Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Polecane nowości » Poradniki (strona 20)

Poradniki

„Wiem co jem. Przepisy z programu” Katarzyna Bosacka

Wiem co jem. Przepisy z programu

Katarzyna Bosacka – dziennikarka prasowa i telewizyjna, prywatnie od lat miłośniczka zdrowego, polskiego gotowania. Od kilku lat prowadzi kultowy program „Wiem co jem i wiem co kupuję” w stacji TVN Style. Program zdobył liczne nagrody, m.in. TeleKamerę, Brązową Łuską Pana Karpia, Kryształowe Pióro i główną nagrodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Autorka otrzymała też Laur Ekoprzyjaźni od profesorów uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

„Program Wiem, co jem zrodził się w mojej głowie z miłości do dobrego jedzenia i z tęsknoty za nim. „Polskie jedzenie jest najlepsze na świecie” – zwykłam bowiem mawiać naszym gościom, którzy tłumnie przybywali do wynajmowanego przez nas domu pod Waszyngtonem. Lepiłam w nim pierogi i przyrządzałam chłodnik litewski dla prof. Zbigniewa Brzezińskiego, piekłam pasztet i kruche ciasto z wiśniami dla amerykańskich polityków, politologów i komentatorów, peklowałam karkówkę na grilla dla naszych amerykańskich sąsiadów. (…)Kupujmy prawdziwe jedzenie, wspierając jednocześnie uczciwych producentów. A jeśli ktoś ma dość sklepowej, przetworzonej żywności, zawsze może sięgnąć po przepisy z programu Wiem, co jem. Na pewno się nie zawiedzie.”
Katarzyna Bosacka

Czy można na co dzień jeść bez chemii?
Czy da się unikać „sklepowej” przetworzonej żywności?
Czy można jeszcze poczuć smak prawdziwego jedzenia?

Oto książka dla wszystkich, którzy lubią wiedzieć, co „wrzucają do garnka”. Dla tych, którzy chcą do minimum ograniczyć konserwanty i inne dodatki, a do maksimum wykorzystać naturalne składniki odżywcze.

Kasia Bosacka proponuje 70 przepisów, które sprawdziła w swoim programie telewizyjnym.

DATA PREMIERY: 08.04.2015r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 24,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Publicat
OKŁADKA: Miękka

„Bóg jeszcze nie umarł. Co fizyka kwantowa mówi o naszym pochodzeniu” Amit Goswami

bog-jeszcze-nie-umarl-co-fizyka-kwantowa-mowi-o-naszym-pochodzeniu-b-iext28255732

Oto rewolucyjna publikacja fenomenalnego fizyka kwantowego, doktora Amita Goswamiego, przedstawiająca niezbite dowody na istnienie boga, których ludzie poszukiwali od tysięcy lat. W ten sposób, opierając się głównie na wynikach własnych wieloletnich badań, potwierdził on tezę Einsteina, że wszystko we wszechświecie dzieje się tak naprawdę w umyśle boga!
Ta książka jest niezwykłym kompendium dla sceptyków, które uczy genialnych metod, jak odkrywać boga i przenikać jego umysł za pomocą nauki. To także ultranowoczesny przewodnik po tajemnicach fizyki kwantowej, biofizyki i biologii molekularnej w odniesienie do ewolucjonizmu i kreacjonizmu, który odsłania wszelkie nierozwikłane dotąd tajemnice biologii – kwestię pochodzenia człowieka czy luki w ewolucyjnym zapisie kopalnym.
Jeśli sądzisz, że niniejsza publikacja będzie dla ciebie za trudna, to wiedz, że się mylisz. Stanowi ona przystępne wprowadzenie do aktywizmu kwantowego. W sposób prosty przedstawia, jak współgrają ze sobą: genetyka, filozofia, religia, marzenia senne, telepatia, archeologia i wiele innych na pozór wykluczających się dziedzin. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!
Poznaj tajemniczy świat kwantów i odkryj boską naturę wszechświata!

DATA PREMIERY: 03.03.2015r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 39,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Illuminatio
OKŁADKA: Miękka

„Kody Sukcesu” Alexander Loyd

kody sukcesu

Poznaj wyjątkowo skuteczną metodę, która pomoże ci osiągnąć sukces, na jaki zasługujesz, by w końcu zacząć żyć tak, jak pragniesz!

Naukowcy dowiedli, że stres, który wyraża się wewnętrznym lękiem, jest głównym źródłem właściwie wszystkich naszych problemów – zdrowotnych, duchowych, emocjonalnych, a nawet dotyczących określonych sytuacji życiowych. Obezwładniający lęk koduje się w naszych  komórkach i właśnie dlatego większość z nas nie jest w stanie zwalczyć niszczącej reakcji stresowej i jej skutków wyłącznie za pomocą silnej woli.

Alexander Loyd w Kodach Sukcesu przedstawia przełomową metodę, za pomocą której i ty możesz przeprogramować się z lęku na miłość, spokój oraz życzliwość na poziomie komórkowym i zapoczątkować naturalną przemianę wewnętrzną, dzięki której osiągniesz sukces. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy stosując odpowiednie techniki, usuniesz negatywne wzorce zachowań zapisane w podświadomości, które determinują twoje obecne postępowanie.

Niezależnie od tego, co ty uznajesz za prawdziwy sukces – bogactwo, karierę zawodową, pozbycie się problemów zdrowotnych czy też zawarcie udanego związku – ta książka pomoże ci osiągnąć go szybko i na dłużej.

DATA PREMIERY: 22.04.2015r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Burda Książki
OKŁADKA: Miękka

„Jak odchudzić swojego mężczyznę” Magdalena Makarowska

JakOdchudzicSwojegoMezcz_powiekszenie

Odchudzanie to przede wszystkim domena kobiet, ale czas chyba zmienić ten stereotyp. Wystarczy spojrzeć na współczesnych mężczyzn…

Coraz więcej panów przybiera na wadze w niekontrolowany sposób i nie ma pomysłu, jak zrzucić oponkę, która im towarzyszy. Wielu z nich podejmuje  nawet wysiłek na siłowni czy innym treningu, ale z rozczarowaniem stwierdza, że nie przynosi on efektów tak szybko, jakby się można spodziewać. Jeszcze inna grupa naszych ukochanych mężczyzn uważa, że problem ich wcale nie dotyczy, choć z zadyszką wspinają się na kolejne piętro albo kupują coraz luźniejsze spodnie, bo stare skurczyły się w praniu. I to już trzecie w tym roku!

Chciałabyś znów mieć przy sobie atrakcyjnego mężczyznę, którego zazdrościły Ci kiedyś koleżanki? Czas na zmianę! Nie, nie musisz wymieniać swojego mężczyzny – po prostu weź sprawy w swoje ręce i zmień to, co je!

Pomoże Ci w tym książka znanej dietetycznej hedonistki – Magdaleny Makarowskiej. Znajdziesz w nim zbiór prak­tycznych porad, informacji i przepisów na pyszne dania przeznaczone właśnie dla mężczyzn, z dużą ilością mięsa i warzyw, a nawet zdrowych słodkości. Wkrótce Twój ukochany spostrzeże różnicę na wadze i w rozmiarze ubrań, a niekoniecznie w rozmiarze porcji i braku ukochanego mięska na talerzu. Zobaczy też piękniejszą kobietę u swojego boku, bo i Ty stracisz przy okazji kilka kilogramów  ;-)

DATA PREMIERY: 08.04.2015r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Feeria
OKŁADKA: Miękka

„W domu madame Chic” Jennifer L. Scott

w-domu-madame-chic-b-iext28286430

Nowy stylowy poradnik autorki bestsellerowych Lekcji madame Chic.

Kiedy przyjechała do Paryża, Jennifer była zwykłą dziewczyną z Kalifornii, nie mającą pojęcia, czym jest styl i elegancja. Tego wszystkiego oraz sztuki życia à la française nauczyła ją dopiero madame Chic.

Minęły lata, Jennifer wróciła do USA, wyszła za mąż i założyła rodzinę. Wychowując dwie córeczki i prowadząc dom, wpadła w monotonię prania, prasowania, zmywania i sprzątania. Wtedy zaczęła przypominać sobie paryskie mieszkanie swojej mentorki, w którym stół na śniadanie pięknie nakrywano już poprzedniego wieczoru, a muzyka tworzyła subtelne tło rodzinnych spotkań i rytuałów. Takiego życia zapragnęła Jennifer i w ślad za tym postanowiła wypełniać swoje codzienne obowiązki jak madame Chic – uważnie i cierpliwie. Okazało się, że codzienna rutyna może stać się źródłem przyjemności.

Ten napisany z ujmującym wdziękiem oraz poczuciem humoru poradnik pełen jest pomysłów, przepisów i wskazówek, które pomogą Wam zmienić irytujący dzień w miłe przeżycie.

DATA PREMIERY: 18.03.2015r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 32,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Literackie
OKŁADKA: Miękka

„Mądrość i cuda świata roślin” Jane Goodall

madrosc-i-cuda-swiata-roslin-b-iext28182582

Jane Goodall przygląda się naszej zależności od roślin jako pożywienia, lekarstw dla ciała i ducha. Mówi, jak można pomóc przy naprawianiu szkód, które wyrządziliśmy przyrodzie. Opowiada o skomplikowanych sposobach komunikacji wśród roślin i o tym, że pewne nasiona, uśpione przez tysiące lat, mogą wykiełkować. Pisze o partyzantce ogrodniczej, GMO, ginących gatunkach  i o roślinach, które leczą, oraz o tych, które zabijają.

Przedstawia także botaników i przyrodników, którzy czasem ryzykują życie, by ratować zagrożone rośliny i lasy. O pierwszych botanicznych odkrywcach i ich niesamowitych przygodach. Goodall daje nam nadzieję na przyszłość i opisuje sposoby, dzięki którym wszyscy możemy chronić
i wspierać świat roślinny. Z perspektywy odkrywcy, naukowca, a zarazem kogoś duchowo zestrojonego z przyrodą, Jane Goodall przedstawia zdumiewającą i pouczającą opowieść o cudach królestwa roślin. Od kogo można się dowiedzieć najwięcej, jeśli nie od kogoś, kto całe życie poświęcił przyrodzie i jej ratowaniu?

DATA PREMIERY: 04.03.2015r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 49,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Marginesy
OKŁADKA: Miękka

„Jak znaleźć tego jedynego i samej się nie zgubić” Jason i Crystalina Evert

Jak znaleźć tego jedynego i samej się nie zgubić

Jesteś jedną z wielu… czy tą jedyną?
Jesteś kimś „na teraz”… czy kimś „na zawsze”?

Wyruszając na poszukiwania tego jedynego, pamiętaj, by samej się nie zgubić!

Samotne kobiety często czują, że w pojedynkę muszą szukać odpowiedzi na najgłębsze pytania dotyczące miłości i intymności. Niektóre zgadzają się na przelotne związki, z nadzieją, że w ten sposób odnajdą miłość. Inne boją się nawet mieć nadzieję. Przychodzi taki moment, w którym każda kobieta potrzebuje zapewnienia, że problem nie tkwi w niej samej ani w jej wymaganiach. W książce Jak znaleźć tego jedynego i samej się nie zgubić odkryjesz 21 strategii, które pomogą ci podnieść poprzeczkę, zamiast siedzieć na niej i czekać, aż w twoim życiu pojawi się książę z bajki.

Może nadszedł już czas, byś odkryła miłość, która pomoże ci stać się prawdziwą tobą?

DATA PREMIERY: 25.02.2015r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,00 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Święty Wojciech
OKŁADKA: Miękka

„Siły specjalne. Techniki przetrwania” Alexander Stilewll

Sily-specjalne-Techniki-przetrwania

Siły specjalne. Techniki przetrwania to bogato ilustrowany poradnik przybliżający czytelnikowi podstawy szkolenia surwiwalowego. Chociaż ukazało się już wiele publikacji na ten temat, informacje zawarte w naszym poradniku zostały zweryfikowane pod kątem aktualności, zilustrowane kolorowymi zdjęciami żołnierzy sił specjalnych oraz uzupełnione praktycznymi wskazówkami i radami autora.

Autor zamieścił też w tekście wiele praktycznych informacji dobranych w zależności od omawianych warunków klimatycznych.

DATA PREMIERY: 25.02.2015r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Bellona
OKŁADKA: Miękka

„Gotowanie po włosku w 20 minut” Gino D’Acampo

Gotowanie po włosku w 20 minut

MINIMUM WYSIŁKU, MAKSIMUM ZADOWOLENIA – I TO TYLKO W 20 MINUT!

Dzięki tej książce zapomnisz o nudnych daniach:

•    Poznaj 130 ciekawych przepisów pogrupowanych według głównych składników, takich jak kurczaki, ryby czy makaron, aby wykorzystać produkty, które masz akurat w szafce lub lodówce.

•    Skorzystaj z pożytecznych rad i wskazówek przyspieszających gotowanie, a dotyczących m.in. organizacji miejsca pracy w kuchni, potrzebnych sprzętów i przyborów, a także podstawowych smacznych składników do przechowywania w szafkach.

•    Zastosuj sposoby skracające czas przyrządzania posiłku: mrożenie warzyw i posiekanych ziół lub przygotowywanie zapasów bułki tartej, aby mieć je w rezerwie.

DATA PREMIERY: 18.03.2015r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 49,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Burda Książki
OKŁADKA: Twarda

„Współczesne maniery, czyli jak się zachowywać w drodze na szczyt” Dorothea Johnson, Liv Tyler

wspolczesne-maniery-czyli-jak-sie-zachowywac-w-drodze-na-szczyt-b-iext28217991

Niezwykły duet: światowej sławy ekspertka w dziedzinie etykiety i gwiazda amerykańskiego kina – prywatnie babcia i wnuczka – w lekcjach dobrego wychowania.

Dorothea radzi, a Liv komentuje.

  • Kto płaci za rachunek w restauracji?
  • Gdzie położyć torebkę, gdy siadamy do stołu?
  • Facebook, Twitter, You Tube… – czy tu też trzeba być uprzejmym?
  • Czy można samodzielnie przedstawić się prezydentowi USA?
  • Które wypełniacze zaburzają płynność naszej wypowiedzi?
  • Jak radzić sobie z komórkowymi krzykaczami w teatrze, operze czy kinie?
  • Co zrobić, by dobrze zaprezentować się podczas rozmowy o pracę?
  • Kiedy gospodarz idzie przodem, a kiedy przytrzymuje drzwi?

W książce znajdziesz cenne podpowiedzi, jak zachować się w różnych sytuacjach oficjalnych i półoficjalnych, podczas spotkań towarzyskich oraz biznesowych. Według magazynu „Vogue” jest to jeden najlepszych poradników savoir-vivre’u. Nie zapomnij włożyć do torebki albo aktówki, bo przyda ci się na co dzień.

DATA PREMIERY: 04.03.2015r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Literackie
OKŁADKA: Miękka

Przewiń do góry strony