Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Uncategorized

Uncategorized

Spotkanie autorskie z Joanną Szarańską

2 lutego o godz. 17:00 do Wadowickiej Biblioteki zawita Joanna Szarańska – pisarka i blogerka z rodzimego „podwórka”, a dokładnie z pobliskich Przytkowic.

Autorka zadebiutowała w 2016 r. świetnie przyjęta powieścią „I że ci nie odpuszczę”, otwierającą cykl „Kalina w malinach”. W ramach cyklu ukazały się jeszcze 2 książki: ”Kocha, lubi, szpieguje” oraz „Nic dwa razy się nie zdarzy”. W listopadzie do księgarń trafiła kolejna powieść autorki „Cztery płatki śniegu”, która szybko podbiła serca czytelników i stała się jednym z świątecznych bestsellerów.

Spotkanie autorskie z Marią Paszyńską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Marią Paszyńską, które odbędzie się 5 lutego w godzinach 18:00 – 20:00, empik Arkadia, Warszawa, al. Jana Pawła II 82.

Autorka jest zakochana w Warszawie i jej historii. Podczas premiery w salonie empik zaprezentuje najnowsza książkę „Willa pod zwariowaną gwiazdą” (Pascal). To doskonałe połączenie precyzyjnie skonstruowanej fikcji z poruszającą historią, która wydarzyła się naprawdę. Lato 1939 roku. Warszawskie zoo, stworzone przez Jana i Antoninę Żabińskich ma swoje chwile triumfu, choć czuć w nim niepokój związany z tym, co nieuchronne – zbliżającą się wojną. Brutalny czas nie zabija jednak wszystkich uczuć. Na gruzach danego świata zdarza się miłość, której nie można się oprzeć…

Spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim

Wojciech Jagielski, ceniony reporter wojenny w najnowszej książce „Na wschód od zachodu” podąża „wielkim szlakiem hippisów”. Afganistan, Pakistan, Nepal i na końcu Indie. Miejsca duchowej inicjacji, zderzenie z systemem kast, regiony targane konfliktami zbrojnymi, gdzie pojęcie „wolność” nabiera innego znaczenia. To świat widziany oczami tych, którzy gnani chęcią uwolnienia się od zachodniej cywilizacji, docierają w miejsca, gdzie panuje tylko pozorny spokój. To zupełnie nowe spojrzenie na Wschód. Zapraszamy na spotkanie z okazji premiery książki „Na wschód od zachodu” (Znak), które poprowadzi Max Cegielski.

15 lutego 2018 w godzinach 19:00 – 21:00,  Teatr Powszechny, ul. Jana Zamoyskiego 20, Warszawa.

Wstęp wolny.

Spotkanie autorskie z Joanną Bator

Wydawnictwo Znak i Księgarnia Pod Globusem zapraszają na spotkanie z Joanną Bator, pisarką, Laureatką Nagrody Literackiej NIKE, autorką m. in. „Chmurdaliów” i „Ciemno, prawie noc”.

Kiedy drzwi zamknęły się za jej chłopakiem, nie wiedziała, że widzi go po raz ostatni. Kiedy zaczęła uczyć polskiego Panią Myōko nie przypuszczała, że dzięki niej wyruszy w daleką podróż. Kiedy po raz pierwszy spotkała Mistrza Myō, nie sądziła, że jej życie na nowo nabierze sensu. Kiedy na jej drodze stanął mężczyzna ze znamieniem w kształcie oliwki na plecach, nie spodziewała się jak silna będzie miłość, która ich połączy. Podróżując wraz z główną bohaterką po Japonii, towarzysząc jej w sklejaniu rozbitych naczyń, czytelnik stopniowo wkracza w harmonijny świat zen, gdzie serce i umysł zapisuje się jednym znakiem kanji, a najpiękniejsze jest to, co niekompletne, przemijające i niedoskonałe. Metaforą ludzkiego losu jest tutaj kintsugi, pradawna sztuka naprawy ceramiki za pomocą złota.

Purezento (czyli „prezent”) to powieść tajemnicza i na wskroś japońska. Poruszająca historia utraty i miłosnej odnowy. Rozgrywająca się w Tokio i Kamakurze opowieść ma słodko-słony smak umami.

25 stycznia o 18:00 w Księgarni Pod Globusem, ul.Długa 1, Kraków, Joanna Bator opowie nam m.in. o swojej najnowszej książce „Purezento”.

Wstęp wolny

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kozerą

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Grzegorzem Kozerą – polski prozaik, poeta i dziennikarz.

Spotkanie odbędzie się 16 stycznia 2018 godz. 11:30, Zespół Szkół nr 3, ul. Fr. Nullo 32, 32-300 Olkusz.

Wstęp wolny.

Spotkanie autorskie z Hanną Greń

Terminy spotkań autorskich: 

27.01. godz. 11.00 Kawiarnia Fotograficzna; PCK 19, 40-057 Katowice

Spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską, które odbędzie się:

1 lutego Gdynia

Spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim

W piątek 16 lutego o godz. 18.00 w Galerii „Pod Aniołem” Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju zaprasza na spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim, radiowcem, podróżnikiem, fotografem, producentem muzycznym i organizatorem koncertów i festiwali. Tematem głównym spotkania będzie promocja książek pt. „Biel. Notatki z Afryki” oraz „Lizbona. Muzyka moich ulic”.

Marcin Kydryński od 1989 roku współtworzy wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja Siesta została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w National Geographic, jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Dziś jego reportaże ukazują się głównie w Vivie i w Kontynentach. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii.
Dla swojej żony, Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią i wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa. Wśród nich także słynny album „Upojenie”, z 20-krotnym laureatem Grammy, Patem Metheny, wydany na całym świecie przez Nonesuch. Laureat statuetki Fryderyka za produkcję muzyczną.

Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie  z Wojciechem Chmielarzem.

16 lutego w godzinach 18:00 – 19:00, Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju, Chopina 17 (Amfiteatr), 34-700 Rabka-Zdrój

————————–————————–————————–
Wojciech Chmielarz (ur. 1984) – pisarz i publicysta pochodzący z Gliwic. W roku 2015 za powieść „Przejęcie” został uhonorowany Nagrodą Wielkiego Kalibru. Był również pięciokrotnie nominowany do tej nagrody. Jest autorem cyklu kryminałów o komisarzu Jakubie Mortce: „Podpalacz” (2012), „Farma lalek” (2013), „Przejęcie” (2014), „Osiedle marzeń” (2016), oraz „cyklu gliwickiego”: „Wampir” (2015) i „Zombie” (2017).  Mieszka w Warszawie.

Spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem

Zapraszamy na wieczór autorski z Ryszardem Ćwirlejem i jego najnowszą książką „Już nikogo nie słychać” (Czwarta Strona). Listopad 1926 roku. W Poznaniu krążą pogłoski o spodziewanej wizycie Piłsudskiego. Nad bezpieczeństwem Marszałka ma czuwać komisarz Antoni Fischer. Jednak napięta po przewrocie majowym atmosfera w kraju, narastające nastroje antysemickie oraz ciągle ścierający się bolszewicy i narodowcy nie ułatwiają komisarzowi zadania. Ryszard Ćwirlej perfekcyjnie oddaje atmosferę Poznania dwudziestolecia międzywojennego. Jego bohaterowie przechadzają się po uliczkach dawnego miasta, zaglądają do barów, zatęchłych piwnic i cel.

17 stycznia, g. 18.00 – empik Plac Wolności, Poznań, ul. Ratajczaka 44.

Przewiń do góry strony