Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Uncategorized (strona 5)

Uncategorized

Spotkanie autorskie z Jolantą Kosowską

Spotkanie autorskie poświęcone najnowszej książce autorki, poznamy dalsze losy bohaterów „W labiryncie obłędu” oraz promocja zbioru opowiadań świątecznych ”Pensjonat pod Świerkiem”. Spotkanie odbędzie się 9 grudnia o  godz. 17.00, Muzeum Ślężańskie, ul. św. Jakuba 18, Sobótka

Zapraszamy!

Spotkanie autorskie z Dorotą Sumińską

14 grudnia o godz. 17.00 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 106, jednej z filii Biblioteki Publicznej na Woli odbędzie się spotkanie z Dorotą Sumińską – lekarzem weterynarii, autorką książek oraz – a właściwie przede wszystkim – miłośniczką zwierząt.

Dorota Sumińska jest cenioną specjalistką w dziedzinie opieki nad zwierzętami oraz znawczynią relacji człowieka i zwierząt. Jako pisarka, dziennikarka, autorka programów radiowych i telewizyjnych oraz ekspert chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na co dzień prowadzi także gabinet weterynaryjny na Bielanach.

Pomaga ludziom zrozumieć naturę zwierząt i rozwiązywać problemy związane z opieką nad nimi. Promuje adopcje ze schronisk oraz informuje o tym, jak walczyć z bezdomnością zwierząt. Sama jest posiadaczką sporej gromady stworzeń, które wybawiła z większych lub mniejszych tarapatów.

W swoich książkach opowiada o ludziach, zwierzętach, wyjaśnia zagadki przyrodnicze i radzi, jak poukładać wzajemne relacje dwunożnych i czworonożnych domowników. Właśnie o książkach Doroty Sumińskiej porozmawiamy podczas spotkania w Bibliotece. Będzie można także kupić publikacje naszego Gościa i zdobyć autograf.

Spotkanie autorskie z Januszem Wiśniewskim

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Januszem Leonem Wiśniewskim, naukowcem i pisarzem, które odbędzie się:

15 grudnia 18:00 – 21:00, Sala Widowiskowa CHBP, Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie.

Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie autorskie z Beatą Pawlikowską

Zapraszam na spotkanie autorskie 16 grudnia godz: 13:00, empik Kazimierz, Kraków, ul. Podgórska 34.

Beata Pawlikowska tym razem postanowiła samotnie dotrzeć do najdalej na północ wysuniętej wioski w Paragwaju. Zadanie było tym trudniejsze, że można tam dopłynąć tylko łodzią towarową, która raz w tygodniu wypływa z portu w odległym o trzy dni drogi mieście Concepción. O wyprawie pełnej przygód, odkryć, zachwytów i smaku yerba mate, przez jeden z najmniej znanych krajów Ameryki Południowej, Podróżniczka a zarazem autorka książki „Blondynka w Paragwaju” (Edipresse Książki), opowie podczas spotkania.

Spotkanie autorskie z Wiolettą Grzegorzewską

7 września (czwartek), godz. 18.00, Moda na Czytanie

Najnowsza powieść Wioletty Grzegorzewskiej „Stancje” to subtelna historia o dojrzewaniu, młodzieńczym zagubieniu, poszukiwaniu i poznawaniu samego siebie. To także luźna kontynuacja docenionego przez krytykę zbioru „Guguły”, który znalazł się w finale Nagroda Literacka „Nike” iNagroda Literacka Gdynia, a także został nominowany do The Man Booker Prize.

Prowadzenie: Justyna Sobolewska

Wioletta Grzegorzewska – urodzona w 1974 roku w Koziegłowach. Opublikowała tomy poetyckie: „Wyobraźnia kontrolowana” (1998), „Parantele” (2003), „Orinoko” (2008), „Inne obroty” (2010), „Ruchy Browna” (2011), dwujęzyczny wybór wierszy „Pamięć Smieny/Smena’s Memory” (2011) oraz tom zapisków „Notatnik z wyspy” (2012). W 2014 roku ukazał się jej tom opowiadań „Guguły”, znakomicie przyjęty przez krytyków i czytelników, rok później przeniesiony z powodzeniem na scenę (w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej-Mazur, Teatr Dramatyczny w Białymstoku). „Guguły” znalazły się w finale Nagrody Nike i Nagrody Literackiej Gdynia w 2015 roku. W 2017 zostały nominowane do The Man Booker International Prize.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Puzyńską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Katarzyną Puzyńską – polską pisarką, autorką serii kryminałów o policjantach z niewielkiej, fikcyjnej wsi Lipowo.

Organizatorem spotkania jest Biblioteka „Białobrzeska” oraz Wypożyczalnia Książek Naukowych.

14 września 2017 r., godzina 17.30
Biblioteka „Białobrzeska”
ul. Białobrzeska 21
Warszawa

Wstęp wolny!

Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na realizowaniu swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega, spaceruje ze swoimi psami i jeździ konno. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Pochodzi z Warszawy, ale w dzieciństwie wiele czasu spędzała w niewielkiej wsi pod Brodnicą, gdzie toczy się akcja jej powieści.

Spotkanie autorskie z Pauliną Młynarską

Zapraszamy na spotkanie z Pauliną Młynarską, autorką książki „Rebel”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. Spotkanie poprowadzi Eliza Michalik, dziennikarka Superstacji - Telewizja Superstacja.

Spotkanie odbędzie się 19 września w godzinach 19:00 – 20:00, Księgarnia  BookBook Hoża, ul. Hoża 29/31, Warszawa

Paulina Młynarska (ur. 1970) – dziennikarka, producentka radiowa i telewizyjna, związana z rynkiem polskim i francuskim. Felietonistka, blogerka, autorka scenariuszy i książek, znana z ciętego języka, własnego zdania i odważnego podejścia do tematów tabu. Przez ponad dekadę na antenie TVN Style współprowadziła talk-show „Miasto kobiet”. Obecnie tworzy program „Lustro” w Onet.pl, pisze felietony dla miesięcznika „Grazia”, prowadzi autorskie warsztaty rozwojowe dla kobiet „Miejsce Mocy”. Współorganizuje kobiece wyprawy do Azji. Feministka, narciarka, podróżniczka i joginka. Matka dorosłej córki. Mieszka w Kościelisku, gdzie przyjmuje gości, smaży konfitury i pisze książki.

Premiera książki „Słowikowa i Masa. Twarzą w twarz”

On – jeden z najbardziej wpływowych gangsterów polskiej mafii. Ona – żona słynnego bossa, po upadku grupy pruszkowskiej oskarżona o kierowanie grupą przestępczą. Masa i Słowikowa – dwa przeciwległe bieguny kryminalnego podziemia – od lat uważani za nieprzejednanych wrogów, którzy nigdy nie podadzą sobie ręki.

Mąż Moniki Banasiak, Andrzej Z. Słowik, był jednym z tych, którzy uważali Masę za największe zagrożenie dla potęgi Pruszkowa. Ale to Masa sprawił, że Słowik i zarząd mafii trafili na długie lata do więzienia, a życie rodzinne Moniki legło w gruzach. Jednak wrogowie spotykają się, a to, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe, staje się faktem: szczerze rozmawiają próbując zrozumieć swoje racje.

Ta rozmowa, w obecności Artura Górskiego, to nie jest śniadanie mistrzów – to raczej spóźniona kolacja ludzi, którzy wydobyli się z piekła mafii i próbują odnaleźć drogę w normalnym świecie.

Zapraszamy na premierę książki „Słowikowa i Masa. Twarzą w twarz”, która obędzie się 24 października o 18:00, empik Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122.

Spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim

Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim, autorem kilkunastu kryminałów, które od blisko 20 lat biją rekordy popularności. Spotkanie odbędzie się 6 października o godzinie 19:00, Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju, ul. Wojska Polskiego 54, 78-320 Połczyn-Zdroj.

Spotkanie odbędzie się w galerii kina „Goplana” (wejście od str. ul. Kościuszki, 1 piętro). Wstęp wolny.

Marek Krajewski – filolog klasyczny, specjalista w zakresie językoznawstwa łacińskiego, doktor nauk humanistycznych, były wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego, autor kryminałów, laureat Paszportu Polityki.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Walczak-Chojecką

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorką Sagi Bałkańskiej. Wieczór autorski poprowadzi pisarka Kasia Bulicz-Kasprzak.

Spotkanie odbędzie się 25 września w godzinach 18:00 – 19:30, Empik (Nowy Świat 15/17, Warszawa), Nowy Świat 15/17, Warszawa.

Zapraszamy!

Przewiń do góry strony