – to dla niej wartości najwyższe i daje im wyraz, przy czym nie omija tematów takich jak śmierć”.

Zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych i nauczycieli bibliotekarzy do przygotowania projektu edukacyjnego, w którym ukazane zostaną wartości przyświecające życiu i twórczości pisarki. Rok szkolny 2017/2018 będzie czasem na przygotowanie i realizację działania.

Z książek Astrid Lindgren można czerpać inspirację do lekcji, spotkań, warsztatów. Jej opowieści są skarbnicą pomysłów na rozmaite działania z dziećmi – zarówno zabawę i twórczość, jak i rozmowy na trudne i ważne tematy.

Przygotujcie wraz z uczniami Waszej szkoły wydarzenie Przygoda z Astrid. Może to być specjalna lekcja, spotkanie, projekt plastyczny, konkurs, wystawa, gra. Inwencja należy do Was!

W zadaniu może wziąć udział klasa pod opieką nauczyciela lub bibliotekarza lub grupa uczniów skupiona przy bibliotece szkolnej pod opieką nauczyciela lub bibliotekarza. W jednej szkole może być realizowanych kilka projektów, każdy z inną klasą lub grupą.

Pracą konkursową będzie opis zrealizowanego działania i jego efektów.

Wyniki zostaną ogłoszone do 11 czerwca 2018 roku.

Nagrodami w konkursie są książki Wydawnictwa Zakamarki (również z autografami autorów) oraz płyty DVD z filmami z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, a dla koordynatorów – prenumeraty czasopism oraz książki metodyczne.

Strona konkursu www.zakamarki.pl/wydarzenia/wydarzenie/index/?id=1607

Data zakończenia konkursu: 13 maja 2018

XXI Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O ludzką twarz człowieka”

Organizatorami konkursu są Urząd Gminy Krośnice, Centrum Edukacyjno-Turystyczno-Sportowe oraz Rzymskokatolicka Parafia pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego w Krośnicach.

Uczestnicy
Konkurs ma charakter otwarty.

Opis

Chcemy nadal wierzyć nie tylko w Boga, ale także w człowieka. Chcemy wierzyć w to, że ten człowiek nadal jest dobry i piękny. Że nie zagubił wrażliwości, którą posiadał na samym początku, że nadal ma ludzką twarz. Chcemy tę twarz odnaleźć. Chcemy tę twarz pokazać. Taka jest główna myśl XXI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O ludzką twarz człowieka”.

W tegorocznej edycji chcemy uwypuklić dwie jakże istotne okoliczności dotyczące 2018 roku. Ten rok będzie obchodzony jako Rok Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz jako Rok Ireny Sendlerowej.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu zestaw czterech wierszy. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane drukiem ani zgłaszane do innych konkursów.

Prace wydrukowane w czterech egzemplarzach należy przesyłać pocztą (szczegóły w komunikacie).

Nagrody
Przewidziane są nagrody pieniężne i rzeczowe.

Strona konkursu wacburyla.plio.pl/article/komunikat-o-xxi-ogolnopolskim-konkursie-poetyckim-124.html

Data zakończenia konkursu: 27 maja 2018

IX Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Kwiat Dziewięćsiła”

Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Tokarni.

Uczestnicy
Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich.

Opis
Na konkurs należy przesłać trzy wiersze o dowolnej tematyce. Do zestawu można dołączyć jeszcze jeden wiersz o tematyce górskiej. Wiersze o tematyce górskiej będą oceniane oddzielnie.

Utwory nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.

Prace wydrukowane w 4 egzemplarzach należy przesyłać pocztą (szczegóły w regulaminie).

Nagrody
Laureaci konkursu otrzymają okolicznościowe medale-statuetki, a także dyplomy i drobne upominki.

Strona konkursu domkultury.manifo.com/nowa-podstrona-749

Data zakończenia konkursu: 31 maja 2018

Konkurs literacki! CZWARTA STRONA NEW ADULT!

NEW ADULT konkurs czwarta strona

Strona konkursu czwartastrona.pl/wp-content/uploads/2017/12/Regulamin_konkursu_Czwarta_Strona_New_Adult_01_01_2018.pdf

Data zakończenia konkursu: 30 czerwca 2018

Ogólnopolski Konkurs na Nową Polską Sztukę Teatralną „NIEPODLEGLI”

Organizatorem konkursu jest Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

Uczestnicy
Konkurs ma charakter otwarty.

Opis
Do konkursu można zgłaszać sztuki teatralne inspirowane unikalnymi doświadczeniami Polaków w latach 1918-2018.

Dzisiaj jednym z kluczowych pytań, jakie stawia sobie każdy Polak, jest jego relacja z przeszłością. Jedni chcą wracać do przeszłości, idealizując ją, uważając za model życia. Inni w ogóle nie myślą o przeszłości, ale o tym, co nas otacza – i tak się dzieje też w sztuce. Jeszcze inni chcą poznawać przeszłość po to, żeby budować przyszłość – mówi pomysłodawca „NIEPODLEGŁYCH”, dyrektor Teatru Polskiego, Andrzej Seweryn. Jeden z moich mistrzów, Andrzej Wajda, apeluje do nas swoją sztuką: „Myślcie. Bądźcie sceptyczni. Kochajcie. Kochajcie tę ziemię”. Codziennie przypominam sobie to jego przesłanie… A jaka będzie Polska? Wierzę, że to zależy od nas.

Sztuka nie może być wcześniej publikowana ani wystawiana.

Prace należy przesyłać pocztą (szczegóły w regulaminie).

Nagrody
Nagroda główna: 50.000 zł
3 wyróżnienia, każde w wysokości 10.000 zł

Strona konkursu www.teatrpolski.waw.pl/pl/aktualnosci/z_zycia_teatru/?id_act=2036

Data zakończenia konkursu: 30 czerwca 2018

Konkurs literacki na powieść historyczną „Na osi czasu”

Wydawnictwo Świętego Wojciecha ogłasza konkurs literacki na powieść historyczną.

Czy lubisz dowcipną naturę Filipa Neri? Zastanawiasz się czasem, co skłoniło Franciszka z Asyżu i Dominika Guzmana do założenia zupełnie nowych zakonów – żebraczych? Czy wyobrażałeś sobie, jak przebiegała wyprawa Cyryla i Metodego na ziemie słowiańskie? Albo jak smakowały konfitury z pomarańczy, którymi Katarzyna ze Sieny skłoniła papieża, by powrócił do Rzymu? A może pociągają cię jeszcze inne postaci z historii chrześcijaństwa – te odważne, charyzmatyczne i te szukające drogi, czasem błądzące?

Konkurs literacki na powieść historyczną Na osi czasu

Jeśli historia chrześcijaństwa nie jest ci obca, a przy tym masz talent pisarski, weź udział w konkursie literackim NA OSI CZASU. Napisz i prześlij nam powieść historyczną.

Strona konkursu www.swietywojciech.pl/Wydawnictwo-Swietego-Wojciecha/Aktualnosci/Konkurs-literacki-na-powiesc-historyczna

Data zakończenia konkursu: 15 października 2018

Przewiń do góry strony