Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Aktualności » „The Outsider” – nowa powieść Stephena Kinga już w 2018!

„The Outsider” – nowa powieść Stephena Kinga już w 2018!

Brian Truitt („USA Today”) przeprowadził niedawno krótki wywiad z zapracowanym mistrzem horroru. Dowiedzieliśmy się z niego, że Stephen King planuje w 2018 roku premierę nowej książki: The Outsider. Jednak to nie wszystko, co autor szykuje dla swoich fanów.

King razem ze swoim synem Owenem w przyszłym miesiącu wyruszy w podróż promującą ich wspólną powieść Śpiące królewny” (ang. Sleeping Beauties; premierę zaplanowano na 26 września, w Polsce książka ukaże się 24 października).

Na pomysł o kobietach z całego świata, które nagle zasypiają, wpadł syn Kinga. „Natychmiast uległem tej historii” – powiedział pisarz.

Stephen King Śpiące królewny

„Śpiące królewny” w Polsce ukażą się już 24 października nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

W przyszłości tak realistycznej i bliskiej, że mogłaby być współczesnością, coś dziwnego dzieje się z kobietami, które zasypiają: szczelnie owija je zwiewna substancja przypominająca kokon. Gdy ktoś je budzi, gdy obrastający je materiał zostaje naruszony bądź zerwany, uśpione kobiety wpadają w dziką furię i stają się szaleńczo agresywne; śpiąc, przenoszą się do innego świata − świata, w którym panuje harmonia, a konflikty są rzadkością. Tajemnicza Evie jest jednak odporna na błogosławieństwo, bądź klątwę, niezwykłej śpiączki. Czy jest medyczną anomalią, którą należy przebadać? A może demonem, którego trzeba zabić? Porzuceni mężczyźni, zdani na siebie i swoje coraz bardziej prymitywne odruchy, dzielą się na wrogie frakcje, niektórzy pragną zabić Evie, inni ją ocalić. Część wykorzystuje panujący chaos, by zemścić się na starych bądź nowych wrogach. W świecie nagle opanowanym przez mężczyzn wszyscy uciekają się do przemocy. Osadzona w małym mieście w Appalachach, gdzie największym pracodawcą jest więzienie kobiece, powieść „Śpiące królewny” to dająca do myślenia, nadzwyczajnie wciągająca historia, która dziś wydaje się szczególnie aktualna

W listopadzie polscy fani doczekają się także tłumaczenia Pudełka z guzikami Gwendy, książki napisanej przez Kinga wspólnie z Richardem Chizmarem. To druga powieść, której akcja rozgrywa się w Castle Rock – fikcyjnym miasteczku znanym ze Sklepiku z marzeniami.

Wreszcie, pisarz zdradził tytuł zupełnie nowej powieści – The Outsider. Pozostaje jednak bardzo tajemniczy, jeśli chodzi o jej fabułę, mimo że potwierdził w rozmowie z dziennikarzem „Collider”, iż zakończył już nad nią pracę

Nie. Cóż, jest sporo rzeczy, o których chciałbym powiedzieć, ale nie mogę. Jest zbyt fajna by teraz się tym dzielić. Jedyne co mogę powiedzieć, to że nie ukaże się ona w 2017 roku, gdyż dzieje się już wystarczająco wiele.

Chodzą słuchy, że bohaterką The Outsider będzie Holly Gibney – znana z trylogii Pan Mercedes. W ubiegłym roku pisarz przyznał, iż pracuje nad powieścią poświęconą tej postaci. Według innej teorii planowana książka jest trzecią częścią cyklu Talizman, jednak to mało prawdopodobne, by King i Peter Straub – którzy mieli zacząć pracę w lutym 2017 roku – zdążyli ją ukończyć w tak krótkim czasie.

Co ciekawe, w przeszłości King powołał już do życia istotę, którą nazwał „The Outsider”. Pod koniec powieści „Worek kości” dowiadujemy się o tajemniczym Obcym (ang. „The Outsider”), nieokiełznana, zła siła, która opanowała Sarę. Oczywiście spekulacje na temat połączeń są na tym etapie dość wczesne, ale można mieć nadzieję…

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony