Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Uncategorized

Uncategorized

Spotkania autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską

Plan spotkań 2018:

7 grudnia – 2 spotkania – godz. 12.00 Trzebielino, godz. 17.30 Czersk

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk odbędzie się:

22 XI, godz. 16:00, Świebodzin
23 XI, godz. 11:30, Żagań
godz. 18:30, Poznań, Księgarnia z Bajki.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST (obecnie Akademia Teatralna), w przeszłości była nauczycielką języka polskiego i łaciny, a także współwłaścicielką firmy handlowej. Zadebiutowała jako scenarzystka serialu Tata, a Marcin powiedział… Jest autorką bestsellerowej trzytomowej sagi Cukiernia Pod Amorem, a także powieści: 110 ulic220 liniiNiebieskie nitki13. PoprzecznaWystarczy, że jesteś,Serenada, czyli moje życie niecodzienneMariola, moje krople… oraz miniaturki Jak zabić nastolatkę (w sobie)?, której wersję sceniczną pt. Czterdziestka w opałachmożna oglądać w warszawskim teatrze Kamienica w brawurowej interpretacji Katarzyny Żak.  Autorka jest laureatką nagrody „Książka Roku 2008″, przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY, za powieść 13. Poprzeczna.

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie Małgorzaty Wardy:

30.11, godz. 17:00 – MBP w Redzie.

Spotkanie autorskie z Dorotą Masłowską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarką Dorotą Masłowską.

4 października o 20:00, Winiarnia „Pod Czarnym Kotem”, ul. Wolsztyńska 1 (wejście od ulicy Marcelińskiej), Poznań.

Pisarka, felietonistka, kompozytorka, piosenkarka, opowie m.in. o swojej najnowszej książce „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu”, w której w niepodrabialnym stylu przetrząsa lumpeks kultury współczesnej, wyciągając z niego zjawiska niekoniecznie chwalebne i atrakcyjne, ale nieodmiennie barwne i wielomówne.

Spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim

Biblioteka Publiczna w Skoczowie zaprasza na spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim – dziennikarzem i reportażystą, korespondentem wojennym, wybitnym znawcą problematyki Afryki oraz Azji Środkowej, Zakaukazia i Kaukazu. Spotkanie odbędzie się 19 września (środa) 2018 r. o godz. 17:00 w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, już dziś zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek w bibliotece.

Wojciech Jagielski, ceniony reporter wojenny w najnowszej książce „Na wschód od zachodu” podąża „wielkim szlakiem hippisów”. Afganistan, Pakistan, Nepal i na końcu Indie. Miejsca duchowej inicjacji, zderzenie z systemem kast, regiony targane konfliktami zbrojnymi, gdzie pojęcie „wolność” nabiera innego znaczenia. To świat widziany oczami tych, którzy gnani chęcią uwolnienia się od zachodniej cywilizacji, docierają w miejsca, gdzie panuje tylko pozorny spokój. To zupełnie nowe spojrzenie na Wschód. Zapraszamy na spotkanie z okazji premiery książki „Na wschód od zachodu” (Znak), które poprowadzi Max Cegielski.

Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką

Serdecznie zapraszamy na spotkania autorskie z Moniką Sawicką:

LISTOPAD:

28.11. BIBLIOTEKA CHORZELE WOJ MAZ.

Spotkanie autorskie z Dorotą Schrammek

Spotkanie autorskie z Dorotą Schrammek odbędzie się:

8 sierpnia 2018 o godz. 18.00 do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2), Szczecin.

Dorota Schrammek od lat publikuje opowiadania i reportaże w pismach kobiecych. Mieszka w Ueckermünde, z dziećmi i mężem. Najlepiej czuje się w domu pochłonięta obowiązkami rodzinnymi i pracą. Pisze, gdy domownicy śpią. Jej debiut książkowy, to powieść „Stojąc pod tęczą”. Następnie ukazała się kontynuacja pobierowskiej sagi „Horyzonty uczuć”. Ostatni jej tytuł, to „Wiatr wspomnień” (2016).

Spotkanie autorskie z Sylwią Chutnik

Zapraszamy na spotkanie z Sylwią Chutnik!

Wyjątkowa okazja do wysłuchania, a także wymiany poglądów z nietuzinkową pisarką, kulturoznawczynią, aktywistką!

Laureatka Paszportu Polityki, nominowana do Nagrody Nike, kontrowersyjna, a jakże, intelektualnie i światopoglądowo inspirująca artystka!

Autorka „Kieszonkowego atlasu kobiet”, „Dzidzi”, „Cwaniar”, „W krainie czarów” i kilku innych perełek.

Gender, feminizm, queer, cwaniary, pazury, wrażliwości i znieczulice… To wszystko i jeszcze, jeszcze więcej 11 września, wtorek, godz. 19:00
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo, ul. Powstańców Śląskich 17.
Wstęp wolny

Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą

Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Bondą, autorką bestsellerowych powieści kryminalnych.

Spotkanie odbędzie się:

22 października 2018 o 18:00 – 20:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, ul. Broniewskiego 10C, 32-500 Chrzanów, Katowice.

Katarzyna Bonda – pisarka, autorka książek dokumentalnych. Z wykształcenia dziennikarka i scenarzystka. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem (Sprawa Niny FrankTylko martwi nie kłamiąFlorystka), dokumentów kryminalnych Polskie morderczynie i Zbrodnia niedoskonała oraz podręcznika Maszyna do pisania.

Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem.

5 października o 17:30, Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta w Tczewie, Jarosława Dąbrowskiego 6, Tczew.

————————–————————–————————–
Wojciech Chmielarz (ur. 1984) – pisarz i publicysta pochodzący z Gliwic. W roku 2015 za powieść „Przejęcie” został uhonorowany Nagrodą Wielkiego Kalibru. Był również pięciokrotnie nominowany do tej nagrody. Jest autorem cyklu kryminałów o komisarzu Jakubie Mortce: „Podpalacz” (2012), „Farma lalek” (2013), „Przejęcie” (2014), „Osiedle marzeń” (2016), oraz „cyklu gliwickiego”: „Wampir” (2015) i „Zombie” (2017).  Mieszka w Warszawie.

Przewiń do góry strony