Najciekawsze informacje z rynku:
Regał Nowości » Polecane nowości » „Zaczarowani” Rene Denfeld

„Zaczarowani” Rene Denfeld

Zaczarowani Rene Denfeld

Nawet potwory potrzebują wytchnienia. Nawet potwory potrzebują kogoś, kto naprawdę chce słuchać – usłyszeć – tak, byśmy któregoś dnia mogli znaleźć słowa, które nie są tylko opakowaniem. Może wtedy zdołamy zapobiec pojawianiu się ludzi takich jak…

Więzień siedzi w więzieniu o zaostrzonym rygorze na oddziale dla skazańców. Jego jedyną ucieczką od okrutnej egzystencji są słowa, o których marzy, świat, który wyczarowuje dokoła za pomocą mocy języka. Bo prawdziwa rzeczywistość jest brutalna i surowa. Nie znamy jego imienia ani zbrodni, którą popełnił.

Ale słucha. Słucha opowieści Yorka, osadzonego z celi obok, którego datę egzekucji już wyznaczono. Słucha Pani, która składa kawałek po kawałku przeszłość Yorka. Widzi, jak Pani zakochuje się w księdzu i zachodzi w głowę, czy miłość w ogóle jest możliwa w miejscu takim jak to. Widzi nieprawość i niebezpieczeństwo, pojawiające się w miarę jak narasta napięcie w tym „zaczarowanym miejscu”. I czeka. Bo nawet potwory mają historię do opowiedzenia….

„Zaczarowane miejsce” to starodawne kamienne więzienie. Odwiedzają je tylko dwie osoby z zewnątrz: kobieta, znana jako Pani, i upadły ksiądz,. Pani pojawia się w więzieniu, gdy wymaga tego jej praca. Potrafi wynajdywać tajemnice, dzięki którym ratuje więźniów przed karą śmierci Ten dar wystawia na szwank jej karierę – i komplikuje życie – gdy bierze sprawę Yorka, zabójcy, którego dzień egzekucji się zbliża. York różni się od poprzednich klientów Pani: chce umrzeć. Wbrew jego życzeniom, Pani zaczyna jednak swoje dochodzenie. To, co odkrywa na temat narodzin i dorastania Yorka brzmi w jej uszach przerażająco znajomo. W jego szokującym dzieciństwie pani słyszy echa swojego własnego.

Obserwuje ją inny osadzony, który znajduje wytchnienie w książkach z więziennej biblioteki i fantazjach na temat rzeczywistości alternatywnej wobec świata, który zamieszkuje – krainy majestatycznych złotych koni, które galopują pod ziemią oraz malutkich ludzików, którzy walą młotkami wewnątrz kamiennych murów. Nie znamy jego imienia, nie wiemy, jaką zbrodnię popełnił. Ale słucha. Słucha opowieści Yorka. Patrzy jak Pani zakochuje się w księdzu i zachodzi w głowę, jak taka czułość może się zdarzyć wewnątrz tych zrujnowanych, kruszejących korytarzy. Gdy napięcie w tym „zaczarowanym miejscu” narasta, widzi też nieprawość i niebezpieczeństwo. I czeka, gdy nadciąga jego godzina.

DATA PREMIERY: 21.06.2017r.
CENA DETALICZNA BRUTTO: 37,90 zł
WYDAWCA: Wydawnictwo Papierowy Księżyc
OKŁADKA: Miękka

Dodaj komentarz

Przewiń do góry strony