Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Aktualności » Program Mój Empik z kolejnym rekordem – 2 mln klientów!

Program Mój Empik z kolejnym rekordem – 2 mln klientów!

2 mln uczestników w niespełna 10 miesięcy – to nowy rekord programu Mój Empik. O sukcesie Mojego Empiku świadczą również 42-proc. udział transakcji z kartą w ogólnej sprzedaży, wysokie wskaźniki otwieralności personalizowanej komunikacji mailowej czy 10 tys. książek przekazanych bibliotekom szkolnym.

Kim są uczestnicy pierwszego uczącego się programu lojalnościowego w Polsce? Aż 70 proc. z dwóch milionów odbiorców stanowią kobiety, blisko 80 proc. to osoby do 40. roku życia, a 190 tysięcy osób korzysta z programu poprzez aplikację mobilną.

Przedstawiciele Empiku nie kryją zadowolenia z imponującego poziomu rekrutacji i podkreślają, że w tak krótkim czasie Mój Empik zdobył zaufanie i stał się jednym z najpopularniejszych programów lojalnościowych w Polsce.

Atrakcyjne promocje, trafione rekomendacje – takie benefity z uczestnictwa najczęściej wymieniają sami posiadacze karty. – Aktywności naszych klientów potwierdzają, że program jest dla nich użyteczny, a na tym najbardziej nam zależało. Uczestnicy Mojego Empiku pozytywnie reagują na kierowane do nich rekomendacje nowości wydawniczych, a także tytułów proponowanych na podstawie ich wcześniejszych transakcji. Często decydują się na ich zakup – mówi Mira Dobek, dyrektor marketingu Empiku.

Program Mój Empik, poza oferowaniem korzystnych rabatów i promocji, indywidualnych rekomendacji dopasowanych do upodobań odbiorcy, pełni też rolę informatora kulturalnego. Promuje najciekawsze wydarzenia lokalne – zarówno w salonach Empik, jak i poza nimi, często z dodatkowymi ofertami promocyjnymi i konkursami dla klientów.

Podobno trudno jest się umówić z Davidem Lagercrantzem. Mnie się to jednak udało! Wystarczyło tylko wygrać konkurs Mojego Empiku, w którym nagrodą był lunch z pisarzem. To była piękna rozmowa o książkach, o pisaniu i o innych sprawach. A David Lagercrantz sprawił, że poczułam się, jakbym sama znalazła się nagle w powieści – mówi laureatka konkursu, Agnieszka z Krakowa.

W naszych dalszych działaniach będziemy koncentrować się na budowaniu wiedzy o klientach i doskonaleniu personalizacji tak, by rekomendować klientom jak najlepiej dobraną ofertę. Planowane są nowe, bardzo atrakcyjne promocje na różne kategorie produktów tak, aby każdy znalazł coś ciekawego dla siebie – mówi Barbara Fitał, menadżer ds. programu lojalnościowego w Empiku.

Mój Empik ma również wymiar społeczny. Uczestnicy programu przyczyniają się do zapełniania półek bibliotek i wspierania rozwoju czytelnictwa wśród dzieci. Na początku 2017 roku pierwsze 10 placówek wyłonionych w konkursie internetowym otrzymało od Empiku po tysiąc wybranych książek. Kolejna edycja akcji i przyjmowanie zgłoszeń od bibliotek szkolnych z całej Polski startuje już we wrześniu.

Program Mój Empik wystartował w sierpniu 2016 roku i po 100 dniach zapisało się do niego aż milion osób. Program jest całkowicie bezpłatny i daje uczestnikom wiele korzyści. W salonach i na stronie internetowej są dostępne atrakcyjne oferty rabatowe dla wszystkich posiadaczy karty –  zarówno tej plastikowej, jak i mobilnej.

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony