Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Aktualności » Krakowianka ukradła ponad 140 książek podczas Targów Książki w Krakowie!

Krakowianka ukradła ponad 140 książek podczas Targów Książki w Krakowie!

Nawet pięć lat więzienia grozi kobiecie, która okradła stoiska księgarskie na Targach Książki w Krakowie. 

Kobieta, podając się za przedstawiciela mediów, w ciągu dwóch dni z różnych stoisk zrabowała kilkadziesiąt maskotek oraz niemal 140 książek i audiobooków o wartości sięgającej 10 tys. zł – wyjaśnia rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

„Amatorka literatury” – jak nazwali złodziejkę policjanci – została zatrzymana, gdy wraz z częścią ukrytych w walizce łupów próbowała opuścić teren Targów Książki.

Jak się okazało, w mieszkaniu zatrzymanej krakowianki policjanci ujawnili także kilkadziesiąt innych tytułów, które poprzedniego dnia zostały przez nią skradzione – informuje Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

Targi Książki w Krakowie

Wśród skradzionych przedmiotów były książki, audiobooki i maskotki – ich wartość opiewa na łączną sumę 10 tys. zł. Wszystkie przedmioty zostały zwrócone właścicielom.

W komisariacie zatrzymana usłyszała zarzut kradzieży (art.278KK), do popełnienia którego się przyznała. Swój czyn tłumaczyła trudną sytuacją finansową. Jak wyjaśniła, zrabowane książki oraz maskotki zamierzała w najbliższym czasie spieniężyć. Podejrzanej grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony