Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Aktualności » Książki to najlepszy pomysły na prezent!

Książki to najlepszy pomysły na prezent!

Polacy deklarują, że w 2017 roku na święta Bożego Narodzenia wydadzą o 2 proc. więcej niż przed rokiem – wynika z badania „Zakupy Świąteczne 2017″ przeprowadzonego przez Deloitte. Wydatki planowane przez Polaków w 2017 r. są o 2 proc. wyższe niż w ubiegłym roku. Aczkolwiek jest to mniej niż pierwotnie deklarowali (882 zł wobec 1121 zł).

Polacy planują wydać w tym roku więcej pieniędzy na prezenty (51 proc.) niż na jedzenie (39 proc.) a pozostałe (10 proc) na spotkania towarzyskie.

Przy okazji Deloitte informuje, że Polacy po raz pierwszy od dwóch lat pozytywnie oceniają obecną sytuację gospodarczą (wzrost odsetka zadowolonych osób wzrosła z 15,6 proc. do 32,7 proc.). Wzrost pozytywnych opinii miał miejsce także w pozostałych krajach.

Co chcemy znaleźć pod choinką? W tym roku ponownie wygrywają kosmetyki i perfumy. Dalej na liście są książki i słodycze. Coraz rzadziej na liście najbardziej pożądanych prezentów znajdują się pieniądze – tylko w Belgii gotówka zajęła w tym roku pierwsze miejsce.

Czym chcemy obdarować naszych bliskich? W sześciu krajach zestawienie wygrywają w tym roku książki, które zresztą powróciły na pierwsze miejsce. Zamieniły się miejscami z kosmetykami i perfumami. Co ciekawe, po raz pierwszy na liście dziesięciu najpopularniejszych prezentów znalazły się suplementy diety.

Nastolatkom kupimy najczęściej słodycze, gry komputerowe i książki. Najmłodsi dostaną z kolei przede wszystkim zabawki kreatywne i artystyczne oraz książki.

Zakupy Świąteczne 2016 przeprowadzonego przez Deloitte

Podobno Polacy czytają stanowczo za mało książek. Przedświąteczne tłumy w księgarniach zdają się temu optymistycznie zaprzeczać, choć zdezorientowany wzrok kupujących także mówi bardzo wiele. Jak zatem wybrać dobrą książkę na świąteczny prezent?

Tworzenie listy nie jest łatwe – w końcu trudno pominąć własne upodobania i dostosować się do cudzego gustu. Niniejsza lista powstała zatem jako rezultat subiektywnych odczuć.

#dlaNIEJ

Dobrze dobrana książka może być doskonałym prezentem dla ukochanej kobiety!

Najlepsze książkowe pomysły na prezent dla niej

#dlaNIEGO

Mężczyznę można rozpieścić szczyptą słodkości zaklętej w belgijskiej czekoladzie, nutą zabawy w postaci gry planszowej oraz garścią dobrej literatury!

Najlepsze książkowe pomysły na prezent dla niego

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony