Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Aktualności » UWAGA „Muminki” wracają do telewizji!

UWAGA „Muminki” wracają do telewizji!

„Mumunki” doczekały się nowej ekranizacji. Na wiosnę 2019 r. bajka pojawi się w Finlandii i w Wielkiej Brytanii. To najdroższa produkcja w historii fińskiej telewizji – ma budżet 20 milionów euro.

Muminki--wracja-do-telewizji

„Muminki” na podstawie uwielbianej na całym świecie powieści Tove Jansson trafią do kolejnego pokolenia widzów. Brytyjska i fińska telewizja podjęły decyzję o współpracy i razem wyprodukowały nową ekranizację kultowej bajki, która ma trafić na antenę już wiosną.

„Muminki” wracają do telewizji!

Nowa animacja o ukochanych przez miliony widzów i czytelników Muminkach pojawi się wiosną na kanałach Sky Kids i Sky One w Wielkiej Brytanii oraz na Yle w Finlandii. Udział w angielskiej wersji dubbingu wzięła Kate Winslet znana choćby z „Titanica”, a także Jennifer Saunders, Rosamund Pike i Matt Lucas.

Przy projekcie pracowała siostrzenica Tove Jansson, Sophia Jansson. Reżyserią zajął się z kolei Steve Box, który dostał Oscara za film „Wallace i Gromit: Klątwa Królika”.

Twórcy obiecują, że w bajce nie zabraknie ważnych tematów takich jak miłość, samotność, tolerancja czy trudności w związkach – donoszą Wirtualne Media.

Mała Mi

Jeszcze nie wiadomo, ile odcinków ma mieć pierwszy sezon produkcji oraz kiedy (i czy w ogóle) trafi na zagraniczne rynki. Jedno jest pewne BUKA powraca….

Buka

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony