Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Polecane nowości » Proza (strona 20)

Proza

„Francuski klejnot” Anna J. Szepielak

Francuski klejnot Anna J. Szepielak

Kontynuacja powieści „Francuskie zlecenie”.

Chrześnica Ewy, Kalina, boryka się z poważnymi problemami. Zawiść rodziny, internetowe oszczerstwa oraz straty finansowe, które przynosi prowadzony przez nią pensjonat to zaledwie czubek góry lodowej. Zatroskana Ewa przeczuwa, że dziewczyna nie poradzi sobie bez wsparcia, dlatego obmyśla sprytny plan i zaprasza do Polski przyjaciela z Francji. Tymczasem sama otrzymuje kłopotliwy spadek, który przyniesie jej więcej zmartwień niż pożytku. Niechcący otworzy drzwi do przeszłości i zbudzi dawno uśpione duchy przodków…

DATA PREMIERY: 19.07.2017r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 39,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
OKŁADKA: Miękka

„Księżyc nad Rzymem” Magdalena Giedrojć

Ksiezyc nad rzymem

Skąpana w rzymskim słońcu opowieść o tym, jak rodzi się radość i przyjaźń, a może nawet i miłość. 

Trzydziestokilkuletnia Laura Pszczółka przyjechała do Rzymu na stypendium, realizując marzenie o studiowaniu historii sztuki w ojczyźnie wszelkiego piękna. Jej przewodnikiem po pełnym tajemnic i niespodzianek Wiecznym Mieście został Andrea, przystojny erudyta o smutnym spojrzeniu. Razem odkryją urok długich rozmów, nie tylko o sztuce, najlepiej nad kieliszkiem przedniego wina. Przeżyją niejeden zachwyt, zagubią się w zaułkach tak pięknych, że trudno z nich wrócić do prawdziwego świata. W upalnym powietrzu wisi uczucie…
Czy mroczna przeszłość Andrei i smutne doświadczenia Laury pozwolą im raz jeszcze stworzyć bliską relację z drugą osobą? Czy Rzym pomoże im odnaleźć drogę do siebie?

DATA PREMIERY: 04.07.2017r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 35,00 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Prószyński Media
OKŁADKA: Miękka

„Ali i Nino” Kurban Said

Ali i Nino Kurban Said

Pustynia jest bramą do tajemniczego i niepojętego świata…

Porywająca historia miłości muzułmanina Alego i chrześcijanki Nino, rozgrywająca się w przededniu Wielkiej Wojny i rewolucji październikowej.

Nowe wydanie niezapomnianej opowieści o sile uczucia, które ma moc pokonywania granic ze wspaniałym portretem dawnego Zakaukazia w tle.

DATA PREMIERY: 05.07.2017r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 39,99 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo W.A.B.
OKŁADKA: Miękka

„Samotny wędrowiec” James Lee Burke

Samotny wędrowiec James Lee Burke

Znakomita powieść, która wyszła spod pióra geniusza literatury kryminalnej, Jamesa Lee Burke’a. W swojej, jak dotąd, najbardziej ambitnej powieści, bestsellerowy autor „New York Timesa” opowiada historię Ameryki widzianą oczami wyjątkowego człowieka.

Jest 1934 rok, szesnastoletni Weldon Avery Holland przypadkowo spotyka cieszących się złą sławą kryminalistów – Bonnie Parker i Clyde’a Barrowa – tuż po jednym z ich napadów na bank. W konfrontacji z przestępcami młody Weldon oddaje strzał, jednak nie ma pojęcia, czy kula trafiła do celu.

Dziesięć lat później podporucznik Weldon Holland ledwo uchodzi z życiem podczas bitwy o Ardeny, jednocześnie ratując życie sierżantowi Hershelowi Pine’owi oraz młodej hiszpańskiej więźniarce, Rosicie Lowenstein – kobiecie, która wywiera na niego podobny wpływ jak wcześniej jasnowłosa Bonnie Parker, i jest przy tym równie tajemnicza. Cała trójka przyjeżdża do Teksasu, gdzie Weldon i Hershel uczestniczą w budowie rodzącego się dopiero przemysłu naftowego.

Nie minie kilka lat i Weldon stanie w szranki z niebezpieczniejszymi ludźmi w branży, otrze się o osoby podejrzanej konduity i dwukrotnie straci, po czym odzyska swój majątek. Dopiero jednak perspektywa utraty jedynej i prawdziwej miłości – Rosity – popchnie go do najbardziej odważnego i lekkomyślnego czynu, zainspirowanego spotkaniem pary banitów w czasach młodości.

DATA PREMIERY: 28.06.2017r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 44,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Papierowy Księżyc
OKŁADKA: Miękka

„Zdrajca tronu” Alwyn Hamilton

Zdrajca tronu Alwyn Hamilton

Druga część „Buntowniczki z pustyni”, bestsellerowej powieści według „New York Timesa”, autorstwa laureatki nagrody Goodreads dla najlepszego debiutującego pisarza w 2016 roku.

Zaledwie kilka miesięcy temu Amani Al-Hiza, pragnąc wolności, uciekła z domu położonego na końcu świata i zaczęła przemierzać bezkresne piaski magicznej pustyni w towarzystwie tajemniczego obcokrajowca, Jina. Teraz jednak sytuacja diametralnie się zmienia. Kiedy Amani wbrew własnej woli trafia do epicentrum reżimu – pałacu sułtańskiego – przyświeca jej jeden cel: obalenie tyrana.

Zapomnij o wszystkim, co wiesz o Miraji, o rebelii, o dżinach i Jinie oraz Niebieskookiej Bandytce. W „Zdrajcy tronu” jedyne, czego możesz być pewien, to to, że nic nie jest pewne.

DATA PREMIERY: 05.07.2017r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 36,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Czwarta Strona
OKŁADKA: Miękka

„Śmierć przewodnika rzecznego” Richard Flanagan

Śmierć przewodnika rzecznego Richard Flanagan

„Nie dająca spokoju, ambitna” zdaniem recenzenta z „The New York Times”. „Osiągnięcie godne uwagi” według „The Washington Post”. Richard Flanagan w kolejnej zachwycającej odsłonie.

Uwięziony przez prąd tasmańskiej rzeki, wciągnięty pod sam wodospad, Aljaz Cosini, przewodnik turystycznej wyprawy, tonie. Ostatnie chwile życia stają się dla niego rodzajem mistycznej podróży w głąb własnego życia oraz życia przodków. Przed oczami Aljaza przetaczają się obrazy z przeszłości. Widzi, jak jego ojciec Harry jako mały chłopiec grzebie swojego ojca pod drzewem gumowym, które wnet rozkwitnie tysiącem żółtych kwiatów. Jak wuj Reg sprzedaje zęby, by spłacić dom. Jak prababka ucieka przed złym duchem, a pijany łowca fok gwałci na plaży Aborygenkę zwaną Czarną Perłą. Widzi piękną twarz kobiety, którą kochał… W podwodnym świecie, który odbiera Aljazowi ostatni oddech, rodzinna wizja złożona z okruchów aborygeńskich, celtyckich, włoskich, angielskich, chińskich i wschodnioeuropejskich opowieści przeistacza się w bezdenną historię Tasmanii.

DATA PREMIERY: 06.07.2017r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 44,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Literackie
OKŁADKA: Twarda

„Między niebem a Lou” Lorraine Fouchet

Między niebem a Lou Lorraine Fouchet

Gdy umiera ukochana żona Josepha, Lou, życie emerytowanego doktora wali się w gruzy. Pogrążony w rozpaczy, najchętniej podążyłby za nią. Tymczasem złożony u notariusza pożegnalny list Lou nakłada na niego szczególne zadanie, dotyczące ich dzieci. Początkowo zbuntowany Joseph stopniowo odkrywa, że nigdy nie jest za późno na zainteresowanie bliskimi, a wszystkie problemy mogą być rozwiązane dzięki sile rodzinnej miłości. Romantyczna francuska powieść o dojrzewaniu w każdym wieku, umiejscowiona na tle sugestywnie opisanej przyrody pięknej bretońskiej wyspy Groix.

DATA PREMIERY: 20.06.2017r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA: Media Rodzina
OKŁADKA: Miękka

„Za zakrętem” Anna Kasiuk

Za zakrętem Anna Kasiuk

Opowieść o miłości, która ocala.

Trzydziestodwuletnia Agnieszka żyje w błogim przekonaniu, że świat stoi przed nią otworem. Mieszkając z rodzicami, na których wsparcie i zrozumienie zawsze może liczyć, nie musi się troszczyć o codzienne potrzeby powszedniego życia. Jej świat wali się w gruzy, gdy rodzice giną w wypadku samochodowym. Agnieszka jest przekonana, że śmierć rodziców ma związek z przestępstwem, którego ona i jej matka były mimowolnymi świadkami. Czuje, że jej własne życie oraz życie jej pięcioletniego brata też jest zagrożone. Jedynym wyjściem wydaje się wyjazd z rodzinnego miasta. Czy zdoła uciec przed zagrażającymi jej bandytami i własnym obezwładniającym lękiem?

DATA PREMIERY: 05.07.2017r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 38,00 zł
WYDAWCA: Novae Res
OKŁADKA: Miękka

„Idealna żona” Katherine Scholes

Idealna żona Katherine Scholes

Głęboko poruszająca opowieść o walce między obowiązkiem a pragnieniem – i potrzebą podążania za głosem serca, bez względu na to, dokąd cię to zaprowadzi.

Kitty Hamilton przyjeżdża do Tanganiki z wielkimi nadziejami na nowe życie. Ekscytująca przygoda
na drugim końcu świata może być tym, czego ona i Theo potrzebują, żeby odzyskać równowagę
po skandalu, który omal nie zniszczył ich małżeństwa.

Ale w tym dzikim i obcym kraju zaczynają budzić się jej marzenia. I chodzi o coś więcej niż pragnienie bycia idealną żoną. Gdy stare rany zaczynają się odzywać, a nowe pragnienia rozpalać, Kitty i Theo muszą stawić czoło uczuciom, które pchną ich poza granice wszystkiego, co dotąd znali
i w co wierzyli.

Egzotyczne otoczenie, po mistrzowsku prowadzona narracja i więcej niż pobieżne spojrzenie na to,
co czyni nas ludzkimi istotami.  „Weekly Times”

Katherine Scholes urodziła się w Tanzanii jako córka lekarza pracującego na placówce misyjnej
i artystki. Gdy skończyła dziesięć lat, jej rodzina wyjechała z Tanzanii, początkowo do Anglii,
by w końcu osiąść na stałe na Tasmanii. Już jako dorosła osoba przeniosła się wraz z mężem filmowcem do Melbourne. Przez wiele lat pracowali razem, pisząc książki i kręcąc filmy.

W Świecie Książki ukazały się m.in.: Królowa deszczu, Kamienny anioł, Żona myśliwego i Lwica.

DATA PREMIERY: 01.07.2017r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 36,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Świat Książki
OKŁADKA: Miękka

„Zaczarowani” Rene Denfeld

Zaczarowani Rene Denfeld

Nawet potwory potrzebują wytchnienia. Nawet potwory potrzebują kogoś, kto naprawdę chce słuchać – usłyszeć – tak, byśmy któregoś dnia mogli znaleźć słowa, które nie są tylko opakowaniem. Może wtedy zdołamy zapobiec pojawianiu się ludzi takich jak…

Więzień siedzi w więzieniu o zaostrzonym rygorze na oddziale dla skazańców. Jego jedyną ucieczką od okrutnej egzystencji są słowa, o których marzy, świat, który wyczarowuje dokoła za pomocą mocy języka. Bo prawdziwa rzeczywistość jest brutalna i surowa. Nie znamy jego imienia ani zbrodni, którą popełnił.

Ale słucha. Słucha opowieści Yorka, osadzonego z celi obok, którego datę egzekucji już wyznaczono. Słucha Pani, która składa kawałek po kawałku przeszłość Yorka. Widzi, jak Pani zakochuje się w księdzu i zachodzi w głowę, czy miłość w ogóle jest możliwa w miejscu takim jak to. Widzi nieprawość i niebezpieczeństwo, pojawiające się w miarę jak narasta napięcie w tym „zaczarowanym miejscu”. I czeka. Bo nawet potwory mają historię do opowiedzenia….

„Zaczarowane miejsce” to starodawne kamienne więzienie. Odwiedzają je tylko dwie osoby z zewnątrz: kobieta, znana jako Pani, i upadły ksiądz,. Pani pojawia się w więzieniu, gdy wymaga tego jej praca. Potrafi wynajdywać tajemnice, dzięki którym ratuje więźniów przed karą śmierci Ten dar wystawia na szwank jej karierę – i komplikuje życie – gdy bierze sprawę Yorka, zabójcy, którego dzień egzekucji się zbliża. York różni się od poprzednich klientów Pani: chce umrzeć. Wbrew jego życzeniom, Pani zaczyna jednak swoje dochodzenie. To, co odkrywa na temat narodzin i dorastania Yorka brzmi w jej uszach przerażająco znajomo. W jego szokującym dzieciństwie pani słyszy echa swojego własnego.

Obserwuje ją inny osadzony, który znajduje wytchnienie w książkach z więziennej biblioteki i fantazjach na temat rzeczywistości alternatywnej wobec świata, który zamieszkuje – krainy majestatycznych złotych koni, które galopują pod ziemią oraz malutkich ludzików, którzy walą młotkami wewnątrz kamiennych murów. Nie znamy jego imienia, nie wiemy, jaką zbrodnię popełnił. Ale słucha. Słucha opowieści Yorka. Patrzy jak Pani zakochuje się w księdzu i zachodzi w głowę, jak taka czułość może się zdarzyć wewnątrz tych zrujnowanych, kruszejących korytarzy. Gdy napięcie w tym „zaczarowanym miejscu” narasta, widzi też nieprawość i niebezpieczeństwo. I czeka, gdy nadciąga jego godzina.

DATA PREMIERY: 21.06.2017r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 37,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Papierowy Księżyc
OKŁADKA: Miękka

Przewiń do góry strony