Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Spotkania Autorskie/Imprezy » Spotkanie autorskie z Filipem Springerem

Spotkanie autorskie z Filipem Springerem

Zapraszamy na spotkanie z Filipem Springerem – absolwentem archeologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, reporterem i fotografem, swoje prace regularnie publikuje w ogólnopolskiej prasie, współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym. Autor m.in. „Miedzianki”, „13 pięter”, „Wanny z kolumnadą”, „Księgi Zachwytów”.

Spotkanie odbędzie się w ramach Festiwalu Kultury Zagłębie Wood, dofinansowanego ze środków Urzędu Miasta, 17 października godzina 18:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej, ul. T. Kościuszki 25.

Filip Springer (ur. 1982) — reporter i fotograf współpracujący z największymi polskimi tytułami prasowymi. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz programu Młoda Polska Narodowego Centrum Kultury (2012). Swoje prace prezentował na wystawach w Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Gdyni, Lublinie i Jeleniej Górze. Jego reporterski debiut – książka Miedzianka. Historia znikania – znalazł się w finale Nagrody im. R. Kapuścińskiego za reportaż literacki 2011 i był nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2012. Jest także finalistą Nagrody Literackiej Nike 2012 i laureatem trzeciej edycji konkursu stypendialnego dla młodych dziennikarzy im. Ryszarda Kapuścińskiego. 13 pięter to jego piąta książka. Wcześniej ukazały się: Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u, Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni i Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach.

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony