Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Uncategorized (strona 2)

Uncategorized

Spotkanie autorskie z Joanną Opiat-Bojarską

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną Opiat-Bojarską:

2.12 godz. 12.00 Wrocławskie Targi Dobrych Książek.

Spotkanie autorskie z Marcelem Woźniakiem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Marcelem Woźniakiem, które odbędzie się:

2.12 - 27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek, godz. 12.

Marcel Woźniak autor biografii Leopolda Tyrmanda, twórca powieści kryminalnych, scenarzysta, gość tegorocznej edycji festiwalu Media i Sztuka – po raz kolejny odwiedzi Darłowo. Kiedy? 11 września…

Już dziś zapraszamy na popołudnie z autorem m.in. powieści kryminalnej „Powtórka” – Marcelem Woźniakiem. Spotkanie zaplanowano na godzinę 17:00, 11 września 2017 (tj. poniedziałek) w Stacji DCW – tj. ul. Bogusława X 28.

Marcel Woźniak i Darłowo? Oczywiście bliskie sobie i to z wielu powodów. Jakich? M.in.: z uwagi na Leopolda Tyrmanda, który bywał w Darłowie a także akcję swojej powieści psychologicznej „Siedem Dalekich Rejsów” umieścił właśnie w powojennym Darłowie. Książka ta doczekała się ekranizacji – Naprawdę wczoraj (1963), gdzie w rolach głównych wystąpili m.in.: Beata Tyszkiewicz i Andrzej Łapicki.

To właśnie Marcel Woźniak w swojej książce „Biografia Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka jak moje życie” odsłania powstać oraz barwne i ciekawe życie autora  słynnej powieści „Zły”.

Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem

Zapraszamy na spotkanie z popularnym pisarzem młodego pokolanie Jakubem Żulczykiem. Jego ostatnia powieść „Ślepnąc od świateł” była nominowana do Paszportu Polityki, a na ekrany właśnie wszedł serial telewizyjny „Belfer”, którego jest współscenarzystą.

16 października 2018 o 17:00 – 18:30, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole, Kolejowa 19, 62-600 Koło (województwo wielkopolskie).

Jakub Żulczyk (1983) – pisarz, publicysta, scenarzysta. Zadebiutował w 2006 roku przygodową powieścią o miłości, „Zrób mi jakąś krzywdę’. Rok 2008 przyniósł „Radio Armageddon”, powieść, która doczekała się teatralnej adaptacji we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Obie książki szybko stały się „kultowe” wśród młodych czytelników w wieku licealno-gimnazjalnym (ale nie tylko). Napisał również powieść grozy – fantastyczno-przygodową dylogię o przygodach Tytusa Grójeckiego – „Zmorojewo” i „Instytut” oraz zilustrowaną przez Agatę Bogacką książeczkę dla dzieci, „Zdarzenie nad strumykiem”. Był stałym felietonistą „Elle”, „Wprost”, „Przekroju”, „Dziennika” oraz „Exklusiva”. Publikował również w „Playboyu”, „Tygodniku Powszechnym”, „Lampie”, „Ha!Arcie” oraz „Notesie na sześć tygodni”.
Współprowadził programy telewizyjne i radiowe.

Spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim

CKiW w Andrychowie zaprasza do Miejskiego Domu Kultury na Spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim 8 listopada 2018 o 18:00 – 19:30, Filia 8 MBP, ul. Ofiar Katynia 93, Dąbrowa Górnicza.

Marcin Kydryński od 1989 roku współtworzy wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja Siesta została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w National Geographic, jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Dziś jego reportaże ukazują się głównie w Vivie i w Kontynentach. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii.
Dla swojej żony, Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią i wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa. Wśród nich także słynny album „Upojenie”, z 20-krotnym laureatem Grammy, Patem Metheny, wydany na całym świecie przez Nonesuch. Laureat statuetki Fryderyka za produkcję muzyczną.

Spotkanie autorskie z Dorotą Sumińską

Już 18 lipca 2018 o godz. 16.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie autorskie – dla dzieci, młodzieży i dorosłych – z pisarką i lekarzem weterynarii – Dorotą Sumińską. Spotkanie z Autorką książek takich jak: „Wierzę w jeże”, „Dlaczego oczy kota świecą w nocy?” i „Dlaczego hipopotam jest gruby?” odbędzie się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, w ramach akcji „Biblioteka – ZOOteka, czyli lato wśród zwierząt”. Wstęp wolny.

Dorota Sumińska jest cenioną specjalistką w dziedzinie opieki nad zwierzętami oraz znawczynią relacji człowieka i zwierząt. Jako pisarka, dziennikarka, autorka programów radiowych i telewizyjnych oraz ekspert chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na co dzień prowadzi także gabinet weterynaryjny na Bielanach.

Pomaga ludziom zrozumieć naturę zwierząt i rozwiązywać problemy związane z opieką nad nimi. Promuje adopcje ze schronisk oraz informuje o tym, jak walczyć z bezdomnością zwierząt. Sama jest posiadaczką sporej gromady stworzeń, które wybawiła z większych lub mniejszych tarapatów.

W swoich książkach opowiada o ludziach, zwierzętach, wyjaśnia zagadki przyrodnicze i radzi, jak poukładać wzajemne relacje dwunożnych i czworonożnych domowników. Właśnie o książkach Doroty Sumińskiej porozmawiamy podczas spotkania w Bibliotece. Będzie można także kupić publikacje naszego Gościa i zdobyć autograf.

Spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller

Zapraszamy na spotkanie z Anną Dziewit-Meller – dziennikarką, autorką książek oraz programu/bloga o książkach „BukBuk”. Prywatnie – jak sama mówi – w związku nowoczesno-konserwatywnym z dziennikarzem TVN – Marcinem Mellerem, prowadzącym „Drugie śniadanie mistrzów’.
Anna Dziewit- Meller opowie Wam o książkach, pisarzach, o swojej nowości wydawniczej pt. „ Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy”. Na stoisku Księgarni Autorskiej kupicie jej książkę i zdobędziecie autograf.

Spotkanie odbędzie się 5 października o 18:00 , Biblioteka w Oleśnicy, ul. Reja 10, Oleśnica.

Spotkanie autorskie z Joanną Sykat

Zapraszamy do biblioteki w Muszynie na spotkanie z Joanną Zakrzewską – Sykat, autorką książek: „Wszystko dla ciebie”, „Jesteś tylko mój”, „Tylko przy mnie bądź”, „Niebo nad Śnieżką”, „Na ścieżkach złudzeń”, „Jutro zaświeci słońce”, „Facet do poprawki” oraz miniatur: „Biedronki są ważne” i „Macierzynki”.

Spotkanie odbędzie się 25 sierpnia w godzinach 16:00 – 19:00, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, ul. Rynek 31, 33-370 Muszyna.

Spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską, które odbędzie się:

2 grudnia, Warszawa.

Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską

25 października o 17:00 – 18:00, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku, ul.Szafranka 7, Rybnik zaprasza się spotkanie z pisarką i reporterką Magdaleną Grzebałkowską, autorką książek „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego”, „Beksińscy. Portret podwójny” i „1945. Wojna i pokój”, obecnie pracującą nad biografią Krzysztofa Komedy Trzcińskiego.

Magdalena Grzebałkowska – ukończyła historię na Uniwersytecie Gdańskim. Od 1998 roku pracuje w „Gazecie Wyborczej”. Jest autorką biografii ks. Jana twardowskiego „Ksiądz Paradoks”, biografii „Beksińscy. Portret Podwójny” oraz reporterskiej opowieści o najbardziej dramatycznym roku XX stulecia „1945. Wojna i pokój”.

Spotkanie autorskie z Sylwią Trojanowską

Zapraszamy na spotkanie z Sylwią Trojanowską, szczecińską pisarką, autorką sztuk teatralnych oraz bestsellerowych powieści obyczajowych, w których w lekki sposób pisze o niełatwych sprawach. W trakcie spotkania autorka opowie o swojej najnowszej powieści, pt.: „A gdyby tak…” (premiera 14 marca). Jej akcja, tak samo zresztą jak wszystkich poprzednich, rozgrywa się w Szczecinie oraz w jego okolicach. Powieść opowiada o czterdziestoletniej kobiecie, która jest na życiowym zakręcie, dzięki niespodziewanemu spotkaniu po latach, ponownie zaczyna żyć pełną piersią i odkrywa to, co naprawdę ją uszczęśliwia. To nie jest lukrowana historia, lecz opowieść o życiu, czasami trudnym, czasami bardzo radosnym, a czasami zaskakującym. Spotkanie poprowadzi Laura Hołowacz, a upiększą je zdjęcia Szczecina autorstwa uznanego fotografa, Przemysława Budziaka.

Spotkanie odbędzie się: 19 października 2018 o 17:00 – 19:00, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, Tadeusza Wendy 14, Szczecin.

WSTĘP WOLNY 

Przewiń do góry strony