Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Uncategorized (strona 4)

Uncategorized

Spotkanie autorskie z Januszem Wiśniewskim

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Januszem Leonem Wiśniewskim, naukowcem i pisarzem, które odbędzie się:

24 października o 18:00 – 20:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej, ul. T. Kościuszki 25, 41-300 Dąbrowa Górnicza.

Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

Serdecznie zapraszamy na spotkania autorskie z Krystyną Mirek: 

23 listopada Katowice Filia nr 28.

Spotkanie autorskie z Hanną Cygler

Spotkanie autorskie z Hanną Cygler odbędzie się:

6 czerwca w godzinach 17:00 – 19:00, Gminna Biblioteka Publiczna w Łęczycach, Strzebielino-Osiedle.

Hanna Cygler jest z urodzenia i zamiłowania gdańszczanką, zawodowo zajmuje się tłumaczeniem ze szwedzkiego i angielskiego, a dla przyjemności – czytelników i swojej – pisze powieści (nie tylko dla kobiet).

Zapraszamy! Wstęp wolny!

Spotkanie autorskie z Anną Kańtoch

Spotkanie autorskie z Anną Kańtoch – pisarką powieści fantastycz-nych i kryminałów, m.in. „Diabeł na wieży”, „Przedksiężycowi”, „Czarne”, „Łaska”.

Spotkanie promujące nową powieść „Wiara” odbędzie się 26 marca w godzinach 12:00 – 14:00, Biblioteka pod Atlantami, Rynek 9, Wałbrzych.

Anna Kańtoch (ur. 28 grudnia 1976[1] w Katowicach) – polska pisarka, autorka powieści i opowiadań fantastycznych i kryminałów, znana również pod pseudonimem Anneke. Ukończyła orientalistykę (specjalność: arabistyka) na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po studiach wróciła do Katowic, gdzie obecnie pracuje w biurze podróży. Należy do Śląskiego Klubu Fantastyki. Debiutowała w kwietniu 2004 opowiadaniem Diabeł na wieży opublikowanym w czasopiśmie „Science Fiction”. Pisała recenzje filmów i książek do internetowego magazynu „Avatarae” (gdzie ukazało się opowiadanie będące kontynuacją Diabła na wieży – Czarna Saissa), dziś pisze do magazynu „Esensja”. W lipcu 2005 ukazał się zbiór opowiadań Diabeł na wieży o ich bohaterze, Domenicu Jordanie, wydany przez wydawnictwo Fabryka Słów. Jej debiutem książkowym była powieść Miasto w zieleni i błękicie, dziejąca się w tym samym świecie co opowiadania o Domenicu Jordanie. Na Euroconie 2007 otrzymała nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction (ESFS) dla najbardziej obiecującego młodego twórcy – Encouragement Award. Pięciokrotnie otrzymała Nagrodę im. Janusza A. Zajdla: raz za powieść (w 2010 za pierwszy tom Przedksiężycowych) oraz cztery razy za opowiadania (w 2009 za Światy Dantego, w 2011 za Duchy w maszynach, w 2014 za Człowieka nieciągłego i w 2015 za Sztukę porozumienia). W 2013 roku otrzymała również Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego za powieść Czarne.

Spotkanie autorskie z Wiolettą Sawicką

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Wiolettą Sawicką – dziennikarką radiową, prasową i telewizyjną, autorką emocjonalnych powieści obyczajowych. Podczas spotkania autorska podzieli się z nami między innymi informacjami na temat swojej najnowszej powieści – „Czas próby”, która ujrzy światło dzienne 12.06.

Spotkanie odbędzie się: 20 czerwca w godzinach 17:30 – 20:30, Książnica Polska, Pl. Jana Pawła II 2/3, Olsztyn.

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką

Zapraszamy 16 kwietnia, w poniedziałek na godzinę 17.00 do JOK Jarocin na spotkanie z Magdaleną Zawadzką, aktorką teatralną i filmową, autorką książek. Spotkanie odbędzie się wokół najnowszej książki „Moje szczęśliwe wyspy”, którą będzie można nabyć.
Bezpłatne wejściówki do odbioru od 26 marca w Bibliotece Głównej w Pałacu Radolińskich, Bibliotece „Pod Ratuszem” oraz JOK Jarocin.
Spotkanie w ramach projektu „Senior+” pod honorowym patronatem Burmistrza Jarocina.

Magdalena Zawadzka- Holoubek (ur. 29 października 1944 w Filipowicach) – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka PWST w Warszawie (1966). Debiutowała w wieku 18 lat, w filmie Jana Rybkowskiego, pt. Spotkanie w Bajce (1962). W 1966 zagrała główną rolę w komedii Pieczone gołąbki u boku Krzysztofa Litwina i w tym samym roku w komedii muzycznej Mocne uderzenie z Jerzym Turkiem. Popularność zdobyła dzięki roli Basi Wołodyjowskiej w filmie Pan Wołodyjowski i serialu Przygody pana Michała (1969). Zagrała m.in. w filmach: Rozwodów nie będzie, Klucze, Mazepa (Gustaw Holoubek był reżyserem i scenarzystą), Noce i dnie, Sublokator, Goodbye Rockefeller czy Łabędzi śpiew. Występowała gościnnie na deskach m.in.: Teatru Scena Prezentacje w Warszawie. W 1996 użyczyła głosu w kreskówce Zakochany kundel (ang. Lady and the Tramp). Gościnnie wystąpiła w serialach tv: Wojna domowa, Dziupla Cezara, Plebania. W serialu Samo Życie gra rolę Danuty Jankowskiej, matki Teresy. Wystąpiła jako matka Piotra Korzeckiego w 4 serii serialu Magda M.. Widnieje w spisie absolwentów IV LO im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Od 1973 żona Gustawa Holoubka (zm. 2008); matka Jana Holoubka. Jej kuzynką jest australijska aktorka Magda Szubanski.

Spotkanie autorskie z Natalią Fiedorczuk

Zapraszamy na spotkanie z Natalią Fiedorczuk, autorką książki „Jak pokochać centra handlowe”, laureatką Paszportów POLITYKI w kategorii Literatura.

___________________________________

14 czerwca, czwartek, godz. 19:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”, ul. Powstańców Śląskich 44, Warszawa.
Wstęp wolny

____________________________________

Natalia Fiedorczuk – z zawodu psychopedagożka, kompozytorka, wokalistka i publicystka. Pracuje jako animatorka kultury, zajmuje się aktywizacją obywatelską w społecznościach lokalnych. Pisała o muzyce, o internecie, estetyce i mieszkalnictwie. „Jak pokochać centra handlowe” to jej prozatorski debiut.

Spotkanie autorskie z Renatą Kosin

Zapraszamy 5.04.2018 r. o godz. 17-stej do Filii nr 6 MBP w Olsztynie (ul. Jarocka 65) na spotkanie autorskie z Renatą Kosin – autorką scenariuszy teatralnych oraz powieści: „Mimo wszystko Wiktoria”, „Bluszcz prowincjonalny”, „Tajemnice Luizy Bein”, „Kołysanka dla Rosalie”, „Sekret zegarmistrza”, „Tatarka”, „Aleja Siódmego Anioła” oraz „Jedwabne rękawiczki”.

Wstęp wolny.

Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim, które odbędzie się 15 czerwca w godzinach 17:00 – 20:00, Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicy, Wojska Polskiego 9, 55-003 Czernica, Wrocław.

Wstęp wolny!

Spotkanie autorskie z Marią Paszyńską

5 marca (poniedziałek) o godzinie 18.00 w ramach Literackich poniedziałków zapraszamy na ul. Kolegiacką 3, Biblioteka Publiczna w dzielnicy Wilanów na spotkanie z Marią Paszyńską.

Autorka jest zakochana w Warszawie i jej historii. Podczas premiery w salonie empik zaprezentuje najnowsza książkę „Willa pod zwariowaną gwiazdą” (Pascal). To doskonałe połączenie precyzyjnie skonstruowanej fikcji z poruszającą historią, która wydarzyła się naprawdę. Lato 1939 roku. Warszawskie zoo, stworzone przez Jana i Antoninę Żabińskich ma swoje chwile triumfu, choć czuć w nim niepokój związany z tym, co nieuchronne – zbliżającą się wojną. Brutalny czas nie zabija jednak wszystkich uczuć. Na gruzach danego świata zdarza się miłość, której nie można się oprzeć…

Przewiń do góry strony