Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Uncategorized (strona 5)

Uncategorized

Spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem

Zapraszamy na wieczór autorski z Ryszardem Ćwirlejem i jego najnowszą książką „Już nikogo nie słychać” (Czwarta Strona). Listopad 1926 roku. W Poznaniu krążą pogłoski o spodziewanej wizycie Piłsudskiego. Nad bezpieczeństwem Marszałka ma czuwać komisarz Antoni Fischer. Jednak napięta po przewrocie majowym atmosfera w kraju, narastające nastroje antysemickie oraz ciągle ścierający się bolszewicy i narodowcy nie ułatwiają komisarzowi zadania. Ryszard Ćwirlej perfekcyjnie oddaje atmosferę Poznania dwudziestolecia międzywojennego. Jego bohaterowie przechadzają się po uliczkach dawnego miasta, zaglądają do barów, zatęchłych piwnic i cel.

27 czerwca w godzinach 18:00 – 20:00, empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5.

Premiera książki „Słowikowa i Masa. Twarzą w twarz”

Spotkanie z Moniką Banasiak poprowadzi dziennikarz Marcin Mizera.

SŁOWIKOWA O WIĘZIENIACH DLA KOBIET – NOWA KSIĄŻKA!
________________________________________________

Szokująca prawda, która miała pozostać za bramą kobiecych więzień.

Samobójstwa, samookaleczenia, kobiecy seks i piekło, które kobietom gotują kobiety.

Zapraszamy na premierę książki „Słowikowa o więzieniach dla kobiet”, która obędzie się 28 czerwca w godzinach 17:00 – 20:00, Hotel Pikul, Lubelska 65, Puławy.

Spotkanie autorskie z Manuelą Gretkowską

Biblioteka pod Atlantami i Wałbrzyski Ośrodek Kultury zapraszają 28 lutego o godz.17.00 do Sali Kameralnej na spotkanie z Manuelą Gretkowską, podczas którego opowie ona o swojej twórczości, poglądach i wielu innych intrygujących rzeczach.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Lis

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarką o niezwykłej duszy artystycznej – Agnieszką Lis, które odbędzie się 5 lipca o godzinie 18:00 w Księgarni Autorskiej w galerii King Cross Marcelin w Poznaniu.

Wydarzenie związane będzie z premierą najnowszej książki autorki – „Huśtawka” .

Opowieść o trzech pokoleniach kobiet, na pozór tak różnych, a jednak połączonych wspólnymi doświadczeniami i rodzinną miłością. Czy uda im się przetrwać trudne chwile? Czy popełnione błędy da się cofnąć? Jak wiele można wybaczyć w imię miłości?

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Musierowicz

Zapraszamy wielbicieli twórczości Małgorzaty Musierowicz na wyjątkowe spotkanie. Z okazji premiery książki „Ciotka Zgryzotka” (Akapit Press) czytelnicy będą mieli niepowtarzalną okazję porozmawiać z autorką, zdobyć autograf oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Kolejny tom niezawodnej „Jeżycjady” – jak zawsze dowcipny, wzruszający i ciekawy – rozśmiesza, podnosi na duchu i skłania do myślenia.

Spotkanie odbędzie się: 21 kwietnia w godzinach 13:00 – 15:00, empik Plac Wolności, Poznań, ul. Ratajczaka 44.

Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie autorskie z Agatą Kołakowską

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z AGATĄ KOŁAKOWSKĄ, które odbędzie się 17 maja 2018 r. (czwartek), o godz. 16.00 w MBP w Pelplinie.

AGATA KOŁAKOWSKA – wrocławianka z urodzenia i zamiłowania. Ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim. W trakcie studiów współpracowała z Polskim Radiem Wrocław. Od kiedy tylko pamięta, nosiła się z myślą napisania książki dla kobiet, która doda im otuchy i odwagi w wyrażaniu siebie.

Spotkanie autorskie z Joanną Szarańską

30 czerwca w godzinach 12:00 – 13:30, Serce Metropolii, Bednorza 2a-6 bud H, Katowice zawita Joanna Szarańska – pisarka i blogerka z rodzimego „podwórka”, a dokładnie z pobliskich Przytkowic.

Autorka zadebiutowała w 2016 r. świetnie przyjęta powieścią „I że ci nie odpuszczę”, otwierającą cykl „Kalina w malinach”. W ramach cyklu ukazały się jeszcze 2 książki: ”Kocha, lubi, szpieguje” oraz „Nic dwa razy się nie zdarzy”. W listopadzie do księgarń trafiła kolejna powieść autorki „Cztery płatki śniegu”, która szybko podbiła serca czytelników i stała się jednym z świątecznych bestsellerów.

Spotkanie autorskie z Joanną Matusiak

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór autorski z wyjątkową kobietą, pełną pasji, mądrości i dystansu do świata. Joanna Matusiak z Manufaktura Splotów tym razem splotła nam piękne słowa zamknięte w 352 stronach „Manufaktury codzienności”.

Spotkanie w Empiku w Galerii Bałtyckiej poprowadzi Magdalena Trus-Urbańska z Truslandia., 21 kwietnia w godzinach 16:00 – 18:00, empik, Al. Grunwaldzka 141, Gdańsk.

Ta książka to 352 strony piękna, słów mądrych, uważnych, przepełnionych spokojem i dobrocią, celebracją życia w tu i teraz i miłością do ludzi. Autorka książki Joanna Matusiak znana jest dla większości z nas z Manufaktury Splotów (https://www.instagram.com/manufaktura_splotow/),
Tym razem z codzienności splotła nam słowa, będące dla wielu osób źródłem inspiracji. Ponadczasowe prawdy, często niezauważalne w życiu codziennym, garść dobrej energii, tolerancji, zrozumienia, bliskości, motywacji. Wszystko to, czego w codziennej gonitwie życia po prostu nie zauważamy.
To księga krótkich felietonów na każdy temat, które jak bajki filozoficzne, snują opowieść, by dotrzeć do puenty lub po prostu samemu ją sobie dopowiedzieć…

Gorąco polecamy!
Do zobaczenia!

Spotkanie autorskie z Izabellą Frączyk

Spotkanie autorskie z Izabellą Frączyk odbędzie się, 17 maja w godzinach 17:00 – 19:00, Gminna Biblioteka Publiczna w Sulmierzycach, ul. Słoneczna 5, 98-338 Sulmierzyce.

Izabella Frączyk  – pisarstwem zajmuje się od 2009 roku. Jej domeną są powieści obyczajowe o zabarwieniu komediowym i satyrycznym. W 2010 roku wydała pierwszą powieść Pokręcone losy klary, rok później – w 2011 – Kobiety z odzysku. W roku 2012 związała się z Wydawnictwem Prószyński i Spółka, by wraz z nim wydać kolejne powieści Dziś jak kiedyś (2013), Koniec świata (2014), Jak u siebie (2014), Siostra mojej siostry (2015), Do trzech razy sztuka (2016), Stajnia w Pieńkach cz. I – Koncert cudzych życzeń (2017), Stajnia w Pieńkach cz. II – Spalone mosty (2017), Stajnia w Pieńkach cz. III – Jedną nogą w niebie (2017), Śnieżna grań cz. I – Za stare grzechy (2018).

Jest mężatką, matką dwójki dzieci. Mieszka w Krakowie.

Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim

8 grudnia 2017 (piątek), o godz. 18.00, w ProMediach przy al. Wojska Polskiego 2, odbędzie się spotkanie z Łukaszem Orbitowskim. Spotkanie poprowadzi Marta Zabłocka

Łukasz Orbitowski debiutował w 1999 roku niskonakładowym tomikiem opowiadań „Złe Wybrzeża”. Publikował opowiadania w czasopismach, m.in.: „Science Fiction”, „Nowa Fantastyka”, „Sfera”, „Ubik”. Jego opowiadanie „Władca Deszczu” znalazło się w antologii „PL+50” pod redakcją Jacka Dukaja.

Przewiń do góry strony