Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Uncategorized » Spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim

Spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim

CKiW w Andrychowie zaprasza do Miejskiego Domu Kultury na Spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim 8 listopada 2018 o 18:00 – 19:30, Filia 8 MBP, ul. Ofiar Katynia 93, Dąbrowa Górnicza.

Marcin Kydryński od 1989 roku współtworzy wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja Siesta została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w National Geographic, jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Dziś jego reportaże ukazują się głównie w Vivie i w Kontynentach. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii.
Dla swojej żony, Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią i wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa. Wśród nich także słynny album „Upojenie”, z 20-krotnym laureatem Grammy, Patem Metheny, wydany na całym świecie przez Nonesuch. Laureat statuetki Fryderyka za produkcję muzyczną.

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony