Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Aktualności » Książki na wagę złota? Kradzież ponad 500 nowości książkowych!

Książki na wagę złota? Kradzież ponad 500 nowości książkowych!

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 30–letniego mężczyznę i jego 60-letnią matkę, który stworzyli swój własny przestępczy interes. Duet złodziejów działał na terenie Krakowa i upodobał sobie branżę księgarską. Obydwoje usłyszeli zarzuty kradzieży.

Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednej z drukarni dochodzi do systematycznych kradzieży. Z terenu firmy ginęły wydrukowane książki, które miały trafić do sprzedaży w księgarniach. Zazwyczaj były to nowości, które nie były jeszcze dostępne w sklepowej sprzedaży. Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że na jednym z aukcyjnych portali internetowych pojawiają się nowości książkowe w atrakcyjnej cenie. Funkcjonariusze ustalili właściciela konta – z którego prowadzone były aukcje.

Okazała się nią młoda dziewczyna – która nic nie wiedziała o przestępczym procederze. Pomysłodawcą działania okazała się być 60-letnia kobieta, która namówiła swojego syna zatrudnionego w drukarni, aby ten kradł książki. 30-latek systematycznie zaczął wynosić z terenu drukarni gotowe książki (zazwyczaj były to nowości) mające trafić na półki księgarni. Książki wystawiane były na portalu aukcyjnym- gdzie po okazyjnych cenach bardzo szybko zyskiwały nowych właścicieli.Szacowna wartość skradzionych książek to około 10 tysięcy złotych. W mieszkaniu złodziei zabezpieczono przygotowane do sprzedaży książki, których wartość to ok.1500 złotych. .Zarówna kobieta jak i zatrzymany mężczyzna usłyszeli zarzuty kradzieży (art.278) za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony