Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Polecane nowości (strona 155)

Polecane nowości

„Historie, które napisało życie” Dorota Sumińska

Historie, które napisało życie

Dorota Sumińska jest baczną obserwatorką przyrody i świata, interesuje ją każde istnienie. Ważni są dla niej tak samo ludzie, jak zwierzęta i cała natura. Przez lata gromadziła różne historie, wspomnienia, anegdoty, które stały się kanwą wielowątkowej, uniwersalnej opowieści o przewrotności losu i wszechobecności zwierząt, które towarzyszą ludziom w kluczowych momentach życia.
Spełnione marzenia, podstępna miłość, która pojawia się w niespodziewanym momencie, przypadki, które stają się przeznaczeniem. Gesty, słowa, przedmioty, które na zawsze odmieniły czyjeś życie. Sekrety, które łączą i dzielą. Ludzie zapadający w pamięć na zawsze. Bracia mniejsi, którzy pomagają uświadomić ludziom

inny wymiar codziennych spraw.
Nieoczywiste, zaskakujące, poruszające… historie z życia i o życiu.

DATA PREMIERY: 6.11.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 29,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Wydawnictwo Literackie
OKŁADKA: Miękka

„Liroy. AutobiogRAPia Vol. 1″ Piotr Marzec

Piotr Marzec, od wielu lat znany w środowisku muzycznym jako Liroy, po raz pierwszy opowiada historię swojego życia. Opowiada bezkompromisowo i do bólu szczerze. Przedstawia historię swojej rodziny, opowiada o pierwszych ucieczkach z domu, o życiu na ulicy, ale także o swojej fascynacji muzyką i początkach sceny hip-hopowej w Polsce.

***

Jest wiele dni z dzieciństwa, które zajebiście dobrze pamiętam. Jednym z tych dni był ten, w którym usłyszałem z ust matki „Synu, dziś zabiję tatę”.

***

Pierwszy raz uciekłem z domu w trzeciej klasie podstawówki. Sytuacja w domu była lipna, więc jak tylko Jacek zarzucił temat zrywki długo się nie zastanawiałem, a że był w tym mocno przekonywujący to druga sprawa. Zawinęliśmy, co mieliśmy pod ręką na taką wyprawę. Jacek dobrze wiedział, gdzie starzy trzymają kasę. Barek, oprócz pieniędzy, miał na stanie sporo słodyczy a to było równie ważne jak pieniądze. Wiedzieliśmy, że zerwać się chcemy, mało tego – wiedzieliśmy gdzie. Celem była Szwecja. Z nieznanych mi przyczyn postanowiliśmy tego dokonać przez Zakopane i granicę z Czechosłowacją.

***

Po ciężkiej nocy przyszedł czas na mój pierwszy teledysk. Kac gigant wysadza w powietrze właśnie moją głowę i tylko joint może mnie uratować. Mam skitrany spory worek na klip, więc dam radę. Wzgórze i ziomki powinni już być na miejscu, kilka osób też pewnie się pojawi, bo usłyszało w RMF moje zaproszenie na klip. Parę machów przed klatką i czas zawijać na plan, klip reżyseruje Kuba Wojewódzki, więc nie ma opierdalania, w końcu to mój pierwszy klip w BMG.

DATA PREMIERY: 04.12.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 49,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Wydawnictwo Anakonda
OKŁADKA: Twarda

„Zezia, Giler i Oczak” Agnieszka Chylińska

Zupełnie nowe przygody Zezi, nowi przyjaciele i nowy dom. 

W rodzinie Zezików duża zmiana. Pojawia się trzecie dziecko! Zezia Zezik, już trochę starsza, obserwuje swoimi dziecięcymi oczami dobrze nam znany świat i oczarowuje spostrzeżeniami.
Opowieść o ciepłej i dobrej rodzinie – niby zwyczajna, a jednak niezwykle głęboka. Mądra, wzruszająca i zabawna. Dla dzieci i dorosłych.

DATA PREMIERY: 13.11.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Wydawnictwo Pascal
OKŁADKA: Twarda

„Krzysztof Klenczon, który przeszedł do historii” Dariusz Michalski

Krzysztof Klenczon, który przeszedł do historii

Dariusz Michalski opowiada historię swego przyjaciela, Krzysztofa Klenczona, przypomina jego karierę, dokumentuje frapujące lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte, w których „polskie mocne uderzenie rosło w siłę, a bigbeatowcom żyło się weselej”. Ta najrzetelniejsza z biografii muzycznych, sensacyjna dzięki nieznanym faktom, informacjom i rozmowom, charakteryzuje się wartką narracją oraz imponującą wiedzą autora.

Klenczon był muzycznym samoukiem. Stał się idolem pokolenia wczesnych lat czterdziestych. Symbolem czasów PRL-u, uosobieniem tamtej młodości, może trochę rosochatej, ale niepokornej wobec establishmentu.

Debiutował w Niebiesko-Czarnych. Przeniósł się do

wybrzeżowych Pięcionii – też nie na długo. Razem z przyjaciółmi założył Czerwone Gitary: słynni Chłopcy z Wybrzeża byli nadwiślańskimi Beatlesami, on zaś polskim Johnem Lennonem. Niespokojny duch wciąż pchał go dalej, z balladowego beatu do drapieżnego rocka, więc powstanie Trzech Koron – pierwszego własnego zespołu – było oczywistością.

Pozostawił kilkanaście przebojów, które tworzą historię polskiej muzyki rozrywkowej: Taka jak ty, Licz do stu, Matura, Historia jednej znajomości, Nikt na świecie nie wie, Moda i miłość, Kwiaty we włosach, Biały krzyż, Wróćmy na jeziora, Powiedz, stary, gdzieś ty był?, Jesień idzie przez park, 10 w skali Beauforta, Port oraz Nie przejdziemy do historii – niestarzejący się hymn swojego pokolenia.

DATA PREMIERY: 06.11.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 49,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Wydawnictwo MG
OKŁADKA: Twarda

„Perfekcyjna Pani Domu. Poradnik” Małgorzata Rozenek

Perfekcyjna Pani Domu. Poradnik

Już dziś stań się Perfekcyjną Panią Domu!

Masz już dość brudnych naczyń, porozrzucanych ubrań?
Nie możesz poradzić sobie z nieporządkiem w szafie?
Trudno wyegzekwować Ci porządek od dzieci i męża?
Nie wiesz, jak dobrze uprasować koszulę?
Masz uporczywą plamę i problem by ją usunąć?
Czy chciałabyś, aby w Twoim domu panowała harmonia i porządek?

Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałaś twierdząco, to ta książka jest dla Ciebie!
Zmień swój dom w nieskazitelne królestwo czystości. Stań się Perfekcyjną Panią Domu!

Dzięki radom i wsparciu Małgorzaty Rozenek na zawsze pożegnasz bałagan, a w Twoim domu będzie lśnić!

DATA PREMIERY: 28.11.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 49,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Wydawnictwo Pascal
OKŁADKA: Twarda

„Małżeństwo we troje” Eric Emmanuel Schmitt

Była zrozpaczona, gdy opuścił ją tak nagle. Pozostawiona sama sobie, bezbronna. Nowy mężczyzna miał jej pomóc zapomnieć o przeszłości i otworzyć nowy rozdział.
Jedna dręcząca myśl o tym, kim był jej poprzedni mąż, nie dawała im jednak spokoju. To ona kładła się cieniem na całym ich wspólnym życiu.
Schmitt z właściwą sobie wnikliwością i finezją opowiada o głęboko ukrytych uczuciach, „niewidocznych znakach wodnych” odciskających się na naszych relacjach z najbliższymi.

„Małżeństwo we troje” to najnowsza książka Erica-Emmanuela Schmitta, najchętniej czytanego w Polsce francuskiego pisarza. Jego książki, przetłumaczone na 35 języków, zdobyły wiele nagród na całym świecie.

DATA PREMIERY: 6.11.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 36,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Wydawnictwo Znak
OKŁADKA: Twarda

„Między nami” Małgorzata Tusk

Między nami

Wychodząc za mąż po trzech miesiącach znajomości, nie kalkulowałam,
jak będzie wyglądało nasze życie, skąd weźmiemy pieniądze i gdzie zamieszkamy.
Miłość i młodość skłaniały nas do ryzyka.

Nigdy nie wyobrażałam sobie życia poza Sopotem. Mój mąż miał być nauczycielem, a ja od zawsze chciałam zajmować się historią. Szybko przekonałam się jednak, że życie lubi zaskakiwać.

Wzięliśmy ślub na studiach i choć minęło tyle lat, nadal jesteśmy razem. Pamiętam, jak biegałam z brzuchem na manifestacje, stałam w kolejkach do pustych sklepów, robiłam dzieciom rosół na kości ze schabu, jak woziliśmy z Donkiem stoczniowcom arbuzy. Polityka zawsze była pasją mojego męża, a z pasją

nie da się konkurować. Kiedy pojawił się Michał, potem Kasia, dwa największe szczęścia w moim życiu, a ja zorientowałam się, że całymi dniami siedzę w domu, postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i żyć tak, jak chcę. Bez dopasowywania się, bez poświęcania, bez życia w cieniu. Zbudowałam sobie własny świat.

Na Parkowej zaczęłam życie po raz drugi. Nauczyłam się walczyć o swoje małżeństwo, rodzinę i przyjaźnie. Życie z moim mężem często przypomina ostry rajd z przeszkodami, ale ja zachowuję w tym wszystkim własną przestrzeń.
Teraz mam swój świat i – tak między nami – nie zamierzam z niego rezygnować.

DATA PREMIERY: 6.11.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 44,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Wydawnictwo Znak
OKŁADKA: Twarda

„Lisia dolina” Charlotte Link

Lisia dolina

Wyobraź sobie, że twój porywacz znika bez śladu i nikt nie wie, gdzie cię uwięził…
Słoneczny sierpniowy dzień kończy się dla Matthew Willarda koszmarem. Wracając ze spaceru z psem, dociera na opustoszały parking, na którym czeka na niego żona. Zastaje tylko samochód, po Vanessie ginie wszelki ślad. Matthew jest przekonany, że Vanessa nie odeszła z własnej woli.
Porywacz, wielokrotnie skazany kryminalista Ryan Lee, zanim jeszcze zacznie domagać się okupu, zostaje aresztowany za udział w bójce. Ryan nie ma odwagi wyjawić prawdy nawet swemu adwokatowi, choć wie, jak okrutny los czeka porwaną Vanessę.
Prawie trzy lata później scenariusz się powtarza. W tajemniczych

okolicznościach przepada bez śladu kobieta, policja jest bezradna. Nadal bowiem nikt nie wie, co takiego uczynił wówczas Ryan, który został tymczasem wypuszczony na wolność…
„Po raz kolejny Charlotte Link stworzyła powieść przyprawiającą o gęsią skórkę, w której nie brak ani przekonywająco nakreślonych charakterów ani precyzyjne skonstruowanej intrygi”. Focus
„Kryminały Charlotte Link, najpopularniejszej współczesnej niemieckiej pisarki, aż iskrzą od napięcia. Nie są to książki dla czytelników o słabych nerwach”. NDR Kultur (Norddeutscher Rundfunk Kultura)

DATA PREMIERY: 6.11.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 39,00 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Wydawnictwo Sonia Draga
OKŁADKA: Miękka

„Pretty Little Liars. Sekrety” Sara Shepard

Pretty Little Liars. Sekrety

Specjalny tom najmodniejszej serii roku!
Kochasz „Pretty Little Liars”? Musisz go mieć!

Nikt nie chce mieć wrogów – zwłaszcza takich jak A.
Nadeszły święta. Aria, Emily, Hanna i Spencer mają wiele noworocznych postanowień, lecz A. dopilnuje, żeby dziewczynom nie udało się ich zrealizować.
Cztery przyjaciółki, cztery zakręcone historie i… sekrety, mnóstwo sekretów!
Część z nich wyjdzie na jaw już teraz, część A. zostawi na deser.

DATA PREMIERY: 6.11.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 36,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Wydawnictwo Otwarte
OKŁADKA: Miękka

„Kate. Księżna Cambridge” Marcia Moody

Kate. Księżna Cambridge

Aktualna biografia księżnej Cambridge, opisująca jej młodość, związek z księciem Williamem i wejście do rodziny królewskiej i narodziny syna George”a. Wydanie książki zbiega się z narodzinami pierwszego dziecka królewskiej pary i aktualną falą zainteresowania królewską rodziną.
Autorka, Marcia Moody, była królewską korespondentką magazynu OK.! i towarzyszyła parze podczas ich podróży do Kanady i Kalifornii w 2011.

DATA PREMIERY: 21.11.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 39,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Dream Books
OKŁADKA: Twarda

Przewiń do góry strony