Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Aktualności » Mamy zwiastun pierwszego sezonu serialu „Strike” na podstawie książki „Wołanie Kukułki”!

Mamy zwiastun pierwszego sezonu serialu „Strike” na podstawie książki „Wołanie Kukułki”!

Serial, którego premiera zapowiedziana jest na 27 sierpnia, będzie nosił tytuł „Strike” i docelowo ma składać się z siedmiu jednogodzinnych odcinków. Trzy epizody tworzące pierwszy sezon oparte zostały na powieści „Wołanie kukułki”. BBC planuje zekranizować również kolejne dwie książki wchodzące w skład serii o Cormoranie Strike’u. Fabuła „Jedwabnika” i „Żniw zła” posłuży za materiał na dwa dwuodcinkowe sezony.

Cormoran Strike

W rolę Cormorana Strike’a, prywatnego detektywa i weterana wojennego, który ucierpiał fizycznie oraz psychicznie podczas służby w Afganistanie, wciela się Tom Burke. Jego asystentkę Robin Ellacott gra Holliday Grainger.

Aktualnie J.K. Rowling pracuje nad czwartą książką z serii, która ma nosić tytuł „Lethal White” (z ang. „Zabójcza biel”). Jeśli serial BBC spotka się z pozytywnym odbiorem, należy oczekiwać że i ta książka doczeka się ekranizacji.

„Wołanie kukułki” rozpoczyna się w momencie, gdy ciało supermodelki Luli Landry zostaje znalezione pod oknem balkonu jej londyńskiej rezydencji. Policja stwierdza samobójstwo, ale brat celebrytki w to nie wierzy, dlatego zatrudnia prywatnego detektywa, Cormorana Strike’a. Strike jest weteranem wojennym, podczas służby w Afganistanie ucierpiał i fizycznie, i psychicznie. Ma kłopoty finansowe i właśnie rozstał się z kobietą swojego życia. Sprawa Luli jest dla niego szansą na odbicie się od dna, ale im bardziej detektyw wikła się w skomplikowany świat wyższych sfer, tym większe grozi mu niebezpieczeństwo.

Powieść „Wołanie kukułki” ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.

Wołanie-kukułki-J.-K.-Rowling

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony