Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Polecane nowości » Biografie (strona 18)

Biografie

„Liroy. AutobiogRAPia Vol. 1″ Piotr Marzec

Piotr Marzec, od wielu lat znany w środowisku muzycznym jako Liroy, po raz pierwszy opowiada historię swojego życia. Opowiada bezkompromisowo i do bólu szczerze. Przedstawia historię swojej rodziny, opowiada o pierwszych ucieczkach z domu, o życiu na ulicy, ale także o swojej fascynacji muzyką i początkach sceny hip-hopowej w Polsce.

***

Jest wiele dni z dzieciństwa, które zajebiście dobrze pamiętam. Jednym z tych dni był ten, w którym usłyszałem z ust matki „Synu, dziś zabiję tatę”.

***

Pierwszy raz uciekłem z domu w trzeciej klasie podstawówki. Sytuacja w domu była lipna, więc jak tylko Jacek zarzucił temat zrywki długo się nie zastanawiałem, a że był w tym mocno przekonywujący to druga sprawa. Zawinęliśmy, co mieliśmy pod ręką na taką wyprawę. Jacek dobrze wiedział, gdzie starzy trzymają kasę. Barek, oprócz pieniędzy, miał na stanie sporo słodyczy a to było równie ważne jak pieniądze. Wiedzieliśmy, że zerwać się chcemy, mało tego – wiedzieliśmy gdzie. Celem była Szwecja. Z nieznanych mi przyczyn postanowiliśmy tego dokonać przez Zakopane i granicę z Czechosłowacją.

***

Po ciężkiej nocy przyszedł czas na mój pierwszy teledysk. Kac gigant wysadza w powietrze właśnie moją głowę i tylko joint może mnie uratować. Mam skitrany spory worek na klip, więc dam radę. Wzgórze i ziomki powinni już być na miejscu, kilka osób też pewnie się pojawi, bo usłyszało w RMF moje zaproszenie na klip. Parę machów przed klatką i czas zawijać na plan, klip reżyseruje Kuba Wojewódzki, więc nie ma opierdalania, w końcu to mój pierwszy klip w BMG.

DATA PREMIERY: 04.12.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 49,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Wydawnictwo Anakonda
OKŁADKA: Twarda

„Krzysztof Klenczon, który przeszedł do historii” Dariusz Michalski

Krzysztof Klenczon, który przeszedł do historii

Dariusz Michalski opowiada historię swego przyjaciela, Krzysztofa Klenczona, przypomina jego karierę, dokumentuje frapujące lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte, w których „polskie mocne uderzenie rosło w siłę, a bigbeatowcom żyło się weselej”. Ta najrzetelniejsza z biografii muzycznych, sensacyjna dzięki nieznanym faktom, informacjom i rozmowom, charakteryzuje się wartką narracją oraz imponującą wiedzą autora.

Klenczon był muzycznym samoukiem. Stał się idolem pokolenia wczesnych lat czterdziestych. Symbolem czasów PRL-u, uosobieniem tamtej młodości, może trochę rosochatej, ale niepokornej wobec establishmentu.

Debiutował w Niebiesko-Czarnych. Przeniósł się do

wybrzeżowych Pięcionii – też nie na długo. Razem z przyjaciółmi założył Czerwone Gitary: słynni Chłopcy z Wybrzeża byli nadwiślańskimi Beatlesami, on zaś polskim Johnem Lennonem. Niespokojny duch wciąż pchał go dalej, z balladowego beatu do drapieżnego rocka, więc powstanie Trzech Koron – pierwszego własnego zespołu – było oczywistością.

Pozostawił kilkanaście przebojów, które tworzą historię polskiej muzyki rozrywkowej: Taka jak ty, Licz do stu, Matura, Historia jednej znajomości, Nikt na świecie nie wie, Moda i miłość, Kwiaty we włosach, Biały krzyż, Wróćmy na jeziora, Powiedz, stary, gdzieś ty był?, Jesień idzie przez park, 10 w skali Beauforta, Port oraz Nie przejdziemy do historii – niestarzejący się hymn swojego pokolenia.

DATA PREMIERY: 06.11.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 49,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Wydawnictwo MG
OKŁADKA: Twarda

„Między nami” Małgorzata Tusk

Między nami

Wychodząc za mąż po trzech miesiącach znajomości, nie kalkulowałam,
jak będzie wyglądało nasze życie, skąd weźmiemy pieniądze i gdzie zamieszkamy.
Miłość i młodość skłaniały nas do ryzyka.

Nigdy nie wyobrażałam sobie życia poza Sopotem. Mój mąż miał być nauczycielem, a ja od zawsze chciałam zajmować się historią. Szybko przekonałam się jednak, że życie lubi zaskakiwać.

Wzięliśmy ślub na studiach i choć minęło tyle lat, nadal jesteśmy razem. Pamiętam, jak biegałam z brzuchem na manifestacje, stałam w kolejkach do pustych sklepów, robiłam dzieciom rosół na kości ze schabu, jak woziliśmy z Donkiem stoczniowcom arbuzy. Polityka zawsze była pasją mojego męża, a z pasją

nie da się konkurować. Kiedy pojawił się Michał, potem Kasia, dwa największe szczęścia w moim życiu, a ja zorientowałam się, że całymi dniami siedzę w domu, postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i żyć tak, jak chcę. Bez dopasowywania się, bez poświęcania, bez życia w cieniu. Zbudowałam sobie własny świat.

Na Parkowej zaczęłam życie po raz drugi. Nauczyłam się walczyć o swoje małżeństwo, rodzinę i przyjaźnie. Życie z moim mężem często przypomina ostry rajd z przeszkodami, ale ja zachowuję w tym wszystkim własną przestrzeń.
Teraz mam swój świat i – tak między nami – nie zamierzam z niego rezygnować.

DATA PREMIERY: 6.11.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 44,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Wydawnictwo Znak
OKŁADKA: Twarda

„Kate. Księżna Cambridge” Marcia Moody

Kate. Księżna Cambridge

Aktualna biografia księżnej Cambridge, opisująca jej młodość, związek z księciem Williamem i wejście do rodziny królewskiej i narodziny syna George”a. Wydanie książki zbiega się z narodzinami pierwszego dziecka królewskiej pary i aktualną falą zainteresowania królewską rodziną.
Autorka, Marcia Moody, była królewską korespondentką magazynu OK.! i towarzyszyła parze podczas ich podróży do Kanady i Kalifornii w 2011.

DATA PREMIERY: 21.11.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 39,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Dream Books
OKŁADKA: Twarda

„Flirtując z życiem” Danuta Stenka, Łukasz Maciejewski

Flirtując z życiem

Piękna, emocjonalna, temperamentna, kobieta sukcesu, gwiazda ekranu. Wykreowany przez media wizerunek Danuty Stenki nawet w połowie nie oddaje prawdy o jej niezwykłej osobowości. Pełne szczerości rozmowy z Łukaszem Maciejewskim odsłaniają jej inne, nieznane oblicze.

Aktorka opowiada o swoim dzieciństwie spędzonym w maleńkiej kaszubskiej wsi, o wyboistej ścieżce kariery, która zaprowadziła ją na najważniejsze sceny stolicy, wreszcie o fascynującej pracy w teatrze, na planie filmowym, w telewizji. Anegdoty z życia ludzi kina i teatru przeplatają się z wyznaniami na temat prywatnych spraw.
Stenka nie waha się otwarcie mówić o kosztach, jakie wiążą się z jej wymagającym zawodem

– o towarzyszącym jej przez lata stresie i ciągłym braku pewności siebie.
Z jej poruszających wspomnień wyłania się opowieść o dojrzewaniu kobiety do niezależności i spełnienia, w której każdy łatwo odnajdzie cząstkę własnego życia.

DATA PREMIERY: 20.11.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 37,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Wydawnictwo Znak
OKŁADKA: Twarda

„Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj” Tomek Tomczyk

Druga książka znanego blogera Tomasza Tomczyka vel Kominka, poświęcona wszystkiemu, co dotyczy blogowania.

O pierwszej, zatytułowanej Bloger, autor pisał: „To nie jest książka dla blogerów, którzy chcą w tydzień zdobyć popularność, a w miesiąc zarobić milion dolarów. To pozycja dla tych, którzy rozumieją, że pisanie dobrego bloga jest sztuką. Pisanie doskonałego bloga – stylem i sposobem życia”.

Podobnie rzecz się ma z drugą książką, także poświęconą sztuce blogowania. Tym razem autor koncentruje się na mentalności blogera, kreowaniu wizerunku w social mediach i zarabianiu na blogu. Czytelnik znajdzie tu odpowiedzi na mnóstwo pytań, takich jak: o czym i dla kogo pisać bloga, jakie są etapy budowania wizerunku w social mediach, co jest największym grzechem blogerów, jak sobie radzić z promowaniem i reklamą bloga, jak współpracować z firmami, co reklamować, a czego nie, kiedy zacząć zarabiać na blogu i ile zarabiają najlepsi blogerzy, a także na wiele innych. Dzięki temu poradnikowi pozna także drugą stronę medalu, czyli dowie się, jak wygląda współpraca z blogerami z punktu widzenia firm, co będzie cenną nauką dla każdego blogera.

Choć tytuł jak i sam autor kierują uwagę czytelników w stronę blogowania, warto zauważyć, że tematy poruszane w książce mają charakter dość neutralny. Każdy, nie tylko fan blogów i blogowania, znajdzie tutaj coś dla siebie. Poruszane przez Kominka tematy dotyczą bowiem każdego z nas: zadawania sobie pytania „kim jestem?”, jak postrzegam otaczającą mnie rzeczywistość, jakie miejsce na świecie chcę zajmować, jak inni mnie postrzegają itd.

DATA PREMIERY: 23.10.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Zielona Sowa
OKŁADKA: Miękka

„Ja, kapitan” Tadeusz Wrona

Tadeusz Wrona. Pilot PLL LOT, człowiek, który w zdumienie wprowadził cały świat lądując, jako pierwszy w historii, Boeingiem 767 bez podwozia. W „Ja, kapitan” opowiada o swoich marzeniach, pasjach, ideałach, o pokonywaniu przeszkód i wykorzystywaniu szczęśliwych zbiegów okoliczności. Odtwarza swoją życiową drogę od żółtodzioba, stawiającego pierwsze kroki w sporcie szybowcowym do kapitana najnowocześniejszego pasażerskiego samolotu świata – Dreamlinera.

„Przeżywałem każdą sekundę tej podniebnej żeglugi i już wiedziałem, że latanie jest tym, co chciałbym w życiu robić. Więcej. To jest to, co muszę w życiu robić!” /Tadeusza Wrona o swoim pierwszym locie szybowcem
„Nie wiem ile czasu krążyliśmy nad Warszawą. Nie patrzyłam na zegarek i nie potrafię tego określić(…). Nagle cała załoga pokładowa zaczęła krzyczeć jednocześnie: ‘Awaryjne lądowanie, awaryjne lądowanie, awaryjne lądowanie’”. /Magda Steczkowska o locie PLL LOT 016
„W momencie kiedy wpadłam do domu, samolot właśnie wylądował. Nim włączyłam telewizor, mój mąż był już na ziemi. (…) Nie potrafię opisać ulgi, którą wtedy czułam. Popłakałam się. Siedziałam przed telewizorem jak zaczarowana i beczałam.” /Marzena Wrona, żona o awaryjnym lądowaniu na warszawskim Okęciu

DATA PREMIERY: 16.10.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 29,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Wydawnictwo Poznańskie
OKŁADKA: Miękka

„Między wariatami” Marcin Meller

 

W jakich okolicznościach Marcin Meller został uznany za asystenta generała wojska polskiego? Z jakiego powodu udawał rannego oficera polskiego batalionu? Dlaczego księgowość w „Polityce” nie rozliczyła mu kartonu wódki z promu? Dlaczego ważni politycy dzwonili do jego ojca, aby zmusił syna do wycofania tekstu z druku?

Od reportaży o wyprawie z kibolami Legii do Goeteborga po wojnę ducha świętego w Ugandzie – „Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe” to wybór najlepszych tekstów popularnego dziennikarza. Marcin Meller potrafi w dwóch zdaniach dotrzeć do sedna spraw. Zuchwale tropi absurdy i paradoksy współczesnego świata, konfrontuje kulturę zachodnią z tradycjami krajów Wschodu, w zdarzeniach życia codziennego dopatruje się uniwersalnych zasad. A wszystko opowiada z właściwym sobie humorem, dystansem, ciętym językiem. Uzupełnia historie o prywatne dygresje, zamieszcza też komentarze przyjaciół i wrogów. W książce znalazły się nie tylko felietony i reportaże publikowane w prasie, lecz również teksty zdradzające kulisy pracy dziennikarza. Czytamy o reakcjach na kontrowersyjne wypowiedzi autora, poznajemy też dalszy ciąg wydarzeń sprzed lat.

DATA PREMIERY: 25.09.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 36,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Wydawnictwo Wielka Litera
OKŁADKA: Miękka

„Wałęsa. Człowiek z teczki” Sławomir Cenckiewicz

Tak demaskatorskiej książki o Lechu Wałęsie jeszcze nie było! Ostry, odkrywczy i nowatorski publicystyczno-historyczny pamflet będący odpowiedzią na zalew kłamstwa o „naszej ikonie”. Kontrapunkt do filmu Andrzeja Wajdy!

Tym razem Sławomir Cenckiewicz – popularny historyk, znany dotąd z opasłych i naukowych tomów, wspiął się na wyżyny publicystyki i napisał wreszcie książkę bez przypisów, w przystępnej formie odsłaniającą nowe i skrywane fakty. Wałęsa. Człowiek z teczki to jaskrawa prawda o esbeckich źródłach mitu Wałęsy. To oskarżenie elit III RP – okrągłostołowego sojuszu nomenklatury z jej agentami i „pożytecznymi idiotami” – o sprzeniewierzenie się i poniżenie narodowego ruchu „Solidarności”.

Wolisz prawdę od kłamstwa? Czujesz się oszukany przez tandem Jaruzelski-Wałęsa? Pozostajesz lojalny wobec Sierpnia ’80 i idei „Solidarności”? Koniecznie przeczytaj prawdziwą książkę zamiast oglądać fałszywy film!

DATA PREMIERY: 21.10.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 39,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Wydawnictwo Zysk i S-ka
OKŁADKA: Miękka

„Prawdziwa władza jest służbą” Bergoglio Jorge Mario

p261_max

 

Papież Franciszek, jeszcze jako kardynał Jorge Bergoglio przedstawia nam w tej książce ewangeliczne przesłanie, które wypływa z jego serca duszpasterza zjednoczonego z ludem wiernych i ludzi dobrej woli. Mądre i przenikliwe rozważania Papieża pomagają zrozumieć wiele spraw, poruszają serca i wzywają do tego, byśmy utworzyli nowe, wspólnie budowane społeczeństwo, w którym drzwi otwarte będą dla każdego.
Kluczem do owego kompromisu wiary i odnowy społecznej jest służba. „Chodzi o rewolucję opartą na służbie. Służba to prawdziwa władza”. Chrześcijanin powinien poczuć się zobowiązany, by służyć, podążając za przykładem Jezusa, który nie przyszedł, by Mu służono, ale by służyć i by dać swoje życie na okup za wielu (por. Mk 10, 45).

DATA PREMIERY: 23.10.2013
CENA DETALICZNA BRUTTO: 39,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Esprit
OKŁADKA: Miękka

Przewiń do góry strony