Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Konkursy » Przygoda z Astrid. Konkurs dla nauczycieli i uczniów!

Przygoda z Astrid. Konkurs dla nauczycieli i uczniów!

Wydawnictwo Zakamarki oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu ogłaszają konkurs dla nauczycieli oraz bibliotekarzy szkolnych oraz ich uczniów na projekt edukacyjny dotyczący twórczości pisarki.

Zachęcamy do pochylenia się nad książkami szwedzkiej autorki, zaczerpnięcia inspiracji, ważnych treści do rozmowy i zabawy z dziećmi.

Astrid Lindgren napisała blisko 100 książek dla dzieci, które zostały przetłumaczone na 76 języków i na stałe wpisały się do kanonu literatury dziecięcej. Pisarka przez całe życie była sprzymierzeńcem dzieci – doskonale je rozumiała, szanowała i liczyła się z ich zdaniem. Broniła prawa dzieci do życia własnym życiem.

Jak pisała Anna Węgleńska, tłumaczka książek Astrid Lindgren – „Astrid Lindgren wie, co w życiu jest ważne: miłość, dobro, przyjaźń, wrażliwość na krzywdę drugiego – to dla niej wartości najwyższe i daje im wyraz, przy czym nie omija tematów takich jak śmierć”.

Zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych i nauczycieli bibliotekarzy do przygotowania projektu edukacyjnego, w którym ukazane zostaną wartości przyświecające życiu i twórczości pisarki. Rok szkolny 2017/2018 będzie czasem na przygotowanie i realizację działania.

Z książek Astrid Lindgren można czerpać inspirację do lekcji, spotkań, warsztatów. Jej opowieści są skarbnicą pomysłów na rozmaite działania z dziećmi – zarówno zabawę i twórczość, jak i rozmowy na trudne i ważne tematy.

Przygotujcie wraz z uczniami Waszej szkoły wydarzenie Przygoda z Astrid. Może to być specjalna lekcja, spotkanie, projekt plastyczny, konkurs, wystawa, gra. Inwencja należy do Was!

W zadaniu może wziąć udział klasa pod opieką nauczyciela lub bibliotekarza lub grupa uczniów skupiona przy bibliotece szkolnej pod opieką nauczyciela lub bibliotekarza. W jednej szkole może być realizowanych kilka projektów, każdy z inną klasą lub grupą.

Pracą konkursową będzie opis zrealizowanego działania i jego efektów.

Wyniki zostaną ogłoszone do 11 czerwca 2018 roku.

Nagrodami w konkursie są książki Wydawnictwa Zakamarki (również z autografami autorów) oraz płyty DVD z filmami z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, a dla koordynatorów – prenumeraty czasopism oraz książki metodyczne.

Strona konkursu www.zakamarki.pl/wydarzenia/wydarzenie/index/?id=1607

Data zakończenia konkursu: 13 maja 2018

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony