Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Nasze projekty (strona 10)

Nasze projekty

Patronat medialny 22.10.2014 serii książek o przygodach Kruka Wydawnictwa Skrzat

Maly kruk

Bestsellerowa seria książek Nele Moost o przygodach małego kruka. Dopełnieniem humorystycznych opowiadań są barwne i szczegółowe ilustracje Annet Rudolph. Bohaterem serii jest sympatyczny mały kruk Skarpetka. Choć nie zawsze postępuje zgodnie z ogólnie przyjętymi normami, to bardzo chętnie je poznaje. Każde opowiadanie zawiera cenny morał, mały kruk m.in. uczy się, jak być najgrzeczniejszym zwierzątkiem w całym lesie, oraz poznaje wartość przyjaźni.

Książki o małym kruku cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Opowiadania, przetłumaczone na wiele języków, zdobyły już rzeszę fanów. Mali czytelnicy mogą utożsamić się z niesfornym krukiem, zdobywając jednocześnie cenną wiedzę. Zapraszamy do świata Skarpetki. Gwarantujemy świetną zabawę przy lekturze!

KONIECZNIE ZAJRZYJCIE NA OFICJALNĄ STRONĘ SERII: http://malykruk.pl

Regał Nowości w szczecińskiej księgarni

Ekspozycja na stole promocyjnym sierpniowych patronatów Regału Nowości: „Pamięć na zawołanie”, „Mapa twoich myśli”, „Rusz głową”, autorstwa Tony Buzana Wydawnictwa Aha w szczecińskiej księgarni Omnibus.

Tony Buzan seria

Patronat medialny 24.09.2014 „Cała nadzieja w Paryżu” Deborah McKinlay Wydawnictwo Feeria

CAŁA-NADZIEJA-W-PARYŻU-FB-POST

Napisany do amerykańskiego pisarza list, w którym Eve zachwyca się wyjątkowo plastycznie oddaną przez niego sceną kulinarną, staje się początkiem znajomości, która powoli przemieni życie ich obojga.

Eve jest po czterdziestce, jej mąż mieszka z drugą żoną, córka wyprowadziła się do Londynu. Z kolei Jackson, który wydał już kilka powieści i ma grono swoich wiernych czytelników, czuje, że w jego własnym życiu wciąż wieje pustką. Oboje mają to samo hobby: gotowanie. Pasja do odkrywania smaków i aromatów ich zbliża, ale życie otwiera przed nimi więcej niespodzianek.
Pełne realizmu i ciepła postacie, narracja wolna od płaskiego sentymentalizmu, życie płynące w rytmie słodko-gorzkich rocznic i rodzinnych wydarzeń – książka, którą smakuje się z przyjemnością, bez fastfoodowego pośpiechu, z uśmiechem, refleksją, nutą optymizmu i palącym zaciekawieniem.

„Pięknie skomponowana, rozkoszna i smakowita historia pełna jedzenia, listów i miłości – a to moje ulubione połączenie. Postacie i zakończenie są moim zdaniem doskonałe i zostały ze mną długo po tym, jak zamknęłam książkę.”

—Mary Simses, autorka powieści The Irresistible Blueberry Bakeshop& Cafe

„Misterna opowieść o tęsknocie i stracie. . .  Piękny język i znakomicie narysowane postacie zachwycają na każdym poziomie. Zakończenie zaparło mi dech w piersiach.”

—Beatriz Williams, autorka powieści Zanim mnie pokochasz

„Bardzo prawdziwa książka, która jest odkrywczą podróżą od samego początku aż po niezwykłe, niezapomniane zakończenie. Powieść ku pokrzepieniu serc, klejnot rzadkiej jakości.”

—Leila Meacham, autorka bestsellerowej powieści Róże

 

Patronat medialny spotkania autorskiego z Marcinem Osman oraz Kamilą Kruk

Marcin Osman oraz Kamila Kruk

Spotkanie z praktykami biznesu i samorozwoju:

3200 - godzin szkoleniowych

700 -  rozmów handlowych

10 - lat doświadczenia

 2 - książki

WSTĘP FREE  -   LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Będziesz mógł dowiedzieć się jak myśleć i działać nieszablonowo, jakie korzyści daje kwestionowanie status quo, jak zachować pogodę ducha dlaczego warto ćwiczyć kreatywność i wiele więcej.  Jeśli czytałeś książkę Marcina lub Kamili, masz świetna okazję aby porozmawiać z nimi na żywo, odebrać autograf, zaprosić do współpracy. Jeśli nie miałeś okazji zapoznać się z tymi książkami to masz jedną z niewielu okazji aby porozmawiać ich autorami i przekonać się czy warto je przeczytać.

Zobacz na facebooku: https://www.facebook.com/events/301621373354623/

Przeczytaj więcej na stronie organizatora: http://mokksa.evenea.pl/

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Patronat medialny wydarzenia LiteraTura II Strzelin 23/24.08.2014

Zapełnianie przestrzeni publicznej rozpoczynamy od 22 sierpnia we Wrocławiu!

W programie przewidziano między innymi:

Godzina 15:00 Matras, Świdnicka 28

Konferencja prasowa!

*Spotkanie autorskie z Grahamem Mastertonem oraz pozostałymi zaproszonymi artystami,

*konkursy, gry, promocje,

*wspólne zwiedzanie miasta Wrocław, z przewodnikiem,

Godzina 20:00 Klub Muzyczny Od Zmierzchu Do Świtu, Krupnicza 15

*Koncert zespołu MENTAL SHUTDOWN!

Godzina 22:00 Wrocławska Fontanna, Hala Stulecia

*Multimedialny pokaz specjalny pt. „Marzenia”
Już 23/24 sierpnia Miasto i Gmina Strzelin otwiera przestrzeń publiczną dla każdego!
Godzina 14:00 Wielkie, wybuchowe, wystrzałowe, kulturalne otwarcie happeningu!

W programie przewidziano między innymi:

* Koncerty polskich i zagranicznych zespołów muzycznych – Majster Kat (Słowacja), Thermit, Deathinition, Rusted Brain, Ewa Bahrs, Beata Sielicka-Kowalska, Mental Shutdown (Norwegia) NoName, Friday Blues Band, Coś Tak O, Paul Dance,

*„Nauka przez zabawę” – Bum Bum Rurki (kolorowe muzyczne tuby) jako zabawa i edukacja muzyczna,
* Konkursy z nagrodami, trwające podczas całego wydarzenia,

* Spotkania z pisarzami, prezentacje pasji autorów oraz odczyty fragmentów autorów. Zaproszenie na wydarzenie przyjęli m.in. Adamkowicz Marek, Banach Iwona, Bancarzewska Wiesława, Bauer Ewa, Dryjer Marek, Georgiou Katarzyna, Gische Victoria, Hanaf Grażyna, Hybel Marcin, Kopsik Ewa, Krajewska Marta, Joć-Adamkowicz Iwona, Łysiak Edward, Madejek Monika, Malinowski Łukasz, Masterton Graham, Miśkiewicz Jolanta, Ponińska Dorota, Piekarska Małgorzata Karolina, Romanowska Kornelia, Sala Bartłomiej, Spadło Krzysztof, Sokół-Rudowska Monika, Skwarek-Gałęska Małgorzata, Szewczyk Katarzyna, Szymanowska Wanda, Śmigielska Krystyna, Śnieżkowska-Bielak Elżbieta, Tomaszewska Maria Zofia, Tomaszewski Mirosław, Turzyński Adrian, Wąsowicz Jacek, Wilczyńska Karolina, Wojciechowicz Juliusz, Zimowski Andrzej Ziemowit, Zychla Marek,

* Warsztaty i kursy artystyczne z zaproszonymi gośćmi,

* Spektakle warszawskiego Teatru Druga Sfera – „Czkawka” i „Morfina 0.05”,

* Występy regionalnych artystów scenicznych,

* Strefa rekreacyjno-sportowa dla dzieci i młodzieży (m.in. dmuchańce, „Strefa Bałaganu”, Bajkowe Przedszkole, malowanie twarzy, bańki mydlane, gry i zabawy)

* Wystawa dzieł malarzy oraz artystów współczesnych,

* Strefa Welles (kultura i sztuka zdrowia i urody),

* Punkt krwiodawstwa,

* Kwesta charytatywna na rzecz Domu Dziecka w Górcu, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup meblościanek.

* Pole namiotowe w Parku Staromiejskim dla obieżyświatów, turystów z daleka jak i z bliska,

* Strefa smażonej gastronomi (grille, parki piwne, zimne soki itp.),

*Strefa taniej książki,

* Kiermasz wyrobów regionalnych oraz rękodzielniczych,

* Towarzyskie imprezy sportowe dla osób niepełnosprawnych,

* Kino pod chmurką – u nas zawsze świeci słońce! (przegląd kampanii społecznościowych)

* Kursy tańców latynoamerykańskich oraz technik samoobrony,

To tylko wybrane atrakcje z wyjątkowo bogatego programu!

Szczegółowe informacje na stronie: https://www.facebook.com/Sztukater oraz www.sztukater.pl

Zapraszamy!

Patronat medialny serii bestsellerów Tonego Buzana 21.08.2014

Tony Buzan Patronat Regal Nowosci

Mapy Myśli to fenomenalna technika zwielokrotniania wydajności mózgu, od której jestem już uzależniony. Aż trudno pojąć to, o ile wydajniejsza staje się praca, jeśli wykorzystujemy technikę Map Myśli.

Wszystko zaczęło się od człowieka, którego powinni znać wszyscy ludzie zainteresowani zwiększaniem wydajności mózgu. Tony Buzan, autor teorii Map Myśli, jest globalnej sławy pisarzem, autorem 19 bestsellerów dotyczących metod twórczego wykorzystywania umysłu.

Dwie jego książki: Rusz głową i Mapy twoich myśli to jedne z najbardziej wartościowych publikacji, jakie szukający większej wydajności intelektualnej człowiek może przeczytać.

Metoda błyskawicznego graficznego notowania i twórczego myślenia – przydatna dla studentów, dziennikarzy, wykładowców, menedżerów, twórców. Dzięki wykorzystaniu symboli, kolorów, relacji przestrzennych aktywizuje się jak najwięcej ośrodków w mózgu, dzięki czemu sprawniej myślimy i łatwiej zapamiętujemy.

Regał Nowości w szczecińskiej księgarni Omnibus

Ekspozycja na witrynie czerwcowych patronatów Regału Nowości: „I dobry Bóg stworzył aktorkę” Agata Pruchniewska Wydawnictwo Sol „Perfekcyjna kobieta to suka” Anne-Sophie Girard, Marie-Aldine Girard Wydawnictwo Feeria, ”Prowincja pełna szeptów” Katarzyna Enerlich Wydawnictwo MG w szczecińskiej księgarni Omnibus.

Ekspozycja na witrynie

Patronat medialny 25.06.2014 „Władcy czasu” Alexandra Monir Wydawnictwo Jaguar

wladcy czasu alexandra monir

Kontynuacja „Poza czasem” – zapierająca dech w piersiach opowieść o miłości, która nie zna granic czasu i przestrzeni.

Kiedy Philip Walker staje w progu szkoły, do której chodzi Michelle Windsor, dziewczyna nie posiada się ze szczęścia. Chłopak jest jej wielką miłością, o której myślała, że utraciła ją raz na zawsze – w czasie ostatniej podróży w miniony wiek. Okazuje się jednak, że radość Michelle była przedwczesna. Philip w ogóle jej nie pamięta. Więcej – nie pamięta niczego, co wydarzyło się kiedyś i wydaje się nie mieć pojęcia o samym sobie z 1910 roku.

Zrozpaczona Michelle natrafia na dziennik swego ojca, a w nim na opowieści o jego podróżach w czasie, tajnej organizacji i kontaktach z mściwym członkiem rodziny Windsorów…

Patronat medialny 18.06.2014 „Prowincja pełna szeptów” Katarzyna Enerlich Wydawnictwo MG

Prowincja pełna szeptów Katarzyna Enerlich

Tym razem w książce spotkamy prawdziwe szeptuchy, które zawsze mieszkają na rubieżach świata. Mazury, Podlasie czy daleka Syberia – w tych i innych miejscach zawsze żyły tajemnicze kobiety, które swoimi szeptami pomagały innym stawać się lepszymi i szczęśliwszymi. To właśnie z Syberii przyjdą do Ludmiły tajemnicze wieści. Czy zmienią jej życie? I jaki udział będzie w tym miał pewien rzadki syberyjski kamień, czaroit?

Patronat medialny 18.06.2014 „Perfekcyjna kobieta to suka” Anne-Sophie Girard, Marie-Aldine Girard Wydawnictwo Feeria

Perfekcyjna kobieta to suka

Perfekcyjna żona i mama, perfekcyjna pani domu, perfekcyjna pani adwokat – zewsząd otaczają nas wezwania do doskonałości pod każdym względem: od sypialni przez makijaż do kariery i wychuchanego domu. A kysz z tym wszystkim! Nikt nie namówi nas do podziwiania tego całego perfekcjonizmu, kiedy z taką radością można zanurzyć się w soczystych przyjemnościach słodkiego bałaganiarstwa i rozkosznej improwizacji.
Poradnik na bakier, który zrobił furorę we Francji!

Przewiń do góry strony