Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Uncategorized (strona 4)

Uncategorized

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke – pisarzem literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Spotkanie odbędzie się 19 lipca w godzinach 12:00 – 14:00, Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Ruda, ul. Fabryczna 2, 57-450 Ludwikowice Kłodzkie

Zapraszamy!

Spotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z Karoliną Wilczyńską:

Plan spotkań: 

PAŹDZIERNIK
24.10 godz. 16:00 - Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Radoszycach, ul. Częstochowska, 26-230 Radoszyce, Kielce.

Karolina Wilczyńska – autorka najpiękniejszej literatury obyczajowej. Kobieta ze wszystkimi zaletami i wadami swojej płci: wrażliwa, emocjonalna i romantyczna, ale bywa też kapryśna, złośliwa i bezwzględna. Wierzy w przeznaczenie i miłość, a że jest uparta, to mimo różnych doświadczeń nadal ufa w ludzką szczerość i własną intuicję. Pisze o tym, co jej zdaniem ma największe znaczenie w życiu – o uczuciach – nie bojąc się nawet tych najskrytszych i najtrudniejszych. Bo najważniejszy jest dla niej człowiek i jego emocje. Prawie najważniejszy. Zaraz po miłości.

Autorka powieści: Performens (2006), Ta druga (2011), Anielski kokon (2013), Jeszcze raz, Nataszo (2014), Ja, kochanka (2016), Dasz radę, Nataszo (2016) oraz bestsellerowego cyklu Stacja Jagodno.

Spotkanie autorskie z Jerzym Bralczykiem

Zapraszamy na spotkanie z Jerzym Bralczykiem – językoznawcą, profesorem nauk humanistycznych, specjalistą w zakresie języka mediów, reklamy i polityki.

Spotkanie odbędzie się 29 października o 18:00 – 20:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej, ul. T. Kościuszki 25, 41-300 Dąbrowa Górnicza.

Spotkanie autorskie z Robertem Małeckim

Spotkanie odbędzie się 29 września o 16:00 – 18:00, Książnica Kopernikańska w Toruniu, Słowackiego 8, 87-100 Toruń.

Robert Małecki – politolog, filozof i dziennikarz, a także nauczyciel kreatywnego pisania. Przede wszystkim jednak czytelnik i autor kryminałów. Uznawany za jednego z najlepszych specjalistów w tej branży.

Kryminalne serce czytelników zdobył świetnie skonstruowaną,, mroczną i wciągającą do ostatniej strony trylogią „Najgorsze dopiero nadejdzie”, „Porzuć swój strach” i „Koszmary zasną ostatnie”.

Fabułę swojej najnowszej książki osadził w podtoruńskiej Chełmży. „Skaza” otwiera nowy cykl kryminalny z nowym bohaterem – komisarzem policji Bernardem Grossem. Premiera powieści: 5 września 2018.

Spotkanie autorskie z Joanną Kuciel-Frydryszak

We wtorek 20 listopada o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie z Joanną Kuciel-Frydryszak, autorką książki „Służące do wszystkiego”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Marginesy. Spotkanie poprowadzi Dorota Majkowska-Szajer.

„Służące do wszystkiego” to pierwsza publikacja na polskim rynku wydawniczym poświęcona zapomnianej grupie kobiet z najniższej warstwy społecznej z pierwszej połowy XX wieku – polskim „białym niewolnicom”.

Pod koniec II RP było ich około pięćset tysięcy. Przeważnie pochodziły ze wsi. Do pracy w charakterze służących były zatrudniane przez mieszczaństwo najczęściej w wieku lat piętnastu. Na służbie gotowały, sprzątały i opiekowały się dziećmi – musiały być stale gotowe do pracy. Na nogach od świtu do nocy, bez prawa do urlopu i wypoczynku, za marne grosze. Bez nich zniknąłby niejeden dom. Tymczasem to one zniknęły – zostały wymiecione z historii, przemilczane, nikt nie zadbał, aby o nich opowiedzieć czy spisać ich relacje. A przecież bez nich opis świata do połowy XX wieku byłby niepełny.

Muzeum Etnograficzne w Krakowie
Ratusz, pl. Wolnica 1
20 listopada, godz. 18.00
– wstęp wolny –

Spotkanie autorskie z Gabrielą Gargaś

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Gabrielą Gargaś. Autorka książek dla kobiet. Lekki, zabawny styl, realistyczne i nietuzinkowe fabuły stały sie kluczem do jej sukcesu.

27 października 2018 o 14:00 – 15:00, Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, ul. Galicyjska 9, Kraków.

Spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem, które odbędzie się 7 listopada 2018 o 17:00 – 19:00, Książnica Karkonoska, ul. Bankowa 27, Jelenia Góra.

Wstęp wolny

Spotkanie autorskie z Januszem Wiśniewskim

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Januszem Leonem Wiśniewskim, naukowcem i pisarzem, które odbędzie się:

24 października o 18:00 – 20:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej, ul. T. Kościuszki 25, 41-300 Dąbrowa Górnicza.

Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

Serdecznie zapraszamy na spotkania autorskie z Krystyną Mirek: 

23 listopada Katowice Filia nr 28.

Spotkanie autorskie z Anną Kańtoch

Spotkanie autorskie z Anną Kańtoch – pisarką powieści fantastycz-nych i kryminałów, m.in. „Diabeł na wieży”, „Przedksiężycowi”, „Czarne”, „Łaska”.

Spotkanie promujące nową powieść „Wiara” odbędzie się 26 marca w godzinach 12:00 – 14:00, Biblioteka pod Atlantami, Rynek 9, Wałbrzych.

Anna Kańtoch (ur. 28 grudnia 1976[1] w Katowicach) – polska pisarka, autorka powieści i opowiadań fantastycznych i kryminałów, znana również pod pseudonimem Anneke. Ukończyła orientalistykę (specjalność: arabistyka) na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po studiach wróciła do Katowic, gdzie obecnie pracuje w biurze podróży. Należy do Śląskiego Klubu Fantastyki. Debiutowała w kwietniu 2004 opowiadaniem Diabeł na wieży opublikowanym w czasopiśmie „Science Fiction”. Pisała recenzje filmów i książek do internetowego magazynu „Avatarae” (gdzie ukazało się opowiadanie będące kontynuacją Diabła na wieży – Czarna Saissa), dziś pisze do magazynu „Esensja”. W lipcu 2005 ukazał się zbiór opowiadań Diabeł na wieży o ich bohaterze, Domenicu Jordanie, wydany przez wydawnictwo Fabryka Słów. Jej debiutem książkowym była powieść Miasto w zieleni i błękicie, dziejąca się w tym samym świecie co opowiadania o Domenicu Jordanie. Na Euroconie 2007 otrzymała nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction (ESFS) dla najbardziej obiecującego młodego twórcy – Encouragement Award. Pięciokrotnie otrzymała Nagrodę im. Janusza A. Zajdla: raz za powieść (w 2010 za pierwszy tom Przedksiężycowych) oraz cztery razy za opowiadania (w 2009 za Światy Dantego, w 2011 za Duchy w maszynach, w 2014 za Człowieka nieciągłego i w 2015 za Sztukę porozumienia). W 2013 roku otrzymała również Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego za powieść Czarne.

Przewiń do góry strony