Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Aktualności » Powrót akcji – TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ! Empik wspiera biblioteki szkolne!

Powrót akcji – TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ! Empik wspiera biblioteki szkolne!

Każdy zakup z kartą „Mój Empik” wspiera biblioteki szkolne! Rusza 3.edycja akcji TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ!

Przystępując do mój empik, otrzymujesz wiele benefitów, jednak to nie tylko korzyści dla Ciebie, to także wkład w rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Każdy zakup w programie to cegiełka na rzecz zakupu nowości książkowych dla bibliotek w szkołach podstawowych. Każdego roku 10 placówek wyłonionych w konkursie Tysiąc powodów by czytać otrzymuje po tysiąc wybranych przez siebie książek. Zapoznaj się z REGULAMINEM konkursu. Wspólnie zapełniamy półki w bibliotekach szkolnych!

TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ

W konkursie mogą startować biblioteki szkół podstawowych – zgłoszenia są przyjmowane na stronie Empik.com/biblioteki do 26 września. Aby wziąć udział, należy przesłać wykonany przez uczniów, oryginalny plakat zachęcający rówieśników do czytania i wytłumaczyć jego koncepcję. 500 pierwszych podstawówek, które zgłoszą się do udziału w konkursie, otrzyma fotoksiążkę ufundowaną przez Empikfoto; na uczniów czeka też 10 pakietów po 10 książek od wydawnictwa Wilga, które powędrują do co pięćdziesiątej zgłoszonej szkoły.

W drugim etapie konkursu, rozpoczynającym się 1 października i trwającym trzy tygodnie, zadecydują internauci. Wtedy rozpocznie się głosowanie – uczestnicy dostaną od Empiku specjalne materiały, które pomogą im zachęcić ludzi do oddania głosu na ich pracę. Każdy będzie mógł głosować raz dziennie.

Jakie książki? Decydują dzieci

Ogłoszenie 10 placówek, które otrzymały najwięcej głosów (pięć małych szkół podstawowych do 120 uczniów i pięć większych) – 25 października. Na przełomie stycznia i lutego książki zostaną rozwiezione do bibliotek.

W poprzednich dwóch edycjach wzięło udział ponad 800 szkół, a zagłosowało 238 tys. osób. Zestawy po tysiąc książek powędrowały do 20 szkół podstawowych w całej Polsce, m.in. w Sławęcinie, Lgocie Małej, ale też w Warszawie i Gdańsku. Na nagrodę organizator przeznacza część kwoty z każdego zakupu z kartą Mój Empik, którą mają już 3 miliony kupujących.

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony