Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Strefa Wideo (strona 18)

Strefa Wideo

Rozmowa z Erykiem Ostrowskim o książce „Charlotte Bronte i jej siostry śpiące”

 

Wszystko, co wiemy o siostrach Brontë, pochodzi od niej. Ona prowadziła korespondencję i rozmowy z wydawcami. Rękopisy powieści Emily i Anne Brontë nie istnieją. Pierwszy wydawca, który jako jedyny je widział, twierdził, że pisane były jedną ręką. Miało to być pismo ukrywającej się pod męskim pseudonimem Charlotte. Ona z kolei robiła wszystko, aby myślano inaczej. Uwierzono jej. I tak już zostało.
Czy Charlotte Brontë stworzyła legendę o trzech genialnych siostrach? Książka odsłania kulisy życia autorki Jane Eyre, które obfitowało w dramatyczne wydarzenia. Brontë zadbała, by wiele z nich nigdy nie dotarło do wiadomości publicznej.
Autor ukazuje, w jaki sposób jej geniusz ukształtowały skomplikowane relacje z mężczyznami – najpierw z bratem, z którym w latach młodzieńczych dzieliła tożsamość literacką i sympatię do doktryny masońskiej, później z belgijskim nauczycielem, w którym była zakochana, wreszcie z jej wydawcą, którego miała nadzieję poślubić.

„…pozostaje ból tego ostatniego, wyproszonego pożegnania, to beznadziejne drżenie rąk – jeszcze to nie wywietrzało, jeszcze nie zostało zapomniane. Nie lubię tego.”
(z listu Charlotte Brontë do George’a Smitha, 22 września 1851, przeł. Angelika Witkowska) 

Książka zawiera nigdy nie tłumaczone na język polski listy Emily i Anne Brontë, wspomnienia Charlotte o siostrach i jej przedmowę do Wichrowych Wzgórz oraz wybór wierszy rodzeństwa Brontë w przekładach Krystyny Lenkowskiej, Ludmiły Marjańskiej i Anny Ostrowskiej-Paton.

„Modlitwa nieznajomej” Davis Bunn

Amanda odpowiada na modlitwę nieznajomej i… rozpoczyna niezwykłą podróż.

Mniej więcej rok temu Amanda Vance urządzała wraz z mężem pokój dla dziecka, którego narodzin oczekiwali już wkrótce. Dziś pokój ten jest pusty, podobnie jak serce Amandy. A w najbliższych dniach czeka ją świętowanie w gronie licznej i wielodzietnej rodziny męża, co budzi jej ogromną obawę. Nadto musi jeszcze zdecydować, czy jest już gotowa wrócić do swej dawnej pracy, na oddział intensywnej opieki dla noworodków. Za dużo naraz.

Nieoczekiwanie Amanda otrzymuje propozycję, by towarzyszyć swej starszej sąsiadce, Emily, w podróży do Izraela. To okazja nie tylko, by zobaczyć Jerozolimę, ale i odsunąć na chwilę wszystkie troski. Amanda przyjmuje więc zaproszenie Emily.

Niezwykły splot zdarzeń sprawia, że w Jerozolimie młoda Amerykanka staje się odpowiedzią na modlitwę nieznajomej kobiety. Ale czy jej własne wołanie zostanie wysłuchane?

Wspaniała historia, pełna emocji i głębokiego duchowego piękna.

Debbie Macomber, najlepsza amerykańska autorka wg rankingu „New York Timesa” (2012 i 2013) oraz „USA Today.”

Davis Bunn – wykładowca akademicki, podróżnik, pisarz o międzynarodowej sławie, swobodnie poruszający się po różnych gatunkach literackich. Trzykrotny zdobywca Christy Award. Jego książki, tłumaczone na kilkanaście języków, sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 7 000 000 egzemplarzy.

 

„Był sobie książę” Rachel Hauck

Poruszająca opowieść o tym, że w życiu spełniają się nawet najbardziej niezwykłe marzenia!

Ich życie to dwa różne światy. On jest księciem. Ona zwykłą dziewczyną. Ale wszystko się zmieni, gdy ich drogi połączą się na wyspie St Simons. W czasie letnich wakacji książę Nathaniel nieoczekiwanie spotyka Susanne, która zdobywa jego serce. Jednak ich wspólna przyszłość nie jest tak prosta, jakby chcieli. Książę ma obowiązki, a napięta sytuacja polityczna nie sprzyja podejmowaniu spontanicznych decyzji, których kierunek wyznacza serce. Zobowiązania wobec rodziny i kraju, a także czekająca na księcia narzeczona będą trudnymi przeszkodami do pokonania na drodze do miłości.

Kto zwycięży – jego królestwo, czy jej serce?

Narody i wyróżnienia:

1 CBA Amazon Bestseller

“Marzenia i tajemnice” Danuta Wałęsa

„Spotkałyśmy się dwa razy. Pani Danuta nie dawała mi wskazówek, nie rozmawiałyśmy zresztą długo. Dała to, co mogła dać najlepszego, czyli akceptację i kredyt zaufania. Powiedziała, co prawda, że na początku wyobrażała sobie kogoś innego w tej roli, ale potem dodała: Pani też jest fajna”. (Agnieszka Grochowska Twój Styl)

Agnieszka Grochowska brawurowo zagrała żonę Lecha Wałęsy. Z premierowym egzemplarzem książki „Marzenia i tajemnice” pod pachą stworzyła rolę, która przerosła oczekiwania scenarzysty i reżysera.

Tylko w Telewizji Literackiej Agnieszka Grochowska, tuż po premierze filmu Wałęsa, opowiada o książce, dzięki której zbudowała wspaniałą rolę, o pracy nad postacią Danuty Wałęsy i sympatii, która nawiązała się pomiędzy dwiema paniami. — z użytkownikiem Agnieszka Grochowska.

Maja Ostaszewska poleca książkę Philippy Gregory „Uwięziona królowa”

„Uwięziona królowa” Philippa Gregory to opowieść pełna intryg, dziejąca sie w czasach panowania Królowej Elżbiety I. Autor opisuje losy szkockiej władczyni Marii Stuart. 
Zmuszona do ucieczki przed zbuntowanymi lordami Maria zwraca się o azyl do swojej kuzynki Elżbiety I. W Anglii czekałby ją proces, a potem więzienie, dlatego zostaje odesłana do zamku Tutbury. Zamkiem rządzi George Talbot, który sądzi, że przyjęcie pod swój dach tak znamienitego gościa sprawi, że będą opływać w luksusach i dostatkach. Wkrótce ich posiadłość stanie się centrum spisku wymierzonego w królową Anglii…

“Cienioryt” Krzysztof Piskorski

W Serivie, każdy cień jest oknem do groźnej cieńprzestrzeni. Sześciu grandów walczy o wpływy trucizną, zdradą i stalą. Małoletni król z trudem utrzymuje się przy władzy. Inkwizycja rośnie w siłę. Nie interesuje to mistrza szermierki Arahona do czasu, gdy w jego ręce wpada C I E N I O R Y T.
Wyśmienita, wychwalana przez recenzentów nowa powieść Krzysztofa Piskorskiego właśnie trafia do księgarń! To smakowity kąsek dla wszystkich miłośników dobrych książek.

Piskorski „Cieniorytem” rzuca swój cień na polską fantastykę… W końcu nie co dzień trafia się dzieło tak świeże, orzeźwiające i fenomenalnie napisane. – Marcin Kargul, Hatak.pl

“Persymona” Katarzyna Maicher

Katarzyna Maicher opowiada o swojej debiutanckiej książce „Persymona”.
Poniemiecki dom i miasto-ogród, matka na skraju załamania nerwowego i milczący, wycofany ojciec. Co się między nimi wydarzyło? Bohaterka próbuje zrekonstruować i zrozumieć rodzinną historię, poskładać jej fragmenty w spójną całość. Kluczem do prawdy może być notatnik, w którym czerwoną kredką matka zapisywała swoje myśli i spostrzeżenia.

Laureatka Nagrody Literackiej Nike 2013: Joanna Bator

“Powrót do Nałęczowa” Wiesława Bancarzewska

„Powrót do Nałęczowa” to romantyczna i urzekająca opowieść o sile rodzinnych więzi, magii miłości, poszukiwaniu szczęścia i swojego miejsca na ziemi. Wysłuchaj wywiadu z autorką książki Wiesławą Bancarzewską.

“Inferno” Dan Brown

Architektura i sztuka jeszcze nigdy nie kryły w sobie tak przerażających zagadek. Robert Langdon musi je rozwiązać, zanim na Ziemi rozpęta się piekło…
Kolejny bestseller Dana Browna! „Inferno”, najnowszy apokaliptyczny thriller najpopularniejszego pisarza na świecie, w ciągu trzech tygodni od publikacji sprzedał się w nakładzie 9 milionów egzemplarzy.
Robert Langdon, światowej sławy specjalista w dziedzinie symboli, budzi się w zupełnie obcym miejscu w szpitalnym łóżku. Nie pamięta, jak i dlaczego znalazł się w szpitalu, ani skąd się wziął tajemniczy przedmiot, który znajduje w swojej marynarce. Nie ma jednak czasu na rozmyślania. Ledwie odzyskuje przytomność, już ktoś usiłuje go zabić. Bohater w pośpiechu opuszcza szpital w towarzystwie młodej lekarki. Ścigany przez wrogów przemierza uliczki Florencji, próbując rozwikłać tajemniczą zagadkę. Podąża śladem wskazówek zawartych w słynnym poemacie Dantego…
Czy wiedza o tajemnych sekretach, które skrywa historyczna fasada miasta wystarczy, by Langdon umknął przed nieznanymi oprawcami? Czy zdoła uratować świat przed śmiertelnym zagrożeniem?
„Inferno” Dana Browna to podróż w głąb tajemniczego królestwa, pełnego kodów, symboli i sekretnych przejść.
Przewiń do góry strony