Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Polecane nowości (strona 10)

Polecane nowości

„Czas silnych istot. Gamedec” Marcin Sergiusz Przybyłek

Czas silnych istot. Gamedec

Mija sto cykli od powstania Way Empire. Imperator Ludzkości, Gorgon Nemezjus Ezra, chce uczcić to wydarzenie, odbijając z rąk Erthirów Ziemię. Nie zapomina przy tym, że wypaczeni Unithirowie, którzy po Wielkiej Przegranej uciekli w kosmos, powrócą, by skonfrontować się z Imperium. Torkil Aymore, Pionier, Podróżnik i gamedec, a przede wszystkim Ran, żołnierz elitarnej Pierwszej Centurii Pierwszego Maodionu, usiłuje pogodzić bycie żołnierzem i głową rodzinnego klanu. Nie wie, że małżeńskie kłótnie z Pauline to ostatnia rzecz, jaką powinien się martwić. Wkrótce będzie musiał zmierzyć się z przeznaczeniem.

DATA PREMIERY: 19.02.2019r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 44,90 zł
WYDAWCA: Dom Wydawniczy Rebis
OKŁADKA: Miękka

„Sponsor. Tom 2″ K.N. Haner

Sponsor. Tom 2 K.N. Haner

Królowa Dramatów kolejny raz zaskakuje! Romans inny niż wszystkie!

Nieszczęśliwy wypadek odebrał Kalinie zdrowie. Wyczerpująca rehabilitacja, opieka nad młodszą siostrą Sabriną, złamane serce i niedaleka przeszłość nie dają jej ani chwili wytchnienia. Gdy wydaje się, że dziewczyna powoli wychodzi na prostą, jedna zaskakująca wiadomość stawia ją przed ogromnie trudną decyzją. Czy Kalina będzie w stanie wybaczyć Nathanowi? Czy będzie potrafiła wesprzeć mężczyznę, którego kocha, a który tak bardzo ją skrzywdził?

Nathan wie, że musi przegonić własne demony, by stawić czoła problemom i zmierzyć się z tym, co przyniesie los. Razem z Kaliną będą musieli walczyć o miłość, a droga nie będzie prosta. Mur, który między sobą zbudowali, zacznie się w końcu kruszyć, jednak pewne osoby zrobią wszystko, by rozdzielić Kalinę i Nathana raz na zawsze.

Druga i ostatnia część historii Kaliny i Nathana. Opowieści o dwóch duszach, które nie potrafią bez siebie żyć, dwóch sercach, które wybijają wspólny rytm.

Ta historia, pełna namiętności, bólu i trudnych wyborów, udowadnia, jak wielka jest siła miłości.

DATA PREMIERY: 13.02.2019r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 39,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Editio
OKŁADKA: Miękka

„Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie” Jesmyn Ward

Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie Jesmyn Ward

Jesmyn Ward, stypendystka MacArthur „Genius” Grant i dwukrotna laureatka National Book Award, nareszcie po polsku we współczesnej powieści o rodzinie, budowaniu tożsamości i granicach opowiadania.

Trzynastoletni Jojo na swój sposób próbuje zrozumieć, co znaczy być dobrym człowiekiem. Stopniowo poznaje świat, czerpiąc zarówno z bliskich mu wzorców, rodzinnych opowieści oraz legend.

Splot wydarzeń zabierze go w podróż do więzienia stanowego Parchman w mrocznym sercu Missisipi, gdzie natrafi na pewnego udręczonego chłopca, który nosi w sobie całe zło amerykańskiego Południa. On również nauczy Jojo czegoś na temat człowieczeństwa, a także dziedzictwa, przemocy i miłości.

DATA PREMIERY: 13.02.2019r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 44,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Poznańskie
OKŁADKA: Twarda

„Europa w zimie” Dave Hutchinson

Europa w zimie Dave Hutchinson

Trzeci tom cyklu „Pęknięta Europa”. Rudi, były szef kuchni, który został szpiegiem, powraca z misją odkrycia prawdy o podzielonej Europie.

Zawiązano unię ze Wspólnotą, która jest teraz największym państwem w Europie. Rozpoczął się okres bezprecedensowego pokoju i dobrobytu. Jaki jest więc powód wściekłości terrorystów? Dlaczego przedstawiciele Wspólnoty i krajów europejskich spotykają się potajemnie, wymieniając zakładników? I kim są Les Coureurs des Bois? W towarzystwie zbieraniny przybłędów, mafiosów i uśpionych agentów Rudi rusza na poszukiwanie odpowiedzi na te pytania, żeby się przekonać, że prawda leży dużo bliżej domu, a zarazem dużo dalej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać…

DATA PREMIERY: 05.02.2019r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
WYDAWCA: Dom Wydawniczy Rebis
OKŁADKA: Miękka

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindewalda. Scenariusz oryginalny” Joanne K. Rowling

Fantastyczne zwierzęta Zbrodnie Grindewalda. Scenariusz oryginalny Joanne K. Rowling

CIĄG DALSZY NOWYCH PRZYGÓD W ŚWIECIE CZARODZIEJÓW J.K. ROWLING

Po tym jak został zdemaskowany i schwytany w Nowym Jorku, Gellert Grindelwald, potężny czarnoksiężnik, spełnia swą groźbę i ucieka w dramatycznych okolicznościach. Jego celem jest zgromadzenie jak największej liczby nowych zwolenników swojej sprawy — wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty.

Jedyną osobą, która ma szanse go powstrzymać, jest Albus Dumbledore, którego niegdyś uważał za swojego najlepszego przyjaciela. Jednak Dumbledore nie obejdzie się bez pomocy byłego ucznia – Newta Skamandera, który już raz pokrzyżował plany Grindelwalda. Przygoda ponownie splecie losy Newta, Tiny, Queenie i Jacoba. Ich nowa misja, tym razem w Paryżu, okaże się sprawdzianem miłości i lojalności, kiedy będą stawiali czoło kolejnym zagrożeniom w coraz bardziej niebezpiecznym i podzielonym świecie czarodziejów.

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda to drugi z serii pięciu scenariuszy autorstwa J.K. Rowling, autorki uwielbianej i popularnej na całym świecie serii o Harrym Potterze. Okładkę i wnętrze scenariusza ponownie zaprojektował niezrównany duet artystów, MinaLima, którzy pracują przy wszystkich produkcjach z serii o Harrym Potterze i fantastycznych zwierzętach.

DATA PREMIERY: 13.02.2019r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 39,00 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Media Rodzina
OKŁADKA: Twarda

„Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?” Natalia Sońska

Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić Natalia Sońska

Nawet praca w najwspanialszej cukierni, takiej jak „Słodka”, nie uchroni Jagody przed nurtującymi ją problemami. Zbliżająca się sprawa rozwodowa i widmo odebrania odziedziczonej kamienicy to tylko kamyczek w lawinie, którą zapoczątkowało złamane serce. Kłopoty właściciela „Słodkiej” też spadną na głowę rozżalonej Jagody – na szczęście polecony jej prawnik, Teodor, okaże się odpowiednim wsparciem. Długie godziny spędzone w jego towarzystwie, częste rozmowy i nieprzypadkowe spotkania owocują zawiązaniem się przyjaźni. Czy tylko przyjaźni…?

Kawałek pysznego, słodkiego sernika i oparcie w kimś godnym zaufania sprawią, że w życiu kobiety zaświeci promyczek nadziei. Tylko co się stanie, gdy na horyzoncie ponownie zjawi się ten, do którego jej serce kiedyś tak mocno biło?

Druga część przygód przesympatycznej Jagody to słodko-gorzka opowieść przepełniona emocjami. Tak pięknie i ciepło o prawdziwych dylematach potrafi pisać tylko Natalia Sońska!

DATA PREMIERY: 13.02.2019r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 36,90 zł
WYDAWCA: Czwarta Strona
OKŁADKA: Miękka

„Sezon na lisa” Agata Czykierda-Grabowska

Sezon na lisa Agata Czykierda-Grabowska

Przy mnie możesz być tym, kim zechcesz, i to mi wystarczy.

Paula rozpoczyna pracę w mazurskim pensjonacie Lisia Dolina. Jej jedynym celem jest zdobycie funduszy na rehabilitację chorego brata, za którego czuje się odpowiedzialna. Nie spodziewa się jednak, że te wakacje zmienią jej życie, ponieważ po raz pierwszy poczuje, że nie musi dźwigać rodzinnych problemów sama. Dzięki chłopakowi na tandemowym rowerze po raz pierwszy zrozumie, co znaczy być beztroską i szczęśliwą.

Zakochany w Sarze Olek wyjeżdża do pracy na Mazury, żeby zarobić na wyjazd do Kanady. Beztroski i przyjazny chłopak natychmiast zjednuje sobie przychylność pracowników Lisiej Doliny. Jego urokowi nie może się oprzeć nawet właścicielka pensjonatu, Anna, która nie cofnie się przed niczym, aby uwieść młodego chłopaka. Jego uwagę jednak  przyciąga drobna piegowata dziewczyna o płomiennorudych włosach i niewyparzonym języku.

Czy jedne wakacje wystarczą, aby zostać ze sobą na zawsze?
Czy miłość jest w stanie wybaczyć wszystko?

DATA PREMIERY: 07.02.2019r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 33,00 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Novae Res
OKŁADKA: Miękka

„Dlaczego mamusia pije. Pamiętnik wyczerpanej mamy” Gill Sims

Dlaczego mamusia pije

PORYWAJĄCY I SUPERDOWCIPNY BESTSELLER SUNDAY TIMESA AUTORSTWA NIEZWYKLE POPULARNEJ W WIELKIEJ BRYTANII BLOGERKI PARENTIGOWEJ PROWADZĄCEJ BLOG Z PRZYMRUŻENIEM OKA!

Wtorek, 8 września

Znowu pierwszy dzień szkoły. Tym razem będę w stu procentach spełnioną szkolną mamusią. Na pewno mi się uda! Jestem przekonana, że w tym roku będzie znacznie lepiej: nie będę krzyczała na dzieci, pozwalała im napychać się chipsami i surfować w sieci na iPadach. A już w żadnym wypadku nie padnę wieczorem na kanapę, nie będę żłopała wina i użalała się nad sobą.

Niestety nie kupiłam im jeszcze pudełek śniadaniowych ani nie zapisałam ich na treningi ju-jitsu, no i muszę polubić zieloną herbatę, która jest paskudna, oraz nauczyć się zaplatać francuskie warkocze, ale to przecież tylko szczegóły
w moim genialnym planie…

Mamusia obchodzi trzydzieste dziewiąte urodziny. Patrzy w ponurą przyszłość, jaką szykują dla niej ci, którzy ją zapraszają na zajęcia jogi dla zaawansowanych
i do klubów książki, gdzie wszyscy udają podchmielonych po kieliszku Pinot Grigio i dziwią się głośno: „O rany! Bierzesz kolejny?”.

Mamusia nie zamierza naśladować kobiet, które noszą modne fryzury i „żyją dla swoich dzieci”, a na placu zabaw starają się przebić nawzajem liczbą ponadprogramowych zajęć i osiągnięciami potomstwa, i przechwalają się tym, gdzie były na wakacjach.

Mamusia bierze ogromny kieliszek wina i użala się nad sobą na kanapie.
A potem przypomina sobie pewien wspaniały pomysł, który przyszedł jej kiedyś do głowy…

DATA PREMIERY: 13.02.2019r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 38,99 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo HarperCollins
OKŁADKA: Miękka

„Wendyjska Winnica. Winne miasto” Zofia Mąkosa

Wendyjska Winnica. Winne miasto

„Wendyjska winnica. Winne miasto” to powieść o determinacji kobiet, rodzinnych więzach i sile miłości z powojennym obrazem Ziem Odzyskanych w tle. Sponiewierana wojną córka głównej bohaterki „Cierpkich gron”, Matylda, cudem przeżywa zimową ucieczkę z rodzinnej wsi i trafia do Grünbergu, który tuż po wojnie staje się Zieloną Górą. Czy uda jej się zapomnieć o koszmarze wojny? Ułożyć nowe życie, odnaleźć miłość i wiarę w lepsze jutro? Na tle przenikających się kultur i narodowości – Niemców, Polaków, Rosjan – ukazany jest dramat człowieka w czasach naznaczonych wojną i konfliktem, kiedy trudno ocenić, kto jest wrogiem a kto przyjacielem.

DATA PREMIERY: 30.01.2019r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 39,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Książnica
OKŁADKA: Miękka

„Zakochane Trójmiasto”

Zakochane Trójmiasto

Taka miłość może się wydarzyć tylko tutaj…

Ponoć miłość może się pojawić pod każdą szerokością geograficzną, ale czy nie jest tak, że niektóre miejsca sprzyjają jej w wyjątkowy sposób? Majestatyczny orłowski klif, tajemnicze jeziora i lasy Borów Tucholskich, słoneczna sopocka plaża, urokliwe zakątki gdańskiego Starego Miasta czy gwarny skwer Kościuszki w Gdyni – oto wymarzona sceneria dla pierwszej randki. A może długo oczekiwanego spotkania po latach?

To właśnie w okolicach Trójmiasta (a czasem też z jego pomocą) odmieni się los bohaterów opowiadań z tego zbioru: zbuntowanej pary outsiderów po przejściach, samotnego autora powieści romantycznych, młodego mężczyzny zafascynowanego tajemniczą dziewczyną ze swoich snów czy perfekcjonistki, której życie w jednej chwili wymyka się spod kontroli. Nieważne, czy szukają miłości, czy przed nią uciekają – wszyscy w końcu znajdą tu coś, co stanie się początkiem nowego rozdziału w ich życiu. Bo jak się zakochać, to tylko nad morzem!

DATA PREMIERY: 30.01.2019r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 37,99 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Novae Res
OKŁADKA: Miękka

Przewiń do góry strony