Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Uncategorized (strona 5)

Uncategorized

Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską

Gościem Świątecznych Targów Książki w Rzeszowie będzie autorka znakomitych powieści obyczajowych oraz książek dla dzieci – Ałbena Grabowska!

Ałbena opowie Wam o swojej najnowszej książce pt “ Ostatnia chowa klucz”, o bestsellerowej serii “Stulecie Winnych”, którą pokochały tysiące czytelniczek w Polsce, oraz o tym jak godzi pracę zawodową – jest lekarzem neurologiem – ze swoją pasją pisarską oraz byciem mamą trójki dzieci.

Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie 9 marca w godzinach 16:00 – 18:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Reszlu, ul. Kolejowa 2a, 11-440 Reszel.

Przyjdźcie się przywitać!

Spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem

Zapraszamy na spotkanie z Marcinem Mellerem, dziennikarzem, pisarzem.

Spotkanie odbędzie się 23 maja w godzinach 16:30 – 17:30, Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach, Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry.

Spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem

25 czerwca w godzinach 18:00 – 20:00, empik Tarasy Zamkowe, Lublin, al. Unii Lubelskiej 2.

Kuba Ćwiek, pisarz, publicysta, scenarzysta teatralny i filmowy, a nade wszystko ogromny miłośnik popkultury, postanowił odbyć nietypową podróż do najsłynniejszych miejsc znanych z ekranu. Wraz ze swoim tatą i grupą przyjaciół przejechał kamperem przez Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych. „Przez Stany POPświadomości” (Wydawnictwo SQN) to z jednej strony pełen zabawnych anegdot, udokumentowany fotograficznie zapis trzytygodniowej podróży opowiedziany na cztery głosy, a z drugiej – pełna wspomnień i ciekawostek opowieść o popkulturze i o tym, jaki ma na nas wpływ, czy tego chcemy, czy nie.

Spotkanie autorskie z Joanną Bator

Serdecznie zapraszany na spotkanie z Joanną Bator, pisarką, Laureatką Nagrody Literackiej NIKE, autorką m. in. „Chmurdaliów” i „Ciemno, prawie noc”.

Kiedy drzwi zamknęły się za jej chłopakiem, nie wiedziała, że widzi go po raz ostatni. Kiedy zaczęła uczyć polskiego Panią Myōko nie przypuszczała, że dzięki niej wyruszy w daleką podróż. Kiedy po raz pierwszy spotkała Mistrza Myō, nie sądziła, że jej życie na nowo nabierze sensu. Kiedy na jej drodze stanął mężczyzna ze znamieniem w kształcie oliwki na plecach, nie spodziewała się jak silna będzie miłość, która ich połączy. Podróżując wraz z główną bohaterką po Japonii, towarzysząc jej w sklejaniu rozbitych naczyń, czytelnik stopniowo wkracza w harmonijny świat zen, gdzie serce i umysł zapisuje się jednym znakiem kanji, a najpiękniejsze jest to, co niekompletne, przemijające i niedoskonałe. Metaforą ludzkiego losu jest tutaj kintsugi, pradawna sztuka naprawy ceramiki za pomocą złota.

Purezento (czyli „prezent”) to powieść tajemnicza i na wskroś japońska. Poruszająca historia utraty i miłosnej odnowy. Rozgrywająca się w Tokio i Kamakurze opowieść ma słodko-słony smak umami.

16 czerwca w godzinach 18:00 – 19:30, Książnica Kopernikańska w Toruniu, Słowackiego 8, 87-100 Toruń.

Wstęp wolny

Spotkanie autorskie z Ewą Winnicką

Zapraszamy na spotkanie z reporterką Ewą Winnicką, autorką takich książek jak „Był sobie chłopczyk”, „Londyńczycy” i „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej Johnson”.

Spotkanie poprowadzą Justyna Suchecka i Natalia Szostak z Krótka Przerwa, 5 marca w godzinach 19:00 – 22:00, Dwa Jelonki, ul. Powstańców Śląskich 44, 01-381 Warszawa.

Ewa Winnicka studiowała dziennikarstwo i amerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Związana z „Polityką” i „Dużym Formatem”, publikowała także w „Tygodniku Powszechnym” i włoskim „Internazionale”. Dwukrotnie uhonorowana nagrodą Grand Press za teksty o tematyce społecznej. Autorka książek: „Londyńczycy”, nominowanej do Nagrody „Gryfia”, „Angole”, za którą otrzymała Nagrodę „Gryfia”, a także nominacje do Nagrody Nike i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, „Nowy Jork zbuntowany” oraz „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej Johnson”.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Bereniką Miszczuk

Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Bereniką Miszczuk, autorką powieści „Sekretnik Szeptuchy”.

Spotkanie odbędzie się 8 maja w godzinach 18:00 – 20:00, empik Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122.

Katarzyna Berenika Miszczuk (ur. 2 września 1988 r. w Warszawie) – polska pisarka, z wykształcenia lekarka. Swoją pierwszą powieść „Wilk” napisała w wieku 15 lat, trzy lata później opublikowało ją wydawnictwo Muza SA. Jej kolejną powieść „Wilczyca”, za którą autorka została nominowana w 2009 roku do Nagrody Nautilus, wydało wydawnictwo Egmont Polska. Od 2010 roku związana z wydawnictwem W.A.B. oraz Uroboros, będącymi od 2013 roku częścią Grupy Wydawniczej Foksal. W 2017 roku jej powieść „Szeptucha” otrzymała tytuł Najlepszej Powieści Roku 2016 w kategorii literatura fantasy portalu lubimyczytać.pl.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z Agnieszką Tyszką.

Agnieszka Tyszka jest autorką książek dla dzieci i młodzieży. Napisała sporo słuchowisk radiowych, bajek, opowiadań i powieści, nieco mniej wierszyków.

Ma specyficzne poczucie humoru, które sprawia, że jej książki rozśmieszają zarówno dorosłych jak i dzieci. Z przyjemnością wymyśla zaskakujące tytuły dla swoich utworów – np. „Wyciskacz do łez”, „Kawa dla kota” czy „Kredens pod Grunwaldem”. Jej twórczość prezentowana była w telewizyjnej Jedyneczce. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Róże w garażu”.

Jest także autorką bardzo popularnego cyklu powieści „Zosia z ulicy Kociej” – zabawnej serii o perypetiach rezolutnej Zosi i jej zwariowanej rodzinki.

W 2005 roku otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę pt.”Róże w garażu”.

28 maja, godz. 10:00, Biblioteka Gołąbki, ul. Czerwona Droga 6

Wstęp wolny

Spotkanie autorskie z Olgą Tokarczuk

Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, Dyrektor Instytutu Humanistycznego oraz Kierownik Zakładu Filologii Polskiej zapraszają na spotkanie autorskie z Olgą Tokarczuk.
Odbędzie się ono jako jubileuszowa edycja Spotkań z Humanistyką, cyklicznej imprezy organizowanej przez Instytut Humanistyczny tarnowskiej PWSZ.

Data spotkania: 7 maja w godzinach 11:30 – 13:30, Filologia polska w PWSZ w Tarnowie. ul. Mickiewicza 8, 33-100 Tarnów.

Miejsce: Centrum Nowoczesnych Technologii PWSZ w Tarnowie, ul. Mickiewicza 8, s. C017 (Aula).

Wstęp wolny! Uwaga! Obowiązuje rejestracja: ih@pwsztar.edu.pl

Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie autorskie z Anną Łaciną

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Anną Łaciną, które odbędzie się 7 czerwca w godzinach 10:30 – 12:00, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju, os. Orła Białego 17, 28-100 Busko-Zdrój.

Anna Łacina - z wykształcenia i pasji biolog, autorka wielu książek dla młodzieży przede wszystkim, ale również dla dzieci. Autorka serii bajek edukacyjnych i powieści dla młodzieży. Publikuje pod dwoma nazwiskami. Jako Anna Łacina pisze powieści obyczajowe, zaliczane przez nią do literatury familijnej. Jako Anna Zgierun wydaje fantastykę o raz książki dla dzieci młodszych. Kocha podróżować, chętnie zagłębia się w tajemnice natury, kultur i języków, niektórymi odkryciami dzieli się potem w swoich książkach. Chadza własnymi drogami, często zaczytana.

Spotkanie autorskie z Kasią Bulicz-Kasprzak

Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z Kasią Bulicz-Kasprzak! Spotkanie poprowadzi Justyna Marczuk.

Miejsce: Biblioteka, ul. Bielskiego 3, Warszawa
Czas: czwartek, 12.04.2018, godz. 18.00

Kasia Bulicz-Kasprzak debiutowała powieścią „Nie licząc kota, czyli kolejna historia miłosna”, która została nagrodzona w konkursie literackim Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”.

Wstęp wolny!

Przewiń do góry strony