Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Uncategorized (strona 5)

Uncategorized

Spotkanie autorskie z Wiolettą Sawicką

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Wiolettą Sawicką – dziennikarką radiową, prasową i telewizyjną, autorką emocjonalnych powieści obyczajowych. Podczas spotkania autorska podzieli się z nami między innymi informacjami na temat swojej najnowszej powieści – „Czas próby”, która ujrzy światło dzienne 12.06.

Spotkanie odbędzie się: 20 czerwca w godzinach 17:30 – 20:30, Książnica Polska, Pl. Jana Pawła II 2/3, Olsztyn.

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką

Zapraszamy 16 kwietnia, w poniedziałek na godzinę 17.00 do JOK Jarocin na spotkanie z Magdaleną Zawadzką, aktorką teatralną i filmową, autorką książek. Spotkanie odbędzie się wokół najnowszej książki „Moje szczęśliwe wyspy”, którą będzie można nabyć.
Bezpłatne wejściówki do odbioru od 26 marca w Bibliotece Głównej w Pałacu Radolińskich, Bibliotece „Pod Ratuszem” oraz JOK Jarocin.
Spotkanie w ramach projektu „Senior+” pod honorowym patronatem Burmistrza Jarocina.

Magdalena Zawadzka- Holoubek (ur. 29 października 1944 w Filipowicach) – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka PWST w Warszawie (1966). Debiutowała w wieku 18 lat, w filmie Jana Rybkowskiego, pt. Spotkanie w Bajce (1962). W 1966 zagrała główną rolę w komedii Pieczone gołąbki u boku Krzysztofa Litwina i w tym samym roku w komedii muzycznej Mocne uderzenie z Jerzym Turkiem. Popularność zdobyła dzięki roli Basi Wołodyjowskiej w filmie Pan Wołodyjowski i serialu Przygody pana Michała (1969). Zagrała m.in. w filmach: Rozwodów nie będzie, Klucze, Mazepa (Gustaw Holoubek był reżyserem i scenarzystą), Noce i dnie, Sublokator, Goodbye Rockefeller czy Łabędzi śpiew. Występowała gościnnie na deskach m.in.: Teatru Scena Prezentacje w Warszawie. W 1996 użyczyła głosu w kreskówce Zakochany kundel (ang. Lady and the Tramp). Gościnnie wystąpiła w serialach tv: Wojna domowa, Dziupla Cezara, Plebania. W serialu Samo Życie gra rolę Danuty Jankowskiej, matki Teresy. Wystąpiła jako matka Piotra Korzeckiego w 4 serii serialu Magda M.. Widnieje w spisie absolwentów IV LO im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Od 1973 żona Gustawa Holoubka (zm. 2008); matka Jana Holoubka. Jej kuzynką jest australijska aktorka Magda Szubanski.

Spotkanie autorskie z Natalią Fiedorczuk

Zapraszamy na spotkanie z Natalią Fiedorczuk, autorką książki „Jak pokochać centra handlowe”, laureatką Paszportów POLITYKI w kategorii Literatura.

___________________________________

14 czerwca, czwartek, godz. 19:00
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”, ul. Powstańców Śląskich 44, Warszawa.
Wstęp wolny

____________________________________

Natalia Fiedorczuk – z zawodu psychopedagożka, kompozytorka, wokalistka i publicystka. Pracuje jako animatorka kultury, zajmuje się aktywizacją obywatelską w społecznościach lokalnych. Pisała o muzyce, o internecie, estetyce i mieszkalnictwie. „Jak pokochać centra handlowe” to jej prozatorski debiut.

Spotkanie autorskie z Renatą Kosin

Zapraszamy 5.04.2018 r. o godz. 17-stej do Filii nr 6 MBP w Olsztynie (ul. Jarocka 65) na spotkanie autorskie z Renatą Kosin – autorką scenariuszy teatralnych oraz powieści: „Mimo wszystko Wiktoria”, „Bluszcz prowincjonalny”, „Tajemnice Luizy Bein”, „Kołysanka dla Rosalie”, „Sekret zegarmistrza”, „Tatarka”, „Aleja Siódmego Anioła” oraz „Jedwabne rękawiczki”.

Wstęp wolny.

Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim, które odbędzie się 15 czerwca w godzinach 17:00 – 20:00, Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicy, Wojska Polskiego 9, 55-003 Czernica, Wrocław.

Wstęp wolny!

Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską

Gościem Świątecznych Targów Książki w Rzeszowie będzie autorka znakomitych powieści obyczajowych oraz książek dla dzieci – Ałbena Grabowska!

Ałbena opowie Wam o swojej najnowszej książce pt “ Ostatnia chowa klucz”, o bestsellerowej serii “Stulecie Winnych”, którą pokochały tysiące czytelniczek w Polsce, oraz o tym jak godzi pracę zawodową – jest lekarzem neurologiem – ze swoją pasją pisarską oraz byciem mamą trójki dzieci.

Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie 9 marca w godzinach 16:00 – 18:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Reszlu, ul. Kolejowa 2a, 11-440 Reszel.

Przyjdźcie się przywitać!

Spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem

Zapraszamy na spotkanie z Marcinem Mellerem, dziennikarzem, pisarzem.

Spotkanie odbędzie się 23 maja w godzinach 16:30 – 17:30, Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach, Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry.

Spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem

25 czerwca w godzinach 18:00 – 20:00, empik Tarasy Zamkowe, Lublin, al. Unii Lubelskiej 2.

Kuba Ćwiek, pisarz, publicysta, scenarzysta teatralny i filmowy, a nade wszystko ogromny miłośnik popkultury, postanowił odbyć nietypową podróż do najsłynniejszych miejsc znanych z ekranu. Wraz ze swoim tatą i grupą przyjaciół przejechał kamperem przez Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych. „Przez Stany POPświadomości” (Wydawnictwo SQN) to z jednej strony pełen zabawnych anegdot, udokumentowany fotograficznie zapis trzytygodniowej podróży opowiedziany na cztery głosy, a z drugiej – pełna wspomnień i ciekawostek opowieść o popkulturze i o tym, jaki ma na nas wpływ, czy tego chcemy, czy nie.

Spotkanie autorskie z Joanną Bator

Serdecznie zapraszany na spotkanie z Joanną Bator, pisarką, Laureatką Nagrody Literackiej NIKE, autorką m. in. „Chmurdaliów” i „Ciemno, prawie noc”.

Kiedy drzwi zamknęły się za jej chłopakiem, nie wiedziała, że widzi go po raz ostatni. Kiedy zaczęła uczyć polskiego Panią Myōko nie przypuszczała, że dzięki niej wyruszy w daleką podróż. Kiedy po raz pierwszy spotkała Mistrza Myō, nie sądziła, że jej życie na nowo nabierze sensu. Kiedy na jej drodze stanął mężczyzna ze znamieniem w kształcie oliwki na plecach, nie spodziewała się jak silna będzie miłość, która ich połączy. Podróżując wraz z główną bohaterką po Japonii, towarzysząc jej w sklejaniu rozbitych naczyń, czytelnik stopniowo wkracza w harmonijny świat zen, gdzie serce i umysł zapisuje się jednym znakiem kanji, a najpiękniejsze jest to, co niekompletne, przemijające i niedoskonałe. Metaforą ludzkiego losu jest tutaj kintsugi, pradawna sztuka naprawy ceramiki za pomocą złota.

Purezento (czyli „prezent”) to powieść tajemnicza i na wskroś japońska. Poruszająca historia utraty i miłosnej odnowy. Rozgrywająca się w Tokio i Kamakurze opowieść ma słodko-słony smak umami.

16 czerwca w godzinach 18:00 – 19:30, Książnica Kopernikańska w Toruniu, Słowackiego 8, 87-100 Toruń.

Wstęp wolny

Spotkanie autorskie z Ewą Winnicką

Zapraszamy na spotkanie z reporterką Ewą Winnicką, autorką takich książek jak „Był sobie chłopczyk”, „Londyńczycy” i „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej Johnson”.

Spotkanie poprowadzą Justyna Suchecka i Natalia Szostak z Krótka Przerwa, 5 marca w godzinach 19:00 – 22:00, Dwa Jelonki, ul. Powstańców Śląskich 44, 01-381 Warszawa.

Ewa Winnicka studiowała dziennikarstwo i amerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Związana z „Polityką” i „Dużym Formatem”, publikowała także w „Tygodniku Powszechnym” i włoskim „Internazionale”. Dwukrotnie uhonorowana nagrodą Grand Press za teksty o tematyce społecznej. Autorka książek: „Londyńczycy”, nominowanej do Nagrody „Gryfia”, „Angole”, za którą otrzymała Nagrodę „Gryfia”, a także nominacje do Nagrody Nike i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, „Nowy Jork zbuntowany” oraz „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej Johnson”.

Przewiń do góry strony