Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Aktualności » Matras reaktywacja! Spółka eComGroup wskrzesza markę na nowo!

Matras reaktywacja! Spółka eComGroup wskrzesza markę na nowo!

Gdy zdawało się, że wskutek problemów Matrasa zasłużona marka na dobre zginie z polskiego rynku księgarskiego, znaleźli się chętni do przejęcia jego nazwy. Spółka eComGroup zadeklarowała, że podejmie się uruchomienia na nowo księgarni Matras.pl. I tak też się stało. 19 marca świat obiegła informacja o reaktywacji marki na nowo.

Kochamy książki, kochamy księgarnie, do których się przywiązaliśmy, w których nieraz nabyliśmy cudowne książki. Matras był jedną z nich. Nie chcemy, by ta marka tak łatwo odeszła, dlatego postanowiliśmy ją wskrzesić i rozwijać – pisze spółka.

Jednocześnie chcę poinformować, że nie planujemy uruchamiania księgarń stacjonarnych pod marką Matras.

Na początku roku cały rynek obwieścił, że próba sanacji Matrasa zakończyła się niepowodzeniem. Z drugiej co do wielkości księgarni w Polsce miało nie zostać nic poza długami. Okazuje się jednak, że nie do końca. Reanimacji księgarni internetowej podjęła się bowiem polska spółka.

Matras reaktywacja

Skąd możecie znać eComGroup?

Firma prowadzi kilka internetowych księgarni, m.in. znak.pl, Floow Books czy Woblink. Teraz zabiera się również za reaktywację marki Matras. Spółka zaznacza jednak, że tylko wydzierżawiła prawo do korzystania z nazwy i sklepu internetowego. Nie idzie za tym jednak przejęcie zobowiązań.

Przy okazji musimy poruszyć ważną kwestię. eComGroup nie reprezentuje i nie jest związane z firmą Matras S.A. Jesteśmy nowym operatorem (dzierżawimy prawo do korzystania z marki i sklepu internetowego) Matras.pl, ale nie przejęliśmy zobowiązań właściciela marki. Zrobimy co możemy by dać księgarni nowego ducha i jakość, nie odpowiadamy jednak za działania naszych poprzedników. W związku z tym wszelkie kwestie dotyczące przesyłek i kart podarunkowych (w tym reklamacje, zwroty, wszelkie roszczenia) zamówionych bądź nabytych przed 15 marca 2018 roku należy kierować bezpośrednio do Matras S.A. – czytamy w komunikacie operatora.

W podobny sposób został niedawno uratowany sklep Merlin.pl. Pod koniec 2016 roku witryna została przejęta przez spółkę TopMall, która rozpoczęła mozolny proces wyprowadzania sklepu na prostą. Tak samo jak w przypadku Matrasa, TopMall również wydzierżawił prawo do marki Merlin.

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony