Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Polecane nowości » Biografie (strona 18)

Biografie

„Śmierć w Amazonii” Artur Domosławski

Smierc-w-Amazonii_Artur-Domoslawski,images_big,11,978-83-64142-13-0

Ta książka opowiada o sprawach, o których powinniśmy chcieć jak najwięcej wiedzieć. Wierzę, że taka wiedza pomaga zmieniać świat na lepsze. Na świat, w którym chcielibyśmy żyć. Wprawdzie ta wiedza przysporzy nam moralnych dylematów, ale dzięki niej mamy szansę podejmowania świadomych decyzji. Wyobrażacie sobie, co by się stało, gdyby dzięki wspólnej odmowie jakiś koncern poniósłby ogromne straty? My konsumenci mamy ogromną siłę. Warto wykorzystać ją, żeby zrobić coś dobrego.

Janina Ochojska-Okońska
Jeśli nie przeczytacie, nigdy nie uwierzycie, ilu ludzi jest wciąż mordowanych w Brazylii, Ekwadorze, Peru, byście mogli sobie kupić pralki, parkiety, befsztyki, benzynę i zaręczynowe pierścionki. A jak zaczniecie czytać, to się nie oderwiecie.

Jacek Żakowski
Pierwsza od czasu biografii „Kapuścinski non-ficton” nowa książka Artura Domosławskiego.
Tym razem Autor wraca do tematu, którego jest jednym z najlepszych w Polsce znawców – do Ameryki Łacińskiej. Jakkolwiek nadużywane i opisujące inny typ literatury, słowo „thriller” jest tu jak najbardziej na miejscu – „Śmierć w Amazonii” zaczyna się jak thriller i czyta się tę książkę jak thriller.

W zapadłej wiosce w brazylijskim interiorze ginie para obrońców Amazonii. W dalekim miasteczku w Andach ?nieznani sprawcy? polują na księdza, który broni praw górali do ziemi i wody. Ktoś zabija towarzysza wspólnej sprawy. Pewien robotnik rolny zostaje prawnikiem. Domaga się odszkodowań dla mieszkańców miasteczek i wsi, którzy zaczęli zapadać na nieznane wcześniej choroby. Dostaje telefon z wiadomością, że znaleziono zwłoki jego młodszego brata. Artur Domosławski kroczy śladami tajemniczych zabójstw ludzi zaangażowanych w obronę niszczonego środowiska naturalnego i praw lokalnej ludności w Ameryce Południowej. Kto stoi za zabójstwami? Czy zwyczajni ludzie, którzy po prostu bronią swojej ziemi, maja szanse w zderzeniu z międzynarodowymi korporacjami i przekupionymi władzami? Nie zawsze optymistyczne odpowiedzi na te pytania ukazują współczesne oblicza wielkiego biznesu, skorumpowanej polityki i ciemnych stron globalizacji . Amazonia w książce Domosławskiego jest żywa i prawdziwa, sportretowana w przypadkach konkretnych ludzi. Nie ma tu prostych haseł o obronie puszczy amazońskiej. Nie ma lukrowanego obrazka celebryty wspierającego indiańskie plemiona. Jest kipiący energią, rozpaczą, ale i nadzieją świat ludzi, którzy dzięki Domosławskiemu, staja się nam po prostu bliscy. Nowa książka Domosławskiego otwiera oczy i pokazuje zasady rządzące również naszym światem.

DATA PREMIERY: 9.10.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 36,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Wielka Litera
ISBN :978-83-64142-13-0
ILOŚĆ STRON: 328
OKŁADKA: Miękka

„Sprzedaj lodówkę i jedź dookoła świata” Kacper Godycki-Ćwirko

Sprzedaj lodowke_okladka_200 dpi (1)

Kacper Godycki-Ćwirko był człowiekiem, który marzył i który umiał swoje marzenia spełnić. Była w jego marzeniach pasja i odwaga, a w nim samym – siła, która pozwoliła je zrealizować. Ruszył w świat prosto zza biurka korporacji, po zaledwie 9 dniach przygotowań, by uczynić swoje życie szczęśliwszym i lepszym.

Dotarł do najdalszych zakątków świata, korzystając z możliwych dostępnych środków transportu. Odwiedził cztery kontynenty oraz szesnaście krajów (USA, Meksyk, Peru, Brazylia, Argentyna, Urugwaj, Chile, Boliwia, Wyspy Wielkanocne, Polinezja Francuska, Nowa Zelandia, Australia i RPA).

Sprzedaj lodówkę i jedź dookoła świata to książka, która pokazuje, że marzenia są po to, żeby je spełniać. I że każdy z nas może wyruszyć w drogę ku swoim pragnieniom.

Kacper Godycki-Ćwirko – manager. Podróżnik. Zmarł w roku 2012 podczas podróży po Afryce.

Jest niesamowita siła w ludziach, którzy mają odwagę o czymś zamarzyć, a później mają odwagę to marzenie spełnić. Mają pasję. Działają. Zmieniają swoje życie. Ruszają w podróż i wracają bogatsi, lepsi, szczęśliwsi. Kacper ruszył w świat prosto zza biurka korporacji, w drogę liczoną ludźmi, smakami i przygodami, nie kilometrami. „Bo największą pasją powinno być życie.”

Ta książka jest jak wirus , którym każdy chciałby się zarazić.

Anita Werner

DATA PREMIERY: 23.10.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 44,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Wydawnictwo Zwierciadło
ISBN : 978-83-63014-69-8
ILOŚĆ STRON: 240
OKŁADKA: Miękka

Polecamy: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl/sprzedaj-lodowke-i-jedz-dookola-swiata,48.html

„Diana. Moja historia” Andrew Morton

diana-moja-historia-b-iext23029722
O księżnej Walii opublikowano setki książek, biografie oparte głównie na plotkach i żalach służby, ilustrowane zdjęciami zrobionymi przy przez paparazzich. Istnieje jednak tylko jedna prawdziwa biografia księżnej Diany – ta, w której powstawaniu, w tajemnicy przed wszystkimi, ona sama brała udział. To jest właśnie ta książka…
„Diana. Moja historia” to biografia opierająca się na zarejestrowanych na kasetach magnetofonowych wywiadach, które księżna Walii przekazała w sekrecie Anrew Mortonowi w czasie kryzysu małżeńskiego, ilustrowana unikalnymi kolorowymi fotografiami z prywatnego albumu królowej serc.
Wstrząsający światowy bestseller, pokazujący prawdziwe życie tragicznie zmarłej Diany, który zmienił królewską rodzinę na zawsze.

„Magda, miłość i rak” Magdalena Prokopowicz

Magda, miłość i rak. Magdalena Prokopowicz. O życiu, śmierci… I o nadziei.
Magda Prokopowicz w wieku 27 lat zachorowała na raka piersi.  Walczyła z chorobą, będąc w ciąży. Przeszła chemioterapię, skomplikowaną operację i urodziła zdrowe dziecko. W tym czasie doświadczyła wszystkich etapów choroby, nauczyła się otwierać zamknięte drzwi, dowiadywać się,  co jest prawdą, co mitem i odkryła, jak ważne w walce z rakiem jest pozytywne myślenie.
Założyła fundację Rak’n’Roll. Wygraj życie! I została bohaterka filmu  Aliny Mrowińskiej Magda, miłość i rak.  Po jej śmierci Fundacja Rak’n'Roll. Wygraj życie! zajmująca się zmianą schematu myślenia na temat choroby nowotworowej kontynuuje działalność.
Magda Prokopowicz stała się dla chorych na raka i ich bliskich symbolem walki o jakość życia osób dotkniętych chorobą nowotworową, A dla tysięcy Polaków – symbolem niezłomności w walce z przeciwnościami losu.
W książce Czytelnicy znajdą rozmowy Aliny Mrowińskiej z Magdą Prokopowicz, jej mężem – Bartkiem Prokopowiczem, psychoonkologiem dr Mariolą Kosowicz, a także zapiski samej Magdy Prokopowicz.

Polecamy: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl/nowosci,65.html

„Dusza światowa” Dorota Masłowska, Agnieszka Drotkiewicz

dusza-swiatowa-b-iext22969547

Nieznana twarz Masłowskiej

Dorota Masłowska w morzu, w wielkim mieście, w pracy i w samotności.

Ponad płcią, ponad modą, ponad konwencją – tu i teraz.

Wychowuje swój mózg, tropi duszę światową, przyswaja „jedzenie z pęknięciem”.

Nie łasi się do pieniędzy, nie jest „miluchem”, nie znosi przymusu.

Mówi odważnie i wprost o swoich przekonaniach.

O pisaniu, planach i pomysłach, o tym, co było, jest i będzie.

Polecamy: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/2562/Dusza-swiatowa/

 

Przewiń do góry strony