Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Polecane nowości » Poradniki (strona 20)

Poradniki

„W domu madame Chic” Jennifer L. Scott

w-domu-madame-chic-b-iext28286430

Nowy stylowy poradnik autorki bestsellerowych Lekcji madame Chic.

Kiedy przyjechała do Paryża, Jennifer była zwykłą dziewczyną z Kalifornii, nie mającą pojęcia, czym jest styl i elegancja. Tego wszystkiego oraz sztuki życia à la française nauczyła ją dopiero madame Chic.

Minęły lata, Jennifer wróciła do USA, wyszła za mąż i założyła rodzinę. Wychowując dwie córeczki i prowadząc dom, wpadła w monotonię prania, prasowania, zmywania i sprzątania. Wtedy zaczęła przypominać sobie paryskie mieszkanie swojej mentorki, w którym stół na śniadanie pięknie nakrywano już poprzedniego wieczoru, a muzyka tworzyła subtelne tło rodzinnych spotkań i rytuałów. Takiego życia zapragnęła Jennifer i w ślad za tym postanowiła wypełniać swoje codzienne obowiązki jak madame Chic – uważnie i cierpliwie. Okazało się, że codzienna rutyna może stać się źródłem przyjemności.

Ten napisany z ujmującym wdziękiem oraz poczuciem humoru poradnik pełen jest pomysłów, przepisów i wskazówek, które pomogą Wam zmienić irytujący dzień w miłe przeżycie.

DATA PREMIERY: 18.03.2015r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 32,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Literackie
OKŁADKA: Miękka

„Mądrość i cuda świata roślin” Jane Goodall

madrosc-i-cuda-swiata-roslin-b-iext28182582

Jane Goodall przygląda się naszej zależności od roślin jako pożywienia, lekarstw dla ciała i ducha. Mówi, jak można pomóc przy naprawianiu szkód, które wyrządziliśmy przyrodzie. Opowiada o skomplikowanych sposobach komunikacji wśród roślin i o tym, że pewne nasiona, uśpione przez tysiące lat, mogą wykiełkować. Pisze o partyzantce ogrodniczej, GMO, ginących gatunkach  i o roślinach, które leczą, oraz o tych, które zabijają.

Przedstawia także botaników i przyrodników, którzy czasem ryzykują życie, by ratować zagrożone rośliny i lasy. O pierwszych botanicznych odkrywcach i ich niesamowitych przygodach. Goodall daje nam nadzieję na przyszłość i opisuje sposoby, dzięki którym wszyscy możemy chronić
i wspierać świat roślinny. Z perspektywy odkrywcy, naukowca, a zarazem kogoś duchowo zestrojonego z przyrodą, Jane Goodall przedstawia zdumiewającą i pouczającą opowieść o cudach królestwa roślin. Od kogo można się dowiedzieć najwięcej, jeśli nie od kogoś, kto całe życie poświęcił przyrodzie i jej ratowaniu?

DATA PREMIERY: 04.03.2015r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 49,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Marginesy
OKŁADKA: Miękka

„Jak znaleźć tego jedynego i samej się nie zgubić” Jason i Crystalina Evert

Jak znaleźć tego jedynego i samej się nie zgubić

Jesteś jedną z wielu… czy tą jedyną?
Jesteś kimś „na teraz”… czy kimś „na zawsze”?

Wyruszając na poszukiwania tego jedynego, pamiętaj, by samej się nie zgubić!

Samotne kobiety często czują, że w pojedynkę muszą szukać odpowiedzi na najgłębsze pytania dotyczące miłości i intymności. Niektóre zgadzają się na przelotne związki, z nadzieją, że w ten sposób odnajdą miłość. Inne boją się nawet mieć nadzieję. Przychodzi taki moment, w którym każda kobieta potrzebuje zapewnienia, że problem nie tkwi w niej samej ani w jej wymaganiach. W książce Jak znaleźć tego jedynego i samej się nie zgubić odkryjesz 21 strategii, które pomogą ci podnieść poprzeczkę, zamiast siedzieć na niej i czekać, aż w twoim życiu pojawi się książę z bajki.

Może nadszedł już czas, byś odkryła miłość, która pomoże ci stać się prawdziwą tobą?

DATA PREMIERY: 25.02.2015r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,00 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Święty Wojciech
OKŁADKA: Miękka

„Siły specjalne. Techniki przetrwania” Alexander Stilewll

Sily-specjalne-Techniki-przetrwania

Siły specjalne. Techniki przetrwania to bogato ilustrowany poradnik przybliżający czytelnikowi podstawy szkolenia surwiwalowego. Chociaż ukazało się już wiele publikacji na ten temat, informacje zawarte w naszym poradniku zostały zweryfikowane pod kątem aktualności, zilustrowane kolorowymi zdjęciami żołnierzy sił specjalnych oraz uzupełnione praktycznymi wskazówkami i radami autora.

Autor zamieścił też w tekście wiele praktycznych informacji dobranych w zależności od omawianych warunków klimatycznych.

DATA PREMIERY: 25.02.2015r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Bellona
OKŁADKA: Miękka

„Gotowanie po włosku w 20 minut” Gino D’Acampo

Gotowanie po włosku w 20 minut

MINIMUM WYSIŁKU, MAKSIMUM ZADOWOLENIA – I TO TYLKO W 20 MINUT!

Dzięki tej książce zapomnisz o nudnych daniach:

•    Poznaj 130 ciekawych przepisów pogrupowanych według głównych składników, takich jak kurczaki, ryby czy makaron, aby wykorzystać produkty, które masz akurat w szafce lub lodówce.

•    Skorzystaj z pożytecznych rad i wskazówek przyspieszających gotowanie, a dotyczących m.in. organizacji miejsca pracy w kuchni, potrzebnych sprzętów i przyborów, a także podstawowych smacznych składników do przechowywania w szafkach.

•    Zastosuj sposoby skracające czas przyrządzania posiłku: mrożenie warzyw i posiekanych ziół lub przygotowywanie zapasów bułki tartej, aby mieć je w rezerwie.

DATA PREMIERY: 18.03.2015r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 49,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Burda Książki
OKŁADKA: Twarda

„Współczesne maniery, czyli jak się zachowywać w drodze na szczyt” Dorothea Johnson, Liv Tyler

wspolczesne-maniery-czyli-jak-sie-zachowywac-w-drodze-na-szczyt-b-iext28217991

Niezwykły duet: światowej sławy ekspertka w dziedzinie etykiety i gwiazda amerykańskiego kina – prywatnie babcia i wnuczka – w lekcjach dobrego wychowania.

Dorothea radzi, a Liv komentuje.

 • Kto płaci za rachunek w restauracji?
 • Gdzie położyć torebkę, gdy siadamy do stołu?
 • Facebook, Twitter, You Tube… – czy tu też trzeba być uprzejmym?
 • Czy można samodzielnie przedstawić się prezydentowi USA?
 • Które wypełniacze zaburzają płynność naszej wypowiedzi?
 • Jak radzić sobie z komórkowymi krzykaczami w teatrze, operze czy kinie?
 • Co zrobić, by dobrze zaprezentować się podczas rozmowy o pracę?
 • Kiedy gospodarz idzie przodem, a kiedy przytrzymuje drzwi?

W książce znajdziesz cenne podpowiedzi, jak zachować się w różnych sytuacjach oficjalnych i półoficjalnych, podczas spotkań towarzyskich oraz biznesowych. Według magazynu „Vogue” jest to jeden najlepszych poradników savoir-vivre’u. Nie zapomnij włożyć do torebki albo aktówki, bo przyda ci się na co dzień.

DATA PREMIERY: 04.03.2015r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Literackie
OKŁADKA: Miękka

”Dieta antycholesterolowa” Sonja Carlsson

339

Czym jest cholesterol? Jak zadbać o jego właściwy poziom w organizmie? Jakie są skutki złego odżywiania? Czy domowymi sposobami można uniknąć zdrowotnej katastrofy?

Od wielu lat dietetycy biją na alarm: popularne produkty po które wszyscy sięgamy, są złej jakości i zawierają coraz więcej cukru, tłuszczu i soli podstępnie niszczących nasze zdrowie. Powodują one nadwagę, nadciśnienie, miażdżycę i wiele innych bardzo niebezpiecznych schorzeń. Teraz, dzięki wskazówkom Sonji Carlsson, w prosty sposób możemy uniknąć tych zagrożeń i czerpać radość ze wspólnych rodzinnych posiłków!
„Dieta antycholesterolowa” to:
- 111 zróżnicowanych przepisów, które pokocha cała rodzina
- ogólne zasady, które pomogą obniżyć poziom złego cholesterolu w organizmie
- lista „dobrych” i „złych” produktów
- proste wskazówki, które radykalnie i trwale pozwolą zmienić domową dietę.

Sonja Carlsson jest znaną niemiecką dietetyczką i autorką popularnych książek dotyczących odchudzania, zdrowego trybu życia i rozmaitych diet.

DATA PREMIERY: 26.02.2015r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Esprit
OKŁADKA: Miękka

„Plusy dodatnie i ujemne, czyli polski kapitalizm bez solidarności” Ryszard Bugaj

Bugaj_Plus dodatni i ujemne

Uczestnik i świadek tamtych wydarzeń sprzed 25 lat, wówczas jedna z wiodących postaci Solidarności i aktywny polityk, a obecnie profesor ekonomii, Ryszard Bugaj dokonuje, jak sam to określa, próby bilansu polskiej transformacji. Traktując wydarzenia
z przełomu 1989/1990 jako kolejną – w perspektywie historycznej – wielką próbę modernizacji Polski oraz polskiej gospodarki, autor kreśli szeroką panoramę tych historycznych przemian i analizuje ich dzisiejsze skutki. Wynik analizy dobrze oddaje tytuł książki, parafrazujący znane powiedzenie Lecha Wałęsy.

Prof. Bugaj nie ogranicza się jednak do opisu tego, co było, ale – znakomicie rozumiejąc, że proces transformacji nie jest zakończony – proponuje konkretne zmiany w wielu obszarach gospodarki i polityki.
Książka świetnie łączy krytyczną refleksję ze współczesnymi dylematami i wyzwaniami stojącymi przed wciąż modernizującą się Polską.

DATA PREMIERY: 06.02.2015r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 39,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Poltext
OKŁADKA: Miękka

„Św. Hildegarda leczy alergie” Dr Claus Schulte-Ubbing

hildegarda-leczy-alergie---okładka-na-strone

Czy wiesz, że już co trzeci mieszkaniec Europy Środkowej cierpi z powodu alergii?
Czy to możliwe, że to środowisko i cywilizacja, w której żyjemy, czynią nas chorymi?

Jak tłumaczy prof. dr n. med. Claus Schulte-Uebbing, codziennie do naszego organizmu przedostają się ogromne ilości szkodliwych substancji. Toksyny są obecne w naszym jedzeniu i w ubraniach, tkwią w domu i unoszą się w otaczającym nas powietrzu. Przyczyniają się do coraz częstszego powstawania alergii i rozmaitych schorzeń uznawanych za choroby cywilizacyjne. Oparte na naturalnych składnikach zalecenia żywieniowe i zdrowotne św. Hildegardy z Bingen, średniowiecznej mniszki, uważa się za najskuteczniejszą metodę oczyszczania zatrutego organizmu, a co za tym idzie – walki z alergiami.

Prof. dr n. med. Claus Schulte-Uebbing to jeden z najwybitniejszych znawców spuścizny Świętej z Bingen. Przedstawia nam on nauki medyczne św. Hildegardy, na których opiera się cały program walki z alergiami i innymi doczesnymi chorobami, w formie dostosowanej do współczesnych czasów.
Medycyna św. Hildegardy cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Jej odkrycia, niezwykłe jak na tamte czasy, okazują się aktualne także i dziś, a zalecenia – wyjątkowo skuteczne w walce ze współczesnymi bolączkami.

W książce znajdziesz m.in.:

 • listę alergii i chorób środowiskowych od A do Z i sposobów przeciwdziałania im
 • spis szkodliwych czynników i substancji
 • naturalne terapie odczulające wg św. Hildegardy
 • cztery filary Hildegardowej terapii w oparciu o medycynę środowiskową
 • niezawodne sposoby na oczyszczanie i odtruwanie organizmu

DATA PREMIERY: 19.02.2015r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Esprit
OKŁADKA: Miękka

„Bez kontroli” Dr Shefali Tsabary

Bez Kontroli Tsabary

Każdy rodzic chce posiadać złoty klucz do wychowania grzecznego, utalentowanego, odnoszącego sukcesy i szczęśliwego dziecka. W zbiorowej świadomości istnieje przekonanie, że to dyscyplina jest podstawą, która pozwala osiągnąć te cele. Książka “Out of Control” proponuje nie publikowane nigdy dotąd spojrzenie na to dlaczego to założenie jest błędne. Dr Shefali Tsabary ujawnia, w jaki sposób dyscyplina jest główną przyczyną występowania różnorakich zaburzeń przenoszonych z rodziców na dzieci na przestrzeni pokoleń. Autorka sięga istoty problemów jakie mają rodzice z dziećmi, kwestionując społeczne przywiązanie do dyscypliny i zachęcając czytelników do pozbycia się opartych na lęku przekonań oraz zastąpienia ich podejściem, które zbliża rodzica i dziecko. Sekretem głębokiej więzi okazuje się nieustanne, głębokie połączenie pomiędzy rodzicem i dzieckiem, wolne od gróźb, ograniczania, karania cz wyznaczania sztucznych ram czasowych – wszelkich form manipulacji. Rodzice uczą się jak nawiązać głęboką bliskość ze swoimi dziećmi, rozumiejąc powody ich zachowań i to jak wydobyć z nich wszystko co najlepsze. Dalekie od nieingerowania czy zgadzania się na każdą zachciankę podejście to pozwala dziecku, wyposażonemu w charakter i wytrwałość, która naturalnie z niego wypływa, uczyć się odpowiedzialności i autentycznego bycia sobą.

DATA PREMIERY: 28.01.2015r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 49,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Biały Wiatr
OKŁADKA: Miękka

Przewiń do góry strony