Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Polecane nowości » Kryminał / Sensacja (strona 10)

Kryminał / Sensacja

„Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno” Kirsty Moseley

Chłopak ktory zakradał się do mnie przez okno

Od zawsze unikam jakiegokolwiek fizycznego kontaktu. Dotykać może mnie tylko mama, mój brat Jake i… Liam.

Od ośmiu lat co wieczór chłopak z domu naprzeciwko zakrada się przez okno do mojej sypialni i zasypiamy niewinnie przytuleni. Gdyby Jake wiedział, że Liam spędza u mnie każdą noc, chybaby go zabił. Liam to największe szkolne ciacho. Szaleją za nim wszystkie dziewczyny, a on zmienia je jak rękawiczki.

Nie mogę go rozgryźć. W dzień zachowuje się jak mega dupek,  a w nocy jest ciepły i kochany. Wiem, że nie mogę się w nim zakochać – związki Liama nie trwają dłużej niż kilka nocy…

DATA PREMIERY: 30.03.2016r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,99 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo HarperCollins Polska
OKŁADKA: Miękka

„We mgle” Linn Ullmann

We mgle Linn Ullmann

Niepokojąca i fascynująca powieść córki znakomitej aktorki Liv Ullmann i wybitnego reżysera Ingmara Bergmana!

Intymny portret rodziny, która stając twarzą w twarz z tragedią musi skonfrontować swoje błędy, pragnienia i straty.
Tu nikt nie jest w pełni winny, ani całkowicie bez winy.

Ciało młodej Mille odkopało trzech chłopców, po dwóch latach od jej zaginięcia.

W poszukiwaniach brała udział rodzina, która zatrudniła ją jako opiekunkę i niemal wszyscy mieszkańcy Mailund, nawet ten, którego ostatecznie oskarżono o brutalne morderstwo. Dlaczego więc nie znaleziono jej wcześniej? Przecież ludzie nie znikają bez śladu.

Z każdą kartą powieści autorka odkrywa niedopowiedzenia i zatajone informacje o ostatnich chwilach życia dziewczyny.

Zaginięcie Mille to kluczowy wątek, ale nie jest to powieść kryminalna. Ta historia, to przede wszystkim portret rodziny, w której dominują poczucie winy i popełnionych błędów.

WE MGLE to po mistrzowsku i w iście skandynawskim stylu prowadzona narracja, pozornie niespieszna, a jednak trzymająca czytelnika w ciągłym niepokoju i napięciu.

Prawa do powieści WE MGLE zostały sprzedane do 15 krajów.

DATA PREMIERY: 02.03.2016r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 39,99 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo W.A.B.
OKŁADKA: Miękka

„Zombie.pl” Robert Cichowlas, Łukasz Radecki

Zombie.pl Robert Cichowlas Łukasz Radecki

Polskie zombie w natarciu!

Karol Szymkowiak miał wszystko. Pieniądze, piękną żonę, wspaniałego synka. Właśnie otworzył nową restaurację w Gdańsku i przypieczętował sukces suto zakrapianą imprezą. Następny ranek przyniósł jednak coś więcej niż tylko potężnego kaca. Polskę opanowała epidemia zombizmu. Żywe trupy, których przysmakiem jest ludzkie mięso, sieją krwawy terror i spustoszenie na ulicach Gdańska. Jedyną szansą Karola na przetrwanie jest dołączenie do grupki nielicznych ocalałych, którzy schronili się w kościele parafii Świętego Wojciecha na Zaspie. Czy ktoś z nich pomoże mu dotrzeć do rodziny w Poznaniu? Czy zaufanie i pomoc to puste pojęcia w świecie pogrążonym w koszmarze, gdzie nie obowiązują już żadne wartości? Podróż do stolicy Wielkopolski stanie się makabryczną szkołą przetrwania i mrożącą krew w żyłach przygodą.

DATA PREMIERY: 15.02.2016r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Zysk i S-ka
OKŁADKA: Miękka

„Dobry kłamca” Nicholas Searle

Dobry kłamca Nicholas Searle

Czasem łatwiej uwierzyć w kłamstwo niż w prawdę…

Jedna z najbardziej oczekiwanych książek 2016 roku – thriller psychologiczny, w którym nikt nie jest tym, za kogo się podaje!

Intryga godna najlepszych powieści szpiegowskich Johna le Carre i powieści Utalentowany pan Ripley Patricii Highsmith: historia wytrawnego oszusta, który całe życie buduje na kłamstwie. Do czasu, gdy trafia na majętną wdowę, która także ma wiele do ukrycia…

DATA PREMIERY: 17.02.2016r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 36,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo W.A.B.
OKŁADKA: Miękka

„Gra pozorów” Joanna Opiat-Bojarska

Gra pozorów Joanna Opiat – Bojarska

Wyścig z czasem, tajemnicze nagrania, zaniki pamięci – „Gra pozorów” to porywająca opowieść i wymagająca gra, w której musisz być wyjątkowo czujny, by żaden szczegół Ci nie umknął.
Wydawać by się mogło, że wiadomość o zaginięciu męża oraz jego śmierci to najgorsze, co mogło spotkać Aleksandrę – psycholog i matkę dwójki dzieci. Okazuje się jednak, że to dopiero początek. Kobieta pada ofiarą porwania. Po uwolnieniu, mimo niebezpieczeństwa i wbrew zdrowemu rozsądkowi, postanawia na własną rękę rozwikłać zagadkę. Zbierając nowe fakty, powoli wyciąga na światło bolesną prawdę, a lawina zdarzeń urasta do niespodziewanych rozmiarów…
Dasz się wciągnąć w niebezpieczną grę, w której pytania tylko pozornie przynoszą odpowiedzi?

DATA PREMIERY: 17.02.2016r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Czwarta Strona
OKŁADKA: Miękka

„Pętla” Faye Kellerman

Petla Faye Kellerman

Dom na przedmieściach Los Angeles. Z krokwi zwisa nagie ciało młodej kobiety. Opuchnięta twarz, kabel mocno owinięty wokół szyi.

Tak zaczyna się kolejna sprawa detektywa Petera Deckera. Zamordowana kobieta była cenioną pielęgniarką, nigdy nie złamała prawa. A jednak ktoś uznał, że nie powinna dłużej żyć. Śledztwo idzie jak po grudzie, policja bezskutecznie szuka świadków i motywu zbrodni. Jednak Decker się nie poddaje. Gdy starannie prześwietla przeszłość ofiary, odkrywa, że miała więcej wrogów niż przyjaciół. Wszyscy są podejrzani, a niektórzy z nich nie zawahaliby się zabić. Deckera czeka jedno z najtrudniejszych śledztw w jego policyjnej karierze.

DATA PREMIERY: 17.02.2016r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 36,99 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo HarperCollins
OKŁADKA: Miękka

„Zero” Marc Elsberg

Zero Marc Elsberg

Kto raz trafi do Sieci, nigdy z niej nie wyjdzie…

Londyn. Podczas pościgu zostaje zastrzelony młody chłopak. Cynthia Bonsanth, dziennikarka, próbuje wyjaśnić jego śmierć. Trop wiedzie do popularnej platformy internetowej Freemee, która specjalizuje się w gromadzeniu i analizowaniu danych, obiecując milionom swoich użytkowników lepsze, obfitujące w sukcesy życie. Jednak ktoś ostrzega stawiającą pierwsze kroki w  wirtualnej rzeczywistości dziennikarkę przed Freemee i jej potęgą, a tym kimś jest Zero, jeden z najbardziej aktywnych użytkowników sieci. Im szersze kręgi zatacza dziennikarskie śledztwo, tym większe niebezpieczeństwo grozi Cynthii. Ale w świecie pełnym kamer, terminali płatniczych i smartfonów ucieczka okaże się niemożliwa.

Najnowsza powieść autora bestsellerowego „Blackoutu”!

DATA PREMIERY: 13.01.2016r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 44,99 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo W.A.B.
OKŁADKA: Miękka

„Tajemnica lady Audley” Mary Elizabeth Braddon

Tajemnica lady Audley Mary Elizabeth Braddon

Najsłynniejsza powieść sensacyjna epoki wiktoriańskiej.

Gdy piękna i młoda Lucy Graham przyjmuje oświadczyny sir Michaela Audleya, jej szczęście i przyszłość wydają się zabezpieczone. Lecz przeszłość lady Audley spowita jest tajemnicą i bratanka sir Michaela, Roberta, zaczynają dręczyć złe przeczucia. Pewnego dnia znika jego bliski przyjaciel, George Talboys. Robert postanawia go odnaleźć i jest gotów poruszyć ziemię, żeby poznać prawdę o jego losie. Poszukiwania ujawniają zagmatwaną historię oszustów, zbrodni i intryg. Czy podejrzenia Roberta okażą się prawdziwe?

Bigamia, morderstwa, szaleństwa namiętności – „Tajemnica lady Audley”, wydawnicza sensacja swoich czasów, to ekscytująca powieść o zbrodni i nikczemności, która i dziś jest niezwykle atrakcyjna.

DATA PREMIERY: 25.01.2016r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 49,00 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Zysk i S-ka
OKŁADKA: Twarda

„Cynamonowe dziewczyny” Hanna Greń

Cynamonowe dziewczyny Hanna Greń

W Bielsku-Białej w dziwnych okolicznościach ginie policjant, który zajmował się sprawą morderstwa młodej dziewczyny. Ktoś chciał zostawić obok niego tajemniczą wiadomość – różę bez kolców, która tym razem omyłkowo trafia w inne miejsce. Morderca jest bardzo pewny siebie i czuje się bezkarny – mimo że policja odnajduje kolejne ciała jego ofiar. Młode dziewczyny o podobnym wyglądzie są bezlitośnie kaleczone i wykorzystywane, a ich napastnik coraz częściej wyrusza na kolejne polowania. Dwóch młodych policjantów łączy siły by schwytać psychopatę, zanim ten skrzywdzi następną dziewczynę.

DATA PREMIERY: 19.01.2016r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Replika
OKŁADKA: Miękka

„Ostatni akt” Mari Jungstedt

Ostatni akt Mari Jungstedt

Śmierć kontrowersyjnej reporterki jednego z największych dzienników szwedzkich budzi niemałą sensację. Erika Malm zostaje znaleziona martwa w hotelu podczas obchodów Tygodnia Kultury Średniowiecznej w Visby. Policja musi zbadać różne tropy – cichego wielbiciela denatki, jej tajemniczą wizytę w amfiteatrze oraz list z pogróżkami od neonazisty.

Śledztwo prowadzi komisarz Anders Knutas, którego wspiera koleżanka Karin Jacobsson. Jednak ich myśli nie krążą wyłącznie wokół sprawy śmierci Eriki Malm. Czy kiełkujące uczucie utrudni im dochodzenie? Tymczasem sprawca czai się za kulisami…

„Ostatni akt” to kolejna powieść Mari Jungstedt, której książki cieszą się uznaniem czytelników na całym świecie. Na ich podstawie zrealizowano również serial dla niemieckiej telewizji.

DATA PREMIERY: 20.11.2015r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Bellona
OKŁADKA: Miękka

Przewiń do góry strony