Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Spotkania Autorskie/Imprezy

Spotkania Autorskie/Imprezy

Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką

Serdecznie zapraszamy na spotkania autorskie z Moniką Sawicką:

PAŹDZIERNIK

12.10 Biblioteka w Kandyty pakiet dzieci,młodzież
16.10 Biblioteka w Nieborowie jw
17.10 Biblioteka w Mysłowicach jw
19.10 Biblioteka w Ostrów Mazowieckia jw

LISTOPAD

7.11 Biblioteka w Pawłowie

rok 2018

15.01 Biblioteka w Świdnicy
13.02 Biblioteka w Mszczonowie
2.03 Przedszkole w Piotrkowie Trybunalskim
15.03 Biblioteka w Świebodzicach

Spotkania autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską

Plan spotkań 2017:

październik: 

12.10. godz. 18 Warszawa-Bemowo

TRASA POMORSKA:
6 listopada 2017 r.

godz. 15:30 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie

godz. 18:00 Biblioteka Publiczna Gminy Mikołajki Pomorskie

7 listopada 2017 r. – WiMBP w Gdańsku, Filia nr 63, godz. 17:00

8 listopada 2017 r. – Ośrodek Kultury w Rytlu. Biblioteka, godz. 17:00

9 listopada 2017 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku, godz. 17:00

10 listopada 2017 r. Rumia Stacja Kultura, godz. 18:30

TRASA ZACHODNIO-POMORSKA:
14.11 Chojna, godz. 17.00
15.11 Pyrzyce, godz. 17.00
16.11 Trzebiatów, godz. 17.00
17.11 Stanomino, godz. 17.00
18.11 Darłowo, godz. 12.00

Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

13 października – Biblioteka Somianka,

20 października – Biblioteka Oleśnica,

28-29 października – Krakowskie Targi Książki.

Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem

Zapraszamy na spotkanie z popularnym pisarzem młodego pokolanie Jakubem Żulczykiem. Jego ostatnia powieść „Ślepnąc od świateł” była nominowana do Paszportu Polityki, a na ekrany właśnie wszedł serial telewizyjny „Belfer”, którego jest współscenarzystą.

13.10 – Ełk
20.10 – Rumia
26.10 – Kutno
7.11 – Rypin
14.11 – Szczecin
15.11 – Police
24.11 – Warszawa (Warsaw Comic Con)
04.12 – Gdynia

Jakub Żulczyk (1983) – pisarz, publicysta, scenarzysta. Zadebiutował w 2006 roku przygodową powieścią o miłości, „Zrób mi jakąś krzywdę’. Rok 2008 przyniósł „Radio Armageddon”, powieść, która doczekała się teatralnej adaptacji we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Obie książki szybko stały się „kultowe” wśród młodych czytelników w wieku licealno-gimnazjalnym (ale nie tylko). Napisał również powieść grozy – fantastyczno-przygodową dylogię o przygodach Tytusa Grójeckiego – „Zmorojewo” i „Instytut” oraz zilustrowaną przez Agatę Bogacką książeczkę dla dzieci, „Zdarzenie nad strumykiem”. Był stałym felietonistą „Elle”, „Wprost”, „Przekroju”, „Dziennika” oraz „Exklusiva”. Publikował również w „Playboyu”, „Tygodniku Powszechnym”, „Lampie”, „Ha!Arcie” oraz „Notesie na sześć tygodni”.
Współprowadził programy telewizyjne i radiowe.

Spotkanie autorskie z Filipem Springerem

Zapraszamy na spotkanie z Filipem Springerem – absolwentem archeologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, reporterem i fotografem, swoje prace regularnie publikuje w ogólnopolskiej prasie, współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym. Autor m.in. „Miedzianki”, „13 pięter”, „Wanny z kolumnadą”, „Księgi Zachwytów”.

Spotkanie odbędzie się w ramach Festiwalu Kultury Zagłębie Wood, dofinansowanego ze środków Urzędu Miasta, 17 października godzina 18:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej, ul. T. Kościuszki 25.

Filip Springer (ur. 1982) — reporter i fotograf współpracujący z największymi polskimi tytułami prasowymi. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz programu Młoda Polska Narodowego Centrum Kultury (2012). Swoje prace prezentował na wystawach w Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Gdyni, Lublinie i Jeleniej Górze. Jego reporterski debiut – książka Miedzianka. Historia znikania – znalazł się w finale Nagrody im. R. Kapuścińskiego za reportaż literacki 2011 i był nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2012. Jest także finalistą Nagrody Literackiej Nike 2012 i laureatem trzeciej edycji konkursu stypendialnego dla młodych dziennikarzy im. Ryszarda Kapuścińskiego. 13 pięter to jego piąta książka. Wcześniej ukazały się: Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u, Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni i Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach.

Spotkanie autorskie z Anną Klejzerowicz

Zapraszamy na spotkanie z Anną Klejzerowicz, które odbędzie się 19 października o godzinie 17:00, Biblioteka Publiczna w Czersku, ul. Dworcowa 31.

Anna Klejzerowicz – pisarka, publicystka, fotograf, redaktor. Gdańszczanka. Autorka opowiadań i powieści kryminalnych, obyczajowych oraz opowieści grozy. Przez wiele lat współpracowała z Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie jako fotograf i redaktor publikacji teatralnych. Z wykształcenia mgr resocjalizacji, prywatnie kociara, miłośniczka gór, książek, sztuki – a w szczególności drzeworytu japońskiego ukiyo-e – oraz historii i zabytków swojego regionu. www.annaklejzerowicz.pl

Spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem:

19 października, g. 18.00 – DKK przy filii biblioteki w Plewiskach (gm. Komorniki), miejsce: Biblioteka Publiczna Gminy Komorniki, Filia w Plewiskach, ul. Grunwaldzka 612 A.

Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim

Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim – prozaikiem, felietonistą; autorem zbiorów opowiadań: Złe Wybrzeża , „Szeroki, głęboki”, wymalować wszystko, „Wigilijne psy” i „Nadchodzi”, powieści „Horror show”, „Tracę ciepło” i „Święty Wrocław” oraz książki „Prezes i Kreska”. Jak koty tłumaczą sobie świat; wraz z Jarosławem Urbaniukiem napisał dwutomowy cykl „Pies i klecha”.

Spotkanie odbędzie się w ramach Festiwalu Kultury Zagłębie Wood, dofinansowanego ze środków Urzędu Miasta, 23 października w godzinach 18:00 – 20:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej, ul. T. Kościuszki 25, Dąbrowa Górnicza.

Premiera książki „Słowikowa i Masa. Twarzą w twarz”

On – jeden z najbardziej wpływowych gangsterów polskiej mafii. Ona – żona słynnego bossa, po upadku grupy pruszkowskiej oskarżona o kierowanie grupą przestępczą. Masa i Słowikowa – dwa przeciwległe bieguny kryminalnego podziemia – od lat uważani za nieprzejednanych wrogów, którzy nigdy nie podadzą sobie ręki.

Mąż Moniki Banasiak, Andrzej Z. Słowik, był jednym z tych, którzy uważali Masę za największe zagrożenie dla potęgi Pruszkowa. Ale to Masa sprawił, że Słowik i zarząd mafii trafili na długie lata do więzienia, a życie rodzinne Moniki legło w gruzach. Jednak wrogowie spotykają się, a to, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe, staje się faktem: szczerze rozmawiają próbując zrozumieć swoje racje.

Ta rozmowa, w obecności Artura Górskiego, to nie jest śniadanie mistrzów – to raczej spóźniona kolacja ludzi, którzy wydobyli się z piekła mafii i próbują odnaleźć drogę w normalnym świecie.

Zapraszamy na premierę książki „Słowikowa i Masa. Twarzą w twarz”, która obędzie się 24 października o 18:00, empik Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122.

Spotkanie autorskie z Dorotą Masłowską

W czwartek, 26 października o godzinie 17:00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Dorotą Masłowską, Maskarada, ul.Narutowicza 69, Leszno.

Pisarka, felietonistka, kompozytorka, piosenkarka, opowie m.in. o swojej najnowszej książce „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu”, w której w niepodrabialnym stylu przetrząsa lumpeks kultury współczesnej, wyciągając z niego zjawiska niekoniecznie chwalebne i atrakcyjne, ale nieodmiennie barwne i wielomówne.

Przewiń do góry strony