Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Uncategorized (strona 5)

Uncategorized

Spotkanie autorskie z Agnieszką Lis

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarką o niezwykłej duszy artystycznej – Agnieszką Lis, które odbędzie się 5 lipca o godzinie 18:00 w Księgarni Autorskiej w galerii King Cross Marcelin w Poznaniu.

Wydarzenie związane będzie z premierą najnowszej książki autorki – „Huśtawka” .

Opowieść o trzech pokoleniach kobiet, na pozór tak różnych, a jednak połączonych wspólnymi doświadczeniami i rodzinną miłością. Czy uda im się przetrwać trudne chwile? Czy popełnione błędy da się cofnąć? Jak wiele można wybaczyć w imię miłości?

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Musierowicz

Zapraszamy wielbicieli twórczości Małgorzaty Musierowicz na wyjątkowe spotkanie. Z okazji premiery książki „Ciotka Zgryzotka” (Akapit Press) czytelnicy będą mieli niepowtarzalną okazję porozmawiać z autorką, zdobyć autograf oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Kolejny tom niezawodnej „Jeżycjady” – jak zawsze dowcipny, wzruszający i ciekawy – rozśmiesza, podnosi na duchu i skłania do myślenia.

Spotkanie odbędzie się: 21 kwietnia w godzinach 13:00 – 15:00, empik Plac Wolności, Poznań, ul. Ratajczaka 44.

Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie autorskie z Agatą Kołakowską

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z AGATĄ KOŁAKOWSKĄ, które odbędzie się 17 maja 2018 r. (czwartek), o godz. 16.00 w MBP w Pelplinie.

AGATA KOŁAKOWSKA – wrocławianka z urodzenia i zamiłowania. Ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim. W trakcie studiów współpracowała z Polskim Radiem Wrocław. Od kiedy tylko pamięta, nosiła się z myślą napisania książki dla kobiet, która doda im otuchy i odwagi w wyrażaniu siebie.

Spotkanie autorskie z Joanną Szarańską

30 czerwca w godzinach 12:00 – 13:30, Serce Metropolii, Bednorza 2a-6 bud H, Katowice zawita Joanna Szarańska – pisarka i blogerka z rodzimego „podwórka”, a dokładnie z pobliskich Przytkowic.

Autorka zadebiutowała w 2016 r. świetnie przyjęta powieścią „I że ci nie odpuszczę”, otwierającą cykl „Kalina w malinach”. W ramach cyklu ukazały się jeszcze 2 książki: ”Kocha, lubi, szpieguje” oraz „Nic dwa razy się nie zdarzy”. W listopadzie do księgarń trafiła kolejna powieść autorki „Cztery płatki śniegu”, która szybko podbiła serca czytelników i stała się jednym z świątecznych bestsellerów.

Spotkanie autorskie z Joanną Matusiak

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór autorski z wyjątkową kobietą, pełną pasji, mądrości i dystansu do świata. Joanna Matusiak z Manufaktura Splotów tym razem splotła nam piękne słowa zamknięte w 352 stronach „Manufaktury codzienności”.

Spotkanie w Empiku w Galerii Bałtyckiej poprowadzi Magdalena Trus-Urbańska z Truslandia., 21 kwietnia w godzinach 16:00 – 18:00, empik, Al. Grunwaldzka 141, Gdańsk.

Ta książka to 352 strony piękna, słów mądrych, uważnych, przepełnionych spokojem i dobrocią, celebracją życia w tu i teraz i miłością do ludzi. Autorka książki Joanna Matusiak znana jest dla większości z nas z Manufaktury Splotów (https://www.instagram.com/manufaktura_splotow/),
Tym razem z codzienności splotła nam słowa, będące dla wielu osób źródłem inspiracji. Ponadczasowe prawdy, często niezauważalne w życiu codziennym, garść dobrej energii, tolerancji, zrozumienia, bliskości, motywacji. Wszystko to, czego w codziennej gonitwie życia po prostu nie zauważamy.
To księga krótkich felietonów na każdy temat, które jak bajki filozoficzne, snują opowieść, by dotrzeć do puenty lub po prostu samemu ją sobie dopowiedzieć…

Gorąco polecamy!
Do zobaczenia!

Spotkanie autorskie z Izabellą Frączyk

Spotkanie autorskie z Izabellą Frączyk odbędzie się, 17 maja w godzinach 17:00 – 19:00, Gminna Biblioteka Publiczna w Sulmierzycach, ul. Słoneczna 5, 98-338 Sulmierzyce.

Izabella Frączyk  – pisarstwem zajmuje się od 2009 roku. Jej domeną są powieści obyczajowe o zabarwieniu komediowym i satyrycznym. W 2010 roku wydała pierwszą powieść Pokręcone losy klary, rok później – w 2011 – Kobiety z odzysku. W roku 2012 związała się z Wydawnictwem Prószyński i Spółka, by wraz z nim wydać kolejne powieści Dziś jak kiedyś (2013), Koniec świata (2014), Jak u siebie (2014), Siostra mojej siostry (2015), Do trzech razy sztuka (2016), Stajnia w Pieńkach cz. I – Koncert cudzych życzeń (2017), Stajnia w Pieńkach cz. II – Spalone mosty (2017), Stajnia w Pieńkach cz. III – Jedną nogą w niebie (2017), Śnieżna grań cz. I – Za stare grzechy (2018).

Jest mężatką, matką dwójki dzieci. Mieszka w Krakowie.

Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim

8 grudnia 2017 (piątek), o godz. 18.00, w ProMediach przy al. Wojska Polskiego 2, odbędzie się spotkanie z Łukaszem Orbitowskim. Spotkanie poprowadzi Marta Zabłocka

Łukasz Orbitowski debiutował w 1999 roku niskonakładowym tomikiem opowiadań „Złe Wybrzeża”. Publikował opowiadania w czasopismach, m.in.: „Science Fiction”, „Nowa Fantastyka”, „Sfera”, „Ubik”. Jego opowiadanie „Władca Deszczu” znalazło się w antologii „PL+50” pod redakcją Jacka Dukaja.

Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem

Zapraszamy na spotkanie z popularnym pisarzem młodego pokolanie Jakubem Żulczykiem. Jego ostatnia powieść „Ślepnąc od świateł” była nominowana do Paszportu Polityki, a na ekrany właśnie wszedł serial telewizyjny „Belfer”, którego jest współscenarzystą.

04.12 – Gdynia

Jakub Żulczyk (1983) – pisarz, publicysta, scenarzysta. Zadebiutował w 2006 roku przygodową powieścią o miłości, „Zrób mi jakąś krzywdę’. Rok 2008 przyniósł „Radio Armageddon”, powieść, która doczekała się teatralnej adaptacji we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Obie książki szybko stały się „kultowe” wśród młodych czytelników w wieku licealno-gimnazjalnym (ale nie tylko). Napisał również powieść grozy – fantastyczno-przygodową dylogię o przygodach Tytusa Grójeckiego – „Zmorojewo” i „Instytut” oraz zilustrowaną przez Agatę Bogacką książeczkę dla dzieci, „Zdarzenie nad strumykiem”. Był stałym felietonistą „Elle”, „Wprost”, „Przekroju”, „Dziennika” oraz „Exklusiva”. Publikował również w „Playboyu”, „Tygodniku Powszechnym”, „Lampie”, „Ha!Arcie” oraz „Notesie na sześć tygodni”.
Współprowadził programy telewizyjne i radiowe.

Spotkanie autorskie z Jolantą Kosowską

Spotkanie autorskie poświęcone najnowszej książce autorki, poznamy dalsze losy bohaterów „W labiryncie obłędu” oraz promocja zbioru opowiadań świątecznych ”Pensjonat pod Świerkiem”. Spotkanie odbędzie się 9 grudnia o  godz. 17.00, Muzeum Ślężańskie, ul. św. Jakuba 18, Sobótka

Zapraszamy!

Spotkanie autorskie z Januszem Wiśniewskim

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Januszem Leonem Wiśniewskim, naukowcem i pisarzem, które odbędzie się:

15 grudnia 18:00 – 21:00, Sala Widowiskowa CHBP, Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie.

Serdecznie zapraszamy!

Przewiń do góry strony