Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Polecane nowości » Poradniki (strona 25)

Poradniki

„Był człowiekiem, był świętym” Lino Zani

byl-czlowiekiem-byl-swietym-b-iext24698961

W górach działy się niezwykłe rzeczy…

O tym, że Jan Paweł II kochał góry, wiedzą wszyscy. Niewielu jednak wie o istnieniu naocznego świadka Jego górskich eskapad. Lino Zani był najpierw instruktorem narciarskim i przewodnikiem alpejskim Papieża. Później stał się towarzyszem Jego „ucieczek” na szczyty gór. Tam właśnie najmocniej widoczne stały się cechy człowieka, który swoim świadectwem wiary poruszył świat.

Życie Jana Pawła II to aktywność i kontemplacja, samotność i działanie. Był człowiekiem – i był świętym.
Opowieści przedstawione w książce Był człowiekiem, był świętym przez lata czekały na ujawnienie. Dziś Lino Zani dzieli się z całym światem pięknymi doświadczeniami z towarzyszenia Papieżowi w chwilach, gdy ten w najdoskonalszy sposób przeżywał wolność. To właśnie na szczytach gór Jan Paweł II doświadczył pełnego i jasnego zrozumienia Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej…

DATA PREMIERY: 09.03.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA:  Wydawnictwo Esprit
OKŁADKA: Twarda

„Projekt Macierzyństwo” Lisa Catherine Harper

projekt-macierzynstwo-b-iext24715085

Książka obalająca mity na temat ciąży i macierzyństwa.

Lisa ma trzydzieści kilka lat i wykłada literaturę na uniwersytecie, uwielbia taniec oraz swojego męża Kory’ego. Ich życie to pasmo radości, z jakich korzystać mogą tylko zamożni, dobrze wykształceni i utalentowani single. Niemniej pewnego dnia postanawiają sprawić sobie dziecko, czym wywołują konsternację wśród znajomych, którzy podobnie jak niegdyś oni, przedkładają wygodne życie ponad rodzicielskie troski i wyrzeczenia. Początkowo Lisa podchodzi z pełnym optymizmem do swego błogosławionego stanu. Szybko jednak, w miarę jak jej ciało puchnie, a hormony dewastują świadomość, okazuje się, że nic – ani lata profesjonalnego tańca, ani żadne poradniki – nie jest w stanie przygotować jej na to, co będzie się działo z jej ciałem i psychiką. Autorka z akademicką wnikliwością oraz dużą wyrozumiałością i samoakceptacją przygląda się zmianom, które zachodzą w jej ciele i umyśle. Dokładnie sprawdza w rozmaitych źródłach, co dzieje się w kolejnych tygodniach ciąży oraz jak rozwija się jej dziecko. Obala przy tym różnorakie stereotypy pokutujące wśród młodych matek i teorie dotyczące ciąży.

Lisa Catherine Harper jest profesorem na uniwersytecie San Francisco i wykłada kreatywne pisanie. Ma dwójkę dzieci. Otrzymała za tę książkę nagrodę River Teeth Literary Notification, ufundowaną przez czasopismo publikujące twórczą literaturę faktu, eseje i reportaże.

DATA PREMIERY: 12.03.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA:  Wydawnictwo Nasza Księgarnia
OKŁADKA: Miękka

„Jestem bogiem podświadomości” Beata Pawlikowska

jestem-bogiem-podswiadomosci-b-iext24713585

Bóg to Siła Mądrości i Prawdy. Przynależysz do niej w taki sam sposób jak gwiazdy, planety i światło. Jesteś jej częścią. Ona mieszka w tobie jako Nauczyciel. Kiedy nauczysz się słyszeć jego głos, poczujesz w sobie jego moc.

Wtedy odkryjesz, że wszystko ma sens i znajdziesz właściwą drogę.
Bo Bóg jest Dobrem i Prawdą w najczystszej postaci.
Chodzi tylko o to, żeby znaleźć go w sobie.

DATA PREMIERY: 19.03.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 31,90 zł
WYDAWCA:  Burda Książki
OKŁADKA: Twarda

„Moja Francja. Jaka jest naprawdę?” Patrycja Todo

moja-francja-jaka-jest-naprawde-b-iext24706259

 

Moja Francja to zbiór felietonów Patrycji Todo, autorki popularnego bloga pod tym samym tytułem. Jej ciekawe i często kontrowersyjne spostrzeżenia na temat kraju znanego jako kolebka kultury europejskiej i nowożytnej demokracji mogą dziwić, szokować, a nawet przerażać…

Bo kto z nas mógłby sądzić, że w wielu francuskich rodzinach normą jest kąpiel raz w tygodniu?

Jaka tak naprawdę jest Francja? Według autorki – trudna, zakompleksiona, zadzierająca nosa, tylko na pozór przyjazna cudzoziemcom, ale wciąż i niezaprzeczalnie piękna.

DATA PREMIERY: 05.03.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Feeria
OKŁADKA: Miękka

„Nasze zdrowie” Piotr Białokozowicz

nasze-zdrowie-b-iext24430259

Jak żyć zdrowo? Zdrowie jest bez wątpienia najcenniejszą rzeczą dla człowieka. Jak żyć dłużej i zdrowiej? Takie rady są potrzebne każdemu człowiekowi. Postęp cywilizacyjny, lepsze warunki bytowe oraz rozwój lecznictwa wpłynęły na wydłużenie czasu życia. Wydłużenie życia w dużej mierze zależy od nas samych. Wiadomo że część naszego zdrowia otrzymaliśmy wraz z genomem od rodziców, a o drugą część musimy zadbać sami. Aby żyć długo i zdrowo, trzeba w siebie zainwestować. Tak mało wiemy o swoim organizmie. Niewiele też inwestujemy w nasze zdrowie, niekiedy z powodu niechęci, a niekiedy z braku wiedzy o prawidłowym zachowaniu zdrowotnym. Dopiero kiedy człowiek cierpi, idzie do lekarza i oczekuje, że oddali on od niego cierpienie doraźnie go nękające, pomoże usunąć dolegliwości, a także powie, jak uniknąć ich w przyszłości. Aby nie dopuścić do niedomagania, potrzebna jest wiedza o zachowaniu zdrowotnym. Wiedzę i radę powinien do umysłu i serca pacjenta przemycić lekarz. Każdy człowiek w wielu sytuacjach życiowych powinien być dla siebie doradcą i lekarzem. Zapoznanie się z wiedzą zawarta w tym opracowaniu, pomoże uniknąć zachorowania i przyczyni się do szybszego wyleczenia i zmniejszenia cierpienia w chorobie. Mam nadzieję, że zawarte w tym poradniku wiadomości skłonią czytelników do przestrzegania w życiu codziennym rad i zaleceń w profilaktyce i chorobie.

DATA PREMIERY: 05.02.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 29,90 zł
WYDAWCA:  Wydawnictwo Bellona
OKŁADKA: Miękka

„Dania w pięć minut” Gordon Ramsey

dania-w-piec-minut-b-iext24442087

Wyrzućcie mrożone dania i potrawy na wynos. Kto inny może zademonstrować, jak gotować porządne jedzenie szybko i smacznie, jeśli nie Gordon Ramsay, trzygwiazdkowy kucharz i gwiazda telewizji? Czerpiąc inspirację z popularnej serii F Word Gordon Ramsay zebrał ponad 100 przepisów, które przyrządza się super szybko i łatwo.
Książka jest podzielona na krótkie części: 15 z nich to szybkie przepisy na przystawki, zupy, dania z ryb i mięs, makarony, lunche i desery; 15 to propozycje menu codziennego i na przyjecie. Wiele potraw można przyrządzić w niespełna kwadrans (a na żadne nie potrzeba więcej, niż pół godziny); aby zrealizować propozycję menu, wystarczy 30 – 45 min.
Gordon radzi, jakie produkty warto mieć w zapasie, by gotować szybciej. Podsuwa też pomysły „działania na skróty”. Idealna książka kucharska dla zagonionych, pełna przepisów, do których będziecie chcieli wracać.

DATA PREMIERY: 28.02.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 44,90 zł
WYDAWCA:  Wydawnictwo Bellona
OKŁADKA: Miękka

„Gospodarka Dobra Wspólnego” Christian Felber

Gospodarka Dobra Wspólnego

Współczesny system gospodarczy bazuje na dwóch podstawowych zasadach –  konkurencji oraz bezwzględnym pomnażaniu zysków. Zdominowany jest przez gigantyczne korporacje i instytucje finansowe, które zamiast rozwoju oraz pozytywnej ewolucji okazują się być podmiotami blokującymi rozwiązywanie takich światowych problemów jak – dewastacja środowiska, rabunkowa eksploatacja zasobów Ziemi, rosnące nierówności społeczne, bezrobocie, ubóstwo, zmiany klimatyczne oraz negatywne aspekty globalizacji.

Czy jest wyjście z tej sytuacji? Na pewno nie mogą to być kosmetyczne zmiany w ramach dotychczasowych mechanizmów i systemów.

Odpowiedzią na potrzeby współczesnego świata może stać się nowy model ekonomii opracowany przez austriackiego politologa, ekonomistę i socjologa Christiana Felbera tzw. GOSPODARKA DOBRA WSPÓLNEGO, pokazująca model gospodarki przyszłości jako alternatywy zarówno dla kapitalizmu gospodarki rynkowej, jak i gospodarki centralnie planowanej.

Gospodarka Dobra Wspólnego nie jest zbiorem pobożnych życzeń czy utopijnych idei, które nie mając szans na odzwierciedlenie w rzeczywistości jedynie grają na emocjach odbiorców. W książce przedstawione są realistyczne mechanizmy – już działające w kilkuset przedsiębiorstwach na całym świecie – które bazując na pozytywnych aspektach ludzkiej psychiki wyniesionych ze zdrowych relacji międzyludzkich znajdują swoje odzwierciedlenie również w gospodarce i biznesie. Są to m.in. sukces w gospodarce jest mierzony nowym rodzajem bilansu (tzw bilans GDW – uwzględniający w pierwszej kolejności takie parametry jak: czy warunki pracy są ludzkie, czy produkcja jest przyjazna dla środowiska, jakie jest podejście do klientów, czy przedsiębiorstwo jest współodpowiedzialne i lojalne wobec innych przedsiębiorstw, w jaki sposób dzielony jest dochód, czy kobiety są dobrze traktowane i zarabiają tyle samo, co mężczyźni), który ma zastąpić dotychczasowy bilans finansowy, przywileje prawne dla firm o dobrych wynikach bilansu GDW – niższe podatki i opłaty celne, korzystniejsze kredyty, pierwszeństwo w zamówieniach publicznych oraz programach badawczych, stopniowe niwelowanie dysproporcji w zarobkach, Bezwarunkowy Dochód Podstawowy dla każdego człowieka bez względu na status, wiek i wykształcenie, zmniejszenie czasu pracy do 30-33 godzin tygodniowo i jednego roku wolnego od pracy co 10 lat.

christian_felber_120805_15Christian Felber – urodzony w1972 roku  w Salzburgu, Austria – socjolog, pisarz, profesor na Uniwersytecie Ekonomicznym w Wiedniu, członek i współzałożyciel globalnego ruchu sprawiedliwości Attac (Austria), twórca koncepcji „demokratycznej bankowości” oraz „Gospodarki Dobra Wspólnego”  – ogólnoświatowego projektu społeczno-gospodarczego opartego na zrównoważonym rozwoju, solidarności, współpracy i sprawiedliwym podziale dóbr na wszystkich obszarach życia.

 

 

 

DATA PREMIERY: 02.04.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 37,80 zł
WYDAWCA:  Wydawnictwo Biały Wiatr
OKŁADKA: Miękka

„Trening szczęścia” Beata Pawlikowska

trening-szczescia-b-iext24255066

 

Wciąż myślisz, że jesteś gorsza?
Że świat cię nie lubi?
Że nie zdarzy ci się nic dobrego?
Ja też tak kiedyś myślałam.
A potem odkryłam, że moim myśleniem, czuciem i zachowaniem kierowały fałszywe kody zapisane w mojej podświadomości.
I wiesz co zrobiłam?
Zapisałam je na nowo!
Odzyskałam radość, spokój i wewnętrzną moc.
Czy jesteś gotowa na próbę?
Czy chcesz zmienić swoje fałszywe kody?
Ta książka ci w tym pomoże.

 

DATA PREMIERY: 15.01.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA:  Wydawnictwo G+J Burda
OKŁADKA: Twarda

„Pyszne 25. Nowa porcja przepisów” Anna Starmach

pyszne-25-nowa-porcja-przepisow-b-iext24422631

 

W książce znajdziesz 70 nowych i jeszcze lepszych przepisów prosto z kuchni Ani Starmach.
Zaskocz swoich bliskich i w zaledwie 25 minut przygotuj potrawy, które ich zachwycą.
Dobra zabawa i rewelacyjny efekt gwarantowane.
Spróbuj – będzie pyszne!

DATA PREMIERY: 19.022014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
OKŁADKA: Miękka

„Rzeczowo o modzie męskiej” Michał Kędziora

rzeczowo-o-modzie-meskiej-b-iext24061442

Jak rozpoznać koszulę dobrej jakości?
Czy spodnie powinny być jaśniejsze od marynarki? A może na odwrót?
Co to jest sprezzatura?
I dlaczego czarny garnitur wcale nie jest uniwersalny?

Elegancja to nie podążanie za trendami. To przede wszystkim klasyczne i ponadczasowe fasony, tkaniny i wzory, umiejętność łączenia poszczególnych elementów garderoby, a także stosowanie kilku prostych zasad.

„Rzeczowo o modzie męskiej” jest kompleksowym, przystępnie napisanym przewodnikiem po świecie mody męskiej. Zawiera praktyczne porady i wskazówki, a także liczne ciekawostki na temat ubioru i historii legendarnych modeli. Przeznaczony jest dla panów bez względu na wiek i preferowany styl.

DATA PREMIERY: 04.12.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 49,90 zł
VAT: 23%
WYDAWCA: Wydawnictwo SQN
OKŁADKA: Twarda

Przewiń do góry strony