Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Uncategorized

Uncategorized

Spotkanie autorskie z Dorotą Masłowską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarką Dorotą Masłowską.

4 października o 20:00, Winiarnia „Pod Czarnym Kotem”, ul. Wolsztyńska 1 (wejście od ulicy Marcelińskiej), Poznań.

Pisarka, felietonistka, kompozytorka, piosenkarka, opowie m.in. o swojej najnowszej książce „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu”, w której w niepodrabialnym stylu przetrząsa lumpeks kultury współczesnej, wyciągając z niego zjawiska niekoniecznie chwalebne i atrakcyjne, ale nieodmiennie barwne i wielomówne.

Spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim

Biblioteka Publiczna w Skoczowie zaprasza na spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim – dziennikarzem i reportażystą, korespondentem wojennym, wybitnym znawcą problematyki Afryki oraz Azji Środkowej, Zakaukazia i Kaukazu. Spotkanie odbędzie się 19 września (środa) 2018 r. o godz. 17:00 w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, już dziś zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek w bibliotece.

Wojciech Jagielski, ceniony reporter wojenny w najnowszej książce „Na wschód od zachodu” podąża „wielkim szlakiem hippisów”. Afganistan, Pakistan, Nepal i na końcu Indie. Miejsca duchowej inicjacji, zderzenie z systemem kast, regiony targane konfliktami zbrojnymi, gdzie pojęcie „wolność” nabiera innego znaczenia. To świat widziany oczami tych, którzy gnani chęcią uwolnienia się od zachodniej cywilizacji, docierają w miejsca, gdzie panuje tylko pozorny spokój. To zupełnie nowe spojrzenie na Wschód. Zapraszamy na spotkanie z okazji premiery książki „Na wschód od zachodu” (Znak), które poprowadzi Max Cegielski.

Spotkanie autorskie z Dorotą Schrammek

Spotkanie autorskie z Dorotą Schrammek odbędzie się:

8 sierpnia 2018 o godz. 18.00 do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2), Szczecin.

Dorota Schrammek od lat publikuje opowiadania i reportaże w pismach kobiecych. Mieszka w Ueckermünde, z dziećmi i mężem. Najlepiej czuje się w domu pochłonięta obowiązkami rodzinnymi i pracą. Pisze, gdy domownicy śpią. Jej debiut książkowy, to powieść „Stojąc pod tęczą”. Następnie ukazała się kontynuacja pobierowskiej sagi „Horyzonty uczuć”. Ostatni jej tytuł, to „Wiatr wspomnień” (2016).

Spotkanie autorskie z Sylwią Chutnik

Zapraszamy na spotkanie z Sylwią Chutnik!

Wyjątkowa okazja do wysłuchania, a także wymiany poglądów z nietuzinkową pisarką, kulturoznawczynią, aktywistką!

Laureatka Paszportu Polityki, nominowana do Nagrody Nike, kontrowersyjna, a jakże, intelektualnie i światopoglądowo inspirująca artystka!

Autorka „Kieszonkowego atlasu kobiet”, „Dzidzi”, „Cwaniar”, „W krainie czarów” i kilku innych perełek.

Gender, feminizm, queer, cwaniary, pazury, wrażliwości i znieczulice… To wszystko i jeszcze, jeszcze więcej 11 września, wtorek, godz. 19:00
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo, ul. Powstańców Śląskich 17.
Wstęp wolny

Spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem, które odbędzie się 10 października 2018 o 16:00 – 17:00, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Lidzbarku, ul. Zamkowa 2, 13-230 Lidzbark, Ciechanów,

Wstęp wolny

Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem.

5 października o 17:30, Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta w Tczewie, Jarosława Dąbrowskiego 6, Tczew.

————————–————————–————————–
Wojciech Chmielarz (ur. 1984) – pisarz i publicysta pochodzący z Gliwic. W roku 2015 za powieść „Przejęcie” został uhonorowany Nagrodą Wielkiego Kalibru. Był również pięciokrotnie nominowany do tej nagrody. Jest autorem cyklu kryminałów o komisarzu Jakubie Mortce: „Podpalacz” (2012), „Farma lalek” (2013), „Przejęcie” (2014), „Osiedle marzeń” (2016), oraz „cyklu gliwickiego”: „Wampir” (2015) i „Zombie” (2017).  Mieszka w Warszawie.

Spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim

CKiW w Andrychowie zaprasza do Miejskiego Domu Kultury na Spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim 15 września (sobota) godz. 18.00.

Marcin Kydryński od 1989 roku współtworzy wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja Siesta została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w National Geographic, jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Dziś jego reportaże ukazują się głównie w Vivie i w Kontynentach. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii.
Dla swojej żony, Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią i wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa. Wśród nich także słynny album „Upojenie”, z 20-krotnym laureatem Grammy, Patem Metheny, wydany na całym świecie przez Nonesuch. Laureat statuetki Fryderyka za produkcję muzyczną.

Spotkanie autorskie z Dorotą Sumińską

Już 18 lipca 2018 o godz. 16.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie autorskie – dla dzieci, młodzieży i dorosłych – z pisarką i lekarzem weterynarii – Dorotą Sumińską. Spotkanie z Autorką książek takich jak: „Wierzę w jeże”, „Dlaczego oczy kota świecą w nocy?” i „Dlaczego hipopotam jest gruby?” odbędzie się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, w ramach akcji „Biblioteka – ZOOteka, czyli lato wśród zwierząt”. Wstęp wolny.

Dorota Sumińska jest cenioną specjalistką w dziedzinie opieki nad zwierzętami oraz znawczynią relacji człowieka i zwierząt. Jako pisarka, dziennikarka, autorka programów radiowych i telewizyjnych oraz ekspert chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na co dzień prowadzi także gabinet weterynaryjny na Bielanach.

Pomaga ludziom zrozumieć naturę zwierząt i rozwiązywać problemy związane z opieką nad nimi. Promuje adopcje ze schronisk oraz informuje o tym, jak walczyć z bezdomnością zwierząt. Sama jest posiadaczką sporej gromady stworzeń, które wybawiła z większych lub mniejszych tarapatów.

W swoich książkach opowiada o ludziach, zwierzętach, wyjaśnia zagadki przyrodnicze i radzi, jak poukładać wzajemne relacje dwunożnych i czworonożnych domowników. Właśnie o książkach Doroty Sumińskiej porozmawiamy podczas spotkania w Bibliotece. Będzie można także kupić publikacje naszego Gościa i zdobyć autograf.

Spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller

Zapraszamy na spotkanie z Anną Dziewit-Meller – dziennikarką, autorką książek oraz programu/bloga o książkach „BukBuk”. Prywatnie – jak sama mówi – w związku nowoczesno-konserwatywnym z dziennikarzem TVN – Marcinem Mellerem, prowadzącym „Drugie śniadanie mistrzów’.
Anna Dziewit- Meller opowie Wam o książkach, pisarzach, o swojej nowości wydawniczej pt. „ Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy”. Na stoisku Księgarni Autorskiej kupicie jej książkę i zdobędziecie autograf.

Spotkanie odbędzie się 5 października o 18:00 , Biblioteka w Oleśnicy, ul. Reja 10, Oleśnica.

Spotkanie autorskie z Joanną Sykat

Zapraszamy do biblioteki w Muszynie na spotkanie z Joanną Zakrzewską – Sykat, autorką książek: „Wszystko dla ciebie”, „Jesteś tylko mój”, „Tylko przy mnie bądź”, „Niebo nad Śnieżką”, „Na ścieżkach złudzeń”, „Jutro zaświeci słońce”, „Facet do poprawki” oraz miniatur: „Biedronki są ważne” i „Macierzynki”.

Spotkanie odbędzie się 25 sierpnia w godzinach 16:00 – 19:00, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, ul. Rynek 31, 33-370 Muszyna.

Przewiń do góry strony