Dom z bali

Własny dom to marzenie wielu osób i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Ale to marzenie wielu udaje się urzeczywistnić. I to jest piękne. Gros osób decyduje się na budowę domu, bo uznaje, że to lepsze rozwiązanie niż mieszkanie w bloku. Każdy z nas jest inny i ma inne upodobania i preferencje i nich tak zostanie, bo gdyby wszyscy myśleli tak samo, nasz świat byłby po prostu nudny, a tak jest bardziej ciekawie. Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo nieco odbiegliśmy od meritum, a wszak mamy zastanowić się nad domami z bali. A dlaczego warto wybudować dom z bali? O to najlepiej byłoby zapytać tych wszystkich, którzy na takie rozwiązanie się zdecydowali.

A warto w tym miejscu podkreślić, że domów z bali w naszej rzeczywistości przybywa. Drewniana architektura w Polsce to oczywiście Podhale. Zresztą dokładnie styl zakopiański opisał swego czasu Stanisław Witkiewicz. W obecnej dobie domy drewniane, a precyzyjniej mówiąc, domy z bali spotkać można w całym naszym pięknym kraju. Ale od razu dodajmy, że tego rodzaju obiektów nie można stawiać w dowolnych miejscach. Muszą one bowiem niejako pasować do zabudowy. Poza tym nierealne jest nawet uzyskanie pozwolenia na budowę takiego domu np. w centrum miasta. Tego nie da się przeforsować i już. Jeśli ktoś rzeczywiście chciałby iść w tę stronę, niech po prostu poszuka odpowiedniej lokalizacji dla domu z bali i w ten sposób będzie mógł zrealizować swoje marzenia.

A dlaczego warto wybudować dom z bali? Przyjrzyjmy się zatem tej kwestii, bo może kogoś zainspirujemy. Po pierwsze, dom z bali buduje się bardzo szybko. W zasadzie to poskładanie w jedną całość szeregu elementów i już mamy dom. Te działania mogą zamknąć się nawet w kilku tygodniach. To jest dopiero tempo! Klasyczny dom buduje się dużo dłużej, nawet w obecnej dobie, kiedy w branży budowlanej stosuje się wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Po drugie, do takiego obiektu można wprowadzać się niemal natychmiast, ponieważ można przez jakiś pozostawić drewniane ściany, nie wykończając ich. Wszak w góralskich domach wnętrza są po prostu drewniane. Po trzecie, dom z bali jest ekologiczny, zatem przyjazny dla swoich mieszkańców. To bardzo ważne, bo ekologia dzisiaj to podstawa. Po czwarte, drewniane domy są ciepłe. Jeśli jeszcze zostaną docieplone, to naprawdę zyskuje się pożądany efekt. Po piąte, taki dom pięknie się prezentuje. Zwłaszcza, jeśli „zatopimy” go w morzu zieleni. Różne rodzaje drewna różnie wyglądają, ale zawsze drewno to drewno.

Redakcja regalnowosci.pl