Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Polecane nowości (strona 165)

Polecane nowości

„Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj” Tomek Tomczyk

Druga książka znanego blogera Tomasza Tomczyka vel Kominka, poświęcona wszystkiemu, co dotyczy blogowania.

O pierwszej, zatytułowanej Bloger, autor pisał: „To nie jest książka dla blogerów, którzy chcą w tydzień zdobyć popularność, a w miesiąc zarobić milion dolarów. To pozycja dla tych, którzy rozumieją, że pisanie dobrego bloga jest sztuką. Pisanie doskonałego bloga – stylem i sposobem życia”.

Podobnie rzecz się ma z drugą książką, także poświęconą sztuce blogowania. Tym razem autor koncentruje się na mentalności blogera, kreowaniu wizerunku w social mediach i zarabianiu na blogu. Czytelnik znajdzie tu odpowiedzi na mnóstwo pytań, takich jak: o czym i dla kogo pisać bloga, jakie są etapy budowania wizerunku w social mediach, co jest największym grzechem blogerów, jak sobie radzić z promowaniem i reklamą bloga, jak współpracować z firmami, co reklamować, a czego nie, kiedy zacząć zarabiać na blogu i ile zarabiają najlepsi blogerzy, a także na wiele innych. Dzięki temu poradnikowi pozna także drugą stronę medalu, czyli dowie się, jak wygląda współpraca z blogerami z punktu widzenia firm, co będzie cenną nauką dla każdego blogera.

Choć tytuł jak i sam autor kierują uwagę czytelników w stronę blogowania, warto zauważyć, że tematy poruszane w książce mają charakter dość neutralny. Każdy, nie tylko fan blogów i blogowania, znajdzie tutaj coś dla siebie. Poruszane przez Kominka tematy dotyczą bowiem każdego z nas: zadawania sobie pytania „kim jestem?”, jak postrzegam otaczającą mnie rzeczywistość, jakie miejsce na świecie chcę zajmować, jak inni mnie postrzegają itd.

DATA PREMIERY: 23.10.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Zielona Sowa
OKŁADKA: Miękka

„Rozkosze nocy” Sylvia Day

 

Sylvia Day wprowadza czytelników w świat fantastyczny tak niezwykły jak i erotyczny!

Bywają takie zmysłowe przyjemności, których można zaznać tylko w nocy… Przychodzi o Zmierzchu pomiędzy snem a rzeczywistością, aby spełnić jej tajemne pragnienia. Lyssa Bates nigdy nie doświadczyła takiej ekstazy, którą przyniósł jej mężczyzna o głębokich, przenikających duszę, niebieskich oczach, w których tkwi obietnica kuszącej bliskości i dekadenckich doznań. Ale ten nieznajomy, kochanek, nieśmiertelny uwodziciel jest tylko snem – fantomem z nocnych fantazji, który pewnego dnia materializuje się w drzwiach jej mieszkania.
Kapitan Aidan Cross wypełnia misję a namiętność, która trawi ich oboje, zarówna ich ciała jak i dusze, może mieć niebezpieczne konsekwencje w świecie snów… po obudzeniu zresztą też.

DATA PREMIERY: 06.11.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 29,99 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Akurat
OKŁADKA: Miękka

„Sezon Burz” Andrzej Sapkowski

Nowa, porywająca powieść o wiedźminie Geralcie. Na scenę powracają Jaskier i Yennefer. Geralt znowu walczy z bestiami i romansuje. A w tle toczą się królewskie i czarodziejskie intrygi. Historia nie kończy się nigdy.

DATA PREMIERY: 06.11.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 42,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: SUPERNOWA-Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA
OKŁADKA: Miękka

„Babcia Rabuś” David Walliams

23-75-thickbox

 

“Babcia Rabuś” jest fenomenem brytyjskiej literatury dziecięcej. Została przetłumaczona na 27 języków, a na liście bestsellerów zajmowała pierwsze miejsce dłużej niż jeden z tomów cyklu o Harrym Potterze.

To przepiękna i mądra, choć utrzymana w żartobliwym stylu, opowieść o Babci i wnuczku. Skazani na siebie w piątkowe wieczory, spędzają je na grze w scrabble i degustowaniu zupy kapuścianej. Dla chłopca to udręka, Babcia jest dla niego jedynie nudną staruszką, która roztacza dookoła zapach kapusty. Sytuacja zupełnie się zmienia, gdy wnuczek odkrywa w puszce po ciasteczkach kamienie szlachetne. Rozpoczyna się niezwykła przygoda, która dla Babci okazuje się ostatnią.

„Babcia Rabuś” porusza problem kontaktów międzypokoleniowych, uczy patrzenia na ludzi i odkrywania tego, co w nich najlepsze. Pokazuje, że nie należy odrzucać innych ze względu na wiek. Starsze osoby mają wiele do zaoferowania – całe swoje doświadczenie życiowe, dystans do rzeczywistości, radzenie sobie w różnych okolicznościach.

A przede wszystkim Babcie i Dziadkowie potrafią zrobić szalone rzeczy dla swoich wnucząt… z miłości. Czego przykładem jest Babcia – Rabuś, bez której Ben nigdy nie dowiedziałby się, dlaczego Elżbieta II przechadza się po Tower w koszuli nocnej i koronie.

DATA PREMIERY: 28.10.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 31,00 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Dom Wydawniczy Mała Kurka
OKŁADKA: Miękka

„Rozkwit i upadek rodu Sobieskich” Aleksandra Skrzypietz

rozkwit-i-upadek-rodu-sobieskich-b-iext23394111

Książka poświęcona jest dziejom Jana III i Marii Kazimiery oraz ich dzieci. Przedstawia przede wszystkim prywatne życie rodziny Sobieskich, poprzedzone długoletnim romansem Jana i Marii Kazimiery, którzy na potrzeby swej korespondencji przyjęli pseudonimy Celadona i Astrei. Autorka zrywa z dotychczasową wizją zgodnie, z którą to Jan Sobieski zainicjował związek tych dwojga ludzi, a kochał „jedyną serca i duszy pociechę” od pierwszego wejrzenia. Również pełne uczuć listy bohaterów przedstawione zostały w nowym świetle. Książka ukazuje nie tylko młodzieńczą namiętność kochanków, ale również wzajemne oddanie i ofiarność małżonków oraz trudny czas wdowieństwa i samotności Marii Kazimiery. Pokaźną część publikacji zajmują dzieje synów i córki Sobieskich.

DATA PREMIERY: 13.03.2014r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Wydawnictwo Bellona
OKŁADKA: Miękka

„Pieśń” Alison Croggon

Czwarta i ostatnia część z uznanej serii niezwykłych „Ksiąg Pellinoru”.
Maerad, rozpaczliwie ścigając się z Mrokiem, musi rozwiązać ostatnią zagadkę Drzewnej Pieśni. Tylko wtedy zdoła pokonać Bezimiennego i przywrócić pokój w Annarze i Siedmiu Królestwach. Lecz zna klucz tylko do połowy zagadki – drugi posiada przy sobie jej dawno dawno zaginiony brat, Hem.
Zanim Maerad wyruszy w niebezpieczną podróż, by go odnaaleźć, musi stoczyć epicką dramatyczną walkę z Landrostem. Tymczasem Hem, uciekający przed Czarną Armią i poszukujący siostry, stawi czoło zdradzie i śmiertelnej chorobie.
Lecz Mrok wciąż rośnie w siłę. Czy brat i siostra odnajdą się na czas, czy też czeka ich ostateczna, apokaliptyczna klęska?

DATA PREMIERY: 23.10.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 39,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Wydawnictwo Galeria Książki
OKŁADKA: Miękka

„Wyszedł z domu i nie wrócił” Iwona Mejza

wyszedl

Podwójny nieboszczyk? Czemu nie… 

Praca w Komendzie Powiatowej w Oświęcimiu toczyła się leniwie, kiedy zaaferowany stażysta Buciek przybiegł z sensacyjną informacją o znalezieniu na cmentarzu parafialnym „podwójnego nieboszczyka”. Do rozwiązania sprawy przystępuje doborowa ekipa policjantów z komisarzem Sławomirem Ożegalskim na czele. Nie wiedzą, że tym samym rozpoczynają swoje najciekawsze dochodzenie, którego tropy doprowadzą ich do wydarzeń sprzed ponad dwudziestu lat.

Partner Wydania

Publikacja współfinansowana przez Urząd Miasta Oświęcim w ramach Roku Kultury 2013  obchodzonego w mieście Oświęcim.

 

DATA PREMIERY: 08.10.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 30,00 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Wydawnictwo Oficynka
OKŁADKA: Miękka

„Anioł w kapeluszu” Monika Szwaja

Czy anioły noszą kapelusze? Owszem, zdarza się. To te same anioły, które nie cierpią sztywnych mundurków. Są z natury bardzo pracowite, często zdarza im się ratować ludzi, których własny anioł stróż wybrał się właśnie na długie wakacje, a oni, pozostawieni sami sobie, popadają w depresje, zdarza im się próbować samobójstwa, uciekać z domu, tracić wolę życia.

Spotkamy w tej książce grono właśnie takich osób, którym „rzeczywistość zwaliła się na głowę”. Starszawa pani profesor, niezbyt młody biznesmen, studentka, dziecko… Niektórych bohaterów znamy z poprzednich powieści Moniki Szwai.

Czy ktoś z nich chadza w kapeluszu? Dowiemy się, czytając tę opowieść.

DATA PREMIERY: 06.11.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 34,00 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Wydawnictwo Sol
OKŁADKA: Miękka

„Na wysokim niebie” Danuta Awolusi

Pamiętacie, jak w dzieciństwie wasza matka chciała trzymać was blisko siebie, zachowując się przy tym, jak kwoka? Przypominacie sobie chwile, gdy wasz ojciec chciał wiedzieć o was wszystko, a wy tak bardzo pragnęliście swobody i prywatności?

Poznajcie zatem Anię, dziewczynkę z „wolnego chowu”, zmuszoną do uwicia własnego gniazda z książek, fantazji i trudów młodzieńczej codzienności. Czy życie wolne od nakazów i rodzicielskich uwag niesie ze sobą same przyjemności? Historia Ani stanowi wzruszającą odpowiedź na to pytanie, będącą jednocześnie opowiadaniem o zmaganiu się młodej osoby z wielką samotnością, problemami ludzi dorosłych, o odkrywaniu przyjaźni i znaczeniu autorytetów.

Powieść „Na wysokim niebie”, to nie tylko historia pełna pasji i emocji, to także propozycja dla tych, którzy chcieliby oderwać się od ziemi i poszybować w stronę słońca zwanego nadzieją.

DATA PREMIERY: 16.10.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 29,00 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Wydawnictwo Sol
OKŁADKA: Miękka

„Ja, kapitan” Tadeusz Wrona

Tadeusz Wrona. Pilot PLL LOT, człowiek, który w zdumienie wprowadził cały świat lądując, jako pierwszy w historii, Boeingiem 767 bez podwozia. W „Ja, kapitan” opowiada o swoich marzeniach, pasjach, ideałach, o pokonywaniu przeszkód i wykorzystywaniu szczęśliwych zbiegów okoliczności. Odtwarza swoją życiową drogę od żółtodzioba, stawiającego pierwsze kroki w sporcie szybowcowym do kapitana najnowocześniejszego pasażerskiego samolotu świata – Dreamlinera.

„Przeżywałem każdą sekundę tej podniebnej żeglugi i już wiedziałem, że latanie jest tym, co chciałbym w życiu robić. Więcej. To jest to, co muszę w życiu robić!” /Tadeusza Wrona o swoim pierwszym locie szybowcem
„Nie wiem ile czasu krążyliśmy nad Warszawą. Nie patrzyłam na zegarek i nie potrafię tego określić(…). Nagle cała załoga pokładowa zaczęła krzyczeć jednocześnie: ‘Awaryjne lądowanie, awaryjne lądowanie, awaryjne lądowanie’”. /Magda Steczkowska o locie PLL LOT 016
„W momencie kiedy wpadłam do domu, samolot właśnie wylądował. Nim włączyłam telewizor, mój mąż był już na ziemi. (…) Nie potrafię opisać ulgi, którą wtedy czułam. Popłakałam się. Siedziałam przed telewizorem jak zaczarowana i beczałam.” /Marzena Wrona, żona o awaryjnym lądowaniu na warszawskim Okęciu

DATA PREMIERY: 16.10.2013r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 29,90 zł
VAT: 5%
WYDAWCA: Wydawnictwo Poznańskie
OKŁADKA: Miękka

Przewiń do góry strony