Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Aktualności » Powieść [anty]feministyczna? Poczytne.pl prezentuje nową książkę!

Powieść [anty]feministyczna? Poczytne.pl prezentuje nową książkę!

Z gatunkiem jaki reprezentuje “Powieść [anty]feministyczna z mięsem w tle” niewiele będzie trudził się człowiek o umyśle otwartym (i tu spieszę dodać popularne: “ale nie na tyle, że wypadł mu mózg”). Jednak, jak każda satyra i ta wymaga od czytelnika czegoś więcej, niż cierpliwości i wnikliwości typowego przeglądacza nagłówków lub co najwyżej IV stron. 

poczytne.pl

Powieść, roboczo zwana “Mięsem” zabiera nas do Miasta Matki Nerona w którym czekając na impuls z nieba gnuśnieje aktywistka Ewa, a bezwzględna karierowiczka Henryka Engel doprawia sobie coraz to nowe aureole, nie zauważając utraty kontaktu ze zwykłym śmiertelnikiem. Osadzeni w innych niż polskie realiach nie do końca zdawać możemy sobie sprawę z roli tytułowego [anty]feminizmu w życiu bohaterów książki.

Powieść [anty]feministyczna z mięsem w tle

Czym jest? Autorka “Mięsa” od ponad 20 lat żyjąca w Kolonii wysnuwa nam opowieść o przepisie na karierę, w którym głównym składnikiem jest feminizm – swoisty must have w CV współczesnej kobiety, która nie waha się korzystać z powszechnej hiperpoprawności politycznej.

Dlaczego z mięsem? Poniekąd dlatego, że najnieprawdopodobniejsze elementy fabuły krążą wokół Instytutu Empirycznych Badań nad Kanibalizmem. Jednak najnieprawdopodobniejsze nie znaczą nieprawdopodobne.

Gdyż smaku całości dodaje ziarnko prawdy w całej tej mięsnej historii. I fakt, że ta niespiesznie snuta komedia traktuje w istocie o całym, otaczającym autorkę społeczeństwie. Bo czymże byłby feminizm bez mężczyzn?

Niemniej jest to pozycja po którą najchętniej sięgną kobiety z dystansem do otaczającej je rzeczywistości i poczuciem humoru, który oparty jest na wszechobecnym w tej lekturze sarkazmie.

Na uwagę zasługuje też fakt, iż okładka „Mięsa” wyszła spod ręki nie kogo innego, jak Mariusza Banachowicza.

To druga książka, która ukazała się nakładem wydawnictwa “poczytne.pl”. I druga autorstwa kobiety przedstawiającej swoją rzeczywistość, choć w tym przypadku osnutej surrealistyczną otoczką.

Obecnie pozycja dostępna jest w sklepie internetowym wydawnictwa: www.poczytne.pl

Poczytne

Poczytne.pl to wydawnictwo, do drzwi którego nie puka pisarz, a jego historia. To ona łączy nas z autorem splotem niezwykłych okoliczności, które rozbudzają wyobraźnię i kierują na wspólną, zawiłą drogę, na końcu której czeka czytelnik. Co kryje się za tymi wzniosłymi słowami? Również przyziemne sprawy. Gdyż naszym zadaniem, nade wszystko, jest chronienie opowieści w trudnym procesie jej komercjalizacji.

Z pozdrowieniami Agnieszka Zalewska

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony