Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Uncategorized (strona 2)

Uncategorized

Spotkanie autorskie z Marią Paszyńską

5 marca (poniedziałek) o godzinie 18.00 w ramach Literackich poniedziałków zapraszamy na ul. Kolegiacką 3, Biblioteka Publiczna w dzielnicy Wilanów na spotkanie z Marią Paszyńską.

Autorka jest zakochana w Warszawie i jej historii. Podczas premiery w salonie empik zaprezentuje najnowsza książkę „Willa pod zwariowaną gwiazdą” (Pascal). To doskonałe połączenie precyzyjnie skonstruowanej fikcji z poruszającą historią, która wydarzyła się naprawdę. Lato 1939 roku. Warszawskie zoo, stworzone przez Jana i Antoninę Żabińskich ma swoje chwile triumfu, choć czuć w nim niepokój związany z tym, co nieuchronne – zbliżającą się wojną. Brutalny czas nie zabija jednak wszystkich uczuć. Na gruzach danego świata zdarza się miłość, której nie można się oprzeć…

Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską

Gościem Świątecznych Targów Książki w Rzeszowie będzie autorka znakomitych powieści obyczajowych oraz książek dla dzieci – Ałbena Grabowska!

Ałbena opowie Wam o swojej najnowszej książce pt “ Ostatnia chowa klucz”, o bestsellerowej serii “Stulecie Winnych”, którą pokochały tysiące czytelniczek w Polsce, oraz o tym jak godzi pracę zawodową – jest lekarzem neurologiem – ze swoją pasją pisarską oraz byciem mamą trójki dzieci.

Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie 9 marca w godzinach 16:00 – 18:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Reszlu, ul. Kolejowa 2a, 11-440 Reszel.

Przyjdźcie się przywitać!

Spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim

Wojciech Jagielski, ceniony reporter wojenny w najnowszej książce „Na wschód od zachodu” podąża „wielkim szlakiem hippisów”. Afganistan, Pakistan, Nepal i na końcu Indie. Miejsca duchowej inicjacji, zderzenie z systemem kast, regiony targane konfliktami zbrojnymi, gdzie pojęcie „wolność” nabiera innego znaczenia. To świat widziany oczami tych, którzy gnani chęcią uwolnienia się od zachodniej cywilizacji, docierają w miejsca, gdzie panuje tylko pozorny spokój. To zupełnie nowe spojrzenie na Wschód. Zapraszamy na spotkanie z okazji premiery książki „Na wschód od zachodu” (Znak), które poprowadzi Max Cegielski.

8 maja w godzinach 17:00 – 18:30, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole, Kolejowa 19, 62-600 Koło (województwo wielkopolskie).

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk odbędzie się 6 czerwca w godzinach 10:30 – 12:30, Biblioteka szkolna – III LO im. płk. Dionizego Czachowskiego Radom, Traugutta 44, 26-610 Radom.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST (obecnie Akademia Teatralna), w przeszłości była nauczycielką języka polskiego i łaciny, a także współwłaścicielką firmy handlowej. Zadebiutowała jako scenarzystka serialu Tata, a Marcin powiedział… Jest autorką bestsellerowej trzytomowej sagi Cukiernia Pod Amorem, a także powieści: 110 ulic220 liniiNiebieskie nitki13. PoprzecznaWystarczy, że jesteś,Serenada, czyli moje życie niecodzienneMariola, moje krople… oraz miniaturki Jak zabić nastolatkę (w sobie)?, której wersję sceniczną pt. Czterdziestka w opałachmożna oglądać w warszawskim teatrze Kamienica w brawurowej interpretacji Katarzyny Żak.  Autorka jest laureatką nagrody „Książka Roku 2008″, przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY, za powieść 13. Poprzeczna.

Spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem

Zapraszamy na spotkanie z Marcinem Mellerem, dziennikarzem, pisarzem.

Spotkanie odbędzie się 23 maja w godzinach 16:30 – 17:30, Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach, Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry.

Spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem

25 czerwca w godzinach 18:00 – 20:00, empik Tarasy Zamkowe, Lublin, al. Unii Lubelskiej 2.

Kuba Ćwiek, pisarz, publicysta, scenarzysta teatralny i filmowy, a nade wszystko ogromny miłośnik popkultury, postanowił odbyć nietypową podróż do najsłynniejszych miejsc znanych z ekranu. Wraz ze swoim tatą i grupą przyjaciół przejechał kamperem przez Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych. „Przez Stany POPświadomości” (Wydawnictwo SQN) to z jednej strony pełen zabawnych anegdot, udokumentowany fotograficznie zapis trzytygodniowej podróży opowiedziany na cztery głosy, a z drugiej – pełna wspomnień i ciekawostek opowieść o popkulturze i o tym, jaki ma na nas wpływ, czy tego chcemy, czy nie.

Spotkanie autorskie z Joanną Bator

Serdecznie zapraszany na spotkanie z Joanną Bator, pisarką, Laureatką Nagrody Literackiej NIKE, autorką m. in. „Chmurdaliów” i „Ciemno, prawie noc”.

Kiedy drzwi zamknęły się za jej chłopakiem, nie wiedziała, że widzi go po raz ostatni. Kiedy zaczęła uczyć polskiego Panią Myōko nie przypuszczała, że dzięki niej wyruszy w daleką podróż. Kiedy po raz pierwszy spotkała Mistrza Myō, nie sądziła, że jej życie na nowo nabierze sensu. Kiedy na jej drodze stanął mężczyzna ze znamieniem w kształcie oliwki na plecach, nie spodziewała się jak silna będzie miłość, która ich połączy. Podróżując wraz z główną bohaterką po Japonii, towarzysząc jej w sklejaniu rozbitych naczyń, czytelnik stopniowo wkracza w harmonijny świat zen, gdzie serce i umysł zapisuje się jednym znakiem kanji, a najpiękniejsze jest to, co niekompletne, przemijające i niedoskonałe. Metaforą ludzkiego losu jest tutaj kintsugi, pradawna sztuka naprawy ceramiki za pomocą złota.

Purezento (czyli „prezent”) to powieść tajemnicza i na wskroś japońska. Poruszająca historia utraty i miłosnej odnowy. Rozgrywająca się w Tokio i Kamakurze opowieść ma słodko-słony smak umami.

16 czerwca w godzinach 18:00 – 19:30, Książnica Kopernikańska w Toruniu, Słowackiego 8, 87-100 Toruń.

Wstęp wolny

Spotkanie autorskie z Ewą Winnicką

Zapraszamy na spotkanie z reporterką Ewą Winnicką, autorką takich książek jak „Był sobie chłopczyk”, „Londyńczycy” i „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej Johnson”.

Spotkanie poprowadzą Justyna Suchecka i Natalia Szostak z Krótka Przerwa, 5 marca w godzinach 19:00 – 22:00, Dwa Jelonki, ul. Powstańców Śląskich 44, 01-381 Warszawa.

Ewa Winnicka studiowała dziennikarstwo i amerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Związana z „Polityką” i „Dużym Formatem”, publikowała także w „Tygodniku Powszechnym” i włoskim „Internazionale”. Dwukrotnie uhonorowana nagrodą Grand Press za teksty o tematyce społecznej. Autorka książek: „Londyńczycy”, nominowanej do Nagrody „Gryfia”, „Angole”, za którą otrzymała Nagrodę „Gryfia”, a także nominacje do Nagrody Nike i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, „Nowy Jork zbuntowany” oraz „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej Johnson”.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Bereniką Miszczuk

Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Bereniką Miszczuk, autorką powieści „Sekretnik Szeptuchy”.

Spotkanie odbędzie się 8 maja w godzinach 18:00 – 20:00, empik Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122.

Katarzyna Berenika Miszczuk (ur. 2 września 1988 r. w Warszawie) – polska pisarka, z wykształcenia lekarka. Swoją pierwszą powieść „Wilk” napisała w wieku 15 lat, trzy lata później opublikowało ją wydawnictwo Muza SA. Jej kolejną powieść „Wilczyca”, za którą autorka została nominowana w 2009 roku do Nagrody Nautilus, wydało wydawnictwo Egmont Polska. Od 2010 roku związana z wydawnictwem W.A.B. oraz Uroboros, będącymi od 2013 roku częścią Grupy Wydawniczej Foksal. W 2017 roku jej powieść „Szeptucha” otrzymała tytuł Najlepszej Powieści Roku 2016 w kategorii literatura fantasy portalu lubimyczytać.pl.

Spotkanie autorskie z Sylwią Trojanowską

Zapraszamy na spotkanie z Sylwią Trojanowską, szczecińską pisarką, autorką sztuk teatralnych oraz bestsellerowych powieści obyczajowych, w których w lekki sposób pisze o niełatwych sprawach. W trakcie spotkania autorka opowie o swojej najnowszej powieści, pt.: „A gdyby tak…” (premiera 14 marca). Jej akcja, tak samo zresztą jak wszystkich poprzednich, rozgrywa się w Szczecinie oraz w jego okolicach. Powieść opowiada o czterdziestoletniej kobiecie, która jest na życiowym zakręcie, dzięki niespodziewanemu spotkaniu po latach, ponownie zaczyna żyć pełną piersią i odkrywa to, co naprawdę ją uszczęśliwia. To nie jest lukrowana historia, lecz opowieść o życiu, czasami trudnym, czasami bardzo radosnym, a czasami zaskakującym. Spotkanie poprowadzi Laura Hołowacz, a upiększą je zdjęcia Szczecina autorstwa uznanego fotografa, Przemysława Budziaka.

Spotkanie odbędzie się: 23 marca godzina 17:00, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin.

WSTĘP WOLNY 

Przewiń do góry strony