Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Aktualności » Na dworcu PKP we Wrocławiu działa biblioteka dla podróżnych!

Na dworcu PKP we Wrocławiu działa biblioteka dla podróżnych!

Na dworcu PKP we Wrocławiu powstała nowoczesna biblioteka – która ma zamiar konkurować z tymi z Rumii (uznana za najpiękniejszą na świecie) czy Legionowa. Jest otwarta od piątku 12 maja.

Wroclaw PKP biblioteka2

Biblioteka mieści się na pierwszym piętrze wrocławskiego dworca. Projekt nowoczesnego, ale jednocześnie nawiązującego do architektury zabytkowego budynku wnętrza przygotowała pracownia ReaDesig. Jak mówi jej przedstawicielka, Agnieszka Opiela, biblioteka na dworcu to przystanek i odpoczynek w podróży w atmosferze apartamentu. Zachowano oryginalny układ pomieszczeń i niektóre elementy poprzedniego wystroju, np. stolarki.

Wroclaw PKP biblioteka

Kierunek i pomysł na przestrzeń nowej filii nawiązuje do jej lokalizacji: Dworzec to miejsce obsługi podróżnych, to początek, koniec lub chwilowy przystanek od dalszej podróży, obsługa pasażerów, hol recepcyjny, kasy biletowe, poczekalnie, bary. Biblioteka na dworcu to przystanek i odpoczynek w podróży w atmosferze apartamentu - mówi projektantka, Agnieszka Opiela.

W bibliotece znajdzie się miejsce dla zbiorów przekraczających liczbę 20 tys. woluminów, w tym kolekcji audiobooków, gier planszowych oraz kolekcji ponad 1,5 tysiąca tytułów komiksów manga.

Wroclaw PKP biblioteka1

Z biblioteki będą korzystali mieszkańcy miasta, ale też podróżni (w czytelni). Filia nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu zaprasza czytelników już od 12 maja 2017 r. od godz. 16.00, czynna jest 6 dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty.

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony