Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Uncategorized

Uncategorized

Piórko 2019. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci

Konkurs skierowany jest do debiutujących pisarzy i ilustratorów, których zadaniem jest stworzenie książki dla dzieci. Zwycięzcy konkursu, czyli autor najlepszego tekstu oraz autor ilustracji do niego, otrzymają po 100 000 zł nagrody każdy. Książka ich autorstwa trafi do sprzedaży w sklepach sieci Biedronka w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy.

piorko 2019

Uczestnicy
W konkursie mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie, których prace literackie nigdy wcześniej nie były publikowane w drukach lub wydawnictwach oznaczonych numerami ISBN lub ISSN.

Opis
Do konkursu można zgłaszać utwory pisane wierszem lub prozą, przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat.

Objętość tekstu od 20.000 do 60.000 znaków ze spacjami.

Każdy uczestnik może zgłosić trzy teksty, które wcześniej nie były publikowane ani zgłaszane do innych konkursów.

Prace należy przesyłać za pośrednictwem formularza na stronie konkursu.

Nagroda
Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 100.000 zł.

Strona konkursu: piorko.biedronka.pl

Data zakończenia konkursu: 26 luty 2019

Spotkanie autorskie z Sylwią Chutnik

Zapraszamy na spotkanie z Sylwią Chutnik!

Wyjątkowa okazja do wysłuchania, a także wymiany poglądów z nietuzinkową pisarką, kulturoznawczynią, aktywistką! Laureatka Paszportu Polityki, nominowana do Nagrody Nike, kontrowersyjna, a jakże, intelektualnie i światopoglądowo inspirująca artystka! Autorka „Kieszonkowego atlasu kobiet”, „Dzidzi”, „Cwaniar”, „W krainie czarów” i kilku innych perełek.

26 kwietnia, 16.00 Ciechocinek
26 kwietnia, 18.30 Toruń, Książnica Kopernikańska

Wstęp wolny

Spotkanie autorskie z Hanną Cygler

Dom Wydawniczy REBIS zaprasza na spotkanie z Hanną Cygler, które odbędzie się 12 marca 2019 o 18:00 – 20:00, ul. Targ Sienny 7, Gdańsk.

Spotkanie z pisarką rozpoczyna cykl CZY TA PANI CZYTA, którego tematem będzie tzw. literatura kobieca.

Hanna Cygler jest z urodzenia i zamiłowania gdańszczanką, zawodowo zajmuje się tłumaczeniem ze szwedzkiego i angielskiego, a dla przyjemności – czytelników i swojej – pisze powieści (nie tylko dla kobiet).

Zapraszamy! Wstęp wolny!

Spotkanie autorskie z Sylwią Trojanowską

Zapraszamy na spotkanie z Sylwią Trojanowską, szczecińską pisarką, autorką sztuk teatralnych oraz bestsellerowych powieści obyczajowych, w których w lekki sposób pisze o niełatwych sprawach. W trakcie spotkania autorka opowie o swojej najnowszej powieści, pt.: „A gdyby tak…” (premiera 14 marca). Jej akcja, tak samo zresztą jak wszystkich poprzednich, rozgrywa się w Szczecinie oraz w jego okolicach. Powieść opowiada o czterdziestoletniej kobiecie, która jest na życiowym zakręcie, dzięki niespodziewanemu spotkaniu po latach, ponownie zaczyna żyć pełną piersią i odkrywa to, co naprawdę ją uszczęśliwia. To nie jest lukrowana historia, lecz opowieść o życiu, czasami trudnym, czasami bardzo radosnym, a czasami zaskakującym. Spotkanie poprowadzi Laura Hołowacz, a upiększą je zdjęcia Szczecina autorstwa uznanego fotografa, Przemysława Budziaka.

Spotkanie odbędzie się: 14 marca 2019 o 18:00-20:00, empik (Szczecin Kaskada), Szczecin.

WSTĘP WOLNY 

Spotkanie autorskie z Marią Paszyńską

21 marca 2019 o 18:00 – 20:00, empik (Marszałkowska 116/122, Warszawa), Marszałkowska 116/122, zapraszamy na spotkanie z Marią Paszyńską.

Autorka jest zakochana w Warszawie i jej historii. Podczas premiery w salonie empik zaprezentuje najnowsza książkę „Willa pod zwariowaną gwiazdą” (Pascal). To doskonałe połączenie precyzyjnie skonstruowanej fikcji z poruszającą historią, która wydarzyła się naprawdę. Lato 1939 roku. Warszawskie zoo, stworzone przez Jana i Antoninę Żabińskich ma swoje chwile triumfu, choć czuć w nim niepokój związany z tym, co nieuchronne – zbliżającą się wojną. Brutalny czas nie zabija jednak wszystkich uczuć. Na gruzach danego świata zdarza się miłość, której nie można się oprzeć…

Seria spotkań z Magdaleną Witkiewicz

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz:

5 kwietnia 2019 r. 18:00 – 19:30, Biblioteka Publiczna w Kórniku.

Spotkanie autorskie z Joanną Bator

Serdecznie zapraszany na spotkanie z Joanną Bator, pisarką, Laureatką Nagrody Literackiej NIKE, autorką m. in. „Chmurdaliów” i „Ciemno, prawie noc”.

Kiedy drzwi zamknęły się za jej chłopakiem, nie wiedziała, że widzi go po raz ostatni. Kiedy zaczęła uczyć polskiego Panią Myōko nie przypuszczała, że dzięki niej wyruszy w daleką podróż. Kiedy po raz pierwszy spotkała Mistrza Myō, nie sądziła, że jej życie na nowo nabierze sensu. Kiedy na jej drodze stanął mężczyzna ze znamieniem w kształcie oliwki na plecach, nie spodziewała się jak silna będzie miłość, która ich połączy. Podróżując wraz z główną bohaterką po Japonii, towarzysząc jej w sklejaniu rozbitych naczyń, czytelnik stopniowo wkracza w harmonijny świat zen, gdzie serce i umysł zapisuje się jednym znakiem kanji, a najpiękniejsze jest to, co niekompletne, przemijające i niedoskonałe. Metaforą ludzkiego losu jest tutaj kintsugi, pradawna sztuka naprawy ceramiki za pomocą złota.

7 maja w godzinach 17:30 – 19:30, Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 73, ul. Żytnia 64, Warszawa.

Wstęp wolny

Spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem

Zapraszamy na wieczór autorski z Ryszardem Ćwirlejem i jego najnowszą książką „Pójdę twoim śladem” (Czwarta Strona). Wiosna roku 1919. Porucznik Antoni Fischer, weteran armii pruskiej i uczestnik Powstania Wielkopolskiego, wraca do Poznania. Oddelegowany z frontu powstańczego ma zająć się organizacją i tworzeniem w mieście polskiej policji. Już w kilka godzin po przyjeździe do miasta Fischer staje przed pierwszym w swojej karierze wyzwaniem śledczym.

16 stycznia o 18:00 – 20:00, empik (Poznań Ratajczaka), Ratajczaka 44.

Spotkanie autorskie z Adamem Faberem

Zapraszamy na wyjątkowe i magiczne spotkanie z Adamem Faberem, autorem bestsellerowej serii „Kroniki Jaaru”. Podczas spotkania poznamy lepiej Kate Hallander, odkryjemy niesamowity świat ferów. Adam Faber opowie o najnowszej powieści „Megapolis. Kronika Jaaru. Tom 5” (Czwarta Strona) oraz o kolejnej serii, nad którą obecnie pracuje. Podczas spotkania będzie można porozmawiać z autorem i zdobyć gadżety z serii We need YA.

Spotkanie odbędzie się 19 lutego 2019 o 18:00 – 20:00, empik (Aleja Jana Pawła II 82, Warszawa), Aleja Jana Pawła II 82, Warszawa.

Spotkanie autorskie z Martą Matyszczak

Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi, Wydawnictwo Dolnośląskie i Tak Czytam zapraszają na spotkanie autorskie z Marta Matyszczak – śląską pisarką, autorką serii „Kryminał pod psem”.

Spotkanie autorskie odbędzie się 30 stycznia 2019 r. w katowickim oddziale księgarni Tak Czytam przy ulicy 3 maja 13 o godzinie 17:00.

Spotkanie odbędzie się w dniu premiery 5 części serii – książki „Morderstwo w Hotelu Kattowitz”. Podczas spotkania autorskiego będzie można zakupić premierową książkę, a także zdobyć autograf autorki!

Zapraszamy do udziału w spotkaniu!

Przewiń do góry strony