Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Uncategorized » Spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką

Zapraszamy 16 kwietnia, w poniedziałek na godzinę 17.00 do JOK Jarocin na spotkanie z Magdaleną Zawadzką, aktorką teatralną i filmową, autorką książek. Spotkanie odbędzie się wokół najnowszej książki „Moje szczęśliwe wyspy”, którą będzie można nabyć.
Bezpłatne wejściówki do odbioru od 26 marca w Bibliotece Głównej w Pałacu Radolińskich, Bibliotece „Pod Ratuszem” oraz JOK Jarocin.
Spotkanie w ramach projektu „Senior+” pod honorowym patronatem Burmistrza Jarocina.

Magdalena Zawadzka- Holoubek (ur. 29 października 1944 w Filipowicach) – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka PWST w Warszawie (1966). Debiutowała w wieku 18 lat, w filmie Jana Rybkowskiego, pt. Spotkanie w Bajce (1962). W 1966 zagrała główną rolę w komedii Pieczone gołąbki u boku Krzysztofa Litwina i w tym samym roku w komedii muzycznej Mocne uderzenie z Jerzym Turkiem. Popularność zdobyła dzięki roli Basi Wołodyjowskiej w filmie Pan Wołodyjowski i serialu Przygody pana Michała (1969). Zagrała m.in. w filmach: Rozwodów nie będzie, Klucze, Mazepa (Gustaw Holoubek był reżyserem i scenarzystą), Noce i dnie, Sublokator, Goodbye Rockefeller czy Łabędzi śpiew. Występowała gościnnie na deskach m.in.: Teatru Scena Prezentacje w Warszawie. W 1996 użyczyła głosu w kreskówce Zakochany kundel (ang. Lady and the Tramp). Gościnnie wystąpiła w serialach tv: Wojna domowa, Dziupla Cezara, Plebania. W serialu Samo Życie gra rolę Danuty Jankowskiej, matki Teresy. Wystąpiła jako matka Piotra Korzeckiego w 4 serii serialu Magda M.. Widnieje w spisie absolwentów IV LO im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Od 1973 żona Gustawa Holoubka (zm. 2008); matka Jana Holoubka. Jej kuzynką jest australijska aktorka Magda Szubanski.

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony