Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Nasze projekty (strona 5)

Nasze projekty

Regał Nowości w poznańskiej Księgarni Odnowa

Ekspozycja na witrynie w poznańskiej Księgarni Odnowa naszego patronatu medialnego książki pt. „Rewizja” autorstwa Remigiusza Mroza Wydawnictwa Czwarta Strona.

Rewizja Remigiusz Mroz Wydawnictwo Czwarta Strona

Reklama prasowa książki „I że ci nie odpuszczę” Joanny Szarańskiej Wydawnictwa Czwarta Strona w Magazynie Ślubnym nr marzec/kwiecień 2016

I ze ci nie odpuszcze Szaranska

Patronat medialny 30.03.2016 „Rewizja” Remigiusz Mróz Wydawnictwo Czwarta Strona

Rewizja Mroz Remigiusz

Kontynuacja bestsellerowej Kasacji i Zaginięcia!

Żona i córka robotnika z Ursynowa giną tragicznie w niewyjaśnionych okolicznościach. Ich polisa na życie jest tak duża, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie spieszy się z jej wypłaceniem. Pogrążony w żałobie mężczyzna spodziewa się problemów, ale to, co go spotyka, przechodzi jego najśmielsze obawy…

Ubezpieczyciel odmawia wypłaty, twierdząc, że to robotnik zamordował rodzinę. Zaraz potem prokuratura stawia mu zarzuty, a on rozpoczyna walkę o uniewinnienie i własny honor. Pomaga mu prawniczka, która niedawno pogrzebała całą swoją karierę.

Patronat medialny 17.03.2016 „Królowa Margot” Aleksandra Skrzypietz Wydawnictwo Bellona

Królowa Margot Aleksandra Skrzypietz

Wiek XVI zapisał się jako czas kobiet, wówczas wiele z nich zdobyło wpływ na rządy i politykę, wówczas też otworzył się dla nich dostęp do wiedzy, rozumiany jako coś więcej niż tylko umiejętność czytania i pisania. Edukacja dziewcząt objęła, przynajmniej w niektórych wypadkach, naukę języków i literatury klasycznej oraz filozofii. Zastrzeżone były te możliwości tylko dla przedstawicielek elity, ale zaczęły one przecierać szlak dający dostęp do wiedzy następnym pokoleniom kobiet.

Patronat medialny 16.03.2016 „Unik” Chelsea Cain Wydawnictwo Czwarta Strona

Unik-Chelsea-Cain1

Kick Lannigan, mimo młodego wieku, przeżyła w życiu koszmar. Porwana w biały dzień, w wieku zaledwie sześciu lat, przepadła bez wieści. Po kliku miesiącach poszukiwań już mało kto wierzył w szczęśliwe zakończenie tej historii.Wszyscy zakładali najgorsze. Gdy więc niespodziewanie, po kilku latach od tego tragicznego zdarzenia, okazało się, że dziewczynka żyje – wszyscy przecierali oczy ze zdumienia.

Każda trauma pozostawia jednak ślad. Kick, w pierwszych miesiącach po uwolnieniu, zmaga się z zespołem stresu pourazowego, a rozliczne terapie, w których uczestniczy, zdają się tylko pogarszać sprawę. Lekarstwem okazuje się… wysiłek fizyczny i walka. Dziewczyna zaczyna trenować boks, łucznictwo, szkoli się w walce wręcz, rzucaniu nożem oraz strzelaniu do celu. I poprzysięga, że już nigdy nie będzie ofiarą…

Kiedy więc w ciągu miesiąca w Portland ginie dwójka małych dzieci, a na jej drodze staje tajemniczy Bishop, Kick nie waha się ani przez moment. Dziewczyna uzbrojona w arsenał broni rusza na poszukiwania zaginionych, zupełnie nieświadoma, że wszystkie tropy prowadzą bezpośrednio do jej przerażającej przeszłości…

Patronat medialny 14.03.2016 „Zwyczajna łaska” William Kent Krueger Wydawnictwo Dreams

Zwyczajna łaska William Kent Krueger

LAUREAT NAGRODY THE MIDWEST BOOKSELLERS CHOICE AWARD

„Raz na jakiś czas wpada Ci w ręce książka, która aż domaga się, by ją przeczytać. Zaczynasz studiować pierwszą stronę, drugą i trzecią i już nie możesz się oderwać. Zwyczajna łaska to taka właśnie książka.” — Huffington Post

New Bremen w stanie Minnesota, rok 1961. Okres niewinności i nadziei dla kraju pod wodzą nowego, młodego prezydenta. Jednak dla trzynastoletniego Franka Druma, syna pastora, było to ponure lato, w czasie którego śmierć często odwiedzała miasto. Jawiła się pod wieloma postaciami: wypadku, samobójstwa, morderstwa i jako naturalna kolej rzeczy. Kiedy tragedia uderza w rodzinę Drumów, Frank musi przestać zamartwiać się sprawami typowymi dla nastolatka i odnaleźć się w świecie dorosłych. Świecie, który jest przepełniony sekretami, kłamstwami i niewyjaśnionymi okolicznościami.

Zwyczajna łaska to historia opowiedziana z perspektywy Franka po upływie czterdziestu lat. Niezwykle poruszający rozrachunek chłopca próbującego zrozumieć otaczającą go rzeczywistość, która zdaje się rozpadać na jego oczach. To niedająca o sobie zapomnieć powieść o wielkiej cenie mądrości i łasce Boga, która przetrwa wszystko.

„Ma potencjał, by stać się klasykiem literatury.” — Bookreporter

WILLIAM KENT KRUEGER  jest autorem  szeroko nagradzanej, bestsellerowej według „New York Timesa”, serii kryminałów o Cork’u O’Connorze. Wraz z rodziną mieszka w Bliźniaczych Miastach (Minneapolis-St. Paul w Minnesocie). Dowiedz się więcej na WilliamKentKrueger.com.

Regał Nowości w stargardzkiej księgarni Educatio

Ekspozycja na witrynie w stargardzkiej księgarni Educatio naszego patronatu medialnego pt. „Gra pozorów” autorstwa Joanny Opiat-Bojarskiej Wydawnictwa Czwarta Strona.

Gra pozorów Joanna Opiat-Bojarska Wydawnictwo Czwarta Strona

Patronat medialny 23.02.2016 „Wojownicy. Ogień i lód” Erin Hunter Wydawnictwo Nowa Baśń

Wojownicy. Ogień i lód Hunter Erin

Głęboko w mrokach lasu cztery klany wojowniczych kotów współżyją w niełatwej harmonii. Na horyzoncie pojawiają się jednak nowe niebezpieczeństwa…

Ognista Łapa jest już pełnoprawnym wojownikiem Klanu Pioruna, jednak to nie koniec jego kłopotów. Nadchodzi zima, koty z Klanu Rzeki spoglądają groźnie na ziemie bogatszych w pożywienie klanów, a słaby Klan Wiatru ze wszystkich sił stara się uniknąć zagłady. Rosnące napięcie między klanami przekształca się w otwarty konflikt.

Tymczasem Ognista Łapa obawia się zdrady wśród swoich…

Nasza rekomendacja patronatu książki „Wojownicy. Ogień i lód” Erin Hunter Wydawnictwa Nowa Baśń

Ogien i lod Erin Hunter rekomendacja

Patronat medialny 17.02.2016 „Dziewczyna z rewolwerem” Amy Stewart Wydawnictwo Czwarta Strona

Dziewczyna z rewolwerem Amy Stewart

Prawdziwa i fascynująca opowieść o pierwszej kobiecie, która była zastępcą szeryfa!

Nowy Jork,  lata dwudzieste ubiegłego stulecia. Trzy siostry prowadzą położoną na uboczu farmę i żyją w izolacji od świata. Jednak kiedy pewnego dnia w ich powóz wjedzie samochód prowadzony przez mężczyznę, z którym lepiej nie wchodzić w zwadę, spokojny i poukładany świat sióstr Kopp legnie w gruzach.

Jedna z nich – Constance – będzie zmuszona wziąć sprawy we własne ręce. Odważnie stawi czoło niebezpieczeństwom, za wszelką cenę starając się obronić swoją rodzinę.  A przy okazji zapisze się na kartach historii jako jedna z pierwszych kobiet piastujących stanowisko zastępczyni szeryfa w Stanach Zjednoczonych.

Amy Stewart wydobyła na światło dzienne zapomnianą postać historyczną Constance Kopp, czyniąc ją bohaterką fantastycznej, porywającej opowieści.

Przewiń do góry strony