Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Spotkania Autorskie/Imprezy

Spotkania Autorskie/Imprezy

Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką

Serdecznie zapraszamy na spotkania autorskie z Moniką Sawicką:

MAJ

TYDZIEŃ BIBLIOTEK:

26.05 PROMOCJA KSIĄŻKI KWIATY BOGA Małgorzata Maria Kotwica
29.05 BIBLIOTEKA W OSTROŁĘCE

CZERWIEC
4.06 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W TUSZYNIE
5.06 BIBLIOTEKA W SIERADZU pakiet 4 modulowy.
7.06 BIBLIOTEKA W MALBORKU
9.06 BIBLIOTEKA W PORONINIE NOC BIBLIOTEK

WRZESIEŃ:
12.09
i 13 0.9 BIBLIOTEKA W SCHLICHTYNGOWEJ pakiety patriotyczne
BIBLIOTEKA W LUBOMIERZU
24.09 BIBLIOTEKA WOŁCZYN
25.09 BIBLIOTEKA W RYCHWALE pakiety patriotyczne
27.09 BIBLIOTEKA W LUBLINCU

PAZDZIERNIK
4.10 BIBLIOTEKA RUDNIKI

Spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z Agnieszką Tyszką.

Agnieszka Tyszka jest autorką książek dla dzieci i młodzieży. Napisała sporo słuchowisk radiowych, bajek, opowiadań i powieści, nieco mniej wierszyków.

Ma specyficzne poczucie humoru, które sprawia, że jej książki rozśmieszają zarówno dorosłych jak i dzieci. Z przyjemnością wymyśla zaskakujące tytuły dla swoich utworów – np. „Wyciskacz do łez”, „Kawa dla kota” czy „Kredens pod Grunwaldem”. Jej twórczość prezentowana była w telewizyjnej Jedyneczce. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Róże w garażu”.

Jest także autorką bardzo popularnego cyklu powieści „Zosia z ulicy Kociej” – zabawnej serii o perypetiach rezolutnej Zosi i jej zwariowanej rodzinki.

W 2005 roku otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę pt.”Róże w garażu”.

28 maja, godz. 10:00, Biblioteka Gołąbki, ul. Czerwona Droga 6

Wstęp wolny

Spotkania autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską

Plan spotkań 2017:

TRASA PODKARPACKA:

28.05. godz. 17 – Biała (koło Wielunia)

30.06. – Gołdap (wspólne spotkanie wraz z Anną Szafrańską i Natalią Nowak-Lewandowską)
————
21.09. godz. 17 – Andrzejewo koło Łomży
28.09. – Dąbrowa Tarnowska

02.10. -godz. 17 – Dzierżoniów, ul. Sikorskiego 2
5.10. godz. 17 – Knurów

Spotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z Karoliną Wilczyńską:

Plan spotkań: 

CZERWIEC
5-8.06 – TRASA OPOLSKA (szczegóły wkrótce)
11-15 – TRASA LUBELSKA (szczegóły wkrótce)

WRZESIEŃ
19.09 – Klimontów i Staszów

Karolina Wilczyńska – autorka najpiękniejszej literatury obyczajowej. Kobieta ze wszystkimi zaletami i wadami swojej płci: wrażliwa, emocjonalna i romantyczna, ale bywa też kapryśna, złośliwa i bezwzględna. Wierzy w przeznaczenie i miłość, a że jest uparta, to mimo różnych doświadczeń nadal ufa w ludzką szczerość i własną intuicję. Pisze o tym, co jej zdaniem ma największe znaczenie w życiu – o uczuciach – nie bojąc się nawet tych najskrytszych i najtrudniejszych. Bo najważniejszy jest dla niej człowiek i jego emocje. Prawie najważniejszy. Zaraz po miłości.

Autorka powieści: Performens (2006), Ta druga (2011), Anielski kokon (2013), Jeszcze raz, Nataszo (2014), Ja, kochanka (2016), Dasz radę, Nataszo (2016) oraz bestsellerowego cyklu Stacja Jagodno.

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk odbędzie się 6 czerwca w godzinach 10:30 – 12:30, Biblioteka szkolna – III LO im. płk. Dionizego Czachowskiego Radom, Traugutta 44, 26-610 Radom.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST (obecnie Akademia Teatralna), w przeszłości była nauczycielką języka polskiego i łaciny, a także współwłaścicielką firmy handlowej. Zadebiutowała jako scenarzystka serialu Tata, a Marcin powiedział… Jest autorką bestsellerowej trzytomowej sagi Cukiernia Pod Amorem, a także powieści: 110 ulic220 liniiNiebieskie nitki13. PoprzecznaWystarczy, że jesteś,Serenada, czyli moje życie niecodzienneMariola, moje krople… oraz miniaturki Jak zabić nastolatkę (w sobie)?, której wersję sceniczną pt. Czterdziestka w opałachmożna oglądać w warszawskim teatrze Kamienica w brawurowej interpretacji Katarzyny Żak.  Autorka jest laureatką nagrody „Książka Roku 2008″, przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY, za powieść 13. Poprzeczna.

Spotkanie autorskie z Hanną Cygler

Spotkanie autorskie z Hanną Cygler odbędzie się:

6 czerwca w godzinach 17:00 – 19:00, Gminna Biblioteka Publiczna w Łęczycach, Strzebielino-Osiedle.

Hanna Cygler jest z urodzenia i zamiłowania gdańszczanką, zawodowo zajmuje się tłumaczeniem ze szwedzkiego i angielskiego, a dla przyjemności – czytelników i swojej – pisze powieści (nie tylko dla kobiet).

Zapraszamy! Wstęp wolny!

Spotkanie autorskie z Anną Łaciną

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Anną Łaciną, które odbędzie się 7 czerwca w godzinach 10:30 – 12:00, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju, os. Orła Białego 17, 28-100 Busko-Zdrój.

Anna Łacina - z wykształcenia i pasji biolog, autorka wielu książek dla młodzieży przede wszystkim, ale również dla dzieci. Autorka serii bajek edukacyjnych i powieści dla młodzieży. Publikuje pod dwoma nazwiskami. Jako Anna Łacina pisze powieści obyczajowe, zaliczane przez nią do literatury familijnej. Jako Anna Zgierun wydaje fantastykę o raz książki dla dzieci młodszych. Kocha podróżować, chętnie zagłębia się w tajemnice natury, kultur i języków, niektórymi odkryciami dzieli się potem w swoich książkach. Chadza własnymi drogami, często zaczytana.

Spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim

Zapraszamy serdecznie za spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim, które odbędzie się 11 czerwca w godzinach 17:00 – 18:00, Dom Środowisk Twórczych – Ratusz, Ratuszowa 5, 11-100 Lidzbark Warmiński.

Tomasz Sekielski – pomysłodawca i założyciel wydawnictwa „Od deski do deski” – dziennikarz śledczy, reporter, korespondent, pisarz i reżyser. Obecnie również wydawca. Jest twórcą wielu programów telewizyjnych (m.in. Prześwietlenie, Teraz My!, Czarno na białym, Po prostu), a także filmów dokumentalnych (m.in. Władcy marionetek). Jest autorem bestsellerowej trylogii „Sejf” oraz trylogii „SUSZA”, której ostatnia część ukaże się w maju 2018 roku. Wyróżniony prestiżowymi nagrodami: m.in. Dziennikarz Roku, Grand Press, Wiktory, Telekamery, Niptel. Przez dwa lata, w programie „Po prostu” na antenie TVP1 ukazywał się jego 45-minutowy reportaż nt. najważniejszych lub najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń na świecie np. nt. morderstwa Litwinienki, kartele narkotykowe w Meksyku, problemy żołnierzy walczących na froncie na Ukrainie, obozy dla uchodźców (Calle), terroryzm itd. W 2017 roku zrealizował dla telewizji FOKUS cykl filmów dokumentalnych pt. „Teoria spisku”. Przy pracy nad tą serią odnalazł zagubione dowody ze śledztwa dotyczącego morderstwa premiera Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji.

Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

Serdecznie zapraszamy na spotkania autorskie z Krystyną Mirek: 

11 czerwca, godz. 18.00 – Międzyzdroje
12 czerwca, godz. 16.00 – Kamień Pomorski
12 czerwca, godz. 19.00 – Płoty

21 czerwca godz. 17.00 spotkanie autorskie Biblioteka w Kętach

25 czerwca Gliwice Filia nr 9

19 – 23 września Podkarpacie cykl spotkań

2 października Jasło

26 października Somianka

16 listopada Zelów

23 listopada Katowice Filia nr 28

Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą

Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Bondą, autorką bestsellerowych powieści kryminalnych. Spotkanie odbędzie się 12 czerwca w godzinach 18:00 – 20:00, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni, ul. Dzieci Wrzesińskich 13, 62-300 Września.

Katarzyna Bonda – pisarka, autorka książek dokumentalnych. Z wykształcenia dziennikarka i scenarzystka. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem (Sprawa Niny FrankTylko martwi nie kłamiąFlorystka), dokumentów kryminalnych Polskie morderczynie i Zbrodnia niedoskonała oraz podręcznika Maszyna do pisania.

Przewiń do góry strony