Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Uncategorized (strona 2)

Uncategorized

Spotkanie autorskie z Beatą Pawlikowską

Zapraszam na spotkanie autorskie 24 lutego o godz. 15:00. o 15:00 – 17:00, empik (Aleja Jana Pawła II 82, Warszawa), Aleja Jana Pawła II 82, Warszawa.

Beata Pawlikowska tym razem postanowiła samotnie dotrzeć do najdalej na północ wysuniętej wioski w Paragwaju. Zadanie było tym trudniejsze, że można tam dopłynąć tylko łodzią towarową, która raz w tygodniu wypływa z portu w odległym o trzy dni drogi mieście Concepción. O wyprawie pełnej przygód, odkryć, zachwytów i smaku yerba mate, przez jeden z najmniej znanych krajów Ameryki Południowej, Podróżniczka a zarazem autorka książki „Blondynka w Paragwaju” (Edipresse Książki), opowie podczas spotkania.

Konkurs Wrocławskiego Domu Literatury i Wydawnictwa Warstwy na powieść lub zbiór opowiadań

Organizatorem konkursu jest Wrocławski Dom Literatury.

Uczestnicy
Konkurs ma charakter otwarty.

Opis
Do konkursu można zgłaszać powieści lub zbiory opowiadań.

Akcja utworu konkursowego powinna rozgrywać się lub mieć związek z Wrocławiem.
Nadsyłane teksty muszą być tekstami współczesnymi. Znaczna część akcji powinna rozgrywać się po 1945 roku.

Objętość zgłaszanych tekstów nie może być mniejsza niż 7 arkuszy wydawniczych.

Prace należy przesyłać mailem

Nagroda
Nagrodą jest wydanie zwycięskiej powieści lub zbioru opowiadań w serii Proza nieobca Wydawnictwa Warstwy.

Data zakończenia konkursu: 31 stycznia 2019

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk odbędzie się:

22 XI, godz. 16:00, Świebodzin
23 XI, godz. 11:30, Żagań
godz. 18:30, Poznań, Księgarnia z Bajki.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST (obecnie Akademia Teatralna), w przeszłości była nauczycielką języka polskiego i łaciny, a także współwłaścicielką firmy handlowej. Zadebiutowała jako scenarzystka serialu Tata, a Marcin powiedział… Jest autorką bestsellerowej trzytomowej sagi Cukiernia Pod Amorem, a także powieści: 110 ulic220 liniiNiebieskie nitki13. PoprzecznaWystarczy, że jesteś,Serenada, czyli moje życie niecodzienneMariola, moje krople… oraz miniaturki Jak zabić nastolatkę (w sobie)?, której wersję sceniczną pt. Czterdziestka w opałachmożna oglądać w warszawskim teatrze Kamienica w brawurowej interpretacji Katarzyny Żak.  Autorka jest laureatką nagrody „Książka Roku 2008″, przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY, za powieść 13. Poprzeczna.

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie Małgorzaty Wardy:

30.11, godz. 17:00 – MBP w Redzie.

Spotkanie autorskie z Dorotą Masłowską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarką Dorotą Masłowską.

4 października o 20:00, Winiarnia „Pod Czarnym Kotem”, ul. Wolsztyńska 1 (wejście od ulicy Marcelińskiej), Poznań.

Pisarka, felietonistka, kompozytorka, piosenkarka, opowie m.in. o swojej najnowszej książce „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu”, w której w niepodrabialnym stylu przetrząsa lumpeks kultury współczesnej, wyciągając z niego zjawiska niekoniecznie chwalebne i atrakcyjne, ale nieodmiennie barwne i wielomówne.

Spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim

Biblioteka Publiczna w Skoczowie zaprasza na spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim – dziennikarzem i reportażystą, korespondentem wojennym, wybitnym znawcą problematyki Afryki oraz Azji Środkowej, Zakaukazia i Kaukazu. Spotkanie odbędzie się 19 września (środa) 2018 r. o godz. 17:00 w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, już dziś zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek w bibliotece.

Wojciech Jagielski, ceniony reporter wojenny w najnowszej książce „Na wschód od zachodu” podąża „wielkim szlakiem hippisów”. Afganistan, Pakistan, Nepal i na końcu Indie. Miejsca duchowej inicjacji, zderzenie z systemem kast, regiony targane konfliktami zbrojnymi, gdzie pojęcie „wolność” nabiera innego znaczenia. To świat widziany oczami tych, którzy gnani chęcią uwolnienia się od zachodniej cywilizacji, docierają w miejsca, gdzie panuje tylko pozorny spokój. To zupełnie nowe spojrzenie na Wschód. Zapraszamy na spotkanie z okazji premiery książki „Na wschód od zachodu” (Znak), które poprowadzi Max Cegielski.

Spotkanie autorskie z Dorotą Schrammek

Spotkanie autorskie z Dorotą Schrammek odbędzie się:

8 sierpnia 2018 o godz. 18.00 do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2), Szczecin.

Dorota Schrammek od lat publikuje opowiadania i reportaże w pismach kobiecych. Mieszka w Ueckermünde, z dziećmi i mężem. Najlepiej czuje się w domu pochłonięta obowiązkami rodzinnymi i pracą. Pisze, gdy domownicy śpią. Jej debiut książkowy, to powieść „Stojąc pod tęczą”. Następnie ukazała się kontynuacja pobierowskiej sagi „Horyzonty uczuć”. Ostatni jej tytuł, to „Wiatr wspomnień” (2016).

Spotkanie autorskie z Sylwią Chutnik

Zapraszamy na spotkanie z Sylwią Chutnik!

Wyjątkowa okazja do wysłuchania, a także wymiany poglądów z nietuzinkową pisarką, kulturoznawczynią, aktywistką!

Laureatka Paszportu Polityki, nominowana do Nagrody Nike, kontrowersyjna, a jakże, intelektualnie i światopoglądowo inspirująca artystka!

Autorka „Kieszonkowego atlasu kobiet”, „Dzidzi”, „Cwaniar”, „W krainie czarów” i kilku innych perełek.

Gender, feminizm, queer, cwaniary, pazury, wrażliwości i znieczulice… To wszystko i jeszcze, jeszcze więcej 11 września, wtorek, godz. 19:00
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo, ul. Powstańców Śląskich 17.
Wstęp wolny

Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą

Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Bondą, autorką bestsellerowych powieści kryminalnych.

Spotkanie odbędzie się:

22 października 2018 o 18:00 – 20:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, ul. Broniewskiego 10C, 32-500 Chrzanów, Katowice.

Katarzyna Bonda – pisarka, autorka książek dokumentalnych. Z wykształcenia dziennikarka i scenarzystka. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem (Sprawa Niny FrankTylko martwi nie kłamiąFlorystka), dokumentów kryminalnych Polskie morderczynie i Zbrodnia niedoskonała oraz podręcznika Maszyna do pisania.

Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem.

5 października o 17:30, Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta w Tczewie, Jarosława Dąbrowskiego 6, Tczew.

————————–————————–————————–
Wojciech Chmielarz (ur. 1984) – pisarz i publicysta pochodzący z Gliwic. W roku 2015 za powieść „Przejęcie” został uhonorowany Nagrodą Wielkiego Kalibru. Był również pięciokrotnie nominowany do tej nagrody. Jest autorem cyklu kryminałów o komisarzu Jakubie Mortce: „Podpalacz” (2012), „Farma lalek” (2013), „Przejęcie” (2014), „Osiedle marzeń” (2016), oraz „cyklu gliwickiego”: „Wampir” (2015) i „Zombie” (2017).  Mieszka w Warszawie.

Przewiń do góry strony