Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Aktualności » „Mały Saj i wielka przygoda”, książka laureatów konkursu Piórko już w Biedronce!

„Mały Saj i wielka przygoda”, książka laureatów konkursu Piórko już w Biedronce!

„Mały Saj i wielka przygoda” – książka, której autorami są zwycięzcy konkursu Piórko 2018 – trafiła do sklepów sieci 26 listopada w nakładzie kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy, a kosztuje 9,99 zł.

Historia przenosi nas do niezwykle barwnego świata, w którym spotkamy maharadżę z magicznym szafirem, groźnego tygrysa, a między nimi Saja – małego chłopca z leżącej na skraju lasu indyjskiej wioski. W trakcie lektury wraz z Sajem uczymy się, że otaczająca nas rzeczywistość zawsze kryje w sobie odrobinę magii. Trzeba jedynie chcieć ją dostrzec. 

Autorką opowieści jest Magdalena Wiśniewska, która na co dzień uczy obcokrajowców języka polskiego i pracuje w postprodukcji filmowej, a po godzinach zajmuje się pisaniem. Do pierwszego etapu, w którym zwyciężyła, zgłoszono 3,3 tys. tekstów. Historię o małym Saju zilustrował Marcin Macięga, krakowski grafik, muzyk amator i wielbiciel starych gier komputerowych. Jego prace zostały wybrane przez jury spośród 600 zgłoszonych. Laureaci konkursu Biedronki Piórko 2018 za wygraną otrzymali po 100 tys. zł.

Mały Saj i wielka przygoda

Jesteśmy dumni, że konkurs „Piórko” zbudował swoją tradycję i regularnie przyciąga bardzo zdolnych debiutantów. Już po raz czwarty udało nam się wyłowić dwa wyjątkowe talenty literackie i graficzne. „Mały Saj…” to opowieść tak wciągająca, że z sympatycznym chłopcem z indyjskiej wsi z pewnością zidentyfikują się także mali polscy czytelnicy. To zasługa wyobraźni autorki, ale i towarzyszących historii wysmakowanych ilustracji – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w Jeronimo Martins Polska S.A. 

Biedronka organizuje Piórko od 2015 roku. Do tegorocznej edycji Piórka zgłosiło się ok. 4 tys. debiutujących pisarzy i ilustratorów. Od 2015 r. ukazały się trzy książki laureatów Piórka: „Szary Domek” Katarzyny Szestak i Natalii Jabłońskiej, „Córka bajarza” Moniki Radzikowskiej i Moniki Białej oraz „Nieustraszony Strach na Wróble” Grzegorza Majchrowskiego i Marii Giemzy. Łącznie sprzedano już 130 tys. egzemplarzy wszystkich zwycięskich tytułów. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Rzecznik Praw Dziecka.

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony