Dom
Tutaj jesteś

Ciekawa ściana – tynk strukturalny

11 grudnia 2020 Dom

Modnie i nowocześnie wyglądające wnętrze? Żaden problem. Wystarczy zastosować odpowiednie rozwiązania, takie jak na przykład tynki strukturalne. To ostatnio bardzo modny sposób wykańczania ścian, zarówno pomieszczeń wewnętrznych, jak i zewnętrznych elewacji.

Struktura tynku

Najciekawszą cechą tynku strukturalnego jest jego struktura, która po części wynika z samych właściwości tynku strukturalnego, a po części z naszej kreatywności, warstwę nałożonego tynku można bowiem dość dowolnie kształtować poprzez odpowiednie ścieranie. Tynk strukturalny nie jest przy tym trudny do zastosowania. Nakłada się jego cienka warstwę, o grubości kilku milimetrów (należy przestrzegać zaleceń producenta) i jeszcze przed jego pełnym związaniem można kształtować jego strukturę w pożądany sposób.

Jak nakładać tynk?

Oczywiście tynk strukturalny należy nakładać na powierzchnie zagruntowane. Powierzchnie pokryte tynkiem strukturalnym można malować na dowolny kolor, niektóre tynki strukturalne zawierają już barwnik, choć ich cena może być wówczas wyższa. Ogólnie tynk strukturalny nie jest rozwiązaniem drogim, nie należy mieć więc obaw o koszty jego zastosowania.

www.quality-home.pl

Redakcja regalnowosci.pl

Regalnowosci.pl to wirtualna przestrzeń poświęcona pasjonatom budownictwa i aranżacji wnętrz, gdzie inspiracja spotyka się z praktycznymi wskazówkami. Nasza redakcja eksploruje najnowsze trendy w projektowaniu mieszkań, ogrodów i przestrzeni komercyjnych, prezentując zarówno klasyczne rozwiązania, jak i nowatorskie pomysły.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

uprawnienia elektryczne