Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Uncategorized (strona 4)

Uncategorized

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kozerą

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Grzegorzem Kozerą – polski prozaik, poeta i dziennikarz.

Spotkanie odbędzie się 16 stycznia 2018 godz. 11:30, Zespół Szkół nr 3, ul. Fr. Nullo 32, 32-300 Olkusz.

Wstęp wolny.

Spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim

Zapraszamy serdecznie za spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim, które odbędzie się 11 czerwca w godzinach 17:00 – 18:00, Dom Środowisk Twórczych – Ratusz, Ratuszowa 5, 11-100 Lidzbark Warmiński.

Tomasz Sekielski – pomysłodawca i założyciel wydawnictwa „Od deski do deski” – dziennikarz śledczy, reporter, korespondent, pisarz i reżyser. Obecnie również wydawca. Jest twórcą wielu programów telewizyjnych (m.in. Prześwietlenie, Teraz My!, Czarno na białym, Po prostu), a także filmów dokumentalnych (m.in. Władcy marionetek). Jest autorem bestsellerowej trylogii „Sejf” oraz trylogii „SUSZA”, której ostatnia część ukaże się w maju 2018 roku. Wyróżniony prestiżowymi nagrodami: m.in. Dziennikarz Roku, Grand Press, Wiktory, Telekamery, Niptel. Przez dwa lata, w programie „Po prostu” na antenie TVP1 ukazywał się jego 45-minutowy reportaż nt. najważniejszych lub najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń na świecie np. nt. morderstwa Litwinienki, kartele narkotykowe w Meksyku, problemy żołnierzy walczących na froncie na Ukrainie, obozy dla uchodźców (Calle), terroryzm itd. W 2017 roku zrealizował dla telewizji FOKUS cykl filmów dokumentalnych pt. „Teoria spisku”. Przy pracy nad tą serią odnalazł zagubione dowody ze śledztwa dotyczącego morderstwa premiera Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji.

Spotkanie autorskie z Hanną Greń

Terminy spotkań autorskich: 

27.01. godz. 11.00 Kawiarnia Fotograficzna; PCK 19, 40-057 Katowice

Spotkanie autorskie z Sylwią Zientek

Zapraszamy na spotkanie z Sylwią Zientek, autorką powieści „Hotel Varsovie. Bunt Chimery”. Prowadzenie: Weronika Wawrzkowicz.

24 kwietnia (wtorek) godz. 19:00, Klub SPATiF, Al. Ujazdowskie 45, Warszawa. 

Jedna rodzina, kilka pokoleń i historie rozgrywające się na ulicach Warszawy w ciągu ponad trzech wieków. Nowy tom rodzinnej sagi warszawskich hotelarzy przeniesie czytelników w świat romansów, skrywanych skandali i niepohamowanych namiętności.

Sylwia Zientek – autorka powieści obyczajowych i historycznych. Debiutowała w 2012 roku powieścią „Złudzenia, nerwice i sonaty”. Ponadto opublikowała „Próżną”, „Miraże”, „Podróż w stronę czerwieni” oraz poruszającą „Kolonię Marusia”. W 2017 roku ukazał się pierwszy tom barwnej sagi warszawskich hotelarzy – „Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty”, porywającej historii kilku pokoleń rodziny Żmijewskich, właścicieli posiadłości przy ulicy Długiej.

Zarezerwujcie nocleg w Hotelu Varsovie!

Spotkanie autorskie z K.N. Haner

Zapraszamy na spotkanie z K.N. Haner, z okazji premiery pierwszej części kolejnej serii „Zakazany układ”. Do tej pory jej książki (romanse): „Sny Morfeusza”, „Koszmar Morfeusza” i „Przebudzenie Morfeusza” stawały się bestsellerami. Czy tak się i teraz stanie?

Plan spotkań: 

24 lutego, godzina 16:00, Bookszpan Poznań.

Spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską, które odbędzie się:

1 lutego Gdynia

Spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem

Zapraszamy na wieczór autorski z Ryszardem Ćwirlejem i jego najnowszą książką „Już nikogo nie słychać” (Czwarta Strona). Listopad 1926 roku. W Poznaniu krążą pogłoski o spodziewanej wizycie Piłsudskiego. Nad bezpieczeństwem Marszałka ma czuwać komisarz Antoni Fischer. Jednak napięta po przewrocie majowym atmosfera w kraju, narastające nastroje antysemickie oraz ciągle ścierający się bolszewicy i narodowcy nie ułatwiają komisarzowi zadania. Ryszard Ćwirlej perfekcyjnie oddaje atmosferę Poznania dwudziestolecia międzywojennego. Jego bohaterowie przechadzają się po uliczkach dawnego miasta, zaglądają do barów, zatęchłych piwnic i cel.

27 czerwca w godzinach 18:00 – 20:00, empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5.

Spotkanie autorskie z Sylwią Chutnik

Zapraszamy na spotkanie z Sylwią Chutnik!

Wyjątkowa okazja do wysłuchania, a także wymiany poglądów z nietuzinkową pisarką, kulturoznawczynią, aktywistką!

Laureatka Paszportu Polityki, nominowana do Nagrody Nike, kontrowersyjna, a jakże, intelektualnie i światopoglądowo inspirująca artystka!

Autorka „Kieszonkowego atlasu kobiet”, „Dzidzi”, „Cwaniar”, „W krainie czarów” i kilku innych perełek.

Gender, feminizm, queer, cwaniary, pazury, wrażliwości i znieczulice… To wszystko i jeszcze, jeszcze więcej 17-go lutego o godz. 17.30 w siedzibie MDK w Giszowcu!

Bezpłatne wejściówki do odebrania w portierni MDK w Giszowcu-Katowicach, Plac Pod Lipami 1

Premiera książki „Słowikowa i Masa. Twarzą w twarz”

Spotkanie z Moniką Banasiak poprowadzi dziennikarz Marcin Mizera.

SŁOWIKOWA O WIĘZIENIACH DLA KOBIET – NOWA KSIĄŻKA!
________________________________________________

Szokująca prawda, która miała pozostać za bramą kobiecych więzień.

Samobójstwa, samookaleczenia, kobiecy seks i piekło, które kobietom gotują kobiety.

Zapraszamy na premierę książki „Słowikowa o więzieniach dla kobiet”, która obędzie się 28 czerwca w godzinach 17:00 – 20:00, Hotel Pikul, Lubelska 65, Puławy.

Spotkanie autorskie z Manuelą Gretkowską

Biblioteka pod Atlantami i Wałbrzyski Ośrodek Kultury zapraszają 28 lutego o godz.17.00 do Sali Kameralnej na spotkanie z Manuelą Gretkowską, podczas którego opowie ona o swojej twórczości, poglądach i wielu innych intrygujących rzeczach.

Przewiń do góry strony