Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Aktualności » „Przerwa na wspólne czytanie” nowa kampania organizowana przez Kinder!

„Przerwa na wspólne czytanie” nowa kampania organizowana przez Kinder!

Książka powinna towarzyszyć dziecku od jego najmłodszych lat – dzięki niej rodzice nie tylko w ciekawy sposób spędzają czas ze swoją pociechą, ale okazują maluchowi miłość, troskę oraz dają mu ogromną dawkę poczucia bezpieczeństwa. Eksperci kampanii „Przerwa na wspólne czytanie” organizowanej przez Kinder Mleczna Kanapka wyjaśniają, dlaczego warto znaleźć chwilę na lekturę z dzieckiem.

przerwa na wspólne czytanie kinder

Uwaga i czas poświęcony dziecku jest bardzo ważny dla jego rozwoju emocjonalnego i intelektualnego. Dbałość o codzienne rzeczy takie jak czyste ubranie czy smaczny obiad są podstawą, jednak nie możemy też zapominać o innych czynnościach takich jak rozmowa, czytanie książek czy opowiadanie bajek przed snem.

Wspólne czytanie to moment, kiedy rodzic jest w stu procentach skoncentrowany na dziecku. Ma ono wtedy szansę zadawać pytania, wtulić się w ciepłe ramiona rodzica, pobyć z nim sam na sam. To najwyższa wartość, wspaniale budująca poczucie ważności, bycia akceptowanym i rozumianym – podkreśla Marta Żysko-Pałuba, psycholog i ekspert kampanii „Przerwa na wspólne czytanie”.

Od najmłodszych lat powinniśmy zaprzyjaźniać dzieci z książką. Joanna Heidtman, psycholog i socjolog wpierający kampanię „Przerwa na wspólne czytanie”, zwraca uwagę, że dzięki temu czytanie będzie dla nich naturalną formą spędzania czasu, pewnego rodzaju „zabawą”, którą dziecko następnie wybiera z własnej woli, bo zostało z nią zapoznane. Książki stają się częścią życia i przestrzeni, w której przebywa dziecko np. ma biblioteczkę w swoim pokoju.

Wspólna przerwa

Z tego względu warto znaleźć w ciągu dnia moment na wspólną lekturę z dzieckiem. Jak podkreśla Marta Żysko-Pałuba, poznawanie przygód książkowych bohaterów może okazać się formą, która z jednej strony pozwoli na wspólne spędzenie czasu, a z drugiej stworzy przestrzeń na wzajemne zgłębianie swoich przeżyć, myśli i uczuć, czyli poznawanie siebie nawzajem.

Dobrym pomysłem jest wybranie takiego momentu w ciągu dnia, który jest powtarzalny i nie wymaga ani specjalnego planowania, ani dodatkowych aranżacji. W większości domów jest to moment wieczornych rytuałów – kolacji, szykowania się do snu – doradza psycholog Marta Żysko-Pałuba.

Lektura przygód ulubionego bohatera może być także wstępem do dalszej zabawy z dzieckiem. Może Twój skarb zapragnie z Twoją pomocą ułożyć dalszą część odpowiadania albo weźmie do ręki kredki i narysuje swojego literackiego przyjaciela?

Nowa książka do dziecięcej biblioteczki

Wszyscy rodzice pragnący pielęgnować więź ze swoimi dziećmi przy wspólnej lekturze mogą bezpłatnie zdobyć limitowane egzemplarze książek od Kinder Mleczna Kanapka.

W ramach kampanii „Przerwa na wspólne czytanie” marka rozda aż 40 tys. egzemplarzy książek wybranych i rekomendowanych przez ekspertów kampanii: Joannę Heidtman, Martę Żysko-Pałubę oraz Michała Rusinka. Książki będzie można otrzymać bezpłatnie w wybranych sklepach w całej Polsce od 22 września do 2 października.

Wśród lektur dostępnych w sklepach rodzice znajdą m.in. takie pozycje jak: „Paddington”, „Jaśki”, „Pralinka” czy dobrze znane przygody „Mikołajka”. Książki będą rozdawane przez hostessy.

Uwaga: otrzymanie książki nie wiąże się z koniecznością zakupu produktu marki Kinder Mleczna Kanapka ani innego produkty serii Kinder.

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony