Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Polecane nowości » Proza (strona 57)

Proza

„Przebudzenie” Agnieszka Lingas-Łoniewska

przebudzenie-b-iext24814807

„Kiedyś się przebudzisz i dojdziesz do wniosku, że możesz nabrać powietrza w płuca i nie czujesz już tego nieznośnego bólu. Zrozumiesz, że właśnie nadszedł dla ciebie nowy dzień. Po tym przebudzeniu już wszystko będzie inne, bardziej przyjazne i mniej bolesne. Ale całej przeszłości nigdy nie wymażesz”.
Bohaterowie „Łatwopalnych” zmagają się z własną przeszłością, teraźniejszością, budując mozolnie szczęśliwą przyszłość. Jarek, Monika, Sylwia, Bernie, Grzesiek, Dorota. Życie wymaga poświęceń i szybkich decyzji. Jednak czy wszyscy są na to gotowi? Kontynuacja historii o gorącej miłości w malowniczych klimatach Dolnego Śląska.

DATA PREMIERY: 09.04.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA:  Filia
OKŁADKA: Miękka

„Majubaju, czyli żyrafy wychodzą z szafy” Maja Sontag

majubaju-czyli-zyrafy-wychodza-z-szafy-b-iext25091446

Uważajcie na nogi, nigdy nie wiadomo gdzie Was poniosą.
Bilbo Baggins z Bag Endu

Majubaju to filozofia życia realizowana w podróżach.
Stan świadomości, wrażliwej otwartości oraz ciekawości.

Nie trzeba być surwiwalowcem, naukowcem, Kapuścińskim w spódnicy by samotnie i mądrze przemierzać świat.

Każdy rodzaj podróżowania jest dobry, ważne żeby odpowiadał Tobie, skrojony był na Twoje potrzeby, przewidywał element ryzyka ale dawał poczucie komfortu. Jazda na ignoranta jest poza kategorią.

Majubaju jest takie i nie inne, śmieszne, promienne, ujmująco szalone, trochę na objazdowy cyrk (ło matko jaka wysoka pani!), byle do przodu.
Czasami hostel, czasami plebania wuja, trafia się kurort bywa i chmurka.

Majubaju przejawia się z wszechogarniającym zachwytem w nowo odwiedzonych miejscach. W chwilach gdy ogarnia Cię poczucie radości, gdy chwytasz się za głowę i chłoniesz cuda na kiju. Majubaju odrzuca na czas wyjazdów poukładaną codzienność i odnajduje sens w chaosie i surrealizmie. O Majubaju nie świadczą liczne pamiątki ani zdobiące ściany trofea. To nie tomy albumów ze zdjęciami lecz tęsknota za kolejną wyprawą i nieznanym czającym się za progiem domu. To marzenia o spełnianiu marzeń, takich z rozmachem, o skokach ze stratosfery, o zielonych migdałach…
No dobra a teraz do roboty. Wstań i idź, bierz i jedź!
Niech Majubaju będzie z Tobą!

DATA PREMIERY: 02.04.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 39,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Pascal
OKŁADKA: Miękka

„Swoją drogą” Tomasz Michniewicz

swoja-droga-b-iext24953354

Historia jak z filmu, która wydarzyła się naprawdę

Zabiorę cię w dowolne miejsce na świecie. Pod jednym warunkiem – decyzję, dokąd chcesz lecieć i po co, musisz podjąć już, w tej chwili.
Ta propozycja dała początek trzem niezwykłym podróżom.

Trzydziestolatek z korporacji uciekający od codziennej rutyny do afrykańskiej dżungli. Młoda kobieta mierząca się ze swoimi największymi obawami w świecie ortodoksyjnego islamu. Dojrzały mężczyzna, który postanawia wreszcie odwiedzić miejsca, o jakich marzył przez czterdzieści lat.
Wyprawy na drugi koniec świata zmuszą całą trójkę do konfrontacji z własnymi lękami, złudzeniami i szansami, które zmarnowali. Kim będą po zakończeniu podróży? Wrócą do starego życia czy pójdą inną drogą?

To jest książka o podróżach i zarazem książka-podróż, którą każdy przeżyje inaczej.

DATA PREMIERY: 30.04.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 39,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Otwarte
OKŁADKA: Miękka

„Zapach truskawek. Rodzinne opowieści” Anna Włodarczyk

zapach-truskawek-rodzinne-opowiesci-b-iext24814371

Gdy byłam dzieckiem, pierwszy kęs robiłam z zamkniętymi oczami, by lepiej poczuć smak potrawy. Od zawsze uwielbiałam jeść, rozmawiać o jedzeniu, przygotowywać je, a z czasem zaczęłam też o nim pisać, a nawet je fotografować.
Książka, którą napisałam, to właśnie taki pachnący, przepełniony smakami zbiór opowieści. Zaglądam w niej do kuchni mamy, piekę szarlotkę z babcią Marysią, idę na targ z babcią Anią, wygrzewam się na słońcu z prababcią Janinką, ale i szperam w spiżarni Lucyny Ćwierczakiewicz oraz piekę wielkanocną babę z Marią Disslową. Wszystkie moje wspomnienia mają konkretny smak, dlatego zależało mi, by każde z nich wieńczył przepis. Dzięki recepturom moja opowieść staje się kompletna, a książkę można traktować jako zbiór historii o przeszłości, ale również jako źródło inspiracji w kuchni.

DATA PREMIERY: 16.04.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA:  Black Publishing
OKŁADKA: Miękka

„Miłość w Burzanach” Katarzyna Archimowicz

milosc-w-burzanach-b-iext24796309

Czasem, w najmniej spodziewanym momencie, spotykamy osobę, która odmienia nasze życie. W niemal bajkowy sposób…

Burzany są dla Grety prawdziwym azylem. Stąd pochodzi, to właśnie na urokliwym Polesiu chciałaby kiedyś zapuścić korzenie. Podczas wizyty w rodzinnych stronach Greta dowiaduje się, że jej mąż podjął za jej plecami ważne życiowe decyzje. Jest rozczarowana, a do jej serca wkrada się żal. Czy Grzegorz rzeczywiście jest tym jedynym? Czy potrafi zadbać o szczęście Grety? Wątpliwości przybierają na sile, kiedy w okolicy pojawia się intrygujący mężczyzna. Tajemniczy przybysz kupuje podupadły dworek i burzy tym samym spokój okolicznych mieszkańców. Kim jest? I czy można mu ufać?

DATA PREMIERY: 16.04.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA:  Black Publishing
OKŁADKA: Miękka

„Botanika duszy” Elizabeth Gilbert

botanika-duszy-b-iext24775534

Najnowsza powieść E. Gilbert autorki światowego bestsellera „Jedz, módl się, kochaj”.

Elizabeth  Gilbert, po 13 latach i spektakularnym sukcesie powraca do literackiej fikcji. Fascynująca historia niezwykłej kobiety, której życie wyprzedziło epokę. W najnowszej książce  przedstawia niezwykłe losy Almy Whittaker, zafascynowanej nauką feministki, od najmłodszych lat, przez pierwsze przyjaźnie, zauroczenia i miłość, która nieodwracalnie zmieniła jej dotychczasowe życie.
Bohaterowie tej książki przemierzają planetę od Londynu przez Peru i Tahiti po Amsterdam. Czy odnajdą tam szczęście i spełnienie?

DATA PREMIERY: 01.04.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 39,90 zł
WYDAWCA:  Rebis Dom Wydawniczy
OKŁADKA: Miękka

„Daleko od Nowego Jorku” Diana Palmer

daleko-od-nowego-jorku

Buntowniczka
Catherine właśnie skończyła studia i dostała pracę w Nowym Jorku. Kuzyn Matt, jej opiekun i głowa rodziny, stanowczo się sprzeciwia, by mieszkała sama w wielkim mieście. Okazuje się, że już dawno zaplanował jej przyszłość całkiem inaczej…

Ukryte pragnienia
Jennifer jest gotowa przyjąć każdą pracę. Straciła atrakcyjną posadę w nowojorskiej firmie i nie ma z czego żyć. Przypadkowo poznany młody człowiek proponuje jej pracę na swojej farmie. Jennifer z radością jedzie do Teksasu, ale na miejscu nikt na nią nie czeka…

DATA PREMIERY: 12.03.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 36,99 zł
WYDAWCA:  Wydawnictwo Mira
OKŁADKA: Miękka

„Droga do szczęścia” Nora Roberts

droga-do-szczescia-3

Przerwana gra
Asher grała w tenisa od dziecka, Taj miał na początku tylko używaną rakietę i dużo zapału. Dzisiaj oboje należą do najlepszych graczy na świecie. Wiele ich dzieli, mimo to szybko stają się nierozłączni. Ku zaskoczeniu wszystkich pewnego dnia Asher porzuca karierę tenisistki i znika z życia Taja…

Skazani na siebie
Pandora i Michael nigdy się nie lubili. Ona uważa go za cynicznego aroganta, on żartuje z jej romantycznej natury i naiwności. Ich wspólny kuzyn zapisał im w testamencie miliony dolarów i piękną rezydencję. Jednak by odebrać spadek, muszą przez pół roku mieszkać pod wspólnym dachem. Niby nic trudnego, ale ktoś wyraźnie próbuje ich skłócić. Tyle że intrygant osiąga zupełnie odwrotny skutek…

DATA PREMIERY: 12.03.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 36,99 zł
WYDAWCA:  Wydawnictwo Mira
OKŁADKA: Miękka

„Za żadne skarby” Sharon Kendrick, Sarah Morgan

za-zadne-skarby

Oscar Balfour, jeden z najbogatszych ludzi w Anglii, ma osiem córek. Mogłoby się wydawać, że niczego im nie brak, jednak pozory mylą.

Kat
Kat, piękna i przebojowa, zawsze dostawała to, czego zapragnęła. Oscar postanawia pokazać jej, jak wygląda prawdziwe życie. Prosi swego przyjaciela, właściciela jachtu, żeby nauczył ją, czym jest praca. Podczas rejsu Kat zamiast opalać się na pokładzie, będzie sprzątać i gotować dla kilkuosobowej załogi…

Bella
Bella to najbardziej szalona z sióstr. Po kolejnym skandalu Oscar wysyła ją do centrum medytacji na pustyni, aby przemyślała swoje postępowanie. Bella jednak za wszelką cenę chce powrócić do cywilizacji. Ucieka przez pustynię, ryzykując życie…

DATA PREMIERY: 26.03.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,99 zł
WYDAWCA:  Wydawnictwo Mira
OKŁADKA: Miękka

„Co się zdarzyło w hotelu Gold” Grzegorz Kozera

co-sie-zdarzylo-w-hotelu-gold-b-iext24695943

„Co się zdarzyło w hotelu Gold” to współczesny kryminał z historią miłosną w tle albo – jeśli ktoś woli – opowieść o miłości z wątkiem kryminalnym.  A wszystko podszyte lekką ironią.
Bohater powieści, historyk Antoni Topola,  wydaje się tak samo niepozorny jak jego imię i nazwisko. Przekroczył czterdziestkę, jest w trakcie rozwodu, ma kłopoty ze zrobieniem habilitacji. Nawet romans z profesor Szymalą to raczej jedynie spełnianie erotycznych zachcianek kobiety. Wyjazd na kongres naukowy do Wiednia w zastępstwie swojego mentora też nie jest szczytem marzeń Antoniego. Nie wie on jednak, że wydarzenia, jakie rozegrają się w tytułowym hotelu Gold, każą mu spojrzeć na siebie inaczej i odmienią jego życie.

DATA PREMIERY: 19.03.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 29,90 zł
WYDAWCA:  Dobra Literatura
OKŁADKA: Miękka

Przewiń do góry strony