Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Uncategorized

Uncategorized

Spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem

Zapraszamy na wieczór autorski z Ryszardem Ćwirlejem i jego najnowszą książką „Pójdę twoim śladem” (Czwarta Strona). Wiosna roku 1919. Porucznik Antoni Fischer, weteran armii pruskiej i uczestnik Powstania Wielkopolskiego, wraca do Poznania. Oddelegowany z frontu powstańczego ma zająć się organizacją i tworzeniem w mieście polskiej policji. Już w kilka godzin po przyjeździe do miasta Fischer staje przed pierwszym w swojej karierze wyzwaniem śledczym.

16 stycznia o 18:00 – 20:00, empik (Poznań Ratajczaka), Ratajczaka 44.

Spotkanie autorskie z Adamem Faberem

Zapraszamy na wyjątkowe i magiczne spotkanie z Adamem Faberem, autorem bestsellerowej serii „Kroniki Jaaru”. Podczas spotkania poznamy lepiej Kate Hallander, odkryjemy niesamowity świat ferów. Adam Faber opowie o najnowszej powieści „Megapolis. Kronika Jaaru. Tom 5” (Czwarta Strona) oraz o kolejnej serii, nad którą obecnie pracuje. Podczas spotkania będzie można porozmawiać z autorem i zdobyć gadżety z serii We need YA.

Spotkanie odbędzie się 19 lutego 2019 o 18:00 – 20:00, empik (Aleja Jana Pawła II 82, Warszawa), Aleja Jana Pawła II 82, Warszawa.

Spotkanie autorskie z Martą Matyszczak

Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi, Wydawnictwo Dolnośląskie i Tak Czytam zapraszają na spotkanie autorskie z Marta Matyszczak – śląską pisarką, autorką serii „Kryminał pod psem”.

Spotkanie autorskie odbędzie się 30 stycznia 2019 r. w katowickim oddziale księgarni Tak Czytam przy ulicy 3 maja 13 o godzinie 17:00.

Spotkanie odbędzie się w dniu premiery 5 części serii – książki „Morderstwo w Hotelu Kattowitz”. Podczas spotkania autorskiego będzie można zakupić premierową książkę, a także zdobyć autograf autorki!

Zapraszamy do udziału w spotkaniu!

Spotkanie autorskie z Anną Kasiuk

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Anną Kasiuk do warszawskiego Empiku,

Spotkanie odbędzie się 24 stycznia 2019 o 18:00 – 20:00, empik (Aleja Jana Pawła II 82, Warszawa), Aleja Jana Pawła II 82.

Anna Kasiuk - urodziła się i mieszka pod Warszawą. Na co dzień planistka w międzynarodowym koncernie. Swoją przygodę z pisarstwem rozpoczęła w 2014 roku, debiutując powieścią „Piąte – nie zabijaj”, która zajęła III miejsce w konkursie czasopisma „Fanbook” na najlepszą książkę.
Autorka bloga „Świat równoległy”, gdzie zamieszcza swoje opowiadania, recenzje oraz relacje ze spotkań z autorami. Dotąd na rynku ukazały się trzy jej powieści: „Piąte – nie zabijaj”, 2014, „Lewy brzeg”, 2015, „Mroki Łowisk”, 2016.

Spotkanie autorskie z Magdaleną Majcher

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarką Magdaleną Majcher, które odbędzie się 1 lutego 2019 o 18:00 – 20:00, empik (Katowice Silesia City Center), Katowice.

Wstęp wolny!

Spotkanie autorskie z Agnieszką Olejnik

Zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Olejnik, autorką powieści obyczajowych z ciągotami kryminalnymi. Okazją do wydarzenia jest premiera najnowszej książki pisarki „Mów szeptem” (Wydawnictwo Kobiece). Witek to miłośnik Szekspira i geniusz matematyczny, który rozumie liczby lepiej niż ludzi. Chłopak ma też rzadki dar i widzi słowa jako kolory. Pomimo tego, że świat Witka jest bogaty, pozostaje on samotny, brakuje mu przyjaciół. Kiedy w szkole pojawia się nowa uczennica, Witek od razu zwraca na nią uwagę. Nie zniechęca go to, że Magda jest skryta i małomówna. Dziewczyna go bardzo intryguje i chociaż Witek nie szuka miłości, to postanawia, że musi poznać ją bliżej. Oboje są zupełnie różni, a jednak do siebie podobni. Oboje są samotni, bo uważają, że lepiej, być samemu niż kochać i cierpieć. Kiedy spotka ich tragedia, zrozumieją, że tylko miłość pozwoli im przetrwać.

Spotkanie odbędzie się 9 lutego 2019 o 16:00 – 18:00, empik (Poznań Ratajczaka), Ratajczaka 44, Poznań.

Spotkanie autorskie z Jolantą Kosowską

Spotkanie autorskie poświęcone najnowszej książce autorki „Trzy razy miłość” oraz promocja zbioru opowiadań „Zakochane Trójmiasto”. Spotkanie odbędzie się 28 stycznia o 18:00 – 20:00, empik (Wrocław Renoma), ul. Świdnicka 40.

1 lutego 2019 o 18:00 – 21:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze, Plac Seniora 4, Jawor.

Zapraszamy!

Konkurs Wrocławskiego Domu Literatury i Wydawnictwa Warstwy na powieść lub zbiór opowiadań

Organizatorem konkursu jest Wrocławski Dom Literatury.

Uczestnicy
Konkurs ma charakter otwarty.

Opis
Do konkursu można zgłaszać powieści lub zbiory opowiadań.

Akcja utworu konkursowego powinna rozgrywać się lub mieć związek z Wrocławiem.
Nadsyłane teksty muszą być tekstami współczesnymi. Znaczna część akcji powinna rozgrywać się po 1945 roku.

Objętość zgłaszanych tekstów nie może być mniejsza niż 7 arkuszy wydawniczych.

Prace należy przesyłać mailem

Nagroda
Nagrodą jest wydanie zwycięskiej powieści lub zbioru opowiadań w serii Proza nieobca Wydawnictwa Warstwy.

Data zakończenia konkursu: 31 stycznia 2019

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk odbędzie się:

22 XI, godz. 16:00, Świebodzin
23 XI, godz. 11:30, Żagań
godz. 18:30, Poznań, Księgarnia z Bajki.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST (obecnie Akademia Teatralna), w przeszłości była nauczycielką języka polskiego i łaciny, a także współwłaścicielką firmy handlowej. Zadebiutowała jako scenarzystka serialu Tata, a Marcin powiedział… Jest autorką bestsellerowej trzytomowej sagi Cukiernia Pod Amorem, a także powieści: 110 ulic220 liniiNiebieskie nitki13. PoprzecznaWystarczy, że jesteś,Serenada, czyli moje życie niecodzienneMariola, moje krople… oraz miniaturki Jak zabić nastolatkę (w sobie)?, której wersję sceniczną pt. Czterdziestka w opałachmożna oglądać w warszawskim teatrze Kamienica w brawurowej interpretacji Katarzyny Żak.  Autorka jest laureatką nagrody „Książka Roku 2008″, przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY, za powieść 13. Poprzeczna.

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie Małgorzaty Wardy:

30.11, godz. 17:00 – MBP w Redzie.

Przewiń do góry strony