Tutaj jesteś

Niebanalna kanapa ogrodowa

16 listopada 2019 Ogród

Ogród w sezonie wiosennym i letnim jest miejscem wypoczynku dla całej rodziny. Aby spędzanie czasu na świeżym powietrzu było jak najbardziej komfortowe warto zainwestować w odpowiednie meble ogrodowe.

Sklepy ogrodnicze i markety stale poszerzają swoją ofertę o nowe modele mebli. W asortymencie znaleźć można między innymi sofy i fotele wykonane z rattanu, zestawy plastikowe, metalowe oraz drewniane. Ceny są bardzo zróżnicowane, za zestaw należy zapłacić od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Ostateczny koszt uzależniony jest między innymi od wielkości zestawu, producenta i materiału, z jakiego został on wykonany.
Od kilku sezonów hitem są meble z palet. Takie rozwiązanie ma same zalety, gdyż stworzenie własnego zestawu nie wymaga dużego nakładu finansowego. Wystarczy zakupić niezbędne produkty i poświęcić kilka godzin na wykonanie wymarzonego mebla.
Inspiracji i wskazówek można poszukiwać na forach i portalach internetowych. Znaleźć można tam także filmiki instruktażowe, w których krok po kroku opisany jest proces stworzenia wybranego modelu.

Kanapa ogrodowa z palet doskonale będzie prezentowała się również na tarasie lub balkonie. Aby stworzyć taki mebel należy zakupić odpowiednią ilość palet, kilkanaście gwoździ i specjalne poduszki. Ilość palet uzależniona jest od wielkości mebla. Aby stworzyć dwuosobową sofę wystarczy sześć palet. Bardzo ważne jest, aby były one w dobrym stanie i nie nosiły widocznych śladów użytkowania. Przed pomalowaniem należy je delikatnie wyszlifować papierem ściernym bądź wykorzystać do tego celu szlifierkę elektryczną. Dzięki temu użytkownicy nie będą narażeni na skaleczenia i bolesne drzazgi.

Wymalowane palety należy odpowiednio ze sobą połączyć poprzez skręcenie. Elementy można ze sobą również skleić przy pomocy odpowiedniego preparatu. W sklepach z chemią budowlaną dostępne są specjalne kleje i inne akcesoria, które ułatwią pracę.
W kolejnym kroku dobrze jest pomyśleć o niebanalnych poduszkach, które będą umieszczone na siedzeniu. Aby samodzielnie stworzyć poduszki wystarczy kawałek gąbki tapicerskiej o dowolnej grubości i wybrana tkanina. Poduszkę należy obszyć bądź przymocować materiał przy pomocy zszywacza tapicerskiego.

Dobrym pomysłem jest wszycie elastycznej gumki w brzegi tkaniny.
Do kanapy można w szybkim czasie wykonać również poręczny stolik. Pod spodem dobrze jest przykręcić kółka, które ułatwią przestawianie mebla w ogrodzie. Na blacie wiele osób umieszcza taflę szkła, aby łatwiej utrzymać swój stolik w czystości.

Redakcja regalnowosci.pl

Regalnowosci.pl to wirtualna przestrzeń poświęcona pasjonatom budownictwa i aranżacji wnętrz, gdzie inspiracja spotyka się z praktycznymi wskazówkami. Nasza redakcja eksploruje najnowsze trendy w projektowaniu mieszkań, ogrodów i przestrzeni komercyjnych, prezentując zarówno klasyczne rozwiązania, jak i nowatorskie pomysły.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?