Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Polecane nowości » Proza (strona 57)

Proza

„Próba honoru” Nicola Cornick

proba-honoru-b-iext25200216

Panna Alice Lister odziedziczyła spory majątek po starszej damie, u której pracowała. Miejscowe towarzystwo ledwie ją toleruje.  Za to Alice stała się łakomym kąskiem dla dżentelmenów szukających żony z posagiem. Wśród nich wytrwałością w dążeniu do celu wyróżnia się lord Miles Vickery, przyszły markiz Drummond, który znalazł się na skraju bankructwa. Lord nie waha się posunąć nawet do szantażu. Postawiona w sytuacji bez wyjścia, Alice zgadza się na ciche zaręczyny, ale stawia pewien trudny warunek. Jest przekonana, że Miles nie potrafi sprostać tej  próbie…

DATA PREMIERY: 11.06.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 39,99 zł
WYDAWCA:  Wydawnictwo Mira
OKŁADKA: Twarda

„Wiosna w różanej przystani” Debbie Macomber

wiosna-w-rozanej-przystani-b-iext25164895

Debbie Macomber powraca z nową powieścią.
Pamiętacie Jo Marie, bohaterkę „Pensjonatu wśród róż”, która po stracie męża przeniosła się  na prowincję i znalazła na niej ukojenie ? W Różanej Zatoce w rozkwicie poznacie jej dalsze losy, a także historie dwóch innych kobiet: Anne – młodej dziewczyny, która właśnie zerwała zaręczyny oraz Mary – kobieta w średnim wieku, która walczy z nowotworem piersi i chce odnaleźć ukochanego, którego porzuciła szesnaście lat temu.

DATA PREMIERY: 26.06.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 36,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Literackie
OKŁADKA: Miękka

„Zdrada” Paulo Coelho

zdrada-b-iext25188219

Linda ma 31 lat. Wszyscy uważają, że ma wspaniałe życie. Mieszka w Szwajcarii, w jednym z najbezpieczniejszych państw świata. Jest w stałym związku. Ma kochającego męża, urocze i dobrze wychowane dzieci oraz świetną pracę dziennikarki. Jednak Linda zaczyna buntować się przeciw rutynie i przewidywalności swojego życia. Nie jest w stanie dłużej udawać, że jest szczęśliwa, gdy w rzeczywistości czuje jedynie apatię. Wszystko zmienia się, kiedy spotyka swojego byłego chłopaka. Jakub jest znanym politykiem, z którym Linda przeprowadza wywiad. Podczas spotkania budzi się w niej dawno zapomniane uczucie – pożądanie. Wbrew wszystkiemu Linda postanawia zdobyć dawną miłość. Chcąc osiągnąć swój cel, musi sięgnąć dna ludzkich uczuć, by na koniec odnaleźć szczęście. „Lepiej nie żyć wcale niż nie kochać”.

DATA PREMIERY: 21.05.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 37,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Drzewo Babel
OKŁADKA: Miękka

„W szpilkach na tropie” Rebecca Jane

w-szpilkach-na-tropie-prawdziwa-historia-damskiej-agencji-detektywistycznej-b-iext25198349

Na tropie zdrad, kłamstw i niewierności. Historia oparta na faktach.
Te dziewczyny są gotowe na wszystko. Gdy poprosisz je o pomoc, poczęstują cię herbatą i okażą zrozumienie, a potem zrobią wszystko, by dowiedzieć się prawdy i zdemaskować zdradzających.
Na ulicach Londynu śledzą niewiernych mężów, sprawdzają lojalność narzeczonych podczas wieczorów kawalerskich, na wystawnym przyjęciu prowadzą obserwację pewnego handlarza diamentów, a w pensjonacie we Włoszech szukają domniemanej kochanki pewnego Anglika… Nic się przed nimi nie ukryje. Przejrzą każde kłamstwo.
W tej pasjonującej książce opartej w 100% na faktach Rebecca Jane, założycielka i właścicielka Damskiej Agencji Detektywistycznej odsłania kulisy pracy swojej ekipy i ujawnia fascynujące historie swoich klientów i klientek. Swoją również…
Na kanwie tej bestsellerowej książki powstanie serial telewizyjny. Prawa do ekranizacji zakupiło studio Eleventh Four Films.

DATA PREMIERY: 18.06.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Literackie
OKŁADKA: Miękka

„Zapiski z Annopola” Wiesława Bancarzewska

zapiski-z-annopola-b-iext25050859

Anna stara się nie myśleć o współczesnym świecie, który opuściła na dobre. Jej życie jest teraz w Annopolu w latach trzydziestych, u boku ukochanego męża i córeczki Walentynki. Zajmuje się domem, odwiedza przyjaciół, zaczyna robić karierę jako autorka książek dla dzieci. Niespodziewanie dostaje niezwykłą szansę od losu, szansę na odzyskanie rodziny. Już niedługo spotka tatę, ciocię Marysię i babcię Duszkowską. Jedno jednak nie daje jej spokoju – zbliżająca się wojna.

DATA PREMIERY: 18.06.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
OKŁADKA: Miękka

„Prowincja pełna szeptów” Katarzyna Enerlich

prowincja-pelna-szeptow-b-iext25151327

Powieść zamykająca serię. Tym razem w książce spotkamy prawdziwe szeptuchy, które zawsze mieszkają na rubieżach świata. Mazury, Podlasie czy daleka Syberia – w tych i innych miejscach zawsze żyły tajemnicze kobiety, które swoimi szeptami pomagały innym stawać się lepszymi i szczęśliwszymi. To właśnie z Syberii przyjdą do Ludmiły tajemnicze wieści. Czy zmienią jej życie? I jaki udział będzie w tym miał pewien rzadki syberyjski kamień, czaroit?

DATA PREMIERY: 18.06.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo MG
OKŁADKA: Miękka

„Łatwopalni. Tom 3. Wybaczenie” Agnieszka Lingas-Łoniewska

latwopalni-tom-3-wybaczenie-b-iext25126136

Miłość ma wiele twarzy, a bohaterowie „Łatwopalnych” poznali je wszystkie. Przeznaczenie nieraz wystawiło ich uczucia na próbę, a teraz ponownie muszą stoczyć walkę o to, co dla nich najważniejsze.

Dolnośląskie krajobrazy po raz kolejny stają się miejscem, gdzie przeszłość i przyszłość splatają się w teraźniejszości i na jaw wychodzą głęboko skrywane tajemnice.

Ostatnia odsłona Łatwopalnych. Pełna pasji, emocji i…wybaczenia.

Wybaczenie to prawdziwa panorama ludzkich losów, które są nie tylko intrygujące, lecz przede wszystkim ujmują swoją prawdziwością.

DATA PREMIERY: 30.06.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 29,00 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Novae Res
OKŁADKA: Miękka

„Szczęście all inclusive” Krystyna Mirek

szczescie-all-inclusive-b-iext25126130

Szczęście czasem jest na wyciągnięcie dłoni, ale bywa, że trzeba po nie wyruszyć aż do Grecji.
Piękna grecka wyspa skąpana w południowym słońcu, gaje oliwne, plaże, luksusowy hotel i galeria interesujących bohaterów.
Beata, która musi przewartościować swoje życie i uwolnić się z toksycznego związku, Jakub, któremu piękna figura i pozycja zawodowa narzeczonej przesłoniła własne pragnienia, dynamiczna Agnieszka, która czerpie z życia pełną garścią ale zapomina o najważniejszym, i nieludzko przystojny Grek, Kostas, właściciel gaju oliwnego.
Wszyscy spotykają się w luksusowym hotelu w samym środku upalnego lata. Ciąg wydarzeń sprawi, że dla każdego z nich greckie wakacje okażą się przełomowe. Bo szczęście przychodzi znienacka,  zaskakuje i obezwładnia jak piękne krajobrazy słonecznej wyspy. Szczególnie szczęście all inclusive.
Lekka, wakacyjna opowieść o wartkiej akcji i ciepłym przesłaniu, skąpana w południowym słońcu uroczej, greckiej wyspy.

DATA PREMIERY: 18.06.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 36,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Filia
OKŁADKA: Miękka

„Sztuka uwodzenia” Samantha Young

sztuka-uwodzenia-b-iext25174273

Olivia Holloway jest nowicjuszką w dziedzinie seksu, ale szybko nadrabia zaległości i wkrótce uczeń przerasta mistrza.

Olivia ma bezpośredni sposób bycia, ale jest też boleśnie niepewna w kontaktach z płcią przeciwną – paraliżuje ją obecność mężczyzn, którymi mogłaby być zainteresowana. Przeprowadzka do Edynburga wiele zmienia w jej życiu. Sfrustrowana niepowodzeniem w nawiązaniu znajomości z przystojnym doktorantem, postanawia przezwyciężyć swoje lęki i stać się kobietą świadomą swojego seksualnego uroku, która dostaje to, czego chce.

Nate Sawyer jest przystojnym pożeraczem damskich serc, nigdy nie angażuje się głębiej. Wobec przyjaciół jest jednak głęboko lojalny. Toteż gdy Olivia zwraca się do niego z prośbą o przysługę, zgadza się nauczyć ją sztuki flirtowania i pomóc jej nabrać pewności siebie w seksie.

Lekcje stają się coraz bardziej zaawansowane, atmosfera między nimi dwojgiem coraz bardziej gorąca, zanosi się na płomienny romans. Mroczne wydarzenia z przeszłości ożywają, Nate wycofuje się, zostawiając Olivię ze złamanym sercem. Kiedy dociera do niego, że popełnił fatalną pomyłkę i traci kobietę swojego życia, postanawia zrobić wszystko, aby ją odzyskać, ale… może być już za późno.

DATA PREMIERY: 18.06.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA: Burda Publishing Polska
OKŁADKA: Twarda

„Tylko on” Sylvia Day

tylko-on-b-iext25168430

Maria, zwana „zimną wdową” słynie z niezwykłej urody. Musi wykorzystać swój nieodparty urok, aby dowiedzić się, dlaczego CHristopher St. John, niepokorny pirat, został zwolniony z więzienia. Tymczasem jedyną szansą St. Johna na uniknięcie stryczka jest użycie swego legendarnego czaru uwodziciela, aby rozpuścić lód w sercu Marii i przejrzeć jej zamiary. Uwikłani w niebezpieczną ale jakże zmysłową intrygę, oboje chcą pokonać przeciwnika w tej grze uwodzenia i pożądania, w której wszystkie chwyty są dozwolone…

DATA PREMIERY: 02.07.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA: Wielka Litera
OKŁADKA: Miękka

Przewiń do góry strony