Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Uncategorized (strona 2)

Uncategorized

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

Biblioteka Publuczna w Dzielnicy Wawe m.st. Warszawy ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk z okazji premiery jej najnowszej książki: „Ciastko z wróżbą”.

Spotkanie odbędzie się

11 marca godz 16.30, Kobyłka.

Książka jest pierwszą częścią drugiej serii „Cukierni pod Amorem”. Serii, która opowiada dalsze losy Hryciów, którym los nie oszczędza dramatycznych przeżyć.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST (obecnie Akademia Teatralna), w przeszłości była nauczycielką języka polskiego i łaciny, a także współwłaścicielką firmy handlowej. Zadebiutowała jako scenarzystka serialu Tata, a Marcin powiedział… Jest autorką bestsellerowej trzytomowej sagi Cukiernia Pod Amorem, a także powieści: 110 ulic220 liniiNiebieskie nitki13. PoprzecznaWystarczy, że jesteś,Serenada, czyli moje życie niecodzienneMariola, moje krople… oraz miniaturki Jak zabić nastolatkę (w sobie)?, której wersję sceniczną pt. Czterdziestka w opałachmożna oglądać w warszawskim teatrze Kamienica w brawurowej interpretacji Katarzyny Żak.  Autorka jest laureatką nagrody „Książka Roku 2008″, przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY, za powieść 13. Poprzeczna.

Spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem

19 marca w godzinach 17:00 – 19:00, Filia nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, ul. Wajdy 21, Katowice.

Kuba Ćwiek, pisarz, publicysta, scenarzysta teatralny i filmowy, a nade wszystko ogromny miłośnik popkultury, postanowił odbyć nietypową podróż do najsłynniejszych miejsc znanych z ekranu. Wraz ze swoim tatą i grupą przyjaciół przejechał kamperem przez Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych. „Przez Stany POPświadomości” (Wydawnictwo SQN) to z jednej strony pełen zabawnych anegdot, udokumentowany fotograficznie zapis trzytygodniowej podróży opowiedziany na cztery głosy, a z drugiej – pełna wspomnień i ciekawostek opowieść o popkulturze i o tym, jaki ma na nas wpływ, czy tego chcemy, czy nie.

Spotkanie autorskie z Hanną Cygler

Spotkanie autorskie z Hanną Cygler odbędzie się:

26 kwietnia w godzinach 18:30 – 20:00, Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu, Szprotawska 4, Żagań.

Hanna Cygler jest z urodzenia i zamiłowania gdańszczanką, zawodowo zajmuje się tłumaczeniem ze szwedzkiego i angielskiego, a dla przyjemności – czytelników i swojej – pisze powieści (nie tylko dla kobiet).

Zapraszamy! Wstęp wolny!

Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim, które odbędzie się 5 kwietnia w godzinach 18:00 – 19:30, Biblioteka Publiczna Miejska, ul. Wrocławska 28b, Kościan.

Wstęp wolny!

Spotkanie autorskie z Ewą Winnicką

Zapraszamy na spotkanie z reporterką Ewą Winnicką, autorką takich książek jak „Był sobie chłopczyk”, „Londyńczycy” i „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej Johnson”.

Spotkanie poprowadzą Justyna Suchecka i Natalia Szostak z Krótka Przerwa, 5 marca w godzinach 19:00 – 22:00, Dwa Jelonki, ul. Powstańców Śląskich 44, 01-381 Warszawa.

Ewa Winnicka studiowała dziennikarstwo i amerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Związana z „Polityką” i „Dużym Formatem”, publikowała także w „Tygodniku Powszechnym” i włoskim „Internazionale”. Dwukrotnie uhonorowana nagrodą Grand Press za teksty o tematyce społecznej. Autorka książek: „Londyńczycy”, nominowanej do Nagrody „Gryfia”, „Angole”, za którą otrzymała Nagrodę „Gryfia”, a także nominacje do Nagrody Nike i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, „Nowy Jork zbuntowany” oraz „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej Johnson”.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Bereniką Miszczuk

Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Bereniką Miszczuk, autorką powieści „Sekretnik Szeptuchy”.

Spotkanie odbędzie się 8 maja w godzinach 18:00 – 20:00, empik Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122.

Katarzyna Berenika Miszczuk (ur. 2 września 1988 r. w Warszawie) – polska pisarka, z wykształcenia lekarka. Swoją pierwszą powieść „Wilk” napisała w wieku 15 lat, trzy lata później opublikowało ją wydawnictwo Muza SA. Jej kolejną powieść „Wilczyca”, za którą autorka została nominowana w 2009 roku do Nagrody Nautilus, wydało wydawnictwo Egmont Polska. Od 2010 roku związana z wydawnictwem W.A.B. oraz Uroboros, będącymi od 2013 roku częścią Grupy Wydawniczej Foksal. W 2017 roku jej powieść „Szeptucha” otrzymała tytuł Najlepszej Powieści Roku 2016 w kategorii literatura fantasy portalu lubimyczytać.pl.

Spotkanie autorskie z Sylwią Trojanowską

Zapraszamy na spotkanie z Sylwią Trojanowską, szczecińską pisarką, autorką sztuk teatralnych oraz bestsellerowych powieści obyczajowych, w których w lekki sposób pisze o niełatwych sprawach. W trakcie spotkania autorka opowie o swojej najnowszej powieści, pt.: „A gdyby tak…” (premiera 14 marca). Jej akcja, tak samo zresztą jak wszystkich poprzednich, rozgrywa się w Szczecinie oraz w jego okolicach. Powieść opowiada o czterdziestoletniej kobiecie, która jest na życiowym zakręcie, dzięki niespodziewanemu spotkaniu po latach, ponownie zaczyna żyć pełną piersią i odkrywa to, co naprawdę ją uszczęśliwia. To nie jest lukrowana historia, lecz opowieść o życiu, czasami trudnym, czasami bardzo radosnym, a czasami zaskakującym. Spotkanie poprowadzi Laura Hołowacz, a upiększą je zdjęcia Szczecina autorstwa uznanego fotografa, Przemysława Budziaka.

Spotkanie odbędzie się: 23 marca godzina 17:00, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin.

WSTĘP WOLNY 

Spotkanie autorskie z Olgą Tokarczuk

Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, Dyrektor Instytutu Humanistycznego oraz Kierownik Zakładu Filologii Polskiej zapraszają na spotkanie autorskie z Olgą Tokarczuk.
Odbędzie się ono jako jubileuszowa edycja Spotkań z Humanistyką, cyklicznej imprezy organizowanej przez Instytut Humanistyczny tarnowskiej PWSZ.

Data spotkania: 7 maja w godzinach 11:30 – 13:30, Filologia polska w PWSZ w Tarnowie. ul. Mickiewicza 8, 33-100 Tarnów.

Miejsce: Centrum Nowoczesnych Technologii PWSZ w Tarnowie, ul. Mickiewicza 8, s. C017 (Aula).

Wstęp wolny! Uwaga! Obowiązuje rejestracja: ih@pwsztar.edu.pl

Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem.

23.04 – spotkanie w Opolu

————————–————————–————————–
Wojciech Chmielarz (ur. 1984) – pisarz i publicysta pochodzący z Gliwic. W roku 2015 za powieść „Przejęcie” został uhonorowany Nagrodą Wielkiego Kalibru. Był również pięciokrotnie nominowany do tej nagrody. Jest autorem cyklu kryminałów o komisarzu Jakubie Mortce: „Podpalacz” (2012), „Farma lalek” (2013), „Przejęcie” (2014), „Osiedle marzeń” (2016), oraz „cyklu gliwickiego”: „Wampir” (2015) i „Zombie” (2017).  Mieszka w Warszawie.

Spotkanie autorskie z Joanną Szarańską

2 lutego o godz. 17:00 do Wadowickiej Biblioteki zawita Joanna Szarańska – pisarka i blogerka z rodzimego „podwórka”, a dokładnie z pobliskich Przytkowic.

Autorka zadebiutowała w 2016 r. świetnie przyjęta powieścią „I że ci nie odpuszczę”, otwierającą cykl „Kalina w malinach”. W ramach cyklu ukazały się jeszcze 2 książki: ”Kocha, lubi, szpieguje” oraz „Nic dwa razy się nie zdarzy”. W listopadzie do księgarń trafiła kolejna powieść autorki „Cztery płatki śniegu”, która szybko podbiła serca czytelników i stała się jednym z świątecznych bestsellerów.

Przewiń do góry strony