Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Uncategorized

Uncategorized

Spotkanie autorskie z Sylwią Chutnik

7 września godz. 16:00 Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego będzie gościła u siebie jedną z najciekawszych polskich pisarek – Sylwię Chutnik.

Miejsce spotkania: Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego, ul. Kamienna 20, Zamość.

Wstęp jest bezpłatny.

Spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim

Zapraszamy na spotkanie autorskie z dziennikarzem, fotografem i podróżnikiem Marcinem Kydryńskim. Spotkanie odbędzie się 11 września w godzinach 17:00 – 19:00, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach, ul. Ściegiennego 13, Kielce.

Informacja prasowa o najnowszej książce Marcina Kydryńskiego:

„Biel. Notatki z Afryki” to zapis licznych podróży do Afryki Marcina Kydryńskiego, które autor odbył w ciągu 25 lat. Książka uzupełniona o wyjątkowe i liczne zdjęcia, pokazuje kontynent dziki i nieustannie zmieniający się na naszych oczach. To osobisty zapis szczególnych wydarzeń i obserwacji z perspektywy Europejczyka. Książka ukazała się 13 kwietnia br. nakładem wydawnictwa Edipresse Książki.

Spotkanie autorskie z Wiolettą Grzegorzewską

7 września (czwartek), godz. 18.00, Moda na Czytanie

Najnowsza powieść Wioletty Grzegorzewskiej „Stancje” to subtelna historia o dojrzewaniu, młodzieńczym zagubieniu, poszukiwaniu i poznawaniu samego siebie. To także luźna kontynuacja docenionego przez krytykę zbioru „Guguły”, który znalazł się w finale Nagroda Literacka „Nike” iNagroda Literacka Gdynia, a także został nominowany do The Man Booker Prize.

Prowadzenie: Justyna Sobolewska

Wioletta Grzegorzewska – urodzona w 1974 roku w Koziegłowach. Opublikowała tomy poetyckie: „Wyobraźnia kontrolowana” (1998), „Parantele” (2003), „Orinoko” (2008), „Inne obroty” (2010), „Ruchy Browna” (2011), dwujęzyczny wybór wierszy „Pamięć Smieny/Smena’s Memory” (2011) oraz tom zapisków „Notatnik z wyspy” (2012). W 2014 roku ukazał się jej tom opowiadań „Guguły”, znakomicie przyjęty przez krytyków i czytelników, rok później przeniesiony z powodzeniem na scenę (w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej-Mazur, Teatr Dramatyczny w Białymstoku). „Guguły” znalazły się w finale Nagrody Nike i Nagrody Literackiej Gdynia w 2015 roku. W 2017 zostały nominowane do The Man Booker International Prize.

Spotkanie autorskie z Anną Kańtoch

Spotkanie autorskie z Anną Kańtoch – pisarką powieści fantastycz-nych i kryminałów, m.in. „Diabeł na wieży”, „Przedksiężycowi”, „Czarne”, „Łaska”.

Spotkanie promujące nową powieść „Wiara” odbędzie się 13 września w godzinach 17:00 – 19:00, Filia nr 30 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, ul. Rybnicka 11.

Anna Kańtoch (ur. 28 grudnia 1976[1] w Katowicach) – polska pisarka, autorka powieści i opowiadań fantastycznych i kryminałów, znana również pod pseudonimem Anneke. Ukończyła orientalistykę (specjalność: arabistyka) na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po studiach wróciła do Katowic, gdzie obecnie pracuje w biurze podróży. Należy do Śląskiego Klubu Fantastyki. Debiutowała w kwietniu 2004 opowiadaniem Diabeł na wieży opublikowanym w czasopiśmie „Science Fiction”. Pisała recenzje filmów i książek do internetowego magazynu „Avatarae” (gdzie ukazało się opowiadanie będące kontynuacją Diabła na wieży – Czarna Saissa), dziś pisze do magazynu „Esensja”. W lipcu 2005 ukazał się zbiór opowiadań Diabeł na wieży o ich bohaterze, Domenicu Jordanie, wydany przez wydawnictwo Fabryka Słów. Jej debiutem książkowym była powieść Miasto w zieleni i błękicie, dziejąca się w tym samym świecie co opowiadania o Domenicu Jordanie. Na Euroconie 2007 otrzymała nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction (ESFS) dla najbardziej obiecującego młodego twórcy – Encouragement Award. Pięciokrotnie otrzymała Nagrodę im. Janusza A. Zajdla: raz za powieść (w 2010 za pierwszy tom Przedksiężycowych) oraz cztery razy za opowiadania (w 2009 za Światy Dantego, w 2011 za Duchy w maszynach, w 2014 za Człowieka nieciągłego i w 2015 za Sztukę porozumienia). W 2013 roku otrzymała również Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego za powieść Czarne.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Puzyńską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Katarzyną Puzyńską – polską pisarką, autorką serii kryminałów o policjantach z niewielkiej, fikcyjnej wsi Lipowo.

Organizatorem spotkania jest Biblioteka „Białobrzeska” oraz Wypożyczalnia Książek Naukowych.

14 września 2017 r., godzina 17.30
Biblioteka „Białobrzeska”
ul. Białobrzeska 21
Warszawa

Wstęp wolny!

Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na realizowaniu swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega, spaceruje ze swoimi psami i jeździ konno. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Pochodzi z Warszawy, ale w dzieciństwie wiele czasu spędzała w niewielkiej wsi pod Brodnicą, gdzie toczy się akcja jej powieści.

Spotkanie autorskie z Kasią Bulicz-Kasprzak

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Kasią Bulicz-Kasprzak, w sobotę, 2 września, o godz. 17:00 do Gminnego Ośrodka Kultury w Łaszczowie (ul. Partyzantów 12).

Wstęp wolny!

Spotkanie autorskie z Hanną Greń

Terminy spotkań autorskich: 

18.09 MBP Człuchów godz. 17.00

Spotkanie autorskie z Pauliną Młynarską

Zapraszamy na spotkanie z Pauliną Młynarską, autorką książki „Rebel”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. Spotkanie poprowadzi Eliza Michalik, dziennikarka Superstacji - Telewizja Superstacja.

Spotkanie odbędzie się 19 września w godzinach 19:00 – 20:00, Księgarnia  BookBook Hoża, ul. Hoża 29/31, Warszawa

Paulina Młynarska (ur. 1970) – dziennikarka, producentka radiowa i telewizyjna, związana z rynkiem polskim i francuskim. Felietonistka, blogerka, autorka scenariuszy i książek, znana z ciętego języka, własnego zdania i odważnego podejścia do tematów tabu. Przez ponad dekadę na antenie TVN Style współprowadziła talk-show „Miasto kobiet”. Obecnie tworzy program „Lustro” w Onet.pl, pisze felietony dla miesięcznika „Grazia”, prowadzi autorskie warsztaty rozwojowe dla kobiet „Miejsce Mocy”. Współorganizuje kobiece wyprawy do Azji. Feministka, narciarka, podróżniczka i joginka. Matka dorosłej córki. Mieszka w Kościelisku, gdzie przyjmuje gości, smaży konfitury i pisze książki.

Spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską, które odbędzie się:

22 września godzina 18:00 Piła.

Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim

Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim – prozaikiem, felietonistą; autorem zbiorów opowiadań: Złe Wybrzeża , „Szeroki, głęboki”, wymalować wszystko, „Wigilijne psy” i „Nadchodzi”, powieści „Horror show”, „Tracę ciepło” i „Święty Wrocław” oraz książki „Prezes i Kreska”. Jak koty tłumaczą sobie świat; wraz z Jarosławem Urbaniukiem napisał dwutomowy cykl „Pies i klecha”.

Spotkanie odbędzie się w ramach Festiwalu Kultury Zagłębie Wood, dofinansowanego ze środków Urzędu Miasta, 23 października w godzinach 18:00 – 20:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej, ul. T. Kościuszki 25, Dąbrowa Górnicza.

Przewiń do góry strony