Wygląd gniazdek elektrycznych

W budynkach mieszkalnych nie brakuje sprzętów elektronicznych, które każdorazowo wymagają podłączenia ich do prądu, aby mogły prawidłowo działać. Odpowiadają za to gniazdka elektryczne. W niektórych mieszkaniach i domach jest ich od groma, przez co nierzadko zaburzają one ogólną estetykę wnętrz. Wygląd gniazdek elektrycznych przeważnie pozostawia wiele do życzenia. Tanie, białe i zwyczajne kontakty nijak nie pasują do nowoczesnych aranżacji, a już tym bardziej do klasycznych salonów, wypełnionych antykami i sztukaterią. Co zatem zrobić, by poprawić prezencję niezbędnych gniazdek? A może lepszym pomysłem byłoby ukrycie kontaktów?

W ciągu ostatnich lat gama gniazdek elektrycznych znacząco się powiększyła. Jeszcze do niedawna kontakty niemalże zawsze wyglądały tak samo. Były białe, kwadratowe i zupełnie zwyczajne. Wykonywano je przede wszystkim z plastiku, który tym bardziej nie wpływał korzystnie na ich prezencję, zwłaszcza że jest to materiał szybko ulegający zniszczeniom. Na szczęście dziś wystarczy zajrzeć do pierwszego lepszego sklepu z materiałami budowlanymi i akcesoriami do domów, by przekonać się, że gniazdka elektryczne stanowią na ten moment olbrzymią grupę produktów. Różnią się od siebie przede wszystkim kolorem. Niektóre z nich mają dodatkowe funkcje, które ułatwiają domownikom życie. Stały się bardzo nowoczesne, wręcz innowacyjne. A dzięki temu zyskały też lepszy wygląd, który dziś potrafi wpasować się w każdą aranżację.

Większość kontaktów elektrycznych montuje się na ścianach, jednak to właśnie z ich umiejscowieniem warto odrobinę pokombinować. A gdyby tak przymocować je bezpośrednio do blatu? Wygląd gniazdek elektrycznych na pewno sporo na tym zyska. Po pierwsze – nietypowa lokalizacja stanie się oryginalną dekoracją przestrzeni. Sprawi, że aranżacja wyda się niebanalna i niepowtarzalna. Po drugie – montaż gniazdka bezpośrednio na blacie pozwala także na ograniczenie ilości kabli. Większość urządzeń ludzie przechowują bowiem właśnie na stołach i biurkach, więc będą mogli podłączyć je do prądu w taki sposób, aby kable nie walały się przedłużacze nie zaśmiecały wolnej przestrzeni. A ład zawsze wpływa korzystnie na ogólną prezencję pomieszczeń.

Niektórzy jednak będą woleli całkowicie zamaskować wszelkie gniazdka elektryczne, co też jest jak najbardziej możliwe. Wystarczy skorzystać w tym przypadku z praktycznych trików architektonicznych. Dobrym pomysłem będzie np. przemalowanie gniazdka na kolor pokrywający ściany. Dzięki temu świetnie wtopi się on w swoje otoczenie.

Redakcja regalnowosci.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.