Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Aktualności » Wydawnictwo Novae Res podpisało z Agnieszką Lingas-Łoniewską długoterminowy 5 letni kontrakt

Wydawnictwo Novae Res podpisało z Agnieszką Lingas-Łoniewską długoterminowy 5 letni kontrakt

Wydawnictwo Novae Res podpisało z Agnieszką Lingas-Łoniewską długoterminowy kontrakt na zasadach wyłączności. „Z uwagi na zadowalający przebieg trwającej od 2009 roku współpracy pomiędzy autorką a wydawnictwem, obie strony zdecydowały się na podpisanie wyłącznego kontraktu na publikację twórczości jednej z najpoczytniejszych współczesnych pisarek literatury kobiecej” – wyjaśnia Wojciech Gustowski, współwłaściciel i redaktor naczelny gdyńskiego wydawnictwa, które jest największym wydawnictwem dziełowym na Pomorzu pod względem ilości wydawanych tytułów. Istniejąca od 2007 roku oficyna opublikowała dotychczas ponad 600 pozycji, rocznie publikuje około 250 nowych książek.

photo

Kontrakt zakłada opublikowanie w ciągu 5 lat 16 utworów literackich. Wydawca zobowiązał się wypłacić autorce zaliczkę na poczet wynagrodzenia w wysokości 210 tys. zł.

Plan wydawniczy na 2014 rok przewiduje opublikowanie 3 tytułów: „Brudny świat” (luty), Wybaczenie. Łatwopalni III (czerwiec),„Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna” (październik).

Agnieszka Lingas-Łoniewska to wrocławianka, pisząca literaturę, która łączy sensację z romansem. Do tej pory opublikowała kilkanaście książek. Laureatka konkursu na kryminalne opowiadanie z Dolnym Śląskiem w tle. Ma także udział w antologiach literackich: „Książki Moja Miłość” i „31.10 Haloween po polsku” oraz „Zatrute pióra”. Tworzy w internecie stronę „Czytajmy polskich autorów”, która ma na celu propagowanie polskiej prozy oraz prowadzi bloga z recenzjami.

źródło: Media

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony