Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Uncategorized (strona 4)

Uncategorized

Spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską, które odbędzie się:

1 lutego Gdynia

Spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim

W piątek 16 lutego o godz. 18.00 w Galerii „Pod Aniołem” Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju zaprasza na spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim, radiowcem, podróżnikiem, fotografem, producentem muzycznym i organizatorem koncertów i festiwali. Tematem głównym spotkania będzie promocja książek pt. „Biel. Notatki z Afryki” oraz „Lizbona. Muzyka moich ulic”.

Marcin Kydryński od 1989 roku współtworzy wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja Siesta została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w National Geographic, jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Dziś jego reportaże ukazują się głównie w Vivie i w Kontynentach. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii.
Dla swojej żony, Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią i wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa. Wśród nich także słynny album „Upojenie”, z 20-krotnym laureatem Grammy, Patem Metheny, wydany na całym świecie przez Nonesuch. Laureat statuetki Fryderyka za produkcję muzyczną.

Spotkanie autorskie z Sylwią Chutnik

Zapraszamy na spotkanie z Sylwią Chutnik!

Wyjątkowa okazja do wysłuchania, a także wymiany poglądów z nietuzinkową pisarką, kulturoznawczynią, aktywistką!

Laureatka Paszportu Polityki, nominowana do Nagrody Nike, kontrowersyjna, a jakże, intelektualnie i światopoglądowo inspirująca artystka!

Autorka „Kieszonkowego atlasu kobiet”, „Dzidzi”, „Cwaniar”, „W krainie czarów” i kilku innych perełek.

Gender, feminizm, queer, cwaniary, pazury, wrażliwości i znieczulice… To wszystko i jeszcze, jeszcze więcej 17-go lutego o godz. 17.30 w siedzibie MDK w Giszowcu!

Bezpłatne wejściówki do odebrania w portierni MDK w Giszowcu-Katowicach, Plac Pod Lipami 1

Spotkanie autorskie z Manuelą Gretkowską

Biblioteka pod Atlantami i Wałbrzyski Ośrodek Kultury zapraszają 28 lutego o godz.17.00 do Sali Kameralnej na spotkanie z Manuelą Gretkowską, podczas którego opowie ona o swojej twórczości, poglądach i wielu innych intrygujących rzeczach.

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Musierowicz

Zapraszamy wielbicieli twórczości Małgorzaty Musierowicz na wyjątkowe spotkanie. Z okazji premiery książki „Ciotka Zgryzotka” (Akapit Press) czytelnicy będą mieli niepowtarzalną okazję porozmawiać z autorką, zdobyć autograf oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Kolejny tom niezawodnej „Jeżycjady” – jak zawsze dowcipny, wzruszający i ciekawy – rozśmiesza, podnosi na duchu i skłania do myślenia.

Spotkanie odbędzie się: 21 kwietnia w godzinach 13:00 – 15:00, empik Plac Wolności, Poznań, ul. Ratajczaka 44.

Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie autorskie z Agatą Kołakowską

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z AGATĄ KOŁAKOWSKĄ, które odbędzie się 17 maja 2018 r. (czwartek), o godz. 16.00 w MBP w Pelplinie.

AGATA KOŁAKOWSKA – wrocławianka z urodzenia i zamiłowania. Ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim. W trakcie studiów współpracowała z Polskim Radiem Wrocław. Od kiedy tylko pamięta, nosiła się z myślą napisania książki dla kobiet, która doda im otuchy i odwagi w wyrażaniu siebie.

Spotkanie autorskie z Joanną Matusiak

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór autorski z wyjątkową kobietą, pełną pasji, mądrości i dystansu do świata. Joanna Matusiak z Manufaktura Splotów tym razem splotła nam piękne słowa zamknięte w 352 stronach „Manufaktury codzienności”.

Spotkanie w Empiku w Galerii Bałtyckiej poprowadzi Magdalena Trus-Urbańska z Truslandia., 21 kwietnia w godzinach 16:00 – 18:00, empik, Al. Grunwaldzka 141, Gdańsk.

Ta książka to 352 strony piękna, słów mądrych, uważnych, przepełnionych spokojem i dobrocią, celebracją życia w tu i teraz i miłością do ludzi. Autorka książki Joanna Matusiak znana jest dla większości z nas z Manufaktury Splotów (https://www.instagram.com/manufaktura_splotow/),
Tym razem z codzienności splotła nam słowa, będące dla wielu osób źródłem inspiracji. Ponadczasowe prawdy, często niezauważalne w życiu codziennym, garść dobrej energii, tolerancji, zrozumienia, bliskości, motywacji. Wszystko to, czego w codziennej gonitwie życia po prostu nie zauważamy.
To księga krótkich felietonów na każdy temat, które jak bajki filozoficzne, snują opowieść, by dotrzeć do puenty lub po prostu samemu ją sobie dopowiedzieć…

Gorąco polecamy!
Do zobaczenia!

Spotkanie autorskie z Izabellą Frączyk

Spotkanie autorskie z Izabellą Frączyk odbędzie się, 17 maja w godzinach 17:00 – 19:00, Gminna Biblioteka Publiczna w Sulmierzycach, ul. Słoneczna 5, 98-338 Sulmierzyce.

Izabella Frączyk  – pisarstwem zajmuje się od 2009 roku. Jej domeną są powieści obyczajowe o zabarwieniu komediowym i satyrycznym. W 2010 roku wydała pierwszą powieść Pokręcone losy klary, rok później – w 2011 – Kobiety z odzysku. W roku 2012 związała się z Wydawnictwem Prószyński i Spółka, by wraz z nim wydać kolejne powieści Dziś jak kiedyś (2013), Koniec świata (2014), Jak u siebie (2014), Siostra mojej siostry (2015), Do trzech razy sztuka (2016), Stajnia w Pieńkach cz. I – Koncert cudzych życzeń (2017), Stajnia w Pieńkach cz. II – Spalone mosty (2017), Stajnia w Pieńkach cz. III – Jedną nogą w niebie (2017), Śnieżna grań cz. I – Za stare grzechy (2018).

Jest mężatką, matką dwójki dzieci. Mieszka w Krakowie.

Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim

8 grudnia 2017 (piątek), o godz. 18.00, w ProMediach przy al. Wojska Polskiego 2, odbędzie się spotkanie z Łukaszem Orbitowskim. Spotkanie poprowadzi Marta Zabłocka

Łukasz Orbitowski debiutował w 1999 roku niskonakładowym tomikiem opowiadań „Złe Wybrzeża”. Publikował opowiadania w czasopismach, m.in.: „Science Fiction”, „Nowa Fantastyka”, „Sfera”, „Ubik”. Jego opowiadanie „Władca Deszczu” znalazło się w antologii „PL+50” pod redakcją Jacka Dukaja.

Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem

Zapraszamy na spotkanie z popularnym pisarzem młodego pokolanie Jakubem Żulczykiem. Jego ostatnia powieść „Ślepnąc od świateł” była nominowana do Paszportu Polityki, a na ekrany właśnie wszedł serial telewizyjny „Belfer”, którego jest współscenarzystą.

04.12 – Gdynia

Jakub Żulczyk (1983) – pisarz, publicysta, scenarzysta. Zadebiutował w 2006 roku przygodową powieścią o miłości, „Zrób mi jakąś krzywdę’. Rok 2008 przyniósł „Radio Armageddon”, powieść, która doczekała się teatralnej adaptacji we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Obie książki szybko stały się „kultowe” wśród młodych czytelników w wieku licealno-gimnazjalnym (ale nie tylko). Napisał również powieść grozy – fantastyczno-przygodową dylogię o przygodach Tytusa Grójeckiego – „Zmorojewo” i „Instytut” oraz zilustrowaną przez Agatę Bogacką książeczkę dla dzieci, „Zdarzenie nad strumykiem”. Był stałym felietonistą „Elle”, „Wprost”, „Przekroju”, „Dziennika” oraz „Exklusiva”. Publikował również w „Playboyu”, „Tygodniku Powszechnym”, „Lampie”, „Ha!Arcie” oraz „Notesie na sześć tygodni”.
Współprowadził programy telewizyjne i radiowe.

Przewiń do góry strony