Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Polecane nowości » Poradniki (strona 20)

Poradniki

„Wiza do Iranu” Artur Orzech

wiza-do-iranu-b-iext24960951

Mało kto wie, że Artur Orzech, znany dziennikarz muzyczny i prezenter telewizyjny, jest znawcą kultury perskiej. Ukończył iranistykę na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie przez dwanaście lat był wykładowcą. Zajmował się przekładami literatury perskiej. W latach osiemdziesiątych był stypendystą na Wydziale Literatury Współczesnej Uniwersytetu w Kabulu.

Iran widziany jego oczami jest krajem niezwykle barwnym, a jednocześnie nie tak zamkniętym jak może się wydawać, z bogatą tradycją i kulturą. Nie da się go znaleźć na popularnych turystycznych szlakach. Przełamanie mitu o hermetyczności Iranu i stereotypu myślenia o tym kraju i regionie to cel autora. Zachwycają kolory, smaki i zapachy.

Książka to próba odczarowania jednoznacznie negatywnego i rygorystycznego wizerunku Iranu na arenie międzynarodowej, stworzonego głównie przez media zachodnie, które zniechęcają cudzoziemców do podróży po tym pięknym i prastarym zakątku świata.

Jednocześnie Orzech oprowadza nas po kraju, którego kulturalne bogactwo zostało przyćmione przez fundamentalistyczną politykę ajatollahów, opowiada o kobietach, kuchni, najpiękniejszych miejscach i spotkanych ludziach. Przypomina, że Irańczycy to nie Arabowie, a islamiści to naukowcy i znawcy islamu, a nie fundamentaliści muzułmańscy. Odsłania przed nami kraj, który zafascynował go wiele lat temu i do którego ciągle chce wracać.

DATA PREMIERY: 22.10.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Wielka Litera
OKŁADKA: Miękka

„Prostota. Jak nie komplikować sobie życia” Bill Hybels

prostota-jak-nie-komplikowac-sobie-zycia-b-iext26400509

Bill Hybels, bestsellerowy autor książek „Zbyt zajęci by się nie modlić”, „Potęga Bożego szeptu” i „Życie, które działa”, powraca po wielu latach z nową książką! „Prostota” to niezwykły poradnik życia duchowego, który już zachwyca i porusza czytelników na całym świecie.

Przemęczony. Przytłoczony. Zbyt zajęty. Brzmi znajomo?
Dzisiejsze tempo życia może doszczętnie wykończyć zwyczajnego człowieka. Co gorsza, nieustanne zabieganie i troska o rzeczy doczesne powodują, że tracimy z oczu to, co naprawdę ważne.

A co, jeśli życie może wyglądać inaczej? Co by się stało, gdyby odrzucić to, co zbędne i żyć dla tych, których kochamy? Jeśli, kierując się sprawami najważniejszymi, wybierzemy proste życie, będziemy musieli nie tylko zmienić tygodniowy grafik czy uporządkować szafę. Droga prostoty wymaga w pierwszej kolejności oczyszczenia duszy. Dopiero potem można przestać robić to, co się nie liczy – i zacząć robić to, co ważne.

W „Prostocie” Bill Hybels wymienia najważniejsze problemy, z którymi musi się uporać człowiek, by oczyścić swoje życie. Tylko kładąc wszystko na jedną szalę i żyjąc w nowy, prostszy sposób, będziemy w stanie naprawdę czerpać z życia pełnymi garściami.

„W książce „Prostota” Bill Hybels pomaga nam oczyścić duszę i przejść ze stanu wyczerpania do stanu pełni energii; z nerwowego pośpiechu do spokoju płynącego z wiary. Dzięki tej książce nauczyłam się żyć pełniej mimo ograniczenia zobowiązań, budować życie w oparciu o równowagę i pełnię, uwalniając się od chaosu płynącego z nadmiaru”.
Christine Caine

„W „Prostocie” Bill Hybels zabiera was w podróż, dzięki której możecie zmienić swoją życiową perspektywę, na nowo ułożyć hierarchię wartości i ponownie rozpalić w sobie wiarę w Chrystusa. Ta książka będzie dla was nie tylko źródłem nadziei, ale również praktycznych wskazówek, jak wieść życie, o którym zawsze marzyliście”.
Graig Groeschel

DATA PREMIERY: 16.10.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Esprit
OKŁADKA: Miękka

„Moje zdrowe przepisy” Beata Pawlikowska

BP_ZDROWIE_Moje_zdrowe_PRZEPISY_3D_twarda_360x600

Zaczęłam gotować, bo chciałam być zdrowa.
Kiedy sprawdziłam w jaki sposób produkowana jest „żywność” sprzedawana w sklepach, zrozumiałam, że chyba nie mam wyjścia. Muszę nauczyć się gotować i stworzyć takie przepisy, które będą szybkie, łatwe i zdrowe.
I takie są przepisy w tej książce.
Każde danie gotuje się samo. Ja tylko wkładam do garnka składniki w odpowiedniej kolejności i wracam pół godziny później, kiedy jedzenie jest gotowe.
I jest pyszne!

DATA PREMIERY: 24.09.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA:  Wydawnictwo Burda Książki
OKŁADKA: Twarda

„Św. Hildegarda z Bingen. Leczenie chorób duszy” Dr Wighard Strehlow

sw-hildegarda-z-bingen-leczenie-chorob-duszy-b-iext26400394

Św. Hildegarda z Bingen była sławną uzdrowicielką, doktorem Kościoła katolickiego, a zgodnie z jej zaleceniami żywieniowymi funkcjonują w zdrowiu tysiące ludzi. Jednak ta średniowieczna mniszka to również wszechstronnie uzdolniona kompozytorka i… psychoterapeutka.

Św. Hildegarda wierzyła, że ludzkie ciało i dusza są ze sobą ściśle połączone. Jeśli choruje ciało, choruje też nasza dusza. Tylko odpowiednia dieta i troska o ciało mogą skutecznie wspomóc zdrowie naszego ducha.
Współczesny człowiek cierpi na wiele zaburzeń i chorób, takich jak: depresja, nerwica, lęki czy bezsenność. Według św. Hildegardy żadne nowoczesne badania ani wynalazki nie są w stanie zastąpić odżywiania opartego na naturalnych produktach. Zdrowie ludzkiego ciała, każdego z organów, zwłaszcza tarczycy i śledziony, rzutuje na stan psychiki człowieka.

Dr Wighard Strehlow, wybitny badacz nauki Świętej z Bingen, w trakcie swojej wieloletniej praktyki przystosował bezcenne mądrości mniszki do współczesnych czasów, wzbogacając je dodatkowo o wskazówki zarówno medyczne, jak i dietetyczne.

W książce znajdziesz:
– praktyczne wskazówki, receptury i porady średniowiecznej mniszki,
– informacje o poście wg św. Hildegardy – uniwersalnym środku leczniczym dla ciała i duszy,
– mnóstwo domowych, naturalnych recept na lekarstwa,
– spis warunków koniecznych do osiągnięcia zdrowia i równowagi psychicznej,
– przykłady terapii wszelkich dolegliwości umysłowych i niedomagań fizycznych.

DATA PREMIERY: 10.09.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA:  Wydawnictwo Esprit
OKŁADKA: Miękka

„Mapa twoich myśli” Tony Buzan

Mapa Twoich Myśli Tony Buzan

Metoda błyskawicznego graficznego notowania i twórczego myślenia – przydatna dla studentów, dziennikarzy, wykładowców, menedżerów, twórców. Dzięki wykorzystaniu symboli, kolorów, relacji przestrzennych aktywizuje się jak najwięcej ośrodków w mózgu, dzięki czemu sprawniej myślimy i łatwiej zapamiętujemy.

DATA PREMIERY: 21.08.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA:  Wydawnictwo AHA
OKŁADKA: Miękka

„Rusz głową” Tony Buzan

Rusz głową Tony Buzan

Rewolucyjne metody usprawniajace efektywność pracy umysłowej. Nieoceniona pomoc dla studentów, uczniów, wykładowców, menedżerów, dziennikarzy. Mity i fakty o funkcjonowaniu umysłu. Mapy myśli, błyskawiczne notowanie, które nie hamuje toku myślenia, lecz go pobudza. Czytanie fotograficzne, techniki zwiększenia prędkości czytania. Metody usprawniania pamięci w trakcie uczenia się oraz po jego zakończeniu. System bezbłędnego zapamiętywania słów i przyporządkowanych im numerów.

DATA PREMIERY: 21.08.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 22,90 zł
WYDAWCA:  Wydawnictwo AHA
OKŁADKA: Miękka

„Pamięć na zawołanie” Tony Buzan

Pamiec na zawolanie Tony Buzan

Wśród wielu książek, które uczą, jak optymalnie pobudzić pamięć do pracy, podręcznik Tony’ego Buzana jest klasyką, z której skorzystały setki tysięcy czytelników na świecie. W swoich radach autor korzysta zarówno z metod mnemonicznych, podpatrzonych u starożytnych Greków i Rzymian, jak i z wyników współczesnych badań psychologicznych.

Jeśli narzekasz na kiepską pamięć, możesz ją poprawić!
Jeśli masz bardzo dobrą, możesz rozwinąć ją jeszcze bardziej!

Książka Tony’ego Buzan odsłania tajemnice „głównego systemu pamięciowego”, uświadamia zasady działania pamięci doskonałej, uczy stosowania „łańcuchowej metody skojarzeń”, a także posługiwania się różnego rodzaju zakładkami pamięciowymi, dzięki którym będziesz mógł zwiększyć o 1000 procent swoją obecną wiedzę oraz podwyższyć współczynnik inteligencji, nie mówiąc o łatwym zapamiętywaniu numerów telefonów, terminów spotkań, słów obcego pochodzenia, nazwisk i twarzy poznawanych ludzi, treści przemówień, dowcipów, przeczytanych książek, a nawet własnych snów. Nie pozwól, aby doświadczenie i informacje uciekły z twojej głowy jak woda przez dziurawe sito.

DATA PREMIERY: 21.08.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 24,90 zł
WYDAWCA:  Wydawnictwo AHA
OKŁADKA: Miękka

„Wyspa na prerii” Wojciech Cejrowski

wyspa-na-prerii-b-iext25688916

Dotychczas pisałem książki o Indianach z Amazonii – było dziko i egzotycznie. Ta jest o kowbojach z Arizony, i też będzie dziko i egzotycznie. Południe Stanów Zjednoczonych oraz dawny Dziki Zachód są zupełnie inne niż Nowy Jork, Chicago, Floryda czy Kalifornia. Preria zadziwia nawet tych, którzy dobrze znają Amerykę. Gdyby komuś nie mieściło się w głowie, że prowincja największego mocarstwa na świecie wygląda tak, jak ją tu opisałem, niech rzuci okiem na serial telewizyjny „Duck Dynasty” (w Polsce znany jako „Dynastia Kaczorów”) albo… niech potraktuje tę książkę jak zwykłą powieść przygodową.
A gdyby ktoś chciał sprawdzić osobiście, czy jest tak jak tu opisałem, drogę znajdzie łatwo: wystarczy zjechać z autostrady, potem jeszcze raz zjechać, i znów zjechać, i tak do skutku – aż skończy się mapa i wylądujesz na polnej drodze, prowadzącej na jakieś rancho.

DATA PREMIERY: 14.07.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 45,00 zł
WYDAWCA:  Wydawnictwo Zysk i S-ka
OKŁADKA: Twarda

„Kobiecość” Chameli Gad Ardagh

Kobiecość

Każda chwila jest szansą wyrażenia w pełni tego, kim jesteśmy, szansą tworzenia i bycia tworzonym. Wybór zawarty jest zawsze pomiędzy tym, aby obrócić się plecami do tego momentu i naszej wrażliwości lub mieć serce i brzuch otwarte wobec tego, co jest.

Boska kobiecość jest radykalną ścieżką prowadzącą poza obszar ciasnych ograniczeń naszych myśli i przekonań.

DATA PREMIERY: 01.07.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 39,90 zł
WYDAWCA:  Wydawnictwo Biały Wiatr
OKŁADKA: Miękka

„Księga stylu Coco Chanel” Karen Karbo

ksiega-stylu-coco-chanel-b-iext25160652

Księga stylu Coco Chanel
Współczesne spojrzenie na legendarną ikonę mody i praktyczny poradnik dla kobiet wszystkich pokoleń.
Każda dziewczyna powinna mieć dwie rzeczy: klasę i urok.
Coco Chanel urodziła się w 1883 roku w biednej rodzinie na południu Francji. Osierocona jako kilkuletnie dziecko przez matkę i porzucona przez ojca, trafiła pod opiekę zakonnic, które nauczyły ją szyć. Na początku XX wieku pracując jako szansonistka w paryskich kawiarniach, w wolnych chwilach dla zabawy zaczęła szyć kapelusze. To był początek jej wielkiej kariery. Zagłębiając się w meandry zawikłanej biografii słynnej projektantki, Karen Karbo napisała inspirującą książkę o sprawach ponadczasowych – stylu, pasji, pieniądzach, sukcesie, kobiecości i życiu na własnych warunkach.
… od prawie stu lat Coco Chanel jest w modzie synonimem wszystkiego, co uważamy za stylowe… Otwórz swoją szafę, a ujrzysz jej ducha. Masz kolekcję marynarek do dżinsów… – przecież to Chanel. Czarna sukienka? To w prostej linii jedwabny model z 1926 roku. Spódnica – ołówek przed kolana, albo w kształcie litery A? Chanel. Sweter typu dżersej? To znowu Chanel.

DATA PREMIERY: 02.07.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Literackie
OKŁADKA: Miękka

Przewiń do góry strony